Aké vyšetrenia pomôžu k úspešnému IVF, KET?

walle
29. nov 2009

Moje milé snažilky. otváram túto tému, aby sme sa poradili, aby sme si pomohli...aké potrebné vyšetrenia by sme mali absolvovať, aby už ďalšie IVF alebo KET bolo úspešné.Čo piť, aké vitamíny braťpred IVF, KET, ako žiť...aby sme to úspešne dotiahli do konca.

prosím pridajte sa všetky budúce maminky, ktoré zažili neúspešné IVF, KET,alebo ktoré idete prvý krát na IVF.

....no predtým chcete byť poriadne pripravené a vylúčiť maximum príčin prečo by to nevyšlo... 😔 😔 😔 .....

vítam aj tehulky alebo maminky...ktoré vedia dať dobrú radu...

"raz nám to všetkým vyjde..." 🙂

misenaf
19. nov 2014

@zibi prave si o tejto preblematike pišem s 2 babami. 1 chodi do Splnu KE kde pri stimulke ani nerobia imuno vyš. (vraj drahe) ale nasadzuju automaticky Medrol a Fraxik prevenentivne a druha do RF kde im povedali že imuno vyšetrenia aj tak neodhali všetko tak jej nasadia Medrol pre istou a vyskušaju ivf s nim. Tak rozmyšlam či si vybehať toto vyšetrenie alebo rovno nasadiť Medrol pretože vraj ho nasadzuju aj pri endometrioze ktoru mam . Neviem čo je na tom pravda. Ake davkovanie maš toho medrolu a chystaš sa na ivf?

mariannad
19. nov 2014

Naprotechnologia riesi aj muza

skaredekacatko
19. nov 2014

@misenaf ja som.brala preventivne medrol pichala fraxik a nic tak beham po vysetreniach bola som vcera v medirexe na imumo a dnes u Drakulovej na hemato a este som objednana na endokrinologii. Verim ze sa uz konecne nieco najde nasadi liecba a hotovo.Aj ked Drakulova povedala ze to ivf je hop alebo trop ze tam ani problem.nemusi byt .

zibi
19. nov 2014

@misenaf no tak ti poviem ... centra nerobia kompeltene vysetrenia lebo im to nikto skoro nepreplati a nemaju z toho nic keby ze pacientky lietali po vysestreniach..
ked mas velmi zvysene NK bunky ako ja tak ti nepomozme pori stimulke medrol pretoze na to aby ti to kleslo potrebujes vyssie davky a aspn 6 tyzdnov aby sa ti upravila imunita ....
take ze dame a uvidime je o nicom..
ja keby ze nemam nk bunky zvysene tak neberiem ani medrol lebo je to zataz na telo a ma velke nezaiduce ucinky..mozes to mat v poraidku a budes to zbytocne brat... a na taku podporu a znizenie imunity v tomto pripade staci aj omega3 a vitamin E .. ked si ok
nebrala by som to len tak z rozmaru lebo centra nasadzuju zbytocne vela veci a aj stimulka je riadna zataz..to by som si namiesto medrolu vybavila radsej intralipid..ten je naj v boji s NK bukami plus on pomaha aj pri nidacii..nejde len o to znizenime ale on proste vytvara v tele zeny prostredie ktore napomaha uhniezdeniu
dam ta do skupiny - mam tam clanky z netu ohladne vela veci mozes popozerat..

kazdy sa musi sam zariadit ale to su moje rady a susenosti uz z o 4 ivf.. a roznych centier.. ja som natrafila este na super centrum kde mi spraivli zakladne vysetrenia ... cize chod na to vysetrenie..fakt pokcaj par tyzdnov , priprav sa obehaj si aj hematku ked chces endokrinologiu ..
a inak som citala ze na endometriozu je dobry pycnogenol..plus mozes mat tiez nedostatok vitaminu D3 kotry je velmi potrebny pre maternicu a jej vyvoj 🙂

zibi
19. nov 2014

@skaredekacatko jej tak si uz pobehala dobre pozeram 🙂 mas uz aj dajake vysledky?

skaredekacatko
19. nov 2014

@zibi zatial nic imumo o tri tyzdne hemato 18.12 mam prist po vysledky. 😀

zibi
19. nov 2014

@skaredekacatko super potom mi napis do IP 🙂 som zvedava .. ivf az na rok?

skaredekacatko
19. nov 2014

@zibi jasne mi poradis co ako leno v medrirexe nevyhodnocuju vysledky tam beru len krv . Za to Drakulova je super fakt podla toho papiera co som niesla na odber krvi mi toho zobrali na vela veci som si ani nezspamatala. 😀 a dufat ze mi v medirexe zobrali krv aj na celiakiu. Hej podla vysledkov sa uvidi ze kedy ale najskor asi az na jar ked.

victoriasju
19. nov 2014

ahojte, ja zacinam od zajtra stimulaciu, berem macu a gynex 🙂 mam dobre skusenosti s gynexom, prekvapil sa aj moj gynekolog, mam ovela viac folikul ako doteraz.

zuzulikmichalik
23. nov 2014

ahoj victoriasju 🙂 ja tiez som teraz pred 1. IVF stimulovaná hormonmi..velmi sa aj bojime, ale velmi aj veríme, že to výjde..ty si ako na tom? a do akého centra chodíš? je tu aj niekto, kto navstevuje Repromedicu?

misenaf
24. nov 2014

@skaredekacatko ahojky akože v medirexe dzurilla nevyhodnocuju vyšetrenie? Ved praveže ak si pozitivna tak tam pravidelne chodiš a berieš stanovenu liečbu

skaredekacatko
24. nov 2014

@misenaf medirex je v blave tam nevyhodnocuju v nitre ano. V medirexe spolupracuju z imunologom kertisom z blavy.

misenaf
24. nov 2014

@skaredekacatko A prosím ťa pýtali od teba výmenný list na tieto jednotlive vyšetrenia? Lebo aj ja som dnes volala hemato, endo aj repro a všade otázky typu načo prečo začo. Toto je sama byrokracia a ani neviem ako začať.

skaredekacatko
24. nov 2014

@misenaf do medirexu som pisala mail ze preco na co. Na hemato som pisala tam mali ale dobolenku tak neodpisali ale bola som v blave v medirexe tak som chcela absolvovat vsetky vyseytrenia na raz tak som volala na hemato drakulovej a ta najprv ze o tyzden a potom som ju prehovorila na druhy den robila len do 9 tak preto ale zobrala ma . U nej som jej potom povedala pocet ivf a ona ze to uz je dost ale povedala aj ze niekedy je to hop alebo trop ze nemusi byt pricina . O mesiac budu vysledky. Mam prist ku nej. Do medirexu pisem.za tri tyzdne mail ohladom vysledkov. Poslu mailom vyhodnoti doky v brne alebo ak bude vazne pokusim sa poslat mail do prahy Madaricovi vraj radi cez mail. A na endo ma jedine vyspovedali sestri ci ma maju posunut dokimu to u nas v pd ale som jej povedala ze uz 5000 eciek ma to stalo tak nakoniec ze oka. A doki povedal ze uz som tu davno mala byt ze to je slovenske zobrat peniaze a potom riesit problem ze keby bol moj muz tak uz davno na nich nahulaka. A k nemu idem az o mesiac lebo som bola po medrole a to skresluje vysledky a okrem endo mi nikde netrebalo vymenny listok na endo mi dala moja gyndoska .

misenaf
24. nov 2014

@skaredekacatko a na to hemato musim do blavy alebo stači v mieste bydliska, budu oni veideť čo mi maju spraviť ked jej poviem že ide o to že sa nedari ivf? pretože naši lekari su tak zaškatulkovaní že ked je to niečo nad rámec ich vedomostí alebo rutiny tak su neschopni a daku ruky preč.
Pri ten endokrinologii sa ma pýtala či mi brali tsh či ho mám zlý a ja že no prave to potrebujem dať zmerať, a ona že to možete isť aj obvodnej a až ked tam bude nejaka anomália aby som išla k nim....tak neviem 😝

skaredekacatko
24. nov 2014

@misenaf no tu na fore som pocula ze Drakulova vysrtruje vsetko ze je najlepsia tak preto k nej. A na endo najprv ze moze moja gyndoska zobrat tsh ale som ju prehovorila ze uz ma nebavi hop alebo trop za 1000 eciek stale tak to zabralo a doki vobec nemudroval nad tym preco som tu a to je jediny u nas. 😝

dorotka66
24. nov 2014

@misenaf ahoj mesenaf, ja som hemato absolvovala v mieste bydliska, krv mi zobrali úplne na všetko, keďže dôvodom bolo neúspešné IVF a krv sa posielala do KE (ak si blízko Ba, tak pôjde tam). Na výsledky som čakala asi 3-4 týždne. A keď robia kontrolné, tak vždy kompletné a krv ide do KE. Na hemato mi zistili antifosfolipidové protilátky a na základe toho som si potom vždy pichala Clexane. 😉 Držím palce PS: je to veľmi dôležité vyšetrenie ....

ivka3901
24. nov 2014

Ahojte chcem sa spýtať počuli ste o INTRALIPIDOVEJ infúzií pred IVF.V Brne hu dávajú a počula som,že viacerým babám pomohla 🙂

misenaf
1. dec 2014

@ivka3901 ivka nepočula tiež po tom pátram...

ddanaa
1. dec 2014

baby ahojte, prosim vas riesila ste niektora aj podrobnejsie vysetrenie muza?

ivka3901
14. dec 2014

@ddanaa áno to vlastne v centre ste liečený obidvaja ako pár tak aj spermiogram sa berie na vyšetrenie

mercinkax
15. jan 2016

Ahojte žienky.Potrebovala by som mail na Dr. Bobáka nakoľko som sa docitala,ze robí reprodukcnu imunologiu.Vedeli by ste mi s tým pomôcť?

bibiankaka
28. sep 2018

@zibi ahoj zibi, viem že táto téma je stará, ale písala si, že vitamín D3 ti pomohol zvýšiť AMH. Prosím ťa a v akej koncentrácii ? Lebo na internete som našla od 400 IU po 2000 IU 🙂

zibi
28. sep 2018

@bibiankaka ja kupujem swanson.sk
5000 ,brala som az 3denne asi tri tyzdne,potom dva 2 a jednu dlhodobo.zo 7 mi decko stuplo na 21 a nara na 80 .jedine todecki zabera dobre a za kratku dobu.
Amh z 0.21 mi stuplo na. 2,5 astupaa klesa v zavislosti od decka

yvessl
27. máj 2021

Urcite si daj spravit kompletnu hematologiu,reprodukcnu imunologiu a ja som brala Inositol s kys.listovu,D a C vit.,Wobenzym a Serrapeptazu a 1.Ket biochem.tehu a po 2.Ket mame syna.

ywone
27. mar 2023

Ahojte žienky som po neúspešnom ET a KET, po KET sa mi urobila na vaječníku cysta, vyoperovali ju. Na hematologii mi napísali mutáciu na MTHFR C677 heterozygot. Bolo to ešte v roku 2019. A na záver mám napísané že heterozygotne nosicstvo pre gén MTHFR nie je sprevádzaný prítomnosťou zvýšenia homocysteinu. Predpísané mám len Ac folicum 1rano. Myslíte že je ok že mi nepredpisal nič viac?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre