Ako oznámiť manželovej rodine, že podstúpime umelé oplodnenie?

jankita
1. júl 2008

Ahojte dievcata. S manzelom sme obaja neplodni. Ja nemam ovulaciu, manzel ma stale horsi a horsi spermiogram. Teraz skusame posledne iui, ktore bude aj tak pravdepodobne neuspesne. Potom nas caka IVF. Dohodli sme sa, ze po neuspesnej inseminacii oznamime manzelovej rodine, ze nebudeme moct mat deti prirodzenou cestou a ze nas teda caka umele oplodnenie. Chcela by som sa s vami poradit -ako im to povedat, co im povedat a co nie a ake reakcie mozeme ocakavat. S manezelovou rodinou si nie sme velmi blizki, preto sme z toho dost nervozni. Dakujem za pomoc.

adetka
1. júl 2008

moja sestra ma veeeelke problemy... a pravdepodobne to bez umeleho nepojde... nastastie jej svokra (svokor s rodinou dlhodobo nezije) je laborantka v nemocnici... a par krat jej dokonca pomahala.. so znamymi doktormi, vysetreniami a podobne... takze vie vsetko... aj mne dost pomohla (dva MA)... osobne by som minimalne svokre povedala co je vo veci... ona to moze potom nejak setrnejsie povedat svojmu manzelovi... nie vsetci muzi to beru lahko 😀

ale nepriklad moja svokra napriek dvom MA mala neustale poznamky typu "kedy sa do toho opat pustis"... "uvidis, ze budes mat kopu deti" 😠

katy2
1. júl 2008

my sme to svokrovi povedali tesne pred odberom na IVF, byva s nami v jednom dome..... A moja mama to vie tiez, ale ta ma z toho velky problem.... Teraz nam to nevyslo, tak sme sa dohodli, ze o dalsich planoch jej uz hovorit nebudem. Oznamim jej len ked uz budem tehu.... Vidim, ze ju to velmi zatazuje..... a potom sa trapi....

jankita
autor
1. júl 2008

my mame zase lepsi vztah so svokrom ako so svokrou, ale povedat by sme im to chceli naraz. Len ako najst tie spravne slova. Asi sa nebude velmi hodit ze, drahi nasi, nemozeme mat deti, takze ideme na umele... 😅

scarlette
1. júl 2008

jankita no u mna to bolo jednoduchsie, sla som na operaciu kvoli cyste na vajecniku a zial stav bol komplikovanejsi ako sa cakalo, verdikt po operacii bol IVF a tak ked som bola nejak pri sebe a zavolala tak som jej to povedala sama..
vztah so svokrou mam ok takze s tym som problem nemala...dokonca to vie aj moja starka a vlastne komplet rodina, starka je inak veriaca a este sama ma podporovala v liecbe aby som na ivf mohla ist, a to ona ma uz 89rockov 😉

libeth
1. júl 2008

scarlette 😉 , to je super, ze mas taku starku. 🙂 aspon doda optimizmu.
Ja som napr. o tom povedala svagrinej, ked to este nebolo take vazne, pocas liecby, podporovala ma, zistovala info... tak som bola rada, ze mam spriaznenu dusu, ale ked nevyslo 1 IVF, tak sa o tom viacej nebavime, ani sa nespyta, co mam v tejto situacii nove. A svokra sa ma stale pyta, ze ci nechcem ist do BA k lekarovi. Proste to nepochopili a nechapu.

scarlette
1. júl 2008

libi ja mam stastie ze sa nikto stale nevypytuje a nechavaju to na nas, vedia ze riesime a ak sa podari tak im povieme.. ak sa nepodari nepoviem nikomu, maximalne svagrine lebo byvame v tom istom dome ale to bude tak vsetko, nechcem aby nas niekto lutoval

libeth
1. júl 2008

scar, presne tak sme to nechali aj my. Ja uz nemam naladu o tom hovorit, ked vidim, ze to ide do vetra. A moja svagrina tiez byva s nami 😀 a zial, ja so svokrinej strany vidim lutost, u nasich je to pohoda, neriesia to, vedia, ze ked to nejde, tak to nejde a veria v zazrak ako ja. Len s manzelovej strany sa rodia same deti, a tak my s muzom potom bijeme moc do oci, ked sme len dvaja a tolke roky spolu.

laskonka
1. júl 2008

Ahojte ked vas tak citam neda mi to napisat aj o nas.
Kazdy v rodine tusil ze sa nieco deje nakolko je im jasne ze deti mame radi a chceme a po roku stale nic. Ked sme sa dozvedeli ze musime ist na IVF zomrel mi otec takze nebola vhodna situacia uz len teda mojej mame a surodencom povedat co je vo veci. Ked sme boli u svokrovcov na navsteve byvaju 250km od nas a moji rodicia este dalej 520km, pichala som si injekcie a tie museli byt v chladnicke takze bolo potrebne im to nejako povedat. Chceli sme im to povedat ale bali sme sa a nevedeli sme ako a co im povedat. Tak som si ich jednoducho posadila pred seba a povedala som im co a ako ale nepovedala som diagnozu-svokra bola v pohode, svokor zacal spekulovat co a ako. Postupom casu sme im vsetko pekne vysvetlili rozumeju tomu a cakaju kedy im oznamime, ze cakame babatko, dohodli sme sa ze im nepovieme kedy pojdeme na druhe lebo prve nevyslo a to sme im povedali. Jednoducho nebudeme sa stresovat co sa deje. Mojej mame a surodencom sa mi to oznamovalo tazsie lebo vysledky 1 IVF sme mali mat pocas vianoc a moja mladsia sestra oznamila ze caka miminko, ktore neplanovali tak som im oznamila ze sme boli na IVF a mozno aj my cakame babatko no na Silvestra som zacala krvacat a bolo po babatku. Dohodli sme sa ze nechame tomu volny priebeh oni sa nevypytuju a my nemame problem im nieco povedat, lebo vedia aka je situacii. A nam velmi velmi pomohlo, ze to rodicia vedia. Ked sme sa s tym zmierili my musia aj oni. Netlacime na nich ani oni na nas a je to takto super, postupne aj svokor zacina chapat preco IVF aky je problem. Takze moja rada ak mate potrebu to povedat povedzte, ulavi sa vam mozno budu reagovat prave opacne ako si myslime. Snad to niekto docita do konca. 😅

scarlette
1. júl 2008

laskonka docitala som a velmi pekne si to napisala 🙂

laskonka
1. júl 2008

dakujem 🙂 teraz sa chystame opat a ked niekto nieco chce vediet tak sa spyta, pre nas je to uplne normalne a nemame problem o tom hovorit s kymkolvek este si robime srandicky, ze ked bude babo neposlusne pojdeme reklamovat do centra 😀

kukulik30
1. júl 2008

laskonka 😉 plne s tebou suhlasim,nam velmipomohlo, ze sa mame o tom s kym porozpravat a tiez sa nas nic nepytaju, ale ked chceme a zacneme tuto temu, radi nas vypocuju 🙂 a aj teraz po poslednom KET ma povzbudili a dodali sily na dalsi pokus.....dokonca musim povedat,ze to vedeli aj v mojej praci, kedze som nosila rozne listky od lekara, pn atd.....jednoducho som vysla s pravdou von a to som pracovala v cirkevnom zariadeni...nikdy som nemala pocit, ze maniekto odcudzuje pre IVF, robili tam aj reholne sestry / pritom viem, ze s tym mali problem a nesuhlasili, nikdy mi vsak nedali nic najavo/ a ked som uz cakala babo, tesili sa so mnou 😵 kolegovia mi drzali palce a nikdy som neolutovala, ze som im to povedala....bolo na mne vidiet , ze ma nieco trapi a ked mi lekar povedal, ze prirodzene to nepojde a nemame na co cakat, nedokazal som to v praci zakryt...plakala som a to uz je teda dost napadne 😔 Naozaj som sa nestretla so ziadnou negativnou reakciou...neviem , ci to bolo stastie, ale velmi mi to pomohlo 🙂

a jankita, pytala si sa na tie prve reakcie....no boli v soku, ale predychali to a normalne otvorene sme si to vydiskutovali 🙂

som sa nejak rozpisala 😀 😝

v555
1. júl 2008

ahojte,ja som velmi otvoreny clovek,ja som s tym nerobila ziadne peripetie.Svokru som si posadila a rovno povedala,bohuzial zivot je uz taky.Pochopila,poplakali sme si a teraz uz len cakame co cas ukaze.Velmi nam drzi palce a coje super nevypytuje sa,mame dohodu,ak budeme mat nieco nove tak jej to povieme.

jankita
autor
2. júl 2008

Jeej, dakujem dievcata, velmi ma povzbudilo, ze su aj normalne reakcie svokrovcov. S manzelom som hovorila o vasich radach a zhodli sme sa na tom, ze rodicom to fakt povedat treba, ale ze zatial nikomu inemu z ich rodiny. Naozaj dakujem.

scarlette
3. júl 2008

jankita prajem vela stastia a len pozitivne reakcie, ak sa to da takto povedat

cucoriedkacucoriedka
26. mar 2014

@takitak jeeej, neviem či je téma ešte aktuálna, ale vidím že čakáte aj druhé bábatko🙂 držím vám prsty. 🙂)))

vapin
26. mar 2014

Ahoj,,,,chcem ti len jedno napísat vobec se netrap nad tim ako a co jim povieš ved dneska je to normálná vec já som podstupila IVF pred 15 rokami!!!!a priznejme si že to bola citlivá temá ješte ale rodina nás stopercentne podporovala a druhý to vlastne ani do teraz nevedia ved prečo by mali????To je len vaše vec!!!Vykašli sa na druhych,mysli na to len ze ked to vyjde a ono to vyjde tak budetre stastny!!!!!!!Drzim palečky

ildiko36
19. jún 2019

@jankita netreba vsetko povedat kazdemu..je to vase rozhodnutie a ked sa to dpodari tak jednoducho oznamite ze si tehotna☺

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre