Darcovské spermie

zujanka
29. dec 2011

ahojte všetky 🙂 odporúčajú nám IVF darcovskými spermiami. Ako ste sa s tým vyrovanali? Nabrali ste odvahu? Mne to pripadá ako zlý sen, mať dieťa s niekým cudzím alebo ho vôbec nemať? ☹ ☹ ☹ Nemám veľa času, som už staršia nechcem svoje rozhodnutie neskôr ľutovať Povzbudí ma niektorá?

zujanka
autor
28. jan 2012

@lilyofthevalley Ty si chorá Ja som tiež veriaca kresťanka a náboženstvo sem nemiešam, lebo existujú aj normálne cirkvi ktoré s IVF nemajú problém

lilyofthevalley
28. jan 2012

@dulkagabulka Píše to jeden lekár - Phil Boyle, naprotechnológia je skratkou Natural Procreative Technology.

kveta
28. jan 2012

@lilyofthevalley Zjavne si nečítala interné predpisy katolíckej cirkvi o tom, ako jednať s veriacimi pármi, ktoré chcú podstúpiť umelé oplodnenie. Keďže neočakávam, že si ich vyhľadáš, zhrniem Ti ich:" Povzbudzovať pár k tomu, aby sa rozhodol proti umelému oplodneniu. Navrhnúť iné riešenia, ako napr. adopciu, charitatívnu činnosť a podobne. Ak sa pár napriek tomu rozhodne pre umelé oplodnenie, akceptovať ich rozhodnutie." Dobre čítaš... Ešte aj farárkovia akceptujú po diskusii rozhodnutie páru..

K Tvojim rečiam o splodení detí v manželstve.. Moja zlatá, na splodenie dieťaťa netreba obrúčku, ani manžela. Na to občas stačí jeden styk s "darcom" spermie. Mám z takého styku nádherného syna, o ktorého som sa v manželstve snažila osem rokov, a nenakecáš mi, že je to hriech. Je to požehnanie môjho života. Ani zvieratká nepotrebujú oltár k tomu, aby sa množili.. Množenie nezávisí od vierovyznania, ale od biológie. Prekvapená, že? 🙂

lilyofthevalley
28. jan 2012

@v555 No tak pokiaľ viem, otvárateľka témy sa práve pýtala na názor, či je etické ísť na IVF s darcovskými spermiami. Tak ja som tu jediná, čo mám opačný názor, a ty ma vyhadzuješ. To je demokracia? A že čo tu robím....

mimave
28. jan 2012

@lilyofthevalley dostala si ma, si vtipnejsia- vyhravas. ja nemam najmensie pravo rozhodovat o tom kedy je to uz vrazda, ale ked chces pocut co si myslim ja, tak kym sa niekde delia bunky, vrazda to nie je. kym nebije srdiecko, nie je to vrazda. ale tebe asi niekto dal pravo aby si sudila druhych ludi. a vidim ze to robis zadarmo, vo svojom volnom case, cize v podstate by sme sa ti mali podakovat, nie? si proste uzasna, pokracuj...

lilyofthevalley
28. jan 2012

@kveta Ja zjavne postupujem presne podľa interných predpisov 🙂 Najprv sa snažím presvedčiť, a keď to nejde, čo s nimi? Len rešpektovať voľbu. Takže som interné predpisy ani nemusela čítať, mám ich v krvi.

kveta
28. jan 2012

@lilyofthevalley Nikde rešpekt z Tvojej strany nevidím.. Keďže tu sú ženy, ktoré už všetky pre a proti umelých oplodnení zvážili a väčšinou za sebou pár IVF máme. Volajú po rešpekte. A Ty si hudieš svoje a strašíš posmrtnými následkami. To nie je rešpekt.

dulkagabulka
28. jan 2012

@mimave

iba mala otazka
život sa začína vtedy,ked začne bit srdce?
alebo vtedy,ked sa dieta narodi?
alebo vtedy ked sa počne?

prosim, neber moju otazku ako provokaciu, či čo....pišem uprimne...naozaj ma to zaujima, ako to vnimaš ty.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@kveta Možno pre prípad, keby to chceli skúsiť druhýkrát... 😉

lilyofthevalley
28. jan 2012

@dulkagabulka Cirkev (aby som bola presná, tak katolícka, lebo ma osočujú, že iné cirkvi IVF schvaľujú) všeobecne považuje za začiatok ľudského života okamih splynutia spermie s vajíčkom. Pre bližšie info, ak vás to naozaj zaujíma, tak tu:
http://www.forumzivota.sk/index.php?page=5&type...

katka121
28. jan 2012

@marusik Ak by sa tu prítomním kočkám podarilo mať vlastné deti VŽDY je to lešia alternatíva ako adopcia.

Píšem to so smútkom, ale vo svojom živote som viackrát zblízka nahliadla do rodiny s adoptovanými deťmi a bohužiaľ nie vždy to vyjde. Môj prvý chlapec bol adoptovaný. Vedel to od mala - rodičia do milovali - mal všetko - boli silne veriaci, milí, a vychovali ho ako najlepšie vedeli. A on nevedel rozprávať o ničom inom ako o tom, ako ho mama nechcela, ako ju aj tak raz nájde a na svojich rodičov nevedel nájsť pekného slova - tak moc mi to vadilo, že som sa s ním rozišla, nezniesla som taký nevďak a oplzlé správanie voči niekomu kto ho tak miloval.
Dobrá známe si tiež adoptovala dievčatko - bohužiaľ až v 2 rokoch a detský domov v nej za tie 2 roky dokázal narobiť také škody na jej správaní, že dodnes a to má už 14 rokov je to na nej poznať. Má 21 ročného frajera, otrasné výsledky v škole a jej mama bojuje s myšlienkou dať jej radšej predpísať anikoncepciu ako sa spoliehať na to že si dajú pozor, lebo styk s frajerom jej aj tak nezakáže...... Mama z nej aj tak má radosť ale..má to ťažké .
Susede z vedľajšieho paneláku adoptovaný synček po smrti manžela ukradol všetky peniaze, zlato a cennosti a už sa neukázal .....
Vždy som obdivovala ženy, ktoré si dokázali adoptovať dieťa ale nie vždy je to idylka.

Preto prajem všetkým snažilkám veľa veľa štastia a skoro nech sa tešia na svoje detičky.....

mimave
28. jan 2012

@dulkagabulka ja neviem naozaj, urcite si nemyslim ze az od narodenia, to nie, ale ked sa spoji spermia s vajickom, to podla mna este dieta nie je... ale to je len moj nazor, kazdy to vnima inak a o tom to je, nemozem niekoho ist presviedcat ze ja mam pravdu. je to len moj NAZOR. ja ked som bola tehotna, na utz mi doktorka ukazala malu ciernu machulu, potesila som sa ale az ked som videla bit srdiecko, tak vtedy som si povedala ze to je moje babatko. kamoske sa ani srdiecko nevyvinulo, musela ist na potrat. bola to vrazda?

kveta
28. jan 2012

@lilyofthevalley Nechápeš ako tu zraňuješ svojimi smajlíkmi.. Bolesť neplodných žien je porovnateľná s bolesťou matiek, ktorým umreli deti.. Pôjdeš hádzať smajlíky aj do témy matiek s anjelikmi? Alebo budeš ďalej ubližovať len tu?

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave Ak tomu dieťatku nebilo srdce, a teda bolo de facto mŕtve, tak to určite nebola vražda.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@kveta Ak som ti ublížila, tak sa hlboko ospravedlňujem, to nebol úmysel. A musím sa predsa na teba usmiať: 🙂

lilyofthevalley
28. jan 2012

@kveta To bol povzbudzujúci úsmev, len pre info.

jerryjanka
28. jan 2012

tiež ma napadlo že už chýba len to isť do temy zemrelo mi díte... a tam hádzať smajliky 🙄

bettypo
28. jan 2012

@lilyofthevalley ty si úplne mimo. A pre tvoju info, poslednými príspevkami si sa totálne zhodila 😉 😉 😉

zujanka
autor
28. jan 2012

@lilyofthevalley prepáč ja som otvorila túto tému a ak si dobre čítala tak je tam POVZBUDÍ ma nietorá?!!! Je tu veľa žien, ktoré prešli dlhú cestu a našli tú silu aby sme spoločne zdieľali svoje starosti. Ale to, čo tu robíš ty je prázdne moralizovanie a neúcta voči nešťastiu iných.

mimave
28. jan 2012

@lilyofthevalley a preco de facto nie je mrtve aj to co ty povazujes za zabite? teraz si si pekne nakadila do ust...

lilyofthevalley
28. jan 2012

@zujanka Sama si napísala, citujem: "Mne to pripadá ako zlý sen" a zároveň chceš, aby ťa povzbudzovali. Ako to len spojiť? Povzbudiť v plnení zlého sna? Naozaj ťažké.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@mimave Ta sa vies ale pekne vyjadrovat... No ale k veci: de facto JE mŕtve som napísala, nie nie je. Ak niekto mŕtvy, ako ho ešte môžeš zabiť? To je logické...

v555
28. jan 2012

@lilyofthevalley ja som podstúpila 4.IVF ale ani jeden jediný raz som neotehotnela,vždy mi embryjká odumreli ešte v PK-predľžená kultivácia-to je spravodlivé???????????

dulkagabulka
28. jan 2012

@katka121
Katka, ja si myslim,ze dietatko si podvedomo pamata uplne na všetko- na to,ako sa citilo,ked bolo v brušku, na porod i na všetko potom

Ako sa asi citilo v brušku dietatko, ktoreho matka cely čas tehotenstva ho odmietala , nechcela a ono rastlo s vedomim, ze ho matka da preč? Alebo sa on nestarala, zanedbavala ..atd...
Verim tomu, že taketo zaobchadzani sa určite podpiše na človeku... a aj ked sa potom jeho nahradni rodičia snažia, tie stare vzorce spravania sa, obrany,/ne/ ucty samemu k sebe a okoliu sa v nejskoršom veku často objavia...

Sama viem, ako sa citi žena, ktora prišla o dietatko a mala strach, či ešte niekedy nejake bude mat. Preto viem pochopit ženy, ktore využivaju každu cestu na splodenie dieťatka.

Treba však mysliet na to, že dietatko je dietatkom už pri počati..preto aj ked sa žena da oplodnit IVF- mala by s laskou mysliet a byt v spojeni už s tymi bunkami, ktore sa delia v miske v zdrav.zariadeni...

žena je tehotna, ked sa TO jej v bruchu, zmeni na TY...ženy, ktore potratili viackrat, alebo podstupili viac pokusov o IVF sa často BOJA pripustit tu myšlienku, že v brušku je nietko, komu možu vraviet TY.
ono totiž, ak odide TO, boli to menej, ako ked odide TY...že?

Preto si myslim,ze je doležite pre to babatko, počate IVF, aby nan mamina i tatino mysleli s laskou - a aby ho, napriek strachu , dokazali brat ako TY... 🙂 Aby citilo, že je prijimane a milovane už od prvej bunky .
Počet autistov , ktory sa prehupol do epidemie a cele percento populacie je autistcke, vravi totiž tiež niečo o tom, ako sa babatko citi a akym vplyvom je vystavene už od počatia a počas porodu a kratko po nom...

lenka3007
28. jan 2012

a teraz sa vsetci chytme za ruky a podme spolu skocit zo skaly.....

@lilyofthevalley uvedom sa žena 🙄 ak som spravne pochopila, boh nas potresta za umele oplodnenie? No dobre a ak spravne chapem, Boh tresta az po smrti, takze ak mam preziť este 60 rokov šťastna s dietatom ale po smrti ma nepustia do neba, tak to risknem...
Nechcem aby si mi odpovedala, lebo ty si budes aj tak stale husť pod nos ako verklík to svoje...
@zujanka ja viem, ze by som v tejto teme nemala byt, lebo vela o tom neviem, len ti chcem povedat, ze ked naozaj chcete s manzelom dieťa, ste presvedceny, ze budete dobry rodicia, tak by som do toho isla. Neboj sa, ked bude babo v brusku a neskor aj na svete, ani ta len nenapadne povedat, ze mas dieta s niekym "cudzim"... Drzim ti palce, nech sa rozhodnes akokolvek....

zujanka
autor
28. jan 2012

@lilyofthevalley Nepochopila si najzákladnejšiu vec NEMÁME INÚ MOŽNOSŤ iba pozbierať všetky sily a premeniť zlý sen na KRÁSNU SKUTOČNOSŤ a to chce veľa sily odvahy odriekania a viery Ale o tom ty nemáš ani poňatia A že kto je sebec? Rozmýšľaj

kveta
28. jan 2012

@zujanka Ja Ťa povzbudím. Kedysi som zvažovala darcovské spermie pre neplodnosť manžela. Stretla som známu z netu, ktorá mala dcérku z darovaného vajíčka a hovorila, že malú miluje totálne ako svoju vlastnú a že nevníma, že je geneticky napoly cudzia /použili manželove spermie/. Rozhodla som sa pre IVF s darcovskými spermiami, ale nevyšlo a neotehotnela som. Môj život sa sprudka zmenil, manželstvo náhle skončilo pre neveru manžela cez umelé oplodnenie a ja som sa ocitla v situácii, že buď okamžite otehotniem alebo ostanem neplodná. Podarilo sa mi počať po kratučkej známosti, už v čase, ked sme boli rozídení. Doslova sme sa stretli za účelom využitia plodných dní. S ideou, že mám dieťa s mužom, ktorého takmer nepoznám, som sa zmierovala len pár dní v pôrodnici, keď som hľadela na svoje dieťa s údivom, že ho nemám s manželom /bola som s ním 16 rokov, takže som bola tak nejak zvyknutá na ideu, že moje deti budú jeho deti/.. Asi po dvoch dňoch pocit zvláštnosti ohľadne "napoly cudzieho" dieťaťa ma prešiel a odvtedy ho vnímam úplne ako svoje dieťa, rešpektujúc aj jeho otca /malého si berie, zaujíma sa o neho, jednoducho otcovstvo funguje.. /.

Môj exmanžel, ktorý nie je biologickým otcom malého, má ku mne aj po rozvode blízky vzťah a malého podľa vlastných slov "vníma ako vlastného syna", sú obrovskí kamaráti a sú dôkazom, že naozaj je jedno, komu patrilo pol jadra embria. City, láska, ktorú malý dostáva od nás všetkých, je to najdôležitejšie..

Takže zhrniem moju skúsenosť: veľmi milujem svoje dieťa, aj keď bolo počaté účelovo a bez manželskej lásky.

lilyofthevalley
28. jan 2012

@zujana A vyskúšali ste naprotechnológiu? Ak nie, tak ste nevyskúšali všetky možnosti...

mimave
28. jan 2012

@dulkagabulka prepac ale autizmus je vo velkej miere spajany s ockovanim... ale to je ina tema...

lilyofthevalley
28. jan 2012

pardon @zujanka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre