Ako zvýšiť šancu na úspešnosť IVF a ICSI. Čo jesť?

dicinka1
4. aug 2008

AJOJTE...IDEME NA 2 IVF+ICSI.... a tak by som nechcela nieco nechat na nahodu...vie mi niekto poradit,co mam papat,pit...... a nie len ja,ale aj moj partner?dakujem...

dicinka1
autor
9. aug 2008

to vazne?to je super..dakujem za vysvetlenie.....

ludmila007
9. aug 2008

antikoncepcia je na ukludnenie cinnosti vajecnikov. bratim tychto liekov sa cinnost vajecnikov pozastavi. v dalsom cykle sa nadopujete hormonmi tak, aby tieto ukludnene vajecniky vyprodukovali kopec vajicok. tot moj postreh...

drzim paste pri stimulke! a samozrejme aj pri tom ostatnom

dicinka1
autor
10. aug 2008

ludmilka dakujem..si zlatunka!!!! 😉

sylvia21
11. aug 2008

Srovnávací studie duševního a pohybového vývoje dětí narozených metodou ICSI (mikroinjekce spermie do vajíčka) a dětí narozených po spontánním početí byla provedena na univerzitě v Bruselu (Belgie). Výzkumný tým vyšetřil soubor 109 dětí ve věku 10 let po ICSI a 90 dětí stejného stáří narozených po spontánním početí. Děti narozené po ICSI se nelišily ve svém skóre celkové inteligence, vlastností, dovedností, zručnosti a obratnosti od svých vrstevníků narozených po spontánním početí. Děti po ICSI měly ve věku 8 let dokonce mírně lepší skóre v porovnání s druhou skupinou, pravděpodobně v důsledku větší mateřské péče. Tento rozdíl se v 10 letech začal vyrovnávat, u dětí po ICSI přetrvávala lepší schopnost udržení rovnováhy.

Human Reproduction 2008; 23(1):105-111.

kuspitka
11. aug 2008

Ahojte.sylvia ako sa mas mojka....

sylvia21
11. aug 2008

ahoj Kuspit, mali sme celkom pekny vikend 🙂 A ty sa mas ako? nebolo vela stresov?

kuspitka
11. aug 2008

sylvia nie bolo super mala som pracovny vikend tak teraz musim poriadne do pondelka makat

sylvia21
11. aug 2008

😉 tak to velmi neprehanaj 😉 nezabudni troska relaxovat 😉

dicinka1
autor
11. aug 2008

kuspit..ako pokracujes ty ,moja?

kuspitka
12. aug 2008

Ahoj dicinka.
tak mam sa dobre idem na ketko o meisac dufam ze sa uz nic nestane a podari sa.
A ty sa mas ako???

dicinka1
autor
14. aug 2008

kuspit..do ktoreho centra chodis?aj ja idem o necely mesiac..teda o par tyzdnov...

sylvia21
14. aug 2008

ahojte kuspitka a dicinka - tak citam, ze jesen to isti 😉

dicinka1
autor
14. aug 2008

ajoj sylvia...uz to nie je daleko..vydrz..september je za rohom... 😉

dicinka1
autor
23. aug 2008

ajojte...tak tie co ste teraz tehulky po ivf..poradte nam...ako ste sa stravovali a co ste pili pocas stimulky....ale aj od odberu po ET...dakujem....no ciky.,..mozes poradit... 😉

dicinka1
autor
23. aug 2008

aj melliska,taella,...poradte...

dicinka1
autor
23. aug 2008

HALOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

taella
23. aug 2008

uplne normálne som sa stravovala , čo jedáleň v práci navarila a pila som veľa , ja mám rada aj vodu z vodovodu , minerálky , takže nič extra dicinka .

dicinka1
autor
23. aug 2008

dakujem taelka..aj to potesilo a pomohlo... 😉

cikyta
23. aug 2008

No ahojte.Chcela som vám sem písať,určite som nezabudla na vás,ale chcela som počkať na pondelok a výsledok krvy.......Aby som to mala 100% 🙂 Ale ked teda chcete...Ako začať?Hned na začiatku musím povedať,že ja osobne svoj terajší dvojčiarkový úspech pripisujem hlavne v den ET.Ked mi to vložili,už somnou nemanipolovali a nechali ma na tom stole v operačke ležať 15-20min.A asi to urobilo svoje!Myslím si.Ale po poriadku.......Počas stimulky som začala byť na PN.Celý čas som jedla čilli papričky+acidofolan(je v tom kys.listová+železo+vit.B12)Inak nič zvláštne.A základ bol-žiť v psychickom klude,čo som aj bola.Pri prvom IVF to tak samozrejme nebolo-všetkého som sa bála.Ale teraz pri druhom IVF-ICSI som nemala strach a vlastne aj zato,že som vedela,do čoho idem.Mala som 17 folíkov,13 oplodnených embrijok,z ktorých na 4-5 PK zostal jeden jediný.Na 6 den mi ho vložili a bol to hrozný den.Smútila som,že nemám mrazáčikov a neverila som ani tomuto poslednému.Po ET som ležala v aute po ceste domov a potom aj doma celý den.Vstala som len na WC+jesť+napísať na MK pár viet.Lekár kázal klud...Ale kedže ma druhý den napadol pes-rozbolelo ma brucho,potom som sa v noci čosi zlakla-zas ma rozbolelo brucho a potom som vonku spadla-tiež s bolesťou brucha,tak som bola presvedčená,že tolko stresu to bábo nemohlo prežiť.No a ked ma na 7 den po ET rozbolelo brucho na menzes-už som neverila ani zázraku....od toho dna som hladela na nebo a prosila boha o zázrak.(Už sa mi v detstve stalo,že mi pomohol a ja som na to zabudla.Teraz mi to napadlo znovu.Som ateistka,ale som mu slúbila,že budem veriaca ak mi dopraje otehotnieť.)A zrejme-pomohol!O to viac ma dnes trápilo,že sme upravovali svokre hrob a ježiška z kríža sme museli zahodiť.Ale to je o inom.10 den som si urobila moč.test,lebo sa mi zle dýchalo a chcela som volať do sanatoria.A tam //.No a ked si to zhrniem,tak bolo vela vajok,ale zrejme slabučkých,aj ked boli na jednotku.5 den nevydržali a to je zlé.Takže zrejme nezáležalo na tom,ako sa počas stimulácie chovám,čo jem.A ked som po ET prežila pár šokov,tak mi z toho naozaj vyplíva jedno-zrejme je najdôležitejší den ET.Po vklade sa nehýbať a v ten den čo najviac ležať.už na druhý sa nemusí...Takže tolko odomna. 🙂

dicinka1
autor
23. aug 2008

ciky...dakujem ti z celeho srdiecka..fakt..posielam pusku.... 🤐

cikyta
23. aug 2008

Nemáš za čo dakovať dicinka.....To je len môj príbeh.Ten tvoj ťa čaká čochvíla a možno bude úlne iný-ale s rovnakým koncom // 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dicinka1
autor
23. aug 2008

veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiime

arturinka
26. aug 2008

Ahoj dicinka,.....myslim ze je to velmi individualne,...ja som nebola vobec na PN,...chodila som do prace a zila ako inokedy,.......snazila som sa pit vela vody, velmi sa nezohynat pri upratovani.....a dennodenne som sa modlila, prihovarala sa embryjkam a hovorila si ze som tehotna.....snazila som sa mysliet tak, ze uz som tehotna......takze pozitivne myslenie......a uplne prvym priznakom tehu bolo to, ze som prisla domov z prace a musela som si lahnut,....bola som strasne unavena a az teraz viem ze to bolo preto, ze embryjko sa uchytilo.....velmi ti drzim palce aby to vyslo aj tebe.

dicinka1
autor
26. aug 2008

arturinka dakujem...tesim sa ze ti to vyslo...snad to vyjde aj mne... 😉

ludmila007
26. aug 2008

Cikytka, velmi ti gratulujem k malinkemu!! fakt ta pohoda robi svoje. ja som si pri druhom transfere tiez dala cas. V centre som si pol hodinku polezala a doma som toho tiez vela nespravila. Bola som kludna a vela som oddychovala. mozno to spravilo svoje. A verim tomu, ze pan Boh ta ma rad a mysli to s tebou dobre!!! Urcite bolo to cakanie na nieco dobre. Ja to viem podla seba... 😉 Drzim paste!!

cikyta
26. aug 2008

Ludmilka....dakujem ti a píšeš úplnú pravdu-klud a pohoda je základom všetkého.Takže dievčence,treba sa premôcť a z posledných síl skúsiť všetko zlé z hlavičky vyhodiť,úplne vypnúť a úspech sa isto dostaví!

dicinka1
autor
26. aug 2008

dakujem ciky..snad sa to potvrdi aj u mna..uz nemyslim na zle.. 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cikyta
26. aug 2008

Skús si urobiť taký plán do budúcnosti,že ak to nevýjde .... Urobím to a to, pôjdem tam a tam ...Proste mať plány dopredu...........Ja som to tak mala. 🙂

cikyta
26. aug 2008

Napríklad som si povedala,ak to nevýjde,pôjdem si dať do poriadku zuby-v narkoze to robia,prerobíme si kúpelnu a pôjdeme KONECNE spolu na dovolenku k moru a hlavne-sa vezmeme.....A cca za 3 roky pôjdeme na 3 IVF a ak ani to nevýjde,skúsime premýšlať nad adopciou(naši známi už budú mať v tom čase adoptované bábo,tak nebude problém na to muža presvedčiť).................To boili moje plány..........Teraz sú iné. 🙂

ludmila007
28. aug 2008

cikytka, pravdu mas. Aj ja som si pri druhom viac planovala dopredu. pri prvom pouse som sa na to moc uprela, pri druhom som si planovala buducnost, keby to nahodou nevyslo. Chceli sme ist na dovolenku a potom nastupit do novej prace... nakoniec sme na dovolenku nesli a do novej prace tiez nenastupujem. tehotnu ma asi tazko zoberu 😖 😀

cikytka, ty nie si vydata? ja som si podla fotky stale myslela, ze mas na sebe zavoj. Az teraz pri lepsom pozreni som zistila, ze su to tvoje vlasy 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre