Inseminácia - skúsenosti?

26nika
28. mar 2019

Ahojte baby chcem sa spitat ci tu je daka baba ktora podstúpila Inseminaciu s mužom sa snažíme o bábätko 3roky bola som aj na laparoskopii na prefuk ale aj tak mi moja gynekologicka odporucila Inseminaciu chcem sa spitat ake mate s tym skusenosti ci sa vam podarilo za ako dlho a kolko ste platili Dakujem vam za odpoved 😉

alexa1983
28. mar 2019

@26nika ahoj, ja som bola na 3 inseminaciach, v centre asistovanej reprodukcie v BA, zakrok 200 eur. Zakrok je nebolestivy, ako bezne gyn.vysetrenie. Nam sa nepodarilo, ale aj preto, ze ja tvorim protilatky na spermie. Takze chodime na umele. Drzim ti palce 😘

26nika
autor
29. mar 2019

Dakujem ti velmi pekne za odpoved mne vcera odpísali ze zákrok 150e ja idem do ginfiv niekedy v Maji tak som strašne zvedavá ako to dopadne 12.3 som bola na laparke priechodnosť je v poriadku len tam nie je ovulka 😔😓

evinkakub
29. mar 2019

@26nika ahoj, Ja som bola v gyn fiv, 3neúspešne IUI. Potom som otehotnela prirodzene. Držím ti palce, lebo pristup niektorych doktorov je nie celkom priatelsky... inseminacia v gyn fiv stoji 130€ plus lieky a injekcie, co ta vide dokopy cca 170€ na jednu inseminaciu.

misik14
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucy0
29. mar 2019

teda ako vidím, Gyn Fiv zdvihol ceny... ja som bola v 2012stom a platili sme myslím 50 Eur... IUI bolo neúspešné, predtým mesiac som podstúpila laparku... ale o mesiac po IUI som otehotnela prirodzene...

alexa1983
29. mar 2019

@26nika tak ked nemas ovulku tak inseminacia asi nepoze 🤷🏽‍♀️ Lebo ta sa robi v case ovulacie , ze sa vstreknu dnu spermosky. Dali ti injekciu na uvolnenie vajicka aspon ? Lebo inak to nechapem preco inseminacia 🤦🏽‍♀️ Tie centra na SR len skusaju kolko su ludia ochotni platit.. my sme po 2 rokoch tu na SR v BA odisli do Brna a teda neda sa to ani porovnat. Tu sme mali 3 neuspesne insemiacie - zbytocne peniaze, kedze ja tvorim protilatky na spermie a zabijam ich, takze skusali u mna kolko som ochotna bezvyznamne platit .. a potom neuspesnych 5 vkladov embrijka. Odisli sme do Brna a hned prvy vklad vysiel, tehotenstvo sice skoncilo v 3 mes., ale to uz je problem prirody, nie ich 🤷🏽‍♀️ Ale neda sa ten pristup a odbornost lekarov ani len porovnat so Slovenskom.

26nika
autor
29. mar 2019

@alexa1983 prosim ta vies mi poradit kde v Brne ste boli a kolko vas to stalo tam Dakujeem

alexa1983
29. mar 2019

@26nika chodime do Reprofitu. Umele vychadza financne rovnako ako na SR , mozno este trochu menej. Dokopy v prepocte na eur 2600, z toho boli lieky 900 eur, poistovna nam poslala spät 1100 eur, takze realne 1500. Jedina nevyhoda mala je v tom, ze najskor to zaplatis a az potom ti poistovna urcitu sumu refunduje. Nam to poslala do 2 tyzdnov, mam union. Ale vsetko zalezi aj na tom, ze kolko vajicok dobrych z teba vyberu, kolko sa ich podari
Oplodnit a kolko ich budu mrazit. Od toho zavisi cela suma. My sme mali vhodnych na vklad 6, takze mrazenie sme platili na 5. K tomu sme si priplacali za metodu isci a picsi, kvoli muzovym spermiam , to mas hned 400 eur dole ak to nepotrebujete 🙂
Ak budes musiet riesit umele, tak urcite chodte do Brna. Nebudete lutovat. Maju aj embrioprogram na uplne inej urovni . A hlavne sa k vam nechovaju ako k biznisu ...

evaachesa
29. mar 2019

@26nika akoto ze ti navrhli inseminaciu ked neovulujes? Alebo ti predtym daju nejake hormony na podporu?

alexa1983
29. mar 2019

@evaachesa @26nika to sa aj ja cudujem .. nedaj sa hlavne oklamat 🙏🏼🙏🏼🙏🏼

26nika
autor
29. mar 2019

Vyssie som písala ze som teraz 12.3 bola na laparku kde mi popychali vajecniky z jednej aj z druhej strany a povedali ze ked sa toto spravilo tak by tam mala nastat ovulacia v utorok som bola u mojej gyn ta mi povedala ze po skonceni 2 cyklu sa mam zastavit u nej to je niekedy maj az jun a ze sa na to pozrieme ako to tam vyzera a podstúpila by som tu inseminaciu ja uz fakt neviem uz neviem co robit uz som z toho na prášky fakt 😓🤦‍♀️🤦‍♀️🙍‍♀️

katkaba1
29. mar 2019

@26nika Ahoj, inseminácia, teda IUI je možné aplikovať aj v prípade, že neovuluješ. V takomto prípade Ti na začiatku cyklu lekár nasadí lieky, pravdepodobne Clostilbegyt, dávkuje sa väčšinou od 3.dňa cyklu 1tbl denne 5 dní za sebou. Následne kontorla, ako reaguješ na lieky, či a v akom množstve sa Ti vytvárajú folikuly. Ak dozrejú, resp. aspoň jedna, do správnej veľkosti, podstúpiš insemináciu, následne sa pichá Pregnyl aby folikul praskol. Teda ovulácia sa vyvolá liekmi. Ja idem 4/2019 na druhé IUI, prvé bolo neúspešné. Držím Ti palce.

26nika
autor
29. mar 2019

@katkaba1 dakujem za odpoved snad sa aj nam uz pošťastí drzim ti palčeky daj potom vediet ako ste dopadli

alexa1983
29. mar 2019

@26nika tak ked je ovulka uz tak to je dobre 👍🏽 Nejak som nepostrehla ze ju mas , pochopila som ze nemas 😂🤷🏽‍♀️

evaachesa
29. mar 2019

@katkaba1 no len aby sa ich takto nevytvorilo viac .. jedna baba tak brala nejake hormony a az 3 sa jej vytvorili, sla na iui a teda mala stastie lebo vsetky 3 sa aj oplodnili 😀

katkaba1
29. mar 2019

@26nika Ďakujem, dávam tomu poslednú šancu a riskneme už asi IVF ak toto nevyjde..ale nechce sa mi do toho moc úprimne. Ale musíme myslieť pozitívne - po vyše 3 rokoch mi už ani nič iné neostáva..

@evaachesa áno, je to risk 🙂 môže sa stať, že sa oplodní viac 🙂

evaachesa
29. mar 2019

@katkaba1 drzim palce nech to teraz vyjde a dopadne tak ako si zelate 🙂 co sa poctu tyka 😊 ale bola by to urcite prevelka radost 😍

katkaba1
29. mar 2019

@evaachesa Ďakujem krásne 😊 na začiatok by nám úplne stačilo aj jedno 😁

evaachesa
29. mar 2019

@katkaba1 noo ano jedno je na zaciatok tak akurat 😍

nika849
30. mar 2019

@26nika ahoj ja som bola 2x na IUI a ani jedno nevyšlo ☹ za každé sme platili 150€+ lieky... Tento mesiac ma čaká prvé IVF tak sme zvedavý ako to dopadne 🙂

26nika
autor
31. mar 2019

@nika849 kolko si platila za lieky Dakujem

nika849
31. mar 2019

@26nika ja som brala pred iui lieky to bolo okolo 15€a potom Injekcia tiež okolo 15€a nakoniec lieky po iui to bolo nejakých 20€ takže okolo 50€

tatinka
31. mar 2019

Ahojte vsetky snazilky,chcem vas podporit,snazili sme sa tiez roky,medzi tym tri iui,tri ivf,abort, no a veru uz ako poslednU moznost som navsivila bylinkarku a vdaka Bohu a vdaka bylinkarke som ostala prirodezenou cestou tehu po 9 rokoch snazenia a teraz uz mame doma chlapceka co ma o par dni uz 9 mesiacov.....zo srdca vam kazdej zelam nech ste cim skor maminkami❤️

26nika
autor
31. mar 2019

@tatinka kde u bylinkarky si bola Dakujem

tatinka
31. mar 2019

@26nika Vrbove,Anka Kopacova,tu na Konovi je o nej dlhorocna diskusia,daj si do vyhladavaca,najde ti to hned....

26nika
autor
31. mar 2019

@tatinka dakujem pekne 😌

tatinka
31. mar 2019

@26nika za malicko🙂

weja07
3. apr 2019

@26nika Ahoj, ja som absolvovala IUI 2 krát neúspešne pred 3 rokmi. Platili sme prvý krát 120 € a druhý krát sme si už dali spraviť genetiku a mikrobiologický spermiogram a potom sme platili vyše 180€. Tri roky sme "skúšali" a nič. Tak sme sa rozhodli tento rok bábätku pomôcť. Pri našom dlhoročnom snažení nám odporučili IVF.Začínam pichať injekcie do bruška a koncom mesiaca by sme mali mať odber. Všetkým nám držím palce a prajem veľa šťastia a zdravia nech sa nám splnia naše túžby a sny 😍💜

mamcotka
13. apr 2019

Ahoj ja mám 41 rokov snažili sme sa takmer 2 roky ja som nemala ovulaciu potom som mala v maternici polypy a myómy ba chcela som ísť na iui. Každý ma tlačil do IVF. Ja som nechcela vysoké dávky hormónov a ísť pod narkozu takže som to odmietla. Bola som v Iscare p.Docent Valky je úplne super lebo kde iní nevideli problém a to som bola u viacerých gynekológov on hneď povedal že v čom je problém. Povedala dom mu že som uz aj skúsila clostylbegyt tri mesiace aj sa mi pekne tvorili folikuly ale mne ich nikto nedal ani nekontroloval lebo som bola mimo SK a asi nepraskali. Posledný sa zmenil na cystu. Clostylbegyt ti neodporúčam pýtaj si letrozol. Skúsila som prvý mesiac sa nič.rak som si povedala že si sám pauzu s branim čohokoľvek a po dvoch mesiacoch som otehotnela prirodzene. Naštartoval mi ovulaciu. Ale je pravda že sa podarili rovno dvojičky ale žiaľ jedno bolo chorucke a tak som tehotná iba už s jedným. Toľko moje skúsenosti

annouchka
16. apr 2019

Ahoj, ja som bola na IUI v roku 2017 a hneď prvé sa podarilo a mám syna 😊
Včera som opäť bola na IUI lebo chceme druhé.
Ja mám PCOS a ovulka žiadna takže som najprv brala clostillbegyt 1x2 / 5 dní . Potom som si pichla ovitrelle (pregnyl) a obden som išla na IUI

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre