Ako dosiahnuť úspešné IVF na prvý krát?

mzuzka
11. máj 2009

zacala som tuto temu aj v snazilkach, pretoze je to rada skor pre snazilky,ale mozno sa vas viac nachadza v tejto casti .preto ju otvaram aj tu (hadam sa to moze 😉 )

chcela by som vediet aky ste mali postup, ci kratky protokol,dlhy, predlzenu kultivaciu,cim ste stimulovali a pod..
vsetko ,co by pre nas,co nas to caka pomohlo ako rada, pri rozhodovani 🙂

snazilkas
18. sep 2013

@zelenagw ahoj, áno chodím do Heliosu v MT. Ja už mám aj lieky doma, ale teraz čakám na mrchu a od 16DC začínam. A mrcha nechce prísť a to som už 34 DC. Porazí ma.

zelenagw
18. sep 2013

@snazilkas no mne povedali ze ak nepride do 32dni tak tam musim ist na ultrazvuk a krv radsej tam zavolaj určite a budeme spolu ja som dostala dnes a tiez mam na 16den papat tab....

snazilkas
19. sep 2013

@zelenagw fakt? Mne povedali, že ak na 32DC nepríde tak mám volať, ale až potom, keď bude mať ďalšia mrcha prísť. Teraz mám len počkať. Joooj tak by mi mohla prísť mrcha, mali by sme to rovnako 🙂 Takže tiež chodíš do MT??? A je to prvé IVF???

kyvetka
19. sep 2013

Baby ja som.dostala lekára až na 40 deň, treba dodržiavať vsetky pokyny a snažiť sa nezblaznit z toho a podarí sa.

kyvetka
19. sep 2013

@tieto telefóny, nie lekára ale kramy 🙂

zelenagw
19. sep 2013

@snazilkas ja som si myslela ze ty uz papas tabletky preto som ti napisala aby si necakala asi sme sa nepochopili... a ano bude to moje prve IVF v MT

snazilkas
19. sep 2013

@zelenagw nie, nie, ja mám ešte len lieky doma a musím počkať na mrchu, ktorá sa už asi pomaly hlási o slovo a potom až 16DC začínam brať prvé lieky. Čiže ja ešte len začnem. A ty teraz čakáš na 16DC a začínaš brať tiež lieky? Ak to bude tak, tak to budeme mať skoro narovnako 😀

zelenagw
21. sep 2013

@snazilkas ano akj ja cakam na 16ty den uz som dnes mam len 4den tebe uz prisla ???

snazilkas
22. sep 2013

@zelenagw nie, mne ešte mrcha neprišla a mám na to dobré nervy. Už som si aj test robila, je negatívny, neviem, či si mám ísť dať pichnúť vyvolávačku, či mám len čakať :-/

zelenagw
23. sep 2013

@snazilkas stale nic daj si cviklu alebo cervene víno v mojom prípade cvikla pomaha skus....

snazilkas
23. sep 2013

@zelenagw skúšala som červené víno cez víkend a nič ☹ No budem musieť len vydržať, ale je to na porazenie. Ale mám pocit, že je brucho viac nafúknuté, tak hádam sa to už rozbehne

mirush79
23. sep 2013

ahojte. s dovolenim sa zapojim do vasej konverzacie 🙂 ja som teda nemala prve ivf uspesne, ako pise nazov, ale zistila som, ze za to asi mohol nedostatok informacii, ktore sme v tom case mali. u nas je problem v manzelovych spermiach, ma vysoku fragmentaciu DNA a na to sa v prvom centre neprislo, pretoze toto vysetrenie nerobili ☹ takze nam nestacilo ani oplodnovanie ICSI, ale PICSI, kde sa spermie vyberaju este specialnejsie... a teraz cakame na KET. dali sme si totiz embryjka aj vysetrit a kvoli tomu sa museli mrazit, lebo to dlhsie trva... tak ma trochu zaskocilo, co som tu citala, ze po PK sa embryjka horsie rozmrazuju... v centre, kam sme presli sa robi iba PK a zo zamrazenych embryjek vraj maju aj vyssiu uspesnost 🙂 a tiez vyssiu pri transfere 1 embryjka, ako sa pytala @zelenagw, preto uz vraj dve skoro vobec netransferuju...

zelenagw
30. sep 2013

@snazilkas no ako co mas nove???

nelly3
30. sep 2013

@mirush79
ahoj a chodis do reprofitu? ci?

mirush79
30. sep 2013

@nelly3 ahoj. nie nie, do Heliosu

snazilkas
1. okt 2013

@zelenagw ahoj, stále čakám na tú mrchu, ale teraz to už vyzerá, že každú chvíľu dorazí, tak potom môžem odpočítavať 16 dní 🙂 A ty ako? Koľký deň už si?

karinuska22
1. okt 2013

Ahojte, mne 3 klasicke IVF v SR nevysli a ani 2 KET nevysli. Vysiel az 4 pokus v Brne a aj to bol SOFT IVF s minimalnou stimulaciou. Uz sme nedufali, ze to vyjde ale bola to dobra volba. Stimulovala som iba clostylbegytom + som brala estrimax na zvysenie sliznice. Odobrali mi 5 vajicok a vsetky napichavali. Mala som aj predlzenu kultivaciu, lebo z 5 embryi ostali 3 kusky. 2 embrya mi vlozili a tretie mam zamrazene. Este pred Brnom som si dala urobit vsetky mozne vysetrenia, aby sa zistilo, kde je problem. Na hematologii mi zistili zvysenu zrazanlivost, tak som brala Fraxiparine. Okrem toho sa liecim na znizenu funkciu stitnej zlazy. Ine problemy nam nenasli. Prirodzene som otehotniet nemohla, lebo mam nepriechodne vajecniky.

zdenka1234
1. okt 2013

Ahojte tak nám sa podaril IVF na prvý krát a máme doma dvojročnú slečnu ....chodili sme do MT Helios a boli sme veľmi spokojní....vkladali mi dve embrya a jedno sa ujalo a rástlo v dnes už veľkú slečnu...všetkým želám aby Vám to vyšlo na prvý krát a hlavne kľud a žiadni stres aj keď sa to ľahko hovorí ale je to tak ...držím palce všetkým 😉 🙂 🙂 a ešte niečo mám duphaston 6Oks do 02/2014 4Oks a 06/2015 2Oks a clostilbegyt 20ks 08/2014 ak niekto potrebuje....

turzovka
1. okt 2013

@snazilkas
@zelenagw
ahojte baby, tiez sa pridavam. ideme 1x (verim ze aj posledny) na IVF. ja mam zacat pichat na 24Dc co bude 7.10.2013. len ani to este nie je iste, predvcerom som len dobrala antibiotika, skolila ma dajaka silna vyroza... tak cakam na vysledky krvnych testov, ci uz som ok. Ak by bolo treba odlozime to este o mesiac. drzim palce 🙂)) a prajem pekny den

trulinka
1. okt 2013

@turzovka
ahoj, tak snad budes mat vysledky v poriadku, aby si sa mohla pustit do IVF. Mna tiez caka 1 IVF - snad aj posledne. Dnes mam 6.ty den stimulacie, naordinovali mi dlhy protokol, dnes som bola na kontrole, krv a ultrazvuk, tak uz sa mi vytvorilo vraj 14 folikulov. Zrejme uz na buduci tyzden budem mat odber vajicok, som velmi zvedava, ako to vsetko dopadne, snad sa na nas usmeje stastie a podari sa 😉 . Aj tebe prajem vela stastia 🙂

smuja
1. okt 2013

Ahoj baby som tu prvy krat a nemam moc dobru naladu lebo nam nevysiel prvy IVF :( este mame dva pokusy ....

smuja
1. okt 2013

ozaj nie ste tu nejake babenky co uz maju po 35 a podarilo sa vam babatko?

snazilkas
2. okt 2013

@turzovka ahoj, budem držať palce, aby to vyšlo už v tomto cykle, určite nám všetkým vyjde 1.IVF 🙂 Mne akurát včera začala mrcha, tak od 16DC by som mala začať stimulovať 🙂

silesias
2. okt 2013

@trulinka ahojte baby, aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym protokolom?? ...dakujem

turzovka
2. okt 2013

@trulinka dakujem pekne 🙂 takze ty si uz v procese? super super, tak nech vsetko dobre ide. Aj mas dost vela folikulov tak nech sa co najviac podari. a cim stimulujes ak sa mozem spytat? ja mam diphereline, puregon a menopur. ako ide pichanie? trochu mam z toho strach

@snazilkas dakujem 🙂 tiez drzim palce a verim, ze to vyjde. doteraz sa tie mesiace tak vliekli a zrazu ked prichadza k ivf tak to leti ako voda. tych 16 dni je uz nic 🙂) kedy ti cca vychadza OPU?

a ps: volala dr. vysledky su v poriadku 😎

zelenagw
2. okt 2013

@snazilkas no dnes 15 zajtra zacinam s Proverou.... no a to sme mali zacínať spolu no pekne ti meska kedy si si robila na posledy test??

zelenagw
2. okt 2013

@turzovka juuj no keby si zacala uz zeraz aby sme boli spolu ja zajtra zacinam s tab. a 26den idem pichat a bojíííím sa 🙂

trulinka
2. okt 2013

@turzovka
ahoj, tak super, ze mas vysledky v poriadku, hor sa do boja! 😉 . Ja stimulujem s Dekapeptylom a Gonalom - mam take pero, cize ta aplikacia gonalu je v poriadku, ta injekcia dekapeptylu zvykne stipat, ale da sa vydrzat a este si picham kazdy den fraxiparine na riedenie krvi, cize 3 injekcie. Museli mi znizit davky hormonov, kedze som sa nejako "rozbehla" s vyprodukovanim folikulov. 🙂 . V piatok idem na dalsiu kontrolu, ale zrejme to uz bude posledna kontrola pred odberom, takze niekedy na buduci tyzden ma caka punkcia. Pre istotu som uz od vcera na PN-ke, tak cakam co sa bude diat dalej. Toho pichania injekcii sa nemusis bat, da sa to zvladnut.....a celkom rychlo mi to bezi, aha ved uz o chvilu koncim stimulaciu a to som mala dlhy protokol.....

trulinka
2. okt 2013

@silesias
ahoj, no rozdiel je v tom, ze pri kratkom protokole zacnes brat hormony hned na zaciatku menstruacie a hned v tom istom cykle ides na IVF a dlhy protokol sa taha cez 2 cykly, zacnes stimulovat okolo 16.teho dna cyklu, to je najprv pripravna faza- ja som brala tabletky Provera, potom som pridala 1 injekciu Dekapeptylu a ked dostanes menzes, zacnes stimulacnu fazu - cize pichanie injekcii...a to trva az do odberu vajicok.....

snazilkas
3. okt 2013

@zelenagw ahoj, tak mne mrcha už dorazila predvčerom. KONEČNE!!!! 🙂 Takže musím zavolať do centra, aby sme dopočítali kedy s čím začnem, ale predpokladám teda, že za nejaké dva týždne začínam s tabletkami 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre