Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

cuttina
17. feb 2018

@meadow1 moc ti drzim palce, aby to vyslo❤. a poznam osobne jednu zenu, ktorej sa uchytila 4D morula. Ak sa embryjka dobre nevyvijaju a nemas ziadnu blastocystu na vklad, davaju sa aj morulky, lebo v v maternici maju prirodzenejsie prostredie na prezitie. Stale treba verit.😊

evaachesa
18. feb 2018

@meadow1 joj moja nevesaj hlavu, vzdy je nadej ze sa este rozbehne...my sme mali 5ty den zo 6tich len 3 blastocysty a jednu morulu nechali este v inkubatore ci sa este nerozbehne lebo moze sa stat co mi vraveli...no zial nerozbehla sa...alchemilku som vysadila pre istotu 2 dni pred vyratanou ovulaciou...zacala som ju pit az teraz po nevydarenom ET..predtym len femigard az do odberu..potom som ho vysadila a zacala spolu s alchemilkou ... no je divne ze ti povedali aby si si urobila iba test...ved ten nemusi byt az tak spolahlivy...mna aj napriek krvacaniu hned druhy den volali na odber krvi nech je to jasne...aj ked ja som uz vedela ze to nevyslo...do akeho centra chodis?

meadow1
18. feb 2018

@cuttina Ďakujem, ale práve že nebola štvordňová ale päťdňová 😕

meadow1
18. feb 2018

@evaachesa do Reprofitu v Brne. Zatiaľ som bola spokojná ale z toho vkladu som fakt rozčarovaná. A aj z tých reči lekára, ako keby sa ma snažil presvedčiť že jeeej ako super že sme to až sem dotiahli a pritom som predtým nemala pocit že by mi ktokoľvek povedal niečo v tom zmysle že je minimálna šanca, nech nečakáme od toho veľa. Možno som aj teraz príliš precitlivela, ale ten jeho monológ pred vkladom ma vážne vytočil. A trochu ma mrzí že som nechávala všetko na nich že veď vedia čo robia. Mohla som im hneď povedať nech časť oplodnia manzelovymi a časť darcovymi, lebo teraz ani vlastne naisto nevieme či je ozaj problém v manzelovych spermiach a prišli sme zbytočne o pokus. Aj keď teda no počkáme do toho testu, ale príliš tomu neverím ☹️ a ja na krv určite pôjdem aspoň k svojej doktorke no ale tiež som čakala že ma zavolajú oni na krv a nie že iba, tak tu nám to vyplatte a keby niečo tak nám potom zavolajte či to vyšlo a čau ☹️

cuttina
18. feb 2018

@meadow1 myslela som to tak, ze na piaty den, ked uz mala byt blastosysta, jej vkladali morulu.

evaachesa
18. feb 2018

@meadow1 no tak na reprofit som zatial pocula len dobre tak sa cudujem lebo ten pristup nechapem...a mate nejaky vazny problem so spermiami ze spominas darcovske? Toto je vase prve ivf? Mozno by len stacila selekcia spermii metodou macs...od toho nas odhovorili ze netreba...ved vidia na monitore...ale ak budeme musiet ist znova tak na tom budem trvat...hlavne sa teraz musis preorientovat v mysleni...aj ked mas cierne myslienky mysli tak ze to jednoducho vyjde...ved aj cuttina ti napisala ze to ide aj s morulkou 🙂 vyloz nozky, oddychuj a povzbudzuj fazulku ;)

meadow1
18. feb 2018

@cuttina aha, tak potom to je iné. Dúfam, že aj nám to vyjde ☺️

meadow1
18. feb 2018

@evaachesa manžel má azoospermiu, čiže žiadne spermie v ejakulate. Pri pátraní po príčinách sme na genetike zistili, že má cysticku fibrozu, pričom o tom ani netušil. Našťastie sa doteraz výraznejšie neprejavila a dúfam že ani nikdy neprejaví. Jediný prejav je tá azoospermia. Jediná možnosť získania spermií bolo operačne pomocou TESE, pričom ani tak sa nemuseli nájsť. Našťastie sa našli, ale mali sme už vopred pripravené aj darcovské spermie. No pri konzultáciách som mala vždy pocit, že to bude stáť a padať na tom, že buď sa nájdu alebo nenájdu ale nie že budú také nekvalitné, resp. že sa teraz budeme iba domnievať či sú ony nekvalitné alebo sú nekvalitné moje vajíčka, lebo na to sme odpoveď nadostali. A prístup tesne pred ET bol že aha aký úspech sme dosiahli. Skôr ako im do zbierky, že sa podarilo nájsť spermie a mohli sledovať delenie takto vzniknutych embryí. Ale asi som len fakt príliš precitlivela teraz 🙄 Budem však dúfať že sa to podarilo. Začínajú ma čoraz viac bolieť kríže, ale to bude asi tým že vkuse vylihujem 😀

silviavisz
18. feb 2018

@meadow1 to je naozaj čudné, že ani nemusíš ísť na krv, ale iba spraviť test. Mne vravela sestrička, že na krv bud ku nim, alebo ku svojej gynekologičke, len im mám dať vedieť. Ale idem do centra, lebo sa chcem porozprávať aj s doktorom plus predpísať lieky. MS som mala dostať vo štvrtok, ale zatial nič. Možno je to kvôli liekom. Uvidím, čo bude v stredu. Ale už som si poplakala, takže v stredu už nebudem taká sklamaná a keby sa nám predsa pošťastilo budeme o to šťastnejší 🙂 . A ty sa drž a nevešaj hlavu. kým si nespravila test, nič nie je stratené, je tam nádej :*

nique
18. feb 2018

@meadow1 ja pridám len moju skúsenosť, iked nechcem Ti dávať zlu nádej. Mne vkladali na 5.den morulu v štádiu Skorej blastocysty. Ešte nebola uzavretá blastocysta. Domáci test na 10.den som mala negatívny. V krvi bol pozitívny a HCG som mala už 180. Domáci test mi vyšiel pozitívny až na 11. den, aj to iba veľmi slabý. Nádej stále máš. Lebo tu ide naozaj o hodiny. Držím palce.

meadow1
18. feb 2018

@silviavisz tak ti budem v stredu držať palce. Daj potom vedieť, či sa predsa len nepodarilo. Keď mešká MS tak je to stále na dobrej ceste a keď ešte len v stredu máš ísť na krv tak test z moču robený teraz ešte vôbec nemusí nič ukázať. Dúfam aj ja že nám to vyšlo, len začínam mať také pocity ako pred MS i keď mne by mala prísť až budúcu stredu 1.3. ale keď je tento cyklus celý taký umelý tak ktovie. Lebo normálne mávam cca 33.-34. dňové. A toho 1.3. mám robiť aj test a s mužom máme výročie 😎

silviavisz
18. feb 2018

@meadow1 urcite napisem ako som dopadla. A dufam, ze toho 1.3. budete mat krasny darcek k vyrociu 🙂 . Drzim palce 🙂

meadow1
18. feb 2018

@nique to si ma potešila a trošku dala nádej. Dosť ma ale trápi, že druhá morula ktorú nechali ešte šiesty deň kultivovať nedosiahla blastocystu a nezamrazili ju. Bojím sa, že aj tá vo vnútri sa prestala vyvíjať, aj keď dúfam že v maternici sa jej páči viac než v miske a bojuje ďalej ☺️

meadow1
18. feb 2018

@silviavisz Ďakujem 😘

silviavisz
21. feb 2018

@meadow1 Ahoj. Takže dnes mi aj z krvy potvrdili, že nie som tehotná. Len musím počkať aby prešiel jeden cyklus a až potom môžme ísť na KET. Takže od 1.3. nastupujem do práce a cca. v aprili opať na PN na další pokus. takže uvidíme. Aspon si trošku oddýchnem od hormónov. Držím Ti palce a potom napíš 1.3. ako ste na tom :*

meadow1
21. feb 2018

@silviavisz ahoj, to mi je ľúto, že to nevyšlo. Ale je fajn že máte mrazacikov a môžete už v apríli skúšať znovu. To už určite vyjde 😉 Ja som sa dnes bola dať vypísať naspäť do práce, lebo mi to doma už nerobí veľmi dobre. Stále myslím iba na to, či to vyšlo a v posledné dni skôr pesimisticky myslím. Dokonca dnes sa mi snívalo že mi volali z centra nech vysadim lieky, že sa to nepodarilo a strašné prázdno som cítila. Že čo? Ešte neprešlo 14 dní, ešte mi tú ilúziu neberte. Takže už mi z toho doma prepína, snáď v práci bude lepšie. A už ma aj tie úvodné bolesti čo som prvé asi 3-4 dni trošku mala, tak prešli. Už mám len trochu citlivé prsia ale to mávam aj v bežnom cykle, takže zrejme z toho ani u mňa nič nebude. Dnes som posielala žiadosť o preplatenie nákladov a hneď si pripravím aj žiadosť na nové IVF a keď mi potvrdia že to nevyšlo, tak hneď ju pošlem do poisťovne nech nestrácam zbytočne čas.

meadow1
21. feb 2018

@silviavisz ozaj, a čo s tým picsi? Pýtala si sa na to prečo ho nerobili? Alebo nakoniec robili?

silviavisz
21. feb 2018

@meadow1 dobre robis,ze ides do prace. Aspon prides na ine myslienky a skor zbehne aj ten cas. Ziadost na preplatenie akych nakladov si posielala?kde?do poistovne? Inak vraj som mala picsi, lebo je to vraj uz standard.len tomu nerozumiem,preco je to potom zvlast v cenniku za priplatok,ktory som ja neplatila. Ale to uz neriesim.dnes som sa aj nahlasila k fyzioterapeutovi,ktory mi ukaze spravne metody cvicenia na zensku plodnost podla L.Mojzisovej.neviem ci si uz o tom pocula.vraj pomaha a mnohe zeny po neuspesnych IVF tak otehotneli. Chcela by som to cvicit pocas tych 2 mesiacov pauzy pred vkladom.clovek nikdy nevie a cvicenie ked uz prenic za nic,tak pre lepsi lepsi pocit,ze robim nieco pre seba 🙂

meadow1
21. feb 2018

@silviavisz počula som o tom, ale neviem kam sa obrátiť, keď chcem vedieť ako to cvičiť. Čiže nejaký fizioterapeuti? Ja som bola na IVF v Brne, takže sme to museli celé zaplatiť a teraz si pýtať preplatenie časti nákladov od poisťovne. A pred IVF to musím mať znovu od poisťovne schválené, že ak pôjdem, tak mi časť opäť preplatia.

silviavisz
21. feb 2018

@meadow1 na nete najdes plno videi o tom,len ked clovek chce naozaj spravne cvicit,tak to jedine s odbornikom. S tym preplacanim uz rozumiem. Myslela som,ze sa da este nieco naviac ziskat od poistovne ;)

michhaela
22. feb 2018

Ahojte dievčatá, ja sa chcem informovat čo prosím obnáša všetko...Manželovi zistili veľmi pomalé a málo spermií, vraj to je na IVF 😢 veľmi nás to zobralo, ale manžel má zlú prácu a zrejme to lepšie nebude...

nique
22. feb 2018

@michhaela jooj, neboj sa. My sme s manzelom obaja zdravi a aj tak sme museli podstupit IVF. A podarilo sa to hned na prvykrat. Dnes to uz je bezna vec. Uz mas vybrate centrum?

michhaela
22. feb 2018

@nique Manžel bol v Ba GYN-FIN tak dúfam že sú dobrý...Neviem ale nebol nadšený keď tam bol...Nechali sme to ešte prirodzene ale keď do septembra nič tak už pôjdeme na to IVF...Čo ma čaká?U mna je zatiaľ všetko ok, okrem vyššieho hormónu estrogenu ale vraj to je minimum, maternica v poriadku, vytery v poriadku, pco nemam...Koľko to trvá?Koľko trvá schválenie cez poisťovňu...Aby som mala predstavu do čoho ideme....Ďakujem 😊😊😊

evaachesa
22. feb 2018

@michhaela ahoj...my sme mali schvalenie do hodiny 🙂

michhaela
22. feb 2018

@evaachesa Wau to tak rýchlo?😂 čakala som že niekoľko týždňov či mesiace 😁

nique
22. feb 2018

@michhaela aj my sme boli v Gyn-five. Ja sa chystám na 2. IVF v lete. Vtedy je malo ľudí v Ba. A ráno treba chodiť počas stimulácie na krv.
Pomalé spermie sú pre mužov ťažká trauma. Oni o tom nehovoria, ale neplodnosť znášajú ťažšie, ako ženy.
U nás to bolo ľahšie, lebo manžel má spermie A+. Tak tam bol len raz. Ostatne bolo na mne.

evaachesa
22. feb 2018

@michhaela anoo teraz to schvaluju hrozne rychlo...pred ar rokmi si cakala aj 2 mesiace ak nie viac...cize ked sa rozhodnete pre ivf ide to potom velmi rychlo 🙂 drzim vam palce a hore hlavu...v dnesnej dobe je to uz velmi bezne

michhaela
22. feb 2018

@nique takže si snimi spokojná? Jak to je s prácou?Pnka či? Čiže chlapa viacej nebudú potrebovať len spermie? Počula som o dakych ihlach na tie vajicka....
@evaachesa super nevedela som že to už tak funguje rýchlo, chceme to začať riešiť september-oktober...Tak som veľmi zvedavá...

nique
22. feb 2018

@michhaela no, vyšlo nám to na prvýkrát, tak som bola spokojná. Ale prístup občas nebol dokonalý. Len v tom strese človek ani nevie, čo sa okolo neho deje. Ja počas cyklu nebola PN. Dokonca som počas stimulácie bola v na sluzobke, vklad som mala v piatok, cez víkend som ležala a v pondelok som šla do prace. Doma by som sa zbláznila.
Čo sa týka spermií, mužská neplodnosť sa lieči ťažšie. My sme ICSI nemali, ale v Gynfive ti povedia podľa kvality spermií. Mne sa páčilo, že nás netlačili do všetkého. Ale vedľa ležala kocka, ktorá prišla po neúspešných pokusoch z reprofitu a tej rovno povedali, že bez ICSI to nepojde. Baby s neplodnými partnermi Ti vedia povedať viac.

michhaela
22. feb 2018

@nique u nás je problém že sú pomalé 20% mal by mať aspoň 32% aby sa podarilo prirodzenou cestou ale ešte ich máme málo vraj musí byť celkovo 39x10 šiestu ml ta je pisana hore pri 10, a mame motilnych 9 na x10 na šiestu ml...Vôbec sa tomu nevyznám čísla su tu a % ach jemu hneď povedali že je to na umelé...Viacej sa dozvieme keď to budeme riešiť, ale manžel dúfa že vitamíny a skúsiť zmenu životosprávu že zaberie to a príde prirodzenou cestou...Tak sme dali šancu do septembra-oktobra...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre