ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

scandinavia
19. jan 2017

@tinka881 asi som sa zle vyjadrila🙂 mame problem..cez dva roky sa snazime a mame za sebou 1 potrat. Ale gynekologicka stale tvrdi ze treba pockat, ze to pride, ze sa treba snazit a bla bla... preto sme sa rozhodli ze ideme do Car a tam snad najdu pricinu neplodnosti a nastavia liecbu. Ale tam som nadobudla dojem ze oni riesia len iui a ivf a nemala by som od nich ocakavat len nejake sledovanie ovu, hladanie pricin neplodnosti +hormonalnu liecbu ak je potrebna. Preto tu v skupine patram ze co vlastne od IsCare ocakavat..ci aj hladanie pricin a liecbu alebo len rovno oplodnenia iui a ivf..lebo som z toho zmatena trosku

moschin0
19. jan 2017

@scandinavia tak neviem ci si spravne... ja mam z caru pocit, ze skor vysledok docieluju pomocou zakrokov a nehladaju pricinu neplodnosti. hlavne pred iui a ivf. po neuspesnych pokusoch ta zacnu skumat uz viac. akceptuju, ze chcu pacientky cakat, ale take ako robit, folikulometria, hormonalny profil, sledovat zlte teliesko bez toho, aby ti neodporucali dalsi zakrok asi nebudu velmi dlho robit. nechces radsej zmenit gynekologa? mozno aj to by stacilo.

alexa933
19. jan 2017

@scandinavia Ahoj u koho si bola ak sa smiem spytat na konzultacke ?? My sme sli prvy krat s tym ze sme skusali normalnou cestou 4/5 rokov a neslo nam to dako.Priatel ma zhorseny spermio ale povedali nam ze neni tak zly aby sa nam nezadarilo aj normalne. Dala nam dr na vyber ci chceme este skusat alebo ideme do ivf s tym ze ja mam uz 38 rokov .Ja som s rozhodla hned pre ivf ze nechcela som viac cakat ci to pojde ci nie koli veku hlavne ze po 39 mi uz poistovna neuhradi nic. Potom ked som doniesla HP mi povedala ze mam slabsie vajecniky ale ze te zodpovedaju veku . Praveze ja som mala pocit tam na prvej konzultacke ze vobec ma netlacila dr na ivf nechala to na nas a ked som sa jej spytala co by ona robila na nasom mieste tiez mi povedala ze by sla do ivf po tolkych rokoch. Teraz dako sa bojim toho centra ak mam pravdu povedat ale co mozem povedat ze nik nas do nicoho netlacil mozno vela robi aj u koho si bola .

marverka
19. jan 2017

Dievcata, viem, ze to tu nepatri, ale neostal dakomu Puregon, Gonal, Menopur? IP, moc ďakujem

scandinavia
19. jan 2017

@alexa933
@moschin0
Dakujem baby..
Asi som to potom ja zle vnimala. Cakala som ze sa bude najprv nejako patrat po pricine a budeme mat cas to vstrebat cele a hlavne si nasetrit. Po uhradeni splatok a uctov nam totiz zostavaju cca 4 stovky mesacne a neviem si celkom dobre predstavit vysolit z toho naraz 150 za iui takze budem musiet doktorku poprosit o odlozenie inseminacie o mesiac aspon. Nerada by som to nazyvala natlakom..som si vedoma ze ich cielom rovnako ako aj nasism cielom je tehotenstvo a maju svoje postupy. Budeme im musiet doverovat🙂 chodime k mudr Tazberikovej.

druzuz
19. jan 2017

@scandinavia Ahoj, my sa snazime o babatko uz viac ako 3roky a v centre na Sovensku sme boli len koli spermiogramu v gynfive a este, ked. som byvala v MT, tak v Heliose.Moja skusenost je, co si nevybavis nemas, ak nemas stastie na lekarov.Tvoj lekar gynekog by mal zacat s folikulometriou a hormonalnym profilom.Partner spermiogram, len ako sme sa dozvedeli v reprogene, nie vsetci na Slovensku robia spg podla spravnej metodologie.Potom vysetenie stitnej zlazy, genetika, hematologia.Kontrola priechodnosti vajecnikov a ak toto vsetko je v poriadku, tak potom este reprodukcna imumologia a dna fragmentacia spermii.Az na posledne 2 vysetrenia, by ostatne malo ist cez poistovnu.Aspon toto mame zatial my za sebou a urcite odporucam, nedat sa odradit, treba patrat pokial chce zistit pricinu predtym, nez pojdes na ivf,iui.Drzim palce

berginkan
19. jan 2017

@scandinavia pricinu vacsinou hlada gynekolog. zvacsa v centrach hladaju az po absolvovani pokusov. zial. ja ti odporucam zmenit doktora a najprv si dat skontrolovat seba a partnera. aj v inych forach tu o ivf sme uz prisli nato, ze treba najprv vysetrenia az potom skusat oplodnenie

mariannamk
19. jan 2017

ahojte, ake mate momentalne skusenosti s cakanim/s lehotami na schvalenie ziadosti u VsZP? daka 🙂

anaba1
20. jan 2017

baby, ak by niekto potreboval
Merional 75 IU 2x10 exp. 12/2017
Clostilbegyt 50 mg 2x10 exp. 11/2020
Estrofem 2 mg 1x28 exp. 01/2019
Pregnyl 5000 IU exp. 02/2019
omega 3 fish oil Swanson
vit. D3 5000 IU Swanson
K2+D3 120 mcg/1000 IU Webber Natural
Melatonin 3 mg WN
Coenzym Q10 60 mg WN
Probiotic Complex Swanson

tinka881
20. jan 2017

@mariannamk to by aj mna zaujimalo,lebo ja uz cakam 8 tyzden.

melmel78
20. jan 2017

@scandinavia aj ja sa trochu zamiesam do debaty, dievcata ti povedali v podstate vsetko ako je....centrum je hlavne preto, lebo sa Vam nedari prirodzene a tam hladaju preco a skusaju ako. Bud riesite problem u konkretneho gynekologa v CARe alebo u svojho aspon tie zakladne veci. Nie kazdy obvodny gynekolog ti vsak spravi tieto bezne veci, moja napriklad absolutne nerobila ziadnu folikulometriu a podobne. Mam pocit, ze lekary v CARe su nastaveni na to, ze riesia neplodnost a automaticky ti spravia aj k tomu potrebne vysetrenia. Obvodak to nevie, alebo nechce robit. Lekar v CARe sleduje vsetky hodnoty, ktore potrebuje pre diagnostiku a riesenie Vasho problemu. Ako prve urcite spravia spermiogram partnerovi, tebe zoberu krv. Ak je partner ok, pustia sa do teba podla vysledkov v krvy. Ak nieco najdu, nastavia liecbu. Zo zaciatku navrhnu najmenej invazivnu metodu oplodnenia IUI. Ak nezaberie, tak potom idu riesit IVF. Pri starsich pacientkach hned riesia IVF. Urcite sa da tam s lekarmi dohodnut ohladne odlozenia zakrokov, to neni problem. Aj tam vsak robia rozny lekary a niekedy sa stane, ze natrafis na niekoho, kto ti nesadne 🙂 . Drzim ti palce, aby si skustocne nemusela riesit veci v CARe a podarilo sa babo bez tychto zalezitosti.

melmel78
20. jan 2017

@mariannamk
@tinka881 to vazne sa tak dlho caka? Ja som bola minuly rok v Dovere a schvalili mi to behom tyzdna, vzdy a niekedy ked sme tam volali, tak aj okamzite. Viem, ze Vseobecna je teraz v rezime setrenia a bude zvazovat na co vsetko vynalozi financne prostriedky, ale ked niekto zacne stimulaciu na IVF, to ako chcu akoze riesit? Tento rok som do nej presla a zacinam to trosku lutovat.....lebo som pocula, ze vraj Dovera vela veci nepreplaca, to mi aj lekarka hovorila v CARe. Tak neviem, dufam, ze nebude problem....

berginkan
20. jan 2017

@tinka881 zavolaj si do centra. podla zakona maju 30 dni, takze je tam niekde problem

fatma1
20. jan 2017

@mariannamk
aj ja cakam 2. tyzden, som zvedava! 5. marca mam 39..tak dufam, ze to stihneme!

berginkan
20. jan 2017

@melmel78 to, ze su v setriacom rezime nic neznamena. ja som si zistovala veci, tiez som tam presla, kvoli tomu, aj ked teraz idem ako samoplatca a vsetko ok. ako som uz pisala, maju zo zakona 30 dni na schvalenie vyjadrenie - cize nech si baba zavola do centra kde to viazne..

tinka881
20. jan 2017

@berginkan v pondelok idem do CAR,tak sa opytam

moschin0
20. jan 2017

baby, mne vszp schvalila ziadost behom tyzdna, len ja som cakala 5 tyzdnov kvoli tomu, ze CAR zabudol poslat ziadost... a potom to tri dni cakalo vo vszp v podatelni kym to expedovali do CARu. ak dlho cakate, volajte, kde mozte..

moschin0
20. jan 2017

@scandinavia tak ono aj iui stoji viac ako 150 eur, to stoji iba samotny zakrok, rataj s tym, ze budes stimulovat, injekcie stoja okola 25 euro , pregnyl okolo 25 a este progesteron po vklade tiez okolo 20. takze sa to pekne nabali.. car primarne robi ivf a zakrokry okolo toho, je to drahy ukon a pre preplatenie poistovne potrebuju pacientke stanovit diagnozu, pokial je mm zdravy, a zena nema stanovenu ziadnu diagnozu, tak vtedy hladaju, urobia ti hormonalny profil a poslu ta na ludovo povedane prefuk vajcovodov, co tiez stoji 180 euro a 40 interne. a ked stale nevedia co, tak urobia 3 x iui, co je tiez predpoklad pre schvalenie ivf.. aspon takto jednoducho napisane.. vela gynekologov dokaze urobit vela veci z toho, len kde ich hladat... mna moja gynekologicka ked som prisla s tym, ze sa nam nedari, poslala do CARu s mm na spermiogram, ten nebol najlepsi a hned ked som jej to ukazala tak povedala, ze take ona neriesi, mm je problem, dovidenia... a na mna ani nepozrela, pricom problem mame obaja...

mariannamk
20. jan 2017

@tinka881 dlho,to uz by som aj CAR aj poistovnu obvolavala 😕

mariannamk
20. jan 2017

@fatma1 to sa urcite dockas 🙂 daj pripadne vediet, ze ju mas schvalenu.

tinka881
20. jan 2017

@mariannamk uvidim,co v pondelom povedia v CAR.mne to do teraz nenahlilo,lebo mam problem so sliznicou,cize aj tak by sa to hned neriesilo.Preto to nenahlim.Ale uz sa v pondelok opytam

mariannamk
20. jan 2017

@tinka881 tak asi je to teda v tomto pripade aj lepsie. a mozno sa to aj preto prave tak natahuje. asi to tak ma byt.

alexa933
20. jan 2017

Ja som cakala 3 tyzdne aj daco ale mne zabudli dat v care cestne prehlasenie podpisat.Hned ako som napisala email do zdravotky som mala do 2 dni uz ziadost v care.Ked vam nepride ziadost po 3 tyzdnoch baby informujte sa emailom na zdravotke.😉

fatma1
21. jan 2017

@alexa933 Aj mne zabudli dat Cestne prehlasenie v Care 20 dec ked som tam bola..ja som na to prisla po 2.tyzdnoch sama zac.januara,hned som im to poslala vypisane,tak dufam,ze to uz bude coskoro schvalene

tinka881
21. jan 2017

@fatma1 mne dali v CAR len jedno tlacivo,kt.ze poslu do poistovne.to je to prehlasenie?

fatma1
21. jan 2017

@tinka881 Vola sa to Cestne prehlasenie..predpokladam,ze to je to co ti dali

mariannamk
21. jan 2017

@fatma1 a coho sa to cestne prehlasenie tykalo? nech pripadne viem, na co si davat pozor 🙂 vies pripadne napisat, ako to prebiehalo pri ziadosti? prechadzali ste nejake otazky ci si vlastne len podpisala jeden papier a zvysok by mal zabezpecit CAR?
dakujem.

tinka881
21. jan 2017

@fatma1 Mnr sa.zda,ze to bola len ziadost.Lebo tam boli otazky,kolkokrat som potratila,kde ma priatel zdravotnu atd.som z toho teraz magor.Ja som bola vtedy dost mimo,lebo som necakala,ze budem musiet ist na IVF

melmel78
22. jan 2017

ahojte baby, tak som si dnes rano robila test po 11 dnoch od KET a prd na nom :( . Pojdem sice na krv buduci tyzden vo stvrtok, ale podla mna to nevyslo. Este mam v cerstvej pamati, ze ako som sa citila ako tehula a toto bolo ine. Este na zaciatku som ten pocit mala, ale cim blizsie som k terminu odberu, tym viac ma moje telo presvedcuje, ze je to pase. Viem ,ze ma instinkt nikdy nesklamal, no nevadi. Posledny mrazak pouzity, zrejme sa neuchytil, alebo ak ano, tak sa nevyvijal......uvidim, co mi dr povie, ze kedy mozem zacat stimulovat. No myslim, ze po tych stresoch a hormonoch mi da tak 3 mesiace pauzu a v maji zacneme 🙂 . Majte sa zatial vsetci krasne a prajem vsetkym potencialnym tehulkam iba dve ciarky.

pavlinakol
22. jan 2017

Baby prosim poradte..zajtra mam mat odber vajicok,chora som,manzel je chory tiez,cele zle ☹ chripku mame cela rodina..v piatok mi dr.povedala,ze kedze mam iba 3 folikuly,mohla by som to zvladnut bez anestezie;lebo ma nemozu uspat ked mam sopel a kasel,ale to este mm bol v poriadku..vcera mal teplotua tiez je chory..nestalo sa to niekomu?ma zmysel ten odber a icsi a vsetky tie veci?ma to vobec sancu alebo mam radsej absolvovat dalsiu stimulaciu?co robit?poradte prosim, lebo ja som zufala..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre