Gyn - Fiv verzus Iscare v Bratislave

mackaso
5. máj 2012

Ahojte, potrebujem poradiť, ktoré centrum si vybrať, díky, ahojte 🙂

verka2
2. jún 2012

@slavka_2012 Ahoj Slavka. 10 den uz mozes urobit, ja som spravila taktiez na 10 den a vyslo, ze som v tom. A keby nevyslo tak je tam este kontrola u dr, Lekari nemaju radi aj spravime test, lebo moze to byt zradne, ale kt. zena to vydrzi 🙂

verka2
2. jún 2012

@vrablikova No laporoskopiu som nemala, to sa ti chcu podla mna pozriet co je vsetko ok. Svagrina to mala, mala potom aj tam OP a potom mohla dalej pokracovat v um.oplodneni. IUI? To si tak nemala tak ze odber vajicok, kt. potom oni sparia so spermiami a tie ti nasledne pocas OP vratia do maternice? Lebo podla mna tam je najvacsia pravdepodobnost otehotnenia. Pri ICSI je to dobre ak partner ma kvalitne spermie. Zial u nas to bolo tak, ze niekedy boli ok a niekedy hrozne zle. Dostavali si injekcie pred IUI?

vrablikova
2. jún 2012

@verka2 pred 1IUI som brala tabletky clostibegyt a injekciu Pregnyl a na 2 IUI len injekciu pregnyl

vrablikova
2. jún 2012

dufam že ani mna neposle, niekde som pocula že je potrebna.

@verka2

verka2
2. jún 2012

@vrablikova A ca. kolko injekcii si dostala? Ten pregnyl ak sa dobre pamatam mi dali 48 h pred transferom, predtym som dostavala veeela injekcii, za tie sme v lekarni nechavali tie sumy co som ti pisala. Podla mna najvacsia pravdepodobnost otehotniet je prave ten, kt. som postupila ja ja. Pritom ja som vobec nereagovala na injekcie, 5 dni pred OP mi lekarka hovori, ze vobec nic tam nemam ( hodiny som plakala, nevedeli ma ukludnit ), prosila som, ze nech aspon sancu dostanem to skusit, ale takto ani tu nebudem mat, vtedy mi zvysili davku injecii a podarilo sa mi zobrat 4 {vajicka), z kt. ostalo jedno a ono sa mi uchytilo a teraz spinka v detskej 🙂), ale ja som sa vzdala vsetkeho. Od transferu som len lezala, stratila tak aj pracu ( ved kto uz toleruje, ze pred materskou 9 mesiacov som na PN ). Niekedy pomoze ak "prefuknu maternicu ", ale ja by som hned IVF, to ti daju do maternice uz oplodnene vajicko. Min. je dobre ak je 6 bunkove. Svagrinej dali 5 a 6 bunkove a ostalo len jedno. Ja som mala 8 bunkove, ale to je zriedkave, preto som dufala, ze mi ostane, ked uz vtedy bolo take silne

vrablikova
2. jún 2012

ja som si davala pregnyl 36 hodin pred IUI, Gratulujem ti k babatku dufam že aj nam sa to niekedy podarí. moj muž ma nič moc spermiogram. kamoska bola od prveho dna ako ostala tehotna na materskej a ma pracu, ale my robime v ciastocnom statnom podniku. aj ja chcem isť hneť na IVF musim sa tak dohodnuť v piatok z doktorkou už nechcem isť na IUI lebo sa to neoplati a zbytocne su to peniaze
@verka2

slavka_2012
4. jún 2012

prve IVF neuspesne 😢 😢 😢 velmi to boli 😢

verka2
5. jún 2012

@vrablikova No hej, tne pregnyl asi dostava kazdy, aj ja som ho mala pred embryo transferom. Inac aj moj muz mal nanic spremonogram. V Ruzinove mu povedali, ze este je to v norme a ked sme chodili do Iscare tak stale, ze slabe. Dr. stale hovorila, ze ja mam dost znicenu maternicu a muz zle vysledky, ze to je zla kombinacia. Ze keby aspon jeden z nas bol v poriadku a predsa to vyslo. Ja radim IVF, tam je podla mna najvacsia pravdepodobnost, ze sa uchyti, ale prve dni prelezat. Ja som pod zadkom stale mala vankus (pocas celeho tehotenstva ). Bala som sa, ze vysmikne a bude mimomaternicove tehotenstvo ( kamoska to mala ). No hej, statne podniky su preto lepsie, ale u podnikatela je to take......keby som robila pocas tehotenstva by nebol problem, ale takto, ale nevadi.
Keby ti dr. radila, ze este skus nadalej IUI tak sa nenechaj. IVF je dost narocny proces, vsetky tie injekcie, ale je tam vacsia pravdepodobnost (ale to len podla mna). Boli tam aj take, kt. sa to podarilo prave IUI, ale od nikoho som nepocula, ze na poprve

verka2
5. jún 2012

@slavka_2012 Juuuuj, je mi ta hrozne luto, viem si predstavit ako sa citis :(((. Mas mrazacikov? Nikdy sa nevzdavaj.............

slavka_2012
5. jún 2012

@verka2 je to strasne 😢 ale mame este 2mrazacikov tak to skusim este raz a dufam,ze sa to uz podariiii 😉

vrablikova
5. jún 2012

@slavka_2012 skoda drž sa možno nabuduce bude dobre

verka2
5. jún 2012

@slavka_2012 No aspon, ze mas este mrazacikov. A kolko bunkove boli, ked ti ich zmrazili? Treba dufat, zial nic ine nam neostava.....teraz sa to zda, ze mne sa to lachko hovori, ked uz mam babo, ale pamatam sa na vsetky tie chvile co som preplakala. Kazdy den som stavala s obavou, ze babo neostane. Pozerala som sa na krv na wcku, ked som mala maly krc uz som plakala, ze ho stratim. Nevzdavaj sa 🙂)))....prave dneska som sa stretala s jednou babou a ked som jej povedala, ze som mala um. opl. mi prezradila, ze aj ona, ale vie o tom len rodina. Vyslo im to az na 4 pokus, neviem odkial brala tolko sil, ale teraz ma rocne dievcatko.

ada83
9. jún 2012

ahojte mozem sa opýtať či niekto bol na laparoskopii v iscare dakujem

jen29
10. jún 2012

ahojte, ja chodim do iscare, poslal ma tam moj gynekolog. a poslal ma aj za konkretnou pani doktorkou. po vysetreniach sme zistili, ze ja som v poriadku a ze vsetko pracuje tak ako ma, ale ze manzel ma velmi malo spermii, ciastocne za to moze ochorenie z detstva co sme nasli v jeho karte. pani doktorka nam odporucila ISCI, po uvodnych sedenia a vysvetleniach postupu sme podali ziadost presne o 4 tyzdne bola schvalena a teraz sme v cykle, na lieky reagujem dobre, sme pred odberom a transferom. na to ze vo februari sme o tomto nic netusili, sme teraz v inej situacii. pristup v iscare je VELMI dobry, je tam VELMI MILI A USTRETOVI PERSONAL, pani doktorka je super aj sestricky aj recepcia aj kancelaria (tam sa vybavuje dokumentacia) su tiez super 🙂 TAKZE mozem iba odporucit. dam vediet ako sme dopadli, drzte nam palce, ja budem drzat vsetkym ostatnym 🙂

ada83
11. jún 2012

@jen29 a ku komu chodite?

jen29
11. jún 2012

k pani doktorke Tazberikovej 🙂 je super 🙂

kristina81
25. jún 2012

Ahojte zienky. 🙂 Aj ja sa chystam na 2.ivf do iscare.Kolko vas vysli priblizne injekcie pri stymulacii??Aby som vedela priblizne s cim mam ratat.Dakujem.

mary86
26. jún 2012

@kristina81 ahoj - mňa to vyšlo 400 eur, ale čo viem, niektoré mali aj lacnejšie aj drahšie - každá žena potrebuje iné a záleží aj aký budeš mať protokol či krátky alebo dlhý - ale myslím že tak min. od 300 eur do možno max. 600 eur by som rátala...

kristina81
26. jún 2012

@mary86 No ja by som chcela kratky.To si uz mala aj s utrogestanom alebo len injekcie?Inak ake davaju v iscare inj.?Ja som zacinala gonalom a potom merional a cetrotide.Spolu s utrogestanom ma to vyslo na 400.A vidim cakas babo.Na kolkaty krat sa vam to podarilo?Mali ste zdravotne problemy?

mary86
27. jún 2012

@kristina81 to je pekné že ty by si chcela krátky 😀 veď uvidíš čo ti povedia 🙂 Mňa to vyšli iba čisto injekcie - mala som bravelle, cetrotide a menopur - a utrogestan som do toho nerátala - lebo ten beriem doteraz. Inak sa nám to podarilo na prvý krát 🙂 A k tým zdravotným problémom - ja som zdravá ako ryba - u nás je problém v manželovi - veľmi málo spermií a takmer žiadny pohyb...

kristina81
27. jún 2012

@mary86 Uvidim ale nechcela by som sa dlho napchavat s hormonmi.

mary86
28. jún 2012

@kristina81 veď uvidíš čo ti povedia, ale toto je už, resp. bude tvoje 2. ivf, nie? aký si mala ten prvý protokol? Budem ti držať palce, nech ti to dobre dopadne 🙂

kristina81
28. jún 2012

@mary86 Ano bude to moj druhy a dufam,ze aj posledny pokus. 🙂 Neviem aky som mala ale asi kratky lebo som stymulovala 12 dni.Ale v tom centre kde som bola sme mali vsetky ten isty protokol s tymi istymi liekmi.Ku komu chodis?Kolko ste si dali vlozit?Mala si aj PK?Som zvedava,ze? 😀

katla
12. júl 2012

@lucia2505 @mary86 @bijuska @verka2
Ahojte, ja momentalne chodim do gyn fivu. Som po jednom IVF, po jednom KET, teraz som podstupila druhe KET (este neviem vysledok), ale stale mame na 1-2 krat namrazene (ak sa dobre rozmrazia). Ked sa vsak nepodari nic z toho, mam v plane prestupit do isceru. Nehovorim, ze som extremne nespokojna, ale predstavovala som si to inac. Viete mi prosim odporucit komu v iscare ist? Viem, ze naj odbornik je tam asi Doc. Valky, ale pocula som, ze k nemu nie lebo je taky menej komunikativny. Neviem komu sa objednat na konzultaciu. Viete poradit prosim?
Dakujem za Vase rady.

ada83
12. júl 2012

@katla ahoj ja som spokojna s dr Lattakovou je mlada ale dobra memenila by som 🙂

bijuska
12. júl 2012

ahoj @katla ja si mislim ze vsedci lekari su tam dobri ja som mala dvoch a bola som spokojna zobi dvoma je to fakt centrum na urovni 🙂

saska1
12. júl 2012

@katla ja chodím k Válkymu...som spokojná, vždy keď sa niečo opýtam, pekne mi to vysvetlí.. 😉 keby som si mala vybrať tak určite Války alebo Lattáková 😉

katla
12. júl 2012

@bijuska A akych dvoch si mala?

mary86
13. júl 2012

@katla Ja som chodila k dr. Petrovej - podľa mňa je tam aj s docentom najväčšia odborníčka 😉 Ja som s ňou bola max. spokojná - bola veľmi milá, vždy mi všetko vysvetlila, keď som niečo nevedela mohla som jej zavolať aj na mobil - takže ak by som to mala absolvovať znovu - tak jedine s ňou 🙂

lucia2505
13. júl 2012

@katla ahoj,ja chodim k Dr. Petrovej a som s nou spokojna...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre