Ako funguje darovanie vajíčok v Gyn-Fiv v BA?

gabriela222
29. júl 2019

Ahojte, chcela by som darovat vajicka v Gyn-fiv v Bratislave, neviete ci to funguje tak ze ked si nejaka cakatelka prinesie darkynu ze by sa posunula v cakacej listine? Ak ano a niekomu z vas by to pomohlo mohla by som ist s nou 🙂 ak nie darovat pojdem tak ci tak 🙂 Dakujem za odpovede 🙂

najk
29. júl 2019

@extempore a pokial Tvoje deti budu neplodne, alebo iba budu mat problem splodit dieta prirodzene? Povies im radsej nech ostanu bez deti, ako by vyuzili napriklad umele oplodenie? Lebo aj pri obycajnom umelom oplodneni vlastnymi vajickami su tie iste rizika.. DAj vediet aky na to budes mat nazor potom.. Ked nie si v tej zivotnej situacii, lahko sa sudi, ze? 🙂

zabka1987
29. júl 2019

@extempore a ty si zdravá a súdna????? Založ si svoju sektu, chod v pred tam, nie tu súdiť ženy!!!! Je to ich vec, nie tvoja!

zabka1987
29. júl 2019

@najk presne! A karma je teda zdarma v týchto prípadoch a takýmto by som dopriala nech si to zažijú, nech vedia koho a za čo súdia

oneva243
29. júl 2019

@extempore myslim ze milujuce dieta a milujucu matku tieto veci nezaujimaju. Si aj proti adopciam? Lebo tymto pristupom asi ano. Ale na pochopenie tieto veci treba najprv vediet milovat a hlavne neodsudzovat.

willino1
29. júl 2019

@bodka2213 vidíš, presne... a tak je to aj s darovanými spermiami a vajíčkami... ich osobná vec... citujem ťa: "Koľko detí , s kým a ako , kde bude mať 🙂" ... tak prečo tu niekto moralizuje, že je darovanie "amoralne" a "choré"?

zabka1987
29. júl 2019

@willino1 lebo sama nevie, čo vôbec píše a aký má názor 🙈😂

gabriela222
autor
29. júl 2019

@extempore poviem vam k tomu uz len jednu vec, kazda mame svoj nazor, vam sa to nepaci, okey neberiem vam to, dala som svoje argumenty ale hadat sa s vami a presviedcat vas o tom nebudem. Prosim vas ale neodsudzujte za to darkyne/prijemkyne. Mate to stastie ze vam bolo dopriate, moze sa stat ale ze niekomu z vasich blizkych sa stane nieco podobne (dufam ale ze nie, a ani to neprajem) a budu sa musiet tiez rozhodnut. Ak ale budete takto prisne proti tomu, moze sa stat ze sa kvoli rozdielnym nazorom pohadate/odcudzite. Preto vas prosim este raz neodcudzujte takychto ludi 🙂 prajem pekny den 🙂

bodka2213
29. júl 2019

@zabka1987 🙉🙈 niekto asi nepochopil akým štýlom som to myslela . Idem od vás , pekný deň . Ako som písala , ja osobne by som to manželovi nedovolila , to rovno toho svojho môžte poslať ku tej dotyčnej žene nech jej splodi dieťa nemusia chodiť okolo lekárou pre pána Jána . Kks kam tento svet speje nechápem 🙈😶😝 pekný deň všetkým

jania023
29. júl 2019

@bodka2213 tak aby bolo jasne, darci spermii su vecsinou studenti ktory nasli riesenie rychlo zarobenych penazi. Aj vas manzel bol mlady a vylucit to neviete ci mu tiez nebehaju deti po svete len preto ze vam povedal ze on ako mlady nic take nerobil. Chcem vidiet toho chlapa co sa dobrovolne v 30 ci 40 prizna zene ze v 20 daroval spermie a ze mu deti behaju po svete😬
To mate ako s milenkou, zatlkat,zatlkat,zatlkat🤪

jania023
29. júl 2019

@gabriela222 presne koly takym ako ty je svet krajsi. Ja sice niesom stotoznema s darovanymi vajkami to radsej budem mat jedinacika doma ALE keby som ju nemala tak ani na sekundu nevaham a skocim po vas ako pes po salame😬
Len tak dalej, uribite radost zenam ktore na vas nikdy nezabudnu a v mysli budu s cami ze vsaka vam su z nich rodicia.🥰

extempore
29. júl 2019

@jania023 tak ja neviem ako to funguje vo vašom manželstve, ale my dvaja sme s manželom k sebe absolútne úprimní... A tiež viem, že môj muž nie je taký sprostý aby za 20€ predával svoje semeno. 😘😘😘😘

extempore
29. júl 2019

@jania023 hej, keď dcéra takej ženy bude mať veľký zadok alebo krivý nos alebo nohy alebo zlé zuby alebo nízke IQ určite si spomenie na darkyňu...😂😂😂😂😂 Preboha, ženy, veď sa na to pozrite trošku triezvo a nie cez hormóny. Naozaj vám to za to stojí? Byť za každú cenu "matkou" dieťaťa inej ženy? Človeka ženie do reprodukcie pud rozširovania vlastných génov... Ale čo je toto? Ďakujem pekne, dieťa vynosím, porodím, ale šírim gény niekoho iného. Váš muž má vlastne dieťa s inou ženou a vy ste len chodiaci inkubátor. Aký je potom rozdiel s adopciou? Tak či tak vychovávate dieťa, ktoré nie je vaše. O čo tu ide? Len aby si okolie myslelo, že aha - už je matkou? Alebo o čo? Lebo toto je len klamanie seba samej...

jania023
29. júl 2019

@extempore to je tvoj nazor a ked ste taky uprimny k sebe tak neviem co tu moralizujes. Myslim ze ked sa snazis za kazdu cenu presvedcit nas o tom ze tvoj nazor je ten NAJ tak u mna teda nepochodis a vdaka bohu ze take zeny ako ty niesu darkyne pretoze 2 take ako ty by svet uz neuniesol. Sama dobrota😊
Myslim ze moj nazor ta nezaujma a ani mna ten tvoj tak co keby si nekomentovala diskusie o ktorych prd vies a chces len rypat? Mas 2 krasne deti a super manzela ktory urcite nemusel darovat spermie tak co tam im uvarit veceru a klidek?
My co deti nemame budeme dalej moralizovat a nemusime ani varit tak msme cas sediet na koni😊
V kazdom pripade ti prajem pekny vecer a nadych a vydych

tecko28
29. júl 2019

@extempore 20€??? Sa zobud, ta ciastka je ovela zaujimavejsia, lebo darcov si tiez velmi precizne vyberaju. A mozno ten tvoj by ani cez testy nepresiel, ten geneticky material musi byt sakra kvalitny, aby bol on zaujem

tecko28
29. júl 2019

@gabriela222 tiez sa hlboko sklanam nad tvojim rozhodnutim a dakujem za kazdu jednu zenu, ktorej pomozes ku stastiu.

extempore
29. júl 2019

@tecko28 to máš pravdu, môj muž by už neprešiel kvôli veku... Ale svojho času, počas štúdií v BA ho volali. Hovoril, že vtedy za to dávali od 700 - 1000 korún. Ako mi sám povedal, jednak nebol odkázaný na tie peniaze a jednak s tým nesúhlasí rovnako ako ja. Ale keď tak pozerám na naše deti a rýchlosť s akou sme ich počali tak jeho "materiál" asi nebude najhorší 😂😂😂😂

extempore
29. júl 2019

@tecko28 a pritom ďakovať by mala ona tým ženám, že šíria jej gény 😀😀😀

alica311
29. júl 2019

@extempore jaaaaj, tazko mozes pochopit, ake je to, ked ti povedia, ze deti mat nemozes a nikdy nebudes, a potom pride moznost vynosit a porodit "svoje dieta", pre niektore zeny je to jedina sanca ako mat dieta, tak nesud

gabriela222
autor
29. júl 2019

@extempore otazocka, vy mate deti len kvoli tomu aby ste sirili svoje geny alebo kvoli tomu aby ste mali komu dat svoju lasku, aby ste sa mali o koho starat, tesit sa z toho ze niekomu mozte predat svoje vedomosti, atd. Pretoze podla mna byt matkou nie je len o tom aby som sirila svoje geny.

gabriela222
autor
29. júl 2019

@extempore a doplnim len ze stat sa matkou len kvoli tomu aby som dalej sirila svoje geny je maximalne sebecke

extempore
29. júl 2019

@gabriela222 no, a práve preto chcem venovať svoju lásku, čas a všetko ostatné svojej krvi. Ak by to nebolo možné, venovala by som sa opusteným zvieratám alebo starým ľuďom, telesne postihnutým... Matka Tereza nemala deti... Ale táto posadnutosť stať sa za každú cenu matkou je až strašidelná. Myslí niekto aj na tie deti? Čo kríza identity? Čo keď bude potrebovať darovať obličku? Neviem, neviem...

extempore
29. júl 2019

@gabriela222 to sa možno zdá vám, ale z pohľadu antropológie je to to jediné, na čom záleží - deti sú to, čo tu po nás ostane, je to istý druh nesmrteľnosti.

candii
29. júl 2019

@extempore myslím, že keď máš teraz deti, tak sa ti veľmi ľahko hovorí, čo by bolo, keby si ich nemala. Trošku empatie a porozumenia by nezaškodilo. Nesud aby si nebola súdená.

gabriela222
autor
29. júl 2019

@extempore pri darovani oblicky je stale moznost ze ju moze darovat otec. A naopak aj ked maju rodicia dieta ktore nie je z darovaneho vajicka tiez sa moze stat ze nebudu rodicia vhodnymi darcami.

klarissa25
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abbey1
29. júl 2019

@extempore Príklad Matky Terezy si použila fantasticky. Tá žena nechávala trpieť bolesťami a zomierať ľudí z vlastného presvedčenia a viery. Presne tak vystupuješ ty v tejto otázke.

tecko28
29. júl 2019

@extempore co sem tahas Matku Terezu? Ona sa slobodne rozhodla pre zivot v chudobe a pomoc nudznym. Pocet neplodnych parov stupa, ti co sa im da skusaju aspon takto, ini co uz nemozu ani z darcovstva idu do adpocie. Modli sa a dufaj, ze sa toto nestane v tvojej najblizsej rodine -dcere, neveste... Tiez im potom poradis, nech si kupia psika, chodia vencit do utulku, alebo sa venuju chudobnym? Vydedis ich, ked budu mat tuzbu niekoho vychovavat ci uz darcovstva, alebo adopcie? Pozor karma je svina! Poznam jednu co mala 4 deti, mala podobne mudre reci a ma vnucata len od jedneho, ostatni su bezdetni- neda sa a ona nedovoli

klarissa25
29. júl 2019

Ahaa teraz čítam ze si už darovala 😉

bodka2213
29. júl 2019

@jania023 prepáčte môj manžel až taký nerozumný nieje . Ďakujem za váš názor ;)

hastrmistr
29. júl 2019

Kamoska takto bola 3ci 4 krat a ked nakoniec chcela babo musela chodit po klinikach a dat 10 000e aby sa mohla stat mamou a to v 40tke.....chore
Za darovanie dostala do 2000e pichala do seba hormony.....hruza

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre