Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jaja101
27. jan 2012

@jajka1980
@zarabono babenky o akom čajíku to vravíte?kde ste ho kupovali?mna caka KET,ale az v maji,tak by som si ho kupila..inak mojžišku ako fyzioterapeut odporúčam, mala fakt veľké úspechy, vyliečila až 52% funkčných sterilít u žien a o niečo menej u mužov...

jaja101
27. jan 2012

@chmurkaxy ahoj,citala som dozadu,ze ste si davali ziadost na adopciu...my uz mame tiez doma vyplnene dotazniky,aj doklady o prijme atd...povedali nam,ze na biele novorodeniatko 3 az 6 rokov...hroooooza.chcem sa ta opytat,do akej miery,ked ti to schvalia,je to záväzné.ved 6 rokov je veľa,co ja viem,co bude vtedy,ci vobec este budem...no neprijemne nas sokovali...tiez chceme väcsiu rodinu,mna caka este KET,dufam,ze to dopre dopadne a budeme mat aj vlastne,aj "darovane" 🙂 .velmi by som chcela dat nejakemu babätku sancu prezit zivot v rodine.

ursula5
27. jan 2012

@84matulik tak ty už aj nakupuješ 😀 super tak sa držte všetci traja 🙂

jajka1980
27. jan 2012

@jaja101 http://www.otehotnet.cz/.. tu nájdeš ten čajík

michelitta
27. jan 2012

ahojte kočky,chcela by som sa spýtať či po transfere,ste nejak špeciálne dodrzovali stravu,mám na mysli nejaké čaje,alebo či sa musí človek niečoho vyslovene vyvarovat..lebo ja som závislá na praslickovom caji🙂🙂🙂 dikes

jajka1980
27. jan 2012
84matulik
27. jan 2012

@ursula5 no tak trošku...nie moc...skôr rodina kupuje...hih...Inak aj tebe gratulujem k tehu...a jedno alebo dve detičky sú na ceste???? 🙂

ursula5
27. jan 2012

@84matulik jedno moja, my sme vkladali len jedného drobca 🙂 dvojičky my stačili som rada, že už majú 15

84matulik
27. jan 2012

@ursula5 áno, jasné ty už máš veľkých chalanov🙂))) a čo čakáte, už vieš???? ty si kam chodila, myslím car....už si nepamätám...a pracuješ, alebo si doma?

ursula5
27. jan 2012

@84matulik neviem čo čakáme dnes končím 12tt takže to je ešte zavčasu 😀 chodila som do helosu a pamätám si ťa keď si otehotnela písala si v tedy hodne s katkou 17... nepamätám už číslo

84matulik
27. jan 2012

@ursula5 áno, presne tak...píšeme si aj dnes....hih....aha jasné....to je ešte skoro...to je pravda....a čo by ste privítali?? asi dievčatko, že?

ysarion
27. jan 2012

@loriana... gratulujem k tehu! ze sa to podarilo takto na prvykrat dava velku nadej 🙂 ... a ja som s IVF velmi dlho vahala, prave preto, ze mi to prislo uplne "neprirodzene znasilnovanie", ze babo proste pride v spravny cas... len potom mi lekari povedali, ze toho casu uz nemam nazvys... ale dnes viem, ze je to stale a absolutne v moci prirody/osudu/Boha... lebo to, ci sa embrijko bude alebo nebude vyvijat, to ci sa vajko finalne oplodni alebo neoplodni (ani pri ICSI sa neoplodnia vzdy) je stale mimo moci lekarov ... ti vedia iba pomoct a priblizit nas k tomu... stale je tam taaaak vela neovplyvnitelnych faktorov...

zarabono
27. jan 2012

@jaja101 ide o caj na podporu pred ivf.tusim na otehotnenie.sk ho najdes 😉

ysarion
27. jan 2012

@michelitta ... ja som dbala na vyvazenu a pestru stravu, vela zeleniny obsahujucej kyselinu listovu, aj ovocia vseobecne... predtym som svoje stravovanie zanedbavala, niekedy som prvykrat jedla vecer a podobne nezmysly... tak na toto si davam pozor. a este poriadny pitny rezim. pijem kolko vladzem od cistej vody, cez mineralku, slabe caje... o praslicke neviem ci je vhodna alebo nie, to si lahko vygooglis, ale aj tu by som pila ak tak iba s mierou. proste vsetko s mierou 🙂
vysledok sa dozviem v pondelok, ale mam pocit ze som na dobrej ceste :D

ursula5
27. jan 2012

@84matulik dievčatko je vytúžené, chalani chcú tiež sestričku ale ja som povedala, že je to jedno hlavne aby bolo zdravučké 🙂 šťastná budem tak či tak, ale dievčatko by sa hodilo konečne do našej rodinky mama má len 5 vnukov 😎

michelitta
27. jan 2012

@ysarion,ďakujem za infooo..tak paráda,keď je to na dobrej ceste!! kolkati si dnes deň,už si aj testovala?držím palce!!!a koľko ste si vkladali?my dve..ja až za 2 týždne uvidím,bože dovtedy sa zblaznim,ale netestujem až na krvi..ja hlavne neprezijem bez športu..☹

michelitta
27. jan 2012

@84matulik, Matik gratulujem ku dvojkam🙂 krásne fotecky len sa mi to nedá olikeovat z mobilu🙂 @ursula5 Kati,nech je to čo si len zelas!! podstatne je,že už to máte na ceste🙂 joj,jak vám závidím v dobrom🙂 ozaj čo je s katkou 1177 či koľko?😀 nemala istt na KET v januári?🙂 že pozdravujeeemm🙂

ysarion
27. jan 2012

@michelitta som 11den den po ET (prve IVF) a dostala som dve bublinky 🙂

michelitta
27. jan 2012

@ysarion parada :--))) a uz si sa aj testikovala?🙂 drzim palce!!!

gombicka
27. jan 2012

@ysarion nelakalo ta este testovat?

chmurkaxy
27. jan 2012

@84matulik jeeeej, aj my budeme mat v juni 2. vyrocie svadby 🙂 5.6. 🙂 a vy kedy? perfektne vam to vychadza.. uplne najlepsie to vyslo nasim kamosom, ktori mali minuly rok svadbu 11.6., kamoska mala 12.6. tridsiate narodky, no a teraz sa im ma 10.6. narodit prve babo 🙂 tomu hovorim, ze ked bude mat kamos vsetky narodky/vyrocia v jednom tyzdni, snad nezabudne, to uz by musela byt velka smola 🙂)) KET budeme mat po prichode domov z Filipin, takze niekedy zaciatkom marca pocitam, aj ked, ktovie, ako sa to poposuva. Ked uz sme v Azii, snazime sa kazdy mozny vikend niekam cestovat, aj teraz ideme do HongKongu, ale to mi zial rozhadzalo cely cyklus. Uz som dnes 39-ty den a stale nic. Ale pred tromi dnami som si robila test, ze ci vlastne mam niekam letiet, a nic na nom, tak ma to jeduje, ze snad si ten vylet uzijem v zdravi a v pohode 🙂 toto najma zavidim tehotnym babam, ze chvilku nemaju taketo starosti 🙂)))

chmurkaxy
27. jan 2012

@jaja101 a odkial ste, ak sa mozem spytat? my sme si pisali novorodenec, svetlej pleti, relativne bez zdravotnych problemov (uviedli sme nejake drobnosti, ale nic kriticke) a tetuska na urade mi povedala, ze v nasich kategoriach sa v BA kraji cakalo zatial najdlhsie 1 rok a 2 mesiace. akonahle sme odovzdali papiere, zapisali nas do zoznamu cakatelov, to sa uz hybe a ked sa teraz vo februari vratime, mame si urobit tie socialne zistovania, ci sme moralne bezuhonni na mestskom urade, potom home study s kuratorkou a este tu rodicovsku pripravu. Prisiel nam aj list, ze toto musime splnit do 1 roka, inak nas vyradia zo zoznamu. Tak to zaneste cim skor, nech vam to plynie.. Ako mi povedali, tu ziadost vies aj zrusit/pozastavit/odsunut na neskor. Nam tiez, ak by vysiel KET a ak nie tak nove IVF v lete, tak by sme sa nechali akurat prehodit zase na koniec zoznamu a opat by sme si to odcakali.. spytaj sa u vas na oddeleni socialnej kurately, vacsinou su tie panie velmi mile a ustretove, nam hned aj povedali, kolki sme v poradi 🙂

silvinnka
27. jan 2012

@chmurkaxy moja,kasli na kila,je to vsetko sposobene hormonmy 😒 ,mzes makat kolko chces,organizmus sa ztoho velkeho soku musi spamatat a potom aj kilecka pojdu dolu 😉 citim sa super,konecne si zacinam uzivat tehotenstvo,velmi ma tesi,ze tento rok s mm mame 2he vyrocie svadby (v juny) a no amozno v tomto mesiaci sa aj mrnuskovia narodia 😉 dnes som ako slniecko,od rana sa usmievam a je mi super....

silvinnka
27. jan 2012

@chmurkaxy ty kokso 5.6 aj my mame vyrocie svadby 😎

chmurkaxy
27. jan 2012

@silvinnka ja odpadnem, vsetci maju v juni 2. vyrocie, ako aj my 🙂)) to je super, to bol velmi stastny jun 2010 🙂 akurat balim do HongKongu, ozvem sa v pondelok, zatial sa vsetci traja drzte 🙂))

chmurkaxy
27. jan 2012

@silvinnka ved to, ze s tymi kilami je to take.. ale mam zlateho manzela, ten mi vzdy povie, ze diety nech si drzia modelky, ze sa mam napapat 🙂 ale to len mozno preto, ze som si ho pocas nasho vztahu uz poriadne vykrmila :D kedysi stale riesil nadvahu svojej maminy, ale teraz uz ani necekne, lebo sa boji, ze mu to vrati :D odkial si, Silvi?

silvinnka
27. jan 2012

@chmurkaxy 🙂 ,pekne si oddychni ,pa

silvinnka
27. jan 2012

@chmurkaxy z BA

84matulik
27. jan 2012

@michelitta ďakujem veľmi pekne🙂)))

deinad
27. jan 2012

@sycyla presne tak 🙂, ja som zacala od vcera s estrimaxom, tak verim, ze pojde vsetko dobre a o par dni budem mat opat v brusku fazulku... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre