Chcem darovať vajíčka, ale bojím sa rizika

stratenaneznama
11. mar 2018

Ahojte chcem darovať vajíčka ale bojim sa rizík, injekcii, hormónov, anestézie... Nechcem si zničiť zdravie koli tomu. Aké mate skúsenosti?

veronikastrickova
11. mar 2018

Ja som tiez bola vzdy o tomto presvedcena, ale povedala som si ze az po 1 dietati, pre istotu.

nanulka24
11. mar 2018

Ja som bola 3x, bez problemov

stratenaneznama
autor
11. mar 2018

@nanulka24 kde si bola v ba?

nanulka24
11. mar 2018

Helios Mt

drobcek26l
11. mar 2018

Ja ta v tom len chcem podporit, ani nevies ako velmi tym niekomu pomozes.

stratenaneznama
autor
11. mar 2018

@drobcek26l rano tam idem

katharines
13. mar 2018

A to ti ide o peniaze? Zdravotnych rizik je viacero a o tom, ze je to neeticke ani nehovoriac.

drobcek26l
13. mar 2018

Toto hovorí ten co môže mat deti normálnou cestou.

veronikastrickova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katharines
13. mar 2018

@veronikastrickova treba v 1. Rade mysliet na deticky, ktore len prostrednictvom ivf o zivot pridu a tych je omnoho viacej, ako tych, co sa narodia.

veronikastrickova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stratenaneznama
autor
13. mar 2018

@katharines ako pridu o zivot akoze??

katharines
13. mar 2018

@katharines lenze pri ivf okrem spontannych su vacsinou potraty selektivne.

katharines
13. mar 2018

@stratenaneznama co myslis, ked oplodnia 12 vajicok a oplodnia sa vsetky, vlozia len 2 plody. Tie dalsie bud zamrazia, alebo zabiju a i to zamrazenie mnohe nepreziju. Tiez, ako som pisala, z ivf sa narodi len zlomok deti.

katharines
13. mar 2018

Pridavam zaujimavy clanok lekara, ktory robil ivf
http://www.cestaplus.sk/cestaplus/clanok/2017-0...

stratenaneznama
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reklamka
13. mar 2018

Urcite chod, das niekomu inemu sancu mat deticky... Ani nevies ako pomozes...

stratenaneznama
autor
13. mar 2018

@katharines precitala, som si ten článok. Zaujimave

reklamka
13. mar 2018

@katharines - mne ten clanok pride mierne manipulativny, a to som krestanka... ale nikto nikdy nepochopi bolest a trapenie zeny, ktorej dieta nie je dopriate, iba ta, co ma rovnake trapenie... verte, ze vtedy ide vsetko bokom... a este ked tlaci okolie. vsetky zasady, pocity idu vtedy bokom. 😞 vsak co ine jej zostava... len tolko k tomu este...

katharines
13. mar 2018

@reklamka ver mi, ze pravda je este horsia, ako je to v clanku.

reklamka
13. mar 2018

@katharines - ja verim len to, ze mam deti iba vdaka zene, ktora darovala vajicka... mne asi nevysvetlis, ze to je zle... ina sanca nebola, bohuzial...

lenqua_12325
13. mar 2018

Existuje aj adopcia 🙂

lenqua_12325
13. mar 2018

je toľko detí čo nemajú rodičov.

reklamka
13. mar 2018

@lenqua_12325 - nie napr. ak jeden z partnerov k tomu nie je nakloneny... 😕 😞 nie vsetky rozhodnutia sa robia lahko. ver mi... napr. manzel chce svoje vlastne deti... preco by aj on mal trpiet kvoli zeninmu zdravotnemu problemu? ale asi skoda vysvetlovat. nesudte nikoho kym nechodite v jeho topankach... ☹

ajush5
13. mar 2018

@lenqua_12325 manzelov ujo s manzelkou moc tuzili po dietatku. bohuzial prirodzenou cestou to neslo tak sa rozhodli pre adopciu. Bojovali niekolko rokov, boli zabezpeceny, mali byt, su to slusny ludia, aj napriek tomu im bolo povedane ze byt je na vychovu dietata maly a preto im dieta nebude zverene. takze nic nie je take jednoduche. a dalsia vec, pri adopcii zena nikdy nezazije tie nadherne pocity ktore suvisia s tehotenstvom a porodom. ale to zena ktora mala dopriate porodit si vlastne dieta nikdy tak celkom nepochopi.

reklamka
13. mar 2018

@ajush5 - krasne vystihnute. 😉

lenqua_12325
13. mar 2018

@reklamka ak máš vajicko od cudzej zeny, stále to nieje tak úplne tvoje dieťa ak chápeš čo myslím.

lenqua_12325
13. mar 2018

@reklamka ja nesudim, len opisujem reálnu situáciu a diskutujem ;)

ajush5
13. mar 2018

@lenqua_12325 mozno "nie je" tak uplne zenine ale muzove je na 100%.

reklamka
13. mar 2018

@lenqua_12325 - ja mam deti z darovanych, mne to vysvetlovat nemusis. ja to chapem... aj ked nie su moje uplne, ja som ich chcela, ja som ich vynosila, porodila, dojcila, krmila, uspavala, hrala sa a s nimi, ucila ich... su to MOJE deti...😉😍 a dam za nich v sekunde aj zivot, aj ked nie su podla niektorych moje... preto to nikto z okolia nevie... tolko odsudzovania, predsudkov a pod...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre