Darovali ste vajíčka ( oocyty)? Pocity?Dôvody?

hyacintka
29. aug 2018

Chcem sa spýtať,prečo ste sa rozhodli darovať vajíčka a či ste to neľutovali.Darovali by ste znova? Chystáte sa darovať 1.x? Pocity a skúsenosti?Poraďte.

juliet86
29. aug 2018

ja si myslim ze na jednej strane je to super. darovat spermie vajicka ci embrya. pre tych co svoje nemozu mat a tuzia sa stat rodicmi. na druhej strane slovensko je extra male a ja by som sa bala moznehi nechtiac incestu... ludia ktori su pokrvne spriazneni ale nevyrastali spolu mozu k sebe citit takmer osudovu pritazlivost. to je podla mna scary

hildicapupu
30. aug 2018

tiez o tom uvazujem ze v buducnosti vajicka darujem. je to skvely sposob ako pomoct ludom, ktory deticky nemozu mat a velmi si ich zelaju a na to, ze ci budu mat incest tie deti tak toho by som sa tak nebala a nezaoberala sa tym 🙂

juliet86
30. aug 2018

@hildicapupu je to krasne gesto suhlasim! a ano statisticka pravdepodobnost je nizka. aj ked je problem ze nie je slovensky ani europsky register darcov zatial teda. uz sa buduje. napr. muz v holandsku mal viac ako 100 deti... skor tam je proboem so spermiami ako s vajickami. ale fenomen je ti velmi zaujimavy: https://en.m.wikipedia.org/wiki/Genetic_sexual_...

rachel36a
30. aug 2018

Ja som nikdy nedarivala ale naopak som prijala darovane vajicka...keby nebolo tej skvelej zeny co sa preto v Brne rozhodla tak nemame naseho vytuzeneho drobceka 😉

gvendi1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gvendi1
7. okt 2018

@rachel36a Ahoj. Prosim ta momentalne riesim takyto problem kedze po dvoch pokusoch nam to nevyslo a po konzultacii s lekarom by toto bola sanca. Prosim, napis mi o tom nieco viac. Dakujem

rachel36a
7. okt 2018

@gvendi1 napis mi spravu co chces vediet..teraz uz idem spat...zajtra ti potom odpisem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre