ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

tinka881
28. okt 2016

Babule,robili vam niekedy take vysetrenie.ze vas uspia a zoberu vzorku sliznice?vajecniky pracuju,ale sniznica nerastie,preto som 2x prisla o babo.

melmel78
28. okt 2016

@tinka881 ano 2x som na tom bola vola sa to hysteroskopia;). Je to fajn ze ti to urobia aspon ti budu vediet nastavit liecbu. Ja som brala na rast sliznice lieky. Zaberali malo alebo vobec az pri stimulacii dr nasadila hormonalny koktail a zabralo to. Drzim palce 😉

tinka881
29. okt 2016

@melmel78 mozem sa opytat ci je to spoplatnene a ci ma to po zakroku bude boliet?a to je ako po kyrete,ze niekolko tyzdnou zakazany sex?prepac,ze tolko otazok,som zvedava.a uz sa ti podarilo otehu?

melmel78
29. okt 2016

@tinka881 ano plati sa za to ale neviem kolko presne uz si to nepamatam 🙂. Nie neboli to vobec po zakroku akurat mierne krvacas. Ovela menej ako po kyrete. Pokial ti pocas zakroku budu brat len vzorky sliznice a nebudu robit ziadny iny zakrok, ktory by ti dal stop stav na riesenie tehotenstva, tak na dalsi cyklus mozes mat aj sex 😉 Ja som pi 2 hsk sla v dalsom cykle na ivf a otehotnela som. U mna bol problem s dlhodobo nizkou sliznicou a odstranovali mi aj zrasty co nasli pocas zakroku. To bol totiz hlavny dovod preco to u mna neslo. Kludne sa pytaj rada pomozem ak budem vediet 🙂 .

tinka881
29. okt 2016

@melmel78 a kolko je to cca spoplatnene?nech nejsom v soku ci 50,100,200 eur.fakt len orientacne.a uz mas babo?asi si pocas tehu mala lieky na rast sliznice,vsak?nam sa zas zadari,ale neudrzi sa kvoli sliznivi babo .

melmel78
30. okt 2016

@tinka881 nie je to vela asi cca 100- 150e maximalne. No mozno sa mylim. Ja som len pocas stimulacie pripravy na ivf brala lieky na rast sliznice a zabralo to. Kombinovala som progesteronove lieky a injekciami a sliznica narastla. Neviem na aku vysku no vklad oboch embryjok bol uspesny. Cakala som dvojicky no zial jedno odislo v 10tt a druhe zial v 20tt. Cele tehu bolo pre mna komplikovane. Prvy trimester neustale bolesti a spinenie. Druhy trimester tiez tak podobne. No hlavne ze viem ze otehotniet je u mna mozne. Teraz som po kyretazi a mam stop stav az do januara. Potom bude zrejme druhy vklad. Este mame jedno mrazene embryjko. Ty ku komu chodis?

tinka881
30. okt 2016

@melmel78 chodim k Valkymu.u mna som pri oboch tehu vedela,ze ked som zacala spinit,ze je zle.verim,ze mi tento zakrok pomoze,aj ked sa toho bojim.

babusik85
30. okt 2016

@melmel78 ahoj!mozes mi prosim napisat ake lieky si brala na sliznicu?to su len vitaminy,ci musi vypisat lekar?

melmel78
30. okt 2016

@babusik85 ahoj vitaminy mne nezaberali zial iba hormony . Doktorka mi to musela nadavkovat. Hovorila ze si vitaminy mozem brat kolko chcem, vraj mne len hormony pomozu....a mala pravdu pomohli. Brala som najskor pred stimulkou tabletky a postupne sa pridali injekcie

babusik85
30. okt 2016

@melmel78 dakujem za info 🙂
Inak ja som teraz zacala stimulku.vlastne zatial este berem len tabletky estrimax a potom zacnem pichat injekcie.
Ale ten estrimax mi nevysvetlila naco je dobre.mozno je to nieco podobne

melmel78
31. okt 2016

@babusik85 tak drzim palce aby stimulka zabrala a mala si co najviac vajok 😉 . Estrimax su estrogenove tabketky a beru sa na rast sliznice v urcitych dnoch cyklu. Dr ti presne podla tvojho cyklu nastavi davkovanie a malo by to byt v poriadku. Ja beriem teraz tiez Estrimax od 1.dc a od 17dc zacnem k nim Duphaston. Ja to mam na upravu cyklu a sliznicu zaroven. Vraj 3 mesacna kura a mala by som po nej udajne aj spontanne otehotniet. Tak som zvedava. Daj vediet potom ako pokracujes 🙂

gabiii22
2. nov 2016

Ahojte,tak sme sa s priateľom po dnešnej konzultácii rozhodli pre Iscare 😊 Hneď nám zobrali krv aj na imunologiu a uz sme objednaný na genetiku a SPG. V decembri začíname s IVF. Je tu niekto kto,kto nemá vajcovody a podarilo sa 1.IVF?

babusik85
2. nov 2016

@melmel78 dakujem za vysvetlenie 🙂
zajtra zacinam pichat gonal. ale uz vcera mi dosla ms /slaba, ale je/.
podla Teba odkedy mam pocitat DC?

babusik85
2. nov 2016

@gabiii22 ahoj! tak drzime Ti palceky! ku komu chodis?
Genetiku ste chceli Vy, alebo Vam ponukali?
u nas len mm spravili genetiku, ale to este davnejsie. mne nevraveli, a ja som aj zabudla :/
ja tiez nemam jeden vajcovod, ale len teraz som zacala stimulku. potom Ti napisem ako som dopadla, snad pozitivne 🙂

tinka881
2. nov 2016

@babusik85
@gabiii22
Partnerovi brali krv?lebo mojmu nie,len spermiogram.Zistili u mna pricinu,tak z zajtra ma caka predoperacne a nasledne zakrok

babusik85
2. nov 2016

@tinka881 ano brali, hned na prvej konzultacii, takisto ako mne.
myslim na Teba zajtra! nieco vazne?

alexa933
2. nov 2016

Kocky mne o tej genetike nic nevraveli v iscare ze si mam dat spravit 😒 Ja uz dufam ze tento tyzden mi konecne shvalia ziadost a mi budu volat 🙂 Boli ste niektora metodou ICSI ?? Kolko cca vkladov v akych intervaloch sa da robit po sebe .Ked som sla na prvu konzultacku tak som mala ruzove okuliariky ale dako mi zacinaju praskat ked citam kolko maju kocky pokusov .Ratala som ze max hadam ked urobim 3 pokusy ze sa chytim ale uz sa zacinam obavat a dufam ze budem dobra sliepka. Neboli ste niektora na ICSI ze na kolky krat sa vam to zadarilo ???

pavlinakol
2. nov 2016

Kocky kolko cca vyjde ivf soft spolu s icsi cez poistovnu?aky tam je doplatok na lieky?urcite to tu niekde je,ale je tu toho vela..dakujeem 😉

gabiii22
2. nov 2016

@pavlinakol ahoj. Zdá sa mi,ze IVF soft poisťovňa nepleplaca a v Čechách to vychádza cca 1200€

moschin0
2. nov 2016

baby a to ako funguje, ked idete na ivf? najprv vam musia schvalit ziadost a az potom idete na to, alebo aby ste nestratili cyklus, tak zacinate stimulku aj bez schvalenia?

gabiii22
2. nov 2016

@tinka881 ahoj áno brali partnerovi krv,ale na tu imunologiu sme zistili,ze brali asi len mne. Na SPG ide partner neskôr.

gabiii22
2. nov 2016

@babusik85 ahoj, boli sme u dr.reissmullerovej (sesternica mi o nej hovorila jej kamaráti k nej chodili). Ja SIM sa pýtala na tu imuno a genetiku,pretože som to chcela mat komplet vyšetrenia spravene a ona mi len povedala,ze si to mame dat urobiť aj keby do budúcna potrebujeme (lebo výsledky budu až cca o 2-3mes. a to uz dúfam budem mat v sebe nas zázrak). Tak držím päste,aby sa vam hneď na prvý krát podarilo 🍀😊

gabiii22
2. nov 2016

@alexa933 ahoj, ja som taktiež nevedela o nejakých vyšetreniach genetických,ale uz ako vsetko sledujem všetky fóra,tak si to dám radšej spraviť,lebo moze byt problém priamo tam a prvé pokuse sú v keli.. bola som v inom centre a tam mi to nechceli robiť,vraj to robia len v prípade dvoch potratov alebo dvoch nevydarených IVF.. ja uz som mala dve mimomaternicove a určite v tom bol problém a uz nenechavam niečo na náhodu. Nech sa darí pa

gabiii22
2. nov 2016

@moschin0 ahoj,myslím, ze sa začína až po schválení poisťovne..

pavlinakol
2. nov 2016

@gabiii22 aha,musim sa nato este raz spytat dr.dakujem

gabiii22
2. nov 2016

@pavlinakol a to sa dá IVF soft aj na Slovensku?lebo som počula,ze len v Čechách to robia.. a teraz pozerám cenník a je tam 15000 českých, tak som sa sekla,ale asi ešte plus lieky..

alexa933
2. nov 2016

@gabiii22 dakujem ti spytam sa na to. Nevies kolko mozes mat vkladov po sebe ??Pytam sa preto ze mam 38 a ak by som mala vajek malo ze ci to stihnem do 39 este raz cez poistovnu ked teraz ma vinde 1500 bez poistky tak potom by som sa nedoplatila 😒 😒

gabiii22
2. nov 2016

@alexa933 co som čítala a budeš mat mrazacikov,tak aj hneď další cyklus idu na to.. pokial od znova tak asi dva tri mesiace pauza

tinka881
2. nov 2016

Genetiku mi robili,ale nie v CAR ale este u stareho gyn.Teda on mi dal vymenny list a boli sme na Americkom namesti,lebo som po dvoch potratoch.Ale v CAR brali len mne krv,neviem preco.
@babusik85 zistili mi,ze dva potraty boli,lebo mi nedorasta sliznica.Budu brat vzorku a uvidi sa.trosku sa toho bojim.Uvidim co mi zajtra povie dr...

alexa933
2. nov 2016

@gabiii22 fuu dakujem ti tak snad budem mat mrazacikov ;) Ze nebudem muset ist znova od zaciatku ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre