Helios Martin - začíname. Podeľte sa o vaše skúsenosti

ka131
21. dec 2009

Ahojte 😵 . Šup sem dievčatá ktoré práve začínate v centre v Martine. Napíšte skúsenosti a pocity.A tie skúsenejšie čo nás s manželom ešte čaká. Zdá sa mi že to čakanie trvá večnosť.
My sme boli prvý krát v Martine a boli sme veľmi spokojní aj ked zaskočení aké vyšetrenia nás čakujú a aká dlhá cesta za bábätkom ešte je pred nami. 😉 Aj ked sme už sťastní že sme krôčik blišie k nášmu pokladu. Zatial podla minulého spermiogramu nám predbežne doporučili Insemináciu ale ked nemáme ešte všetký vyšetrenia tak záver urobia neskor. Ja som bola v lete na prefukoch mala som niake zrasty ale vajcovody prechodné - chvala pánu bohu. Aspon niečo pozitívne.

😉 😉 😉

adka666
24. apr 2014

@bambula27 pokiaľ viem, len v prípade, že by si mala nízko sliznicu pri kontrole, teda menej ako 6 mm ( toľko musíš mať na vklad ) dostaneš Esterimax alebo niečo na rast sliznice. Inak nič by nemalo byť. A chápem, že chceš čím skôr ale naozaj vrelo doporučujem najprv urobiť hematológiu, hlavne ak nemáš už veľa mrazáčikov. Ak máš dosť, tak to urob súbežne, ale určite to treba vylúčiť.

mariajuraj
24. apr 2014

@koida
@franchise27 Ahojteeee, uz som doma, nebolo to nič strašné, citila som sa tam fakt dobre 🙂 len keby som nemala teraz tie bolesti pichlavé...ale nic co sa neda zvladnut 😉 No vajok nič moc - ´´urodilo´´ sa len 8 - čakala som viac ☹

mirus1510
24. apr 2014

ako presne prebiehalo IUI v Martine??? napíštee, ktoré ste boli 🙂) vdaka

franchise27
24. apr 2014

@mariajuraj taak moja hlavne ze to mas za sebou, prebehlo to hladko a teraz oddychuj a cerpaj silu na bublinku. A kolko ti naratala vajok na poslednej kontrole? Ale hlavne je ze 8 vajok je peknych zrelych...dopadne to dobre uvidis 😉

franchise27
24. apr 2014

@anuska30 ahoj, tak zajtra tam ideme zas hned rano a embryologicka vraj od nejakej osmej berie...neviem presny cas mi nepovedala...a sme z blizkeho okolia ZA, ale ak uvidis zaparkovane auto s spz RK tak to sme my......Som zvedava ako to dopadne...dufam ze uz nebudu zvysovat, lebo mne nebudu stacit tie FSH injekcie...ale tak uvidime zajtra.

anuska30
24. apr 2014

@franchise27 mne vravela koordinatorka,ze nas dala hned prvych ,tak dufam,ze sa rychlo vybavime,lebo ideme obaja do prace.My mame bratislavsku znacku.ani mi nehovor.ja uz tiez nebudem mat .Ak bude treba,tak mi bude musiet predpisat.Mna vobec ale neboli brucho .ty si na tom ako? boli ta? Hej,zacina o 8:00 hod.ordinovat. tak vy mate celkom cas ked to mate kusok. Tam ordinuje iba jedna embryologicka ci ich je tam viac? ja som dnes mala trochu aj taky ovul.sliz,tak dufam,ze vsetko bude ok .Bojim sa :(

anuska30
24. apr 2014

@franchise27 toto iste sa stava aj mne 🙂

anuska30
24. apr 2014

Dievcata,ako dlho trva pohovor s embryologicku?

trinity8
24. apr 2014

@mirus1510 uz som ti poslala IP

monvitka
24. apr 2014

@trinity8 @mirus1510 baby my ideme do Heliosu prvýkrát 29.5...tajne dufam, ze to nebude s nami az také katastrofálne...ako tam teda prebieha to IUI? uz som o tom čítala čo-to na nete...koľko to celé stojí?

koida
24. apr 2014

@mariajuraj neboj,to prejde,prví den bol šíleny,daj si od bolesti niečo a buvi.držím palce,nech vám výkuzlia dosť embryjok 🙂

mirus1510
24. apr 2014

@monvitka ja som na IUI zatial nebola, ale čaka ma to, som z toho celá mimo, lebo som stale dufala ze sa to podarí normalnou cestou.... uz som bola na laparoskopii - zistovali mi priechodnosť vajíčkovodov.... teraz ma čaká IUI ...... drzím palce, nech je to dobéée 🙂

lucusik33
24. apr 2014

@anuska30 boli sme dnes a trvalo to max polhodku a to som sa dost toho pytala inac by to bolo hadam aj do 15minut

monvitka
24. apr 2014

@mirus1510 my ideme prvýkrát do centra vôbec...nech sa konečne dozvieme, na čom sme a kde je vlastne problém. IUI sa neboj...nevyzerá to až tak hrozne. Moja gynekologička na to kašle, stále len Inofolic alebo Duphaston.. , ale ani krv na hormonálny profil mi nechce vziat. Uz ma to nebaví, hadám nám tam pomôzu.

franchise27
24. apr 2014

@anuska30 neviem ci tam je len jedna...myslim ze su tam tri ....Mna tiez nejak zvlast nebolia, citim ich pri chodzi ale vedeli ma boliet aj viac a teraz nijak vynimocne...tak sa tiez obavam ako to dopadne....Ja budem musiet isto dokupovat puregon...bohaca ked som pozerala ze najmensia davka 300IU stoji cca 100€...ale na zaciatku mi koordinatorka hovorila ze ked bude chybat tak sa predpisu nejake na miesanie...tie lacnejsie...tak neviem...teraz mam stres len ci vystacia lieky...ale lepsie z toho ako mat stres a rozmyslat ako to cele ivf dopadne 🙂....

jasna
25. apr 2014

@javorinka2 , Ja si myslím, že to nie je o lekárovi, ale o tom, aké nariadenia majú lekári "zhora"...čo ona s tým môže urobiť, keď to nezávisí od nej...Ja sa musím doktorky Staroveckej zastať, mám s ňou len tie najlepšie skúsenosti!, vždy bola ochotná 🙂 Ak máš pochybnosti že sa v tvojom prípade nepostupovalo správne, porozprávaj sa s doktorom Krajkovičom.

mariajuraj
25. apr 2014

@franchise27
@koida Ahojte, tak z tych 8 vajok bolo 6 zrelych, oplodnili sa 4 metodou ICSI, teraz uz len cakat do nedele ako sa nam delia...nie je to vela, ale potesilo ma to velmi 🙂

franchise27
25. apr 2014

@mariajuraj Ahoj, to je pekne cislo...fakt 4 oplodnene, uz len nech prospievaju. Ja dnes kontrola a veru ziadna slava, sice doktor ze je to OK, ale ja som ich naratala cca 7ks...takze picham dalej, kupene dalsie injekcie, tentoraz na rozrabanie, co fakt netusim ako domiesam, kedze doteraz som mala pera...a uvidi sa...Inak co ti predpisala pred vkladom duphaston alebo utrogestan?

mariajuraj
25. apr 2014

@franchise27 Ahojik, to ue su 4 oplodnene je super, nech sa mi drzia bobaciky moje 🙂 Neboj, zvysia davku, dorastu. S tym rozrabanim si tazku hlavu nerob, je to jednoduche, keby si si nevedela dat rady, tak zavolaj koordinatorke a ona ti to este raz vysvetli, su ochotné. Ja som sa tiez bala rozrabania, nakoniec rozrabal aj pichal manzel, takze v pohode ze sa tak zapojil. A predpisali mi utrogestan, maju ho v lekarni pri heliose, tak som sa potešsila, lebo co som citala prispevky tu na fore, tak vraj nebol - ale dobra sprava je, ze uz ho maju 🙂 😀

franchise27
25. apr 2014

@mariajuraj fakt ho maju?? no ja som si dnes volal u nas v jednej lekarni v ZA a nemaju ze uz sa nevyraba...tak brnknem aj do tej lekarne vedla heliosu...az viem aky recept pytat v pondelok na kontrole. Mne uz ostava davka 225IU...cize nezvysujem..cize skor dorastu tie co su a neratam ze ich bude viac...no co...a tak dako namiesam...horsie su tie ihly na pichanie...oproti peram su strasne hrube...to zas bude slz...ale tak dake 2 vydrzim...

anuska30
25. apr 2014

@franchise27 ahoj.takze aj my uz sme doma. Samozrejme som este nechala v lekarni okolo 80eur.No,co u,z.hlavne aby dobre dopadlo ivf. V pondelok znova kontrola.Dnes z Martina bola dost husta premavka. sestricka mi pichla este do zadku nejaku stiplavu injekciu.teraz mam namiesto menopuru menogon.Ked budu vyberat vajicka,tak manzel dava hned aj spermie na oplodnenie ci ako? Embrylogicka nam odporucila metodu klasik,lebo ze manzel ma spermie ok,ze ako malokto 🙂 Ma 38 rokov🙂 ,ale nakolko som mala potrat ,ked som oteh.prirodzene,tak vravela,ze asi PICSI,ale nezarucuje,ze to pomoze,ze nepotratim,lebo nevedia preco som potratila. Vravela,ze do piáchnutia pregnylu este aspon 3x sex,aby boli spermie este kvalitnejsie 🙂 Noo...asi riskneme ten klasik.Dufam,ze budu vajicka. Ja som nemala problem otehotniet,len mi zobrali oba vajcovody nakolko som mala 2x mmt,tak mi zostava len ivf. Dufafam,ze sa zadari a ked nie,tak mam aspon jednu dcerku,ale verim,ze sa podari.

mirus1510
25. apr 2014

@jasna ahoj chcem sa spytat, či dr. Starovecká komunikuje aj emailom?

leontinka27
25. apr 2014

Baby nemate orgalutran alebo cetrotide? potrebujem piste do IP dakujem

franchise27
25. apr 2014

@anuska30 Ahoooj, no ja mam tiez menogon...ako mas miesat? mne kazali 1 ampulka s vodickou a namiesat to s tromi ampulkami prasku...no som zvedava...Inak s tym sexom...ten plati len pre manzela 😀 my uz nesmieme, aby nepopraskali folikuly skor 😀....a nam povedala ze tak kazde 3 dni, resp. aby pred OPU boli zasoby trojdnove...Ked sa ide na OPU tak aj manzel ide na odber ...Ono to prebieha tak ze rano dorazime...zoberu krvi, my baby pojdeme na izbu, v satni sa prezlecieme, pripravia nas na vykon a cakame na radu...a za tial manzel odovzda vzorku a ide sa potom flakat po Martine 🙂...My ideme na ISCI...u nas je prave problem manzel, ma velmi malo spermii...A tiez vyzera ze ideme v pondelok...este budem pichat min. 4 davky...Jooj dnes som sa tam vobec necitila dobre...bolo mi nejak hned zrana blbo a uz som to chcela mat za sebou, len rychlo nasadnut do auta a valit naspät...Neviem mam akysi divny smutny pocit ...

franchise27
25. apr 2014

@mariajuraj este otazocka, ty si si pytala recept na utrogestan, alebo ti ho dali dobrovolne ? 🙂 Lebo ze predpisuju dufik a utros len na vyziadanie...

anuska30
25. apr 2014

@franchise27 ale nam vravela,ze mozeme mat sex ;) Este sa opytam.Vy idete tiez v pondelok na kontrolu alebo uz na OPU ? Som zvedava co povedia poobede.Ja som skor v pohode celkom,aj ked niekedy su chvilky take depkove,lebo mam obavy aby bolo dost vajicok.Ja miesam 1 ampulku a 4 prasky.

anuska30
25. apr 2014

@franchise27 Ja si myslim,ze ked bude vsetko ok,tak OPU bude v stredu.V pondelok alebo utorok pregnyl a sup nato ;)Poobede sa ozvem ked mi zavolaju

franchise27
25. apr 2014

@anuska30 no mne lekar hovoril ze sex uz nie, len muz 😉 a to iste nam hovorila aj koordinatorka ze posledny tyzden uz nie aj embrylogicka hovorila ze je potrebne zabezpecit cca 3dnove spermie ale zas len manzel...tak radsej sa opytaj ked budu volat. Inak ani netusim ci si tam niekde bola...lebo som nikoho rano nevnimala, len som chcela ist uz odtial prec....

mariajuraj
25. apr 2014

@franchise27 No mne dali na utros recept automaticky, ked som odchadzala po OPU. Este som sa vytesovala, ze ako fajn, ze ho znova maju

afrika
25. apr 2014

@franchise27
@anuska30 moc držím pršteky.. a není fakt dôležitý počet vajíčok, ale ich kvalita.. ja som mávala vždy aspoň 16 a kvalitných bolo cca 6. (mám PCO). čo sa tíka nesexovania - ku koncu sa naozaj neodporúča (aj mne tak hovorili v heliose), lebo folikuly môžu skôr prasknúť..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre