Zvažujete dať dieťa na adopciu?

pikocka
29. máj 2013

Ahojte, je tu nejaké dievča/žena, ktorá zvažuje možnosť - dať svoje ešte nenarodené dieťatko na adopciu ? Chcela by som pomôcť...

tova
18. nov 2014

@cenculinka naco plodis deti napriek tomu, ze vas uz jedno opustilo? Ak je vasa tuzba po dietati taka velka nevyberaj ako v obuve, nie cierne, nie chore, nie petrocne len svoje bio... nevies brat zaradom deti, podat ziadost do domova o prve co pride a mat velku rodinu?????

cenculinka
19. nov 2014

@tova toto bola velmi hlboka myslienka...

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tortelinka
19. nov 2014

@cenculinka môžem sa opýtať, ty už máš nejaké adoptované dieťa, keď tak "nevyberaš"? lebo to čo píšeš je síce pekné, ale má ďaleko od reality

tortelinka
19. nov 2014

@redlola prepáč, ale vety typu "počula som, že kamoškina kamoška, "....no, 😀

redlola
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandrusik
22. dec 2014

@pikocka ahoj ja by som chcela dat svoje babatko na adopciu..vies mi k tomu viac poradit??Dakujem

pikocka
autor
22. dec 2014

Ahoj, prepáč, ale neviem poradiť ☹ Keď som to písala, chcela som bábätko adoptovať, no už sa podarilo. Veľa síl prajem.

pp123
30. dec 2014

@pikock ahoj ja uvazujem ze dam dieta na adopciu lebo nemam inu moznost

dobromila
30. dec 2014

@alexandrusik
@pp123 prosím vás pozrite si tento web: verím, že vám tam pomôžu v ťažkej situácii. Držím palce 🙂
http://www.alexisporadna.sk/

nini1010
30. dec 2014

Paneboze...nikdy to nedokazem pochopit...v minulosti som si nevedela predstavit ze by som vedela byt mamou,dnes si nedokazem ani len predstavit ze by som nou nebola.viem ze nikto z nas by nemal sudit kym nezazije situaciu tej druhej a vzdy je to lepsie ako potrat,ale pamatajte si ze tie co chcete dat dieta na adopciu nemate tusenia co same sebe urobite.ste matkami uz teraz.ked porodite este sa to znasobi.ani netusite s akym pocitom budete musiet cely zivot zit...tazko sa zije z mala,ale vzdy sa da.mnohe maminky na koniku by pomohli s vybavickami.

sunshineka
30. dec 2014

neviem si predstavit,co sa musi v srdci matky odohravat,ked toto zvazuje.ja by som to z citoveho hladiska nedokazala.moja prehnane empaticka povaha by nieco take nedokazala a nevedela by som zit s pocitom,ze som vlastne dieta dala prec a stale mysliet nato ako sa asi ma,ci nie je nestastne,tyrane...ked dokaze ciganka vychovat 7,preco by niekto nevychovat 3,ci 4

kliara
30. dec 2014

Tiež si neviem predstaviť, že by som dala svoje dieťa na adopciu. Ale zase na druhej strane nebudem tvrdiť, že cigánka dokáže vychovať 7 detí. Ona ich nevychováva. Ona ich porodí a tým to pre ňu celé hasne, v podstate ich necháva napospas osudu.

lenka_21
7. jan 2015

@redlola citala som tvoj starsi prispevok a nerozumiem o com pises...my mame dietatko adoptovane, presli sme celym proces (kt.podla mna nebol taky narocny), jedine to cakanie bolo dlhe.... Boli sme v poradovniku, vzdy sme si vedeli zistit na ktorom sme mieste a asi ake pary su pred nami - dokonca s niektorymi sa poznam tu z MK. Ziadne uplatky a nic podobne sme nezazili, nikomu sme nic nedali a normalne sme dostali dietatko bez akychkolvek problemov!!! To co tu pises nie je pravda ...dieta NEMOZE byt od prveho dna volne na adopciu. Nasa dcerka sa narodila a na druhy den nam volali, ze je na svete a BUDE volna na adopciu, lebo jej mama oznamila, ze ju chce dat na adopciu. Cakali sme 6 tyzdov (lebo tolko je zakonna lehota) v ktorej ma bio rodic moznost svoje rozhodnutie zmenit a az po tejto lehote moze nastat sud o odobrati rodicovskych prav a az po PRAVOPLATNOSTI tohto rozhodnutia je dietatko volne na adopciu a aj to len na predosvojitelsky sud nie adopcny....ten je mozny az po zakonom stanovenej lehote...

Prepac, ale urcite by som tu pisala iba overene informacie a nie z druhej ruky, lebo su zavadzajuce. Mne tento proces prisiel celkom v pohode, ano je sice trosku zdlhavy, ale ide o zaujem dietatka a preto som to chapala...

A ano poznam ludi, ktori maju adoptovane deti a je ich vela a hovorime si rozne veci a som si ista, ze nikto nic neuplatkoval ... a ak by to bolo jedna sa obchodovanie s detmi a to je tresny (a dost zavazny) cin...

najjulinka
9. jan 2015

@redlola mam pocit, že nemaš paru... proste použivaš terminy,a le akokeby si v tom mala hokej.. no daj kolko zaraba pestun či prof. rodič.. .taky fasa biznis.... všetci to zavidia, ale len tí čo to robiť nechcu... prečo????? lebo je to fakt taký super biznis, vynosný, že radšej nie? ..

a hlavne ked ani pestun ani prof. rodič nerozhoduje o poradi deti v poradovniku..... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

nasta55
9. jan 2015

@lenka250 wa to by som z pusy ani nevyhrkla ze dieta dat na adopciu, chuda dieta keby tomu chapalo.

lenka250
10. jan 2015

@nasta55 skúste si moju situáciu....nemám to ružové ako každý, tak poprosím už nerýpať...

alias313
10. jan 2015

Treba si trosku uvedomit situaciu.Niekto obcas napise v nejakej diskusii ci ist alebo nie na potrat..Skoro vsetky vypisuju,preco neda radsej dietatko na adopciu.A ako citam v tejto teme,tak je to pre vacsinu nepochopitelne.Ja mam tiez dieta a cakam druhe.Neviem si predstavit,ze by som to spravila.ale...Niektore situacie a osudy nie su take ruzove.Pre zenu,matku musi byt bolestne tazke vzdat sa svojho dietata.Ale co ak mu v zivote nema co dat jest,nema ziadnu rodinu,podporu a lubi ho natolko ze mu chce dat krajši zajtrajšok.A pocit zit s tym do konca zivota je nepredstavitelny.

bessa
27. feb 2015

Ahojteeeee 🙂)PREDNEDAVNOM neviem ci si pamatate som písala otom že neviem či si babatko budem moc nechat kvoli rod situacii partner ma opustil a bolo to vsetko zlozite .a TERAZ ?? uz som v 40 tyzdni a tesim sa s celeho srdiecka kedy uz budem drzat mojho maleho špunta v naruci s celeho srdca dufam ze bude zdravy a ze vsetko dopadne ako ma nakoniec som sa rozhodla si ho nechat predsa len vsetko sa da zvladnut pokial budem silna a snazit sa zo vsetkych sil a ked nie kvoli tomuto tak potom kvoli comu 🙂 nic podstatne sa v mojom zivote nezmenilo a furt je situacia tazkaa a neviem co bude o dva o tri mesiace no budem sa snazit vyzit z toho z coho budem mat 🙂 POzdravujeem prajem vám vsetko dobre nech sa nam dari a hlavne nech maju nase ratolesti vzdy usmev na tvarickach
@moon1979
@santeema
@stellamaris
@katarina1984
@tortelinka

moon1979
27. feb 2015

@bessa tak to sa dobre čítalo 🙂 veľa zdravia želám a nech sa vám darí 🙂

katarina1984
27. feb 2015

@bessa krasna sprava hned tak z rana 😉 drzim palceky nech secko dobre dopadne....

tortelinka
27. feb 2015

@bessa jeeej veľmi sa teším, dieťatko bude mať maminku 🙂

santeema
27. feb 2015

@bessa no zlatko drzim palce velmi, zelam aby ste boli zdravi a potpm sa to da zvladnut, aj ked to nebude vzdy lahke a jednoduche. caka dievcatko, alebo chalana?

stellamaris
27. feb 2015

@bessa super sprava! drzim palce ,aby porod dopadol na vybornu a hod nam prosim fotecku babätka 😉

kukichili
17. mar 2015

ahojte.Viem že pišete že mat dietatko svoje je užasna vec ale ja vam možem povedat že aj adoptované dietatko je krasna a užasna vec my sme si s manželom adoptovali dievčatko a je užasna ma 14 mesiacou a milujeme ju nadovšetko na svete.chcela by som porosit ak by niekto chcel dat dietatko na adopciu nemusi sa bat.ja sa priznam že som bola proti tomu aby sa matka vzdala babetka ale aj obdyvujem take ženy že to dokažu spravit velka čest a ani si neviete predstavit ako spravite radost nahradnym rodičom a aj babetku

karin15
17. apr 2015

@alexandrusik
ako si sa rozhodla? my by sme si ho adoptovali velmi radi, deticky nemame

karin15
17. apr 2015

@pp123
ako si sa rozhodla? my by sme si ho adoptovali velmi radi, deticky nemame

lenocka84
3. jún 2015

ahojte dievcata.mam otazku.co vsetko treba a hlavne komu ak sa zena chce vzdat dietatka pri porode.nejde o mna.len zhanam info.dakujem

zuzka_255
3. jún 2015

@kukichili mozem sa spytat ako dlho trval cely proces adopcie?

kukichili
3. jún 2015

ahoj lenočka84 ked sa chce niekto vzdat dietata tak to musi ist do nemocnice kde bude rodit alebo si zoženie nahradnu matku a cez pravnika všetko vyriešit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre