Darcovské spermie

zujanka
29. dec 2011

ahojte všetky 🙂 odporúčajú nám IVF darcovskými spermiami. Ako ste sa s tým vyrovanali? Nabrali ste odvahu? Mne to pripadá ako zlý sen, mať dieťa s niekým cudzím alebo ho vôbec nemať? ☹ ☹ ☹ Nemám veľa času, som už staršia nechcem svoje rozhodnutie neskôr ľutovať Povzbudí ma niektorá?

v555
28. jan 2012

@lilyofthevalley -trošku sa nad sebou zamysli a nad riadkami čo si sem napísala ................a Pána Boha sem nestrkaj............

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave Prečo sú vojny a prečo kňazi zneužívajú deti? Pretože im dal Boh slobodnú vôľu. Boh nemôže vstúpiť do našich skutkov a rozhodnutí, lebo on nám pri stvorení dal slobodnú vôľu konať a je na nás, ako sa rozhodneme.
A áno, telefonujem si s Bohom každý deň. Poprosím za teba.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@zujanka No áno, verím tomu, čo som napísala. To, že nadbytočne vzniknuté embryá = nové ľudské životy sa zabíjajú, je medicínsky FAKT. Takže tou vašou sebeckou túžbou po dieťati získate síce jedno dieťa, ale ďalších 5 zabijete.

v555
28. jan 2012

@lilyofthevalley -keď s ním budeš na linke popros za mňa prosím Ťa o jedno jediné NAŠE miminko 🙂 🙂 🙂 ja sa mu neviem dovolať už pomaly 10 rokov ......ešte raz ďakujem

jerryjanka
28. jan 2012

vieš čo - mala by si sa skôr starať ako budeš ty dobrou matkou svojmu dieťaťu a nestarať sa do druhých, lebo je dôležitejšie ako sa k nemu budeš spravať než to ako si k nemu prišla lebo zjavne si nikdy neriešila nijaky takyto problem a dieťa ste splodili ani neviete kedy a ako.
@lilyofthevalley

lilyofthevalley
28. jan 2012

@v555 Rada.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@jerryjanka Ale ako výborne sa vyznáš v mojom súkromí....😀 😀 😀

happy8051
28. jan 2012

@lilyofthevalley sorry, ze sa sem miesam.... ty si mala niekedy problem otehotniet? tuzila si po dietati a nemala si ho? alebo si o nejake prisla? zamysli sa nad sebou.... a nelez do tem, ktore sa ta nielenze netykaju, ale v ktorych nemas najmensie pravo navazat sa do zien o problemoch ktorych nemas ani sajnu.

v555
28. jan 2012

@lilyofthevalley - budem Ti vďačná do konca svojho života 🙂

jerryjanka
28. jan 2012

@lilyofthevalley takých ako ty tu už bolo 🙄 🤐

lilyofthevalley
28. jan 2012

@jerryjanka Ja napríklad nechápem, načo si sa s tvojím M brala v kostole, keď tomu neveríš... Ale tak to robí väčšina dnešnej Slovače. Kostol je na okrasu. Ale ak ide už o rešpektovanie Božích príkazov, tak tu si každý vyberá len to, čo sa mu v živote hodí a vie si to zdôvodniť.

bettypo
28. jan 2012

@lilyofthevalley je Ti lepšie, už si spokojná?

jerryjanka
28. jan 2012

@lilyofthevalley Ano brali sme sa v kostole, ano som veriaca predstav si ale nechavam to na neho, a predstav si ani darcu nemame, ale ty fakt dristaš uplne odveci. asi si tu len ventiluješ svoje zlé nálady. Ale to si fakt krutá. A aj to je hriech...

lilyofthevalley
28. jan 2012

@jerryjanka To, či drístam od veci, sa prinajhoršom dozvieš po smrti. Veľa šťastia.

mimave
28. jan 2012

@lilyofthevalley nechaj tak. diki, ja mam svojho boha vo svojej hlave, ale urcite to nie je ten co si s nim volas ty 😀 inak ma napadla taka vec, to pan boh povedal co si tu tak zastavas? alebo nejaky curino co sedi vo vatikane a drnka si?

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave Rozhodne som to počula od niekoho, kto sa vyjadruje kultivovanejšie ako ty...

zujanka
autor
28. jan 2012

@lilyofthevalley Ty odkiaľ berieš tú opovážlisť urážať morálku a vieru ostatných ľudí? Buď vďačná za to, že budeš matkou a nechaj nás na pokoji! Ak nemáš ani najmenšiu predstavu o tom, k čomu sa vyjadruješ, tak sa radšej nevyjadruj! A ak si taká svatá kde je tvoja láska k blížnemu a nepoznáš niečo ako NESÚĎ????

jerryjanka
28. jan 2012

@lilyofthevalley máš pravdu dozvieme sa to až potom, a nech súdi On , tak nesúď ty.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@zujanka Práve pre lásku k blížnemu sa snažím upozorniť na to, že IVF je nemorálny skutok spojený s vraždou.

bettypo
28. jan 2012

len aby si sa ty raz v živote nedostala pred závažné rozhodnutia a nespomenula si si na tieto svoje príspevky.
Ty si kto že takto súdiš ľudí !!!!!!!!!!!!!!
@lilyofthevalley

vejula
28. jan 2012

@lilyofthevalley byť tebou založim novu temu s nazvom IVF je hriech a kto bude mať zaujem sa zapoji, neviem načo si tu chodiš vylievať srdce 🤐

jerryjanka
28. jan 2012

@bettypo kašli na to pod radšej na virtualnu kavičku na FB

mimave
28. jan 2012

@lilyofthevalley povedz mi ako sa vyjadrujes ty ked si dovolit z huby vypustit ze kto je a kto nie je dodry rodic, nikoho tu nepoznas osobne, nemas pravo sudit. a to ze tu rozpravas o vrazdach deti? spamataj sa. niekto taky ako si ty by ani nemal nahlas vyslovit ze je veriaci...lebo to sa ten tvoj pan boh musi za teba pekne hambit.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@bettypo Som obyčajný hriešny človek, a nedaj Boh aby som niekoho súdila. Skôr mi je všetkých žien, čo sa na IVF dajú, úprimne ľúto. Boh odsudzuje hriech, nie človeka.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave A ako nazývaš ty ten skutok zničenia nadbytočných embryí?

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave Asi skutok milosrdenstva....podla teba.

dulkagabulka
28. jan 2012

@lilyofthevalley čo je naprotechnologia?

bettypo
28. jan 2012

jasne a okrem toho si odborník a presne vieš čo sa kde robí a ako sa vraždí.
Takto si ja predstavujem lásku k blížnemu
@lilyofthevalley

lilyofthevalley
28. jan 2012

@dulkagabulka Tu je príspevok z jednej konferencie, kde naprotechnológiu krásne vysvetľujú:
http://www.forumzivota.sk/index.php?art=58&id=2...

v555
28. jan 2012

@lilyofthevalley ak si proti IVF tak čo tu potom chceš prejdi si radšej do iných tém a dávaj rozumy tam 🙂 🙂 🙂 maj sa krásne a prajem Ti do života aby si nikdy nemusela prosiť Boha ako my...... 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre