ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

melmel78
24. máj 2016

@dorotka2013 dakujem moc 😉 Pytala som sa sestriciek pri odbere ze ci to moze byt este Pregnyl ak to bolo pichnute v piatok a len polovicna davka. Povedali ze uz nie. Ze plna 5000IU vyprcha do 5 dni udajne. No neviem.....idem si pre Utrogestan a vyvencit hlavu

ssegra
24. máj 2016

@melmel78 gratulujem ti k tvojim dvom // 🙂

ssegra
24. máj 2016

@melmel78 ale hlavne k pozitivnej krvi

pupa_obtecta
24. máj 2016

@melmel78 nie sak hadam doktorka vie, co robi a bude secko len a len pozitivne. tak treba mysliet a tesit sa. to len a len pomoze. 😉 no ja som zvedava uz, ci sme to prirodzene dali alebo ne. som zvedava, ci vydrzim netestovat alebo v pondelok skusim. 🙄

dorotka2013
24. máj 2016

@melmel78 a prosim ta kolko si mala sliznicu pri vklade?

melmel78
24. máj 2016

@ssegra dakujem pekne 🙂 ved tiez sledujem, ako pokracuju vsetky ostatne dievcata co tu su. Uz aby ste vsetky mali rovnaku radost zo svojich //. Tebe ako to ide?

melmel78
24. máj 2016

@pupa_obtecta ja tiez dufam 😉 ale som tak nadopovana vsetkym moznym ze mi to pride ako sen. Ty sa dufam tak isto dozvies super spravu koncom mesiaca drzim palce. Inak ako sa citis?

melmel78
24. máj 2016

@dorotka2013 asi okolo 6-7mm nie viac. Pri poslednom ultrazvuku pred vkladom namerala tych 7mm. Kazde 3 -4 dni som chodila na meranie sliznice pri stimulke aj po odbere a podla toho doktorka nastavila davky tak aby zabralo. Podla toho ako reagovala tak upravovala. Inak ten Pregnyl co som si dopichavala asi kazdy 3 den po 2500IU po vklade urobil zazrak lebo z neho mi rastie sliznica. Aj ked nie vyrazne ale vidiet zmenu. V pondelok mi to doktorka potvrdila. Kombinacia s Divinou ( len biele tabletky) + pred tym Provera zabrali. Divinu musim brat aj teraz . Dufam ze naplaste u teba zaberu a nebudes musiet brat milion veci ako ja. Kolko by si ich mala brat? Drzim palce

pupa_obtecta
25. máj 2016

@melmel78 hehe sak ty si este stokrat viac tych hormonov veru davala, co som tu citala. 🙄 to musi byt iny zahul, lebo sak ja z tych pregnyl 10.000 a teraz lutinus 1-0-1 som celkom dost rozhadzana. cela nafuknuta. posledne tri dni problemy so spankom. vcera dve hodiny hore v noci. dnes uz pred piatou som sa zobudila. pritom cely den v robote zivam a spala by som. v bruchu take jemne tlaky a pichanie hlavne vecer, ako by som mala dostat kramy a trochu citlivejsie prsia mam. ja mam k tomu tetaniu a neviem, ci to z tych liekov alebo zo stresov sa mi zhorsilo o nieco viac trpnutie a krce v nohach a v rukach. neviem, ci si to uz cele viac nenahovaram, ako mi nieco naozaj je. prost take divne pocity a uz chcem vediet, na com som, lebo to najviac zo vsetkeho neznasam. ale asi pri tomto boji si budem musiet na to zvyknut. 🙈

dorotka2013
25. máj 2016

@melmel78 ze aky super koktail ti namiesala...ale chvalabohu aspon vysiel... No ja som sice mala brat tie naplaste, ale nikde sa nedaju zohnat...ani objednat...a vraj uz dlhodobo!!! Tak som trosku smutna ze takuto zakladnu informaciu dr nevie...zostala som teda pri estrimaxe 😧...zajtra dalsia kontrola, tak uvidime, ale velke sance tomu nedavam...😢😢😢

melmel78
25. máj 2016

@pupa_obtecta vies co, ja som radsej ani neratala, kolko injekcii a hormonov domna naliali, lebo by som si pripadala ako zavislacka 🙄 . zial treba to vydrzat, da sa to, aj ked to s telom robi svoje. Inak ja som mala tiez take stavy, ze mi bolo viac krat v noci zle, zrejme z tych hormonov. Tiez mi trpli prsty a nohy, uz som si myslela, ze je po mne. Ale ked som si dala veeela mlieka preslo to. Vraj mlieko, mliecne napoje, izotonicke napoje a polievky na to pomahaju. Kup si vela mliecka a popijaj studene z chladnicky 🙂 .

melmel78
25. máj 2016

@dorotka2013 vyborna lekaren, kde som zatial zohnala nedostatkovy tovar, co inde nemali je na Kriznej, lekaren Media. Zavolaj im tam a opytaj sa ci maju a ci vedia objednat. Mna do tejto lekarne vzdy posiela doktorka, lebo vie, ze tam vsetko zozeniem. Drzim palceky, aby mali. Urcite by som skusila tie naplaste, Estrimax zrejme nezabera u teba ako by mal, na kazdeho to inak reaguje. Ak nepojdu naplaste, tak sa porozpravaj s Lenkou o zmene liecby, asi nieco robi zle, alebo nedosledne.

dorotka2013
25. máj 2016

@melmel78 tie naplaste nedostat na Slovensku uz od minuleho leta...povedali mi to viaceri lekarnici, pozerali mi zasobu aj v inych lekarnach co maju na Slovensku...nemaju ich ani na ziadnom sklade, takze sa nedaju objednat...jedine zeby v tej lekarni mali nejake starsie zasoby, co si nemyslim... No s estrimaxom som uz skoncila...dokonca rozmyslam aj dr zmenit... Uvidim zajtra ako bude sliznica...ale uz mam toho skusania stale dokola bez vysledku plne zuby!

pupa_obtecta
25. máj 2016

@melmel78 dakujem za rady a povzbudenia. to mi nikto neporadil, tak dnes skusim mlieko. 😉

melmel78
25. máj 2016

@pupa_obtecta skus pokial nemas intoleranciu na laktozu. Mne to poradila doktorka vraj ked puchne brucho malo tekutin v podobe mliecnych napojov pijem. Riesila som to tak preto viem. Malo by sa ti ulavit me uz to preslo. Aj mi to vysvetlovala na akom principe to funguje no pre mna spanielska dedina.

melmel78
25. máj 2016

@dorotka2013 alebo zmen lekara niekedy aj to pomoze

pupa_obtecta
25. máj 2016

@melmel78 dikes. mne doktorka nespominala. uz som si kupila flasku takeho fajneho. tak skusim potom doma dat si dobry mliecny drink. plus teda viac jogurtov. ja z mliecneho len syry. to stale nejaky zujem, ale tak mlieko je asi mlieko. inak by som furt volaco jedla. 🙊

ssegra
25. máj 2016

@melmel78 mna caka v pondelok ket a potom dlhe cakanie na vysledok ( dufam, ze pozitivny ) 😉

melmel78
25. máj 2016

@ssegra budem na teba v pondelok mysliet aby vsetko dobre dopadlo. Urcite potom napis ako to prebehlo atd...

lily311
25. máj 2016

@ssegra ja mám v utorok ET, tak budeme čakať spolu...

ssegra
25. máj 2016

@melmel78 dakujem 🙂 urcite dam vediet co ako bolo

ssegra
25. máj 2016

@lily311 drzim paste aby ti to dobre dopadlo...super budeme cakat spolu

lily311
26. máj 2016

Baby, tak ja som po OPU, vyloudali zo mňa 8 vajok, z toho 6 vhodných na oplodnenie... oproti tým dvom naposledy, celkom fajn....

ssegra
26. máj 2016

@lily311 no super..gratulujem k peknej urode :D teraz nech sa pekne vyvijaju a v utorok sup s jednzm do bruska 🙂

melmel78
26. máj 2016

@lily311 fiiiha no pekna uroda, gratulujem 😉 tak uz len uspesny vklad a cakat na zazrak.

lily311
26. máj 2016

@melmel78 ďakujem baby, snáď to tentokrát víde, už by sa patrilo 🙂

lily311
26. máj 2016

Dievčatá, som dnes po OPU a od odberu stále zo mňa ide trocha čerstvej krvi, je to normálne? po prvom OPU som to nemala...

ssegra
26. máj 2016

@lily311 mozno by nebolo na skodu zavolat do centra, ja som mala pri oboch OPU len take ruzove cosi na intimke a inak nic

lily311
26. máj 2016

@ssegra Ak to do zajtra neustane, tak tam brnknem....

melmel78
26. máj 2016

@lily311 no veru silno krvacat by si nemala. Presne ako pises ak neustane brnkni do centra. Ja som vobec nekrvacala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre