ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

tanusenka
23. jan 2019

Ahojte kočky, chcela som sa Vás spýtať ktorého lekara alebo lekarku preferujete v Iscare ...objednávam sa na prvú konzultáciu a písali mi že ku ktorému lekarovi sa chcem objednať a teda vobec netuším ktorý je ten naj ...

stvorlistok81
23. jan 2019

@tanusenka ahoj, ja som u Dr. Rybánskej, ale aj Grossová je dobrá a myslím si, že celkovo tam majú kvalitných odborníkov 🙂

natinka1988
23. jan 2019

@tanusenka ahoj, my sme chodili k Dr. Rybanskej, veľká spokojnosť, je to veľmi milá žena a veľká odborníčka 😉

szkatuska
24. jan 2019

@xenkyyy Ahoj! Ja som uz po stimulacii, vcera som mala odber vajicok. Teraz cakame, aby mi volal embriolog, kolko sa podarilo oplodnit. 😊 Drzim Vam palce!

janulka_1
24. jan 2019

@tanusenka ahoj, kam si pisala o termin? A za kolko si ho dostala? Aka dlha cakaciadoba je? My mame odporucanu Reismullerovu (Rybansku)

janulka_1
24. jan 2019

@natinka1988 ahoj, citam, ze mas endometriozu. Mam ju aj ja. Sme po 1ET a 2KET - neuspesne v GYNFIV. Ako sa stavaju k endometrioze v ISCARE?

natinka1988
24. jan 2019

@janulka_1 ahoj, áno mám a bohužiaľ mi pôrod na endometriózu nepomohol 😔 v Iscare to brali tak že ju už riešil môj gynekológ, Dr videla od neho papiere takže s endometriózou už nemala čo robiť. U nás mal problémy aj manžel takže sme preskočili IUI a išli hneď na IVF. Ale poviem ti že moja známa ma policisticke vaječníky a v Gynfiv jej nepomohli- viac x neúspešne IUI a prišla do Iscaru ba na 1x úspešne IVF... Tak neviem či je to len náhoda alebo je niečo na tom že v Iscare sú lepší... Fakt neviem ale aj ja som mala úspešne prvé IVF , tak neviem...

janulka_1
24. jan 2019

@natinka1988 ano je pravda, zemoja gyn, resp doc.Bielik z BB riesi endo, akurat ma caka operacia a potom by sme chceli ist na ivf. A kde mas endo ak sa smiem spytat?

xenkyyy
24. jan 2019

@szkatuska Ďakujeme 🙂 . Aj ja Vám držím palce, nech to dobre dopadne 🙏.
Mňa to čaká pravdepodobne v pondelok.
A ako si sa cítila po zákroku? Každý to znáša inak ))

szkatuska
25. jan 2019

@xenkyyy Ahoj! Celkom dobre, len brucho ma potom bolelo, ale s liekmi som to prezila 😉 . Inak je to normalne, ze bolí po zákroku bucho. Aj Ty chodíš k dr.Rybánskej? Ona Ti bude robit aj vklad? Drzim Ti palce

szkatuska
25. jan 2019

@xenkyyy .....aj odber vajícok?

szkatuska
25. jan 2019

@tanusenka Dr. Rybánska je perfektná!

ihned13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ihned13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ihned13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xenkyyy
25. jan 2019

@szkatuska Ahoj, ja mám pocit, že oni sú tam všetci milí. My chodíme k Dr. Hladovcovej, je zlatíčko 🙂.
Žiaľ, dnes sa mi objavil na sone polyp, takže vklad sa odkladá o mesiac. Budú mi ho odstraňovať v pondelok pri OPU.
A ďakujem 🙂

szkatuska
28. jan 2019

@xenkyyy Je mi to luto😔 ale hlavu hore😉a drz sa. Urcite sa podarí

monka_brumka
28. jan 2019

@xenkyyy aj ja mam polyp, opakovane...prvy krat mi odstanovali v juli a dokt povedala ze spravme v septembri ivf, ze mozno sa vrati...a ja ze nevrati a ze pockame, ze mozno motyka vystreli a podari sa prirodzene..no veru vystrelila ale inak ako by som chcela-polyp sa vratil..velmi dlho spinim po menstruacii..buduci cyklus ideme na to-v stimulacii aj odstanenie polypu aj vajicka..verim ze sa nam to podari🙂 drzim ti palce!!

xenkyyy
29. jan 2019

@monka_brumka mne odstraňovali polyp prvýkrát a bolo mi povedané, že ho môže spôsobovať to množstvo hormónov v krátkom čase. Tak len dúfam, že sa nevráti a nebudem mať také problémy ako si opísala.
Ak som to správne pochopila, budúci cyklus Ti odstránia polyp a spravia OPU ? ( čiže to čo mne). Mňa trochu zaskočilo, že sa o dosť posúva vklad...to som pred tým nevedela. Ale dôverujem im a verím, že čakanie sa vyplatí.
Ďakujem za podporu a samozrejme držím palce, nech sa zadarí 🙏 ))

monka_brumka
30. jan 2019

@xenkyyy neboj sa, dobre to bude...mne hovorila doktorka, ze este je jedna moznost - urobit to mesiac po mesiaci...cize jeden mesiac polyp a potom druhy mesiac hned stimulacia-odber a vklad ale ze to neodporuca kvoli naporu na telo a anesteze dva krat po sebe..u teba samozrejme ked uz stimulujes tak sa to neda...ale aj psychika podla mna bude lepsia ked budes mat odlozeny vklad - u mna prve IVF psychika 0 bodov..vedia co robia, takze musis im verit!! drzim velmi palce..ja dufam, ze ked vsetko pojde jak ma, zacnem stimulovat dalsi cyklus 🙂 tebe budu robit kyretaz toho polypu alebo hysteroskopiu?

xenkyyy
3. feb 2019

@monka_brumka Ahoj, robili mi kyretáž polypu, hysteroskopiu nespomínali.
Takže vás čaká druhé IVF......Ak sa smiem spýtať, prečo prvé nevyšlo?
Tak veľmi držím ✊pri druhom....veľa sily a pozitívnej energie 👍😉

monka_brumka
4. feb 2019

@xenkyyy take uz aj po odbere?velmi drzim palce!!ja som mala prve v gynfiv..mala som malo zrelych vajicok z 11 len 4 tysim a dve sa chytili..tie mi kratkej kyltivacii vlozili..ulohu zohrala moja psychika si myslim-bola som uplne na prasky🙂 toto si musim ustrazit uz🙂 reissmullerova mi hned o mesiac nasla polyp-len dufam ze tam nebol aj predtym..a zistila, ze moje vajicka maju hrubsi obal, cize akoby dozrievaju o 2-3 mm neskor..cize u mna je potrebne riadit sa viacej krvou ako ultrazvukom..aspon tak to chapem a verim jej..zatial ovela lepsi a individualnejsi pristup nez gynfiv..

tanusenka
5. feb 2019

@natinka1988 v pondelok nas caka prva konzultácia u pani Rybanskej ..🙂 prosim ta co by som si tam mala vziať ci netreba nic?

xenkyyy
5. feb 2019

@monka_brumka
Áno, máme 2 mrazáčikov...aspoň niečo.
Dr.Reissmullerová, vlastne už Rybánska je super. Nechodím k nej, ale mala som tú česť 2krát a max spokojnosť. Tak snáď sa Ti už zadarí, keď zistila príčinu ✊.
Psychika je silná pani, niekedy si robí čo chce. Tiež sa veľakrát snažím myslieť pozitívne a prekabátiť ju, no nie vždy sa to darí.
Nepamätáš sa, za cca koľko si po kyretáži polypu dostala MS ?
Mne povedala Dr., že sa dostaví taká slabšia do týždňa....ale nie je po nej ani chýru....

natinka1988
5. feb 2019

@tanusenka fuuu 🤔moc dobre si to nepamätám ale brala som tuším nejaké papiere čo som bola na operácii kde mi vyberali cystu na vaječníku a aj zároveň diagnostikovali endometriózu a inak nič, všetko čo bude chcieť tak si vyšetri ona sama alebo ti povie čo máš doniesť , je to super doktorka, držím palce 😘 daj vedieť potom

monka_brumka
6. feb 2019

@xenkyyy a ku komu chodis?2 mrazaky su perfis!!!kramy som dostala normalne, nie neskor..neviem predo by skorej malo byt...ale ja som mala kyretaz tusim 5/6 den cyklu..vies to bolo mimo ivf...mozem sa spytat aky liek si mala v protokole?teraz mas este nejaky liek?dakujem..

szkatuska
6. feb 2019

@xenkyyy Ahoj! Ako sa máš? Kolko vajicok ti vedeli odobrat?? A ako dopadlo odstran.polypu??

deniska1982
8. feb 2019

Ahojte, po januárovej stimulácii mi zostali injekcie Meriofert 75...10ks, Meriofert 150...15ks a Diphereline...7ks. Rada posuniem ďalej .

xenkyyy
8. feb 2019

@monka_brumka
Už som konečne dostala, tak som spokojná ☺.
Začínala som s Meriofertom, potom sa pridal Fraxiparine, potom Orgalutran a 2 dni pred odberom ešte Ovitrelle.
Momentálne som bez liekov.
A chodím k Dr. Hladovcovej....veľmi milý človiečik 😊

xenkyyy
8. feb 2019

@szkatuska Ahoj,
Odobrali mi 8 vajíčok, z nich sa podarili 3 oplodniť a dobojovali to 2 blastocysty. Čiže máme 2 mrazáčikov. Už len trpezlivo čakať na vklad 😊.
Odstranenie polypu dopadlo dobre, trošku dlhšie to pobolievalo, ale dalo sa zvládnuť.
A Ty ako ?? Čo nové ??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre