Darované vajíčka - anonym. a konkrétna darkyňa - skúsenosti z centier

hyacintka
7. aug 2018

Baby,viete,že v AT sa dá priniesť svoju darkyňu? Nie je to tam anonymné ako v SK a CZ! Využili ste túto možnosť? Prípadne ste mali akože anonym.darkyňu v SR alebo CZ?Prosím píšte,ja mám problém,že moja darkyňa má 32a v AT mi to už nepovolia,u nás a v CZ do 34,len ja anonymnú nechcem!

danyb
7. aug 2018

a prečo nechceš anonymnú? čoho konkrétne sa bojíš? v CAR zadávaš kritériá dopredu a tak vyberú taký genotyp ako si ty.. 🙂 lebo ja by som zase určite nechcela konkrétnu darkyňu,.. ktorú poznám.. bála by som sa, že vždy keď by som sa pozrela na moje dieťa videla by som tam tú konkrétnu osobu, alebo toho, že by sa raz dieťa dozvedelo, že je niekto iný matka, či už od nej.. alebo nevieš čo všetko sa naozaj môže stať.. alebo či by si z právneho hľadiska raz nehľadala cestu k môjmu dieťaťu.. podľa mňa je anonymná oveľa lepšia..

hyacintka
autor
7. aug 2018

@danyb
Nepaci sa mi vyber anonymnej darkyne,nedoverujem centru,koho vybere-je to predsa len biznis pre centra.Nemusim ju poznat,ale vidiet postavu aspon a oci.

danyb
7. aug 2018

@hyacintka výšku aj váhu a aj farbu očí zadávaš pri prihláške k DIVF, takže si nemyslím, že tam by mohol byť problém, skôr by som sa naozaj viac bála tých problémov, ktoré môžu nastať ak to nie je anonymné 😉

juliet86
7. aug 2018

ja by som si klido konkretnu vybrala keby ta moznost bola. ak ti na tom zalezi najdi si inu mladsiu

ivankalaco
7. aug 2018

Ja som podstúpila IVF s DV a za seba môžem povedať, že by som nechcela poznať osobne darkyňu.

milus777
7. aug 2018

Napodobne aj ja. Mam dcerku z darovaneho vajicka a mala som anonymnu darkynu... Nechcela by som vediet ako vyzera lebo by som sa pozrela na dcerku a hladala ci sa na nu nepodoba a tak... Takto je to lepsie

kofolka242
7. aug 2018

@hyacintka naco ti je jej postava a oci? ak by to bola tucna zena s vahou 100kg a hnedymi ocami a ako jedina moznost pre teba, povedala by si ze vajicko a dieta nechces?

janula12345
7. aug 2018

Suhlas s kofolka242 - presne to napadlo aj mna. Ake ma oci a postavu darkyna je to posledne co by ma zaujimalo. Ak centrum splni farbu pleti, a pozadavky na farbu vlasov a oci tak naco ju vidiet. Napr mna by pri anonymnej darkyni skor zaujimala jej inteligencia, ked uz.
Inak skoda, veru, ze sme na tom na SK pozadu s vecami ako vybrat si darkynu, alebo aj napr vynosenie dietata inou zenou. Mnohe z nas by mali ovela lahsi zivot.

kvmp
22. aug 2018

@hyacintka Ahoj, ja síce svoju darkyňu nemám, ale určite by som to uvítala. Táto téma sa ma začína bytostne dotýkať, takže sa zamýšľam nad všetkým čo s tým súvisí. Najmä nad dôsledkami môjho rozhodnutia voči " darovanému" bábätku. Ako píše vyššie janula12345, skôr by ma zaujímala inteligencia a choroby v rodine. Najdôležitejšie by však pre mňa bolo, že by som vedela aspoň meno darkyne. Založila som diskusiu, ktorá objasní, prečo je to pre mňa také dôležité a budem rada, ak prípadne prispeješ aj ty svojim názorom 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/tehotenstvo-s-darovanymi-vajickami-a-co-dalej/

rachel36a
9. sep 2018

@kofolka242
@janula12345 vaha a vyska, farba oci a vlasov, krvna skypina, typ vlasov a pod sa vybera preto aby sa dietatko co najviac podobalo rodicom...nie kazdy sa rym pochvalui zs ma dietatko z darcovskeho programu takze preto...ak su rodicia modrookt blondaci tak tazko by mohli mat ciwrnokoke tmavovlase baby....my mame synceka z darcovskych ooctocytov a je vetna kopia mojho muza 😉 nenasla som nic co by mal po darkyni 😊

milus777
9. sep 2018

@rachel36a ja mam tiez dcerku z dv a takisto je akokeby manzelovi z oka vypadla. Kazdy vravi ze cisty otec 🙂 kedze okrem tych zakladnych informacii co boli vyssie spominane netusim ako darkyna vyzerala tak ani jej crty tam nehladam..

rachel36a
9. sep 2018

@milus777 ja mam dokonca pocit zs ma moje crty 😊😀😁 lebo je moj krasny genialny synacik 😉

mircalla
9. sep 2018

@hyacintka ked nedoverujes centru, tak do toho ani nechod. Potom to nema zmysel. Mala som centrum, ktoremu som totalne doverovala. V ziadnom pripade by som darkynu poznam nechcela a som rada, ze to bolo anonymne. Zadavali sme len urcite poziadavky

milus777
9. sep 2018

@rachel36a jj aj mne uz zopar ludi povedalo ze ma nejake moje crty. Su studie nato ze aj dieta z dv prebera z placenty istu geneticku vybavu zo zeny ktora ho porodi. A navyse ked su ludia spolu po case sa na seba zacnu podobat. Preto je vidno vela manzelskych parov co vyzeraju ako surodenci 🙂 hlavne nech su deturence zdrave....

ragaca
2. feb 2019

Pripajam sa k diskusii .ja mam len tiez moznost od darkyni.a vobec sa nebojim ze co a ako.len chcem vedied ci aj napriek mojej nizkej maternici mozem postupit toto darcovstvo lebo lekar mi odpovedal na to ked som sa ho spitala ci je to zle alebo problem tak sa zatvaril nie moc dobre.Ma niekto stym skusenost dakujem

milus777
2. feb 2019

@ragaca myslis nizku sliznicu maternice? Lebo nizka maternica neviem co znamena.... Ak mas na mysli tu sliznicu tak nato sa beru estrogeny a malo by to byt v pohode 🙂

cuttina
2. feb 2019

@ragaca bola si v CAR, alebo ti to hovoril obycajny gynekolog? Ak mas nizku sliznicu, tak potom ako ti pisala milus777. Ak ju mas fyzicky nizsie, tak to nebrani umelemu oplodneniu, len pocas tehotenstva budes musiet byz viac sledovana, aby sa zabranilo potratu, ci predcasnemu porodu. Aby sa ti neotvaral krcok atd... Ale nema to nic spolocne s umelym a darovanymi vajickami.

ragaca
3. feb 2019

@cuttina to mi povedal lekar v gynfiv centre.dakujem za odpoved

11wewe11
6. apr 2020

@milus777 ahoj chcem sa opýtať dr navrhne ísť do DV alebo sama ?? Máme druhé ivf za sebou ešte jedného mrazacika a ja už začala uvažovať ..ďakujem za odpoved

milus777
6. apr 2020

@11wewe11 ahoj záleží od diaagnoz ktoré máš.ja som už nemala žiadne vajíčka tak u mňa to bolo hneď jasné.dr to navrhoval a aj ja som vedela že iná možnosť nieje (predčasne ovarialne zlyhanie).s dr sa o Tom porozprávate a on ti povie čo navrhuje ale posledné slovo máš samozrejme ty.ak budes chcieť ísť do dv tak pôjdeš ak nie tak skúsis ešte so svojimi.kludne sa pýtaj ak ta ešte niečo zaujíma 😉

simuliena
17. júl 2020

@ragaca ja som bola vcera v brne tam treba isy gyn fiv mam obrovsky zle skusenosti,nikdy viac.su to len zdieraci

maruska594
29. apr 2021

@milus777 mohla by som sa spýtať ako to prebiehalo s darkynov ? Ako dlho sa na to čakalo kým vám našli darkinu? ...
Ja som bola včera na odbere ale moje vajíčko neprežilo..tak som uvažovala nad darkynov ..
Za odpoveď ďakujem.

milus777
29. apr 2021

@maruska594 ja som bola v reprogenesis v Brne.darkynu sme mali prakticky ihneď ako sme potrebovali.zosuladili nám cykly a išli sme nato 😉

maruska594
3. máj 2021

@milus777 a ak sa môžem spýtať koľko ste platili všetko do kopy ?

milus777
3. máj 2021

@maruska594 ahoj my sme vtedy platili 3400 eur plus ešte k tomu lieky a vyšetrenie...nejakých 300 eur dokopy...ale to už pár rokov dozadu...teraz tuším stojí celý ivf cyklus 3920 plus lieky...

mamandyka
23. aug 2021

Ahojte dievčatá, chcem sa spýtať, tie čo máte detičky z darovaných vajíčok, riešili ste v tehotenstve NIFTY test?

milus777
23. aug 2021

@mamandyka ahoj nie ,len normálne testy v rámci poradne čo robí gynekológ 😉

mamandyka
24. aug 2021

@milus777 nemala si záujem o NIFTY? ja pôjdem na morfologický ultrazvuk, ale gynekológ mi ponúkol aj tento test tak neviem či si to dať či nie

milus777
24. aug 2021

@mamandyka poviem ti pravdu že keď som bola tehotná som o žiadnom takom teste ani nepočula že existuje.moj gynekológ mi nič nespomínal.prostupoval ku mne ako ku všetkým ostatným tehotným.kedze sreening čo sa robí v prvom trimestri (meranie nt,krv,sono)mi vyšiel negatívny aj podľa sona všetko vyzeralo v poriadku tak nebol dôvod na nič iné.morfologicky utz v 12 tt tiež dopadol dobre.vajicko som mala od mladej darkyne (22 rokov)takže tam bolo riziko napr downovho syndrómu veľmi nízke ,keďže rizikový faktor je hlavne vek.moj gynekológ je super odborník čo sa týka prenatalnej diagnostiky a nikdy ku mne nepristupovali nejako špeciálne preto že som po ivf ...veľa zdravíčka prajem ❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre