ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bamarama82
6. aug 2019

@tagon a kde vam nakoniec pomohli?

stvorlistok81
6. aug 2019

@tagon ahoj, gratulujem k detičkám 😊 ako sa vám podarili, prirodzene či ivf? Ja som po 3 neúspešných ivf v Iscare, jedno klasické a dva softy, po softoch som mala blastocysty, ale neudržali sa ani raz. Nikdy nič na mrazenie. Teraz som bola na konzultácii v inom centre, robili mi testy aj imunologicke a tiež na štítnu žľazu, výsledky budú budúci týždeň.

tagon
7. aug 2019

@bamarama82 nakoniec som bola v brne v reprofite ale to uz preto ze som mala dost rokov.. Na prvy sup sa podarilo takze prvu dceru som rodila v 38 a druhu v 40..ale s druhou som otehotnela prirodzene ani neviem ako.. Dokonca som si po druhej musela dat podviazat ten jeden vajcovod co mi zostal pretoze mi lekar povedal ze by som mohla mat este dalsich 5 deti.. A priznam sa ze rodit v 40 uz nieje slast hoci dakujem bohu ze ich mam❤️❤️❤️ kazdej vam moc drzim palce aby sa vam splnil sen o dietati.. Velmi dolezite je vysetrit urcite hormony.. Dalej inzulinovu rezistenciu.. Reprodukcnu imunologiu..hematologiu..ja som dokonca aj 4x potratila predtym ako som prvu dceru donosila.. Mam pocit ze lekarom sa uz nic nechce riesit.. Tak zena musi kolkokrat sama hladat.. Pytat sa na vysetrenia..

tagon
7. aug 2019

@stvorlistok81 dakujem pekne.. Ja som bola 6x ivf ma slovensku.. Potom brno reprofit a na prvy sup s otehtonela.. Rodila som v 38..a potom som s druhou dcerou otehotnela prirodzene a bez komplikacii.. Rodila som ju v 40..ale dakujem za ne kazducky den, ze ich mam.. Dufam ze sa Vam to kazdej podari.. Kazdej zene ktora tuzi po dietatku.. Inak co sa slovenska tyka tak mi pride lepsie to druhe centrum v bratislave.. Teraz mi nepride na mysel ako sa vola😑 uplne iny lepsi pristup.. Vacsi zaujem o pacienta.. A zdalo sa mi ze tam to nebrali jak strasny biznis ako v iscare

bamarama82
11. aug 2019

kocky zastavili vam niektorej stimulku kvoli nizkemu amh??? v aprili som mala 0.26, stimulka prebehla 3 folikuly 1 oocyt. teraz soft stimulka 1 folikul a 3 dni pred odberom mi to stopli ze to nema vyznam.... amh 0,05.... a to som brala 3 mes DHEA,D3 a vsetky tie bobule okolo toho....

happyna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvorlistok81
8. sep 2019

@happyna ahoj, my sme na tom rovnako, zial, na predaj nemám nič, ale my sme si lieky kupovali vo Vaša lekáreň na Mierovej v Bratislave a pani tam bola taká zlata, že nám na každý Gonal dala 100€ zlavu. To je len taký tip na pomoc, možno to využiješ, ak nikto nebude mat na predaj. Držím palčeky ✊🏻🍀

xenkyyy
8. sep 2019

@happyna Ahoj, skús sa opýtať v tejto skupinke, často tam nájdeš lacnejšie lieky:
https://www.modrykonik.sk/group/6841/

happyna
8. sep 2019

@xenkyyy ahoj. Áno, už ma tam kocky pridali. Idem na to. Ďakujem.

happyna
8. sep 2019

@stvorlistok81 ďakujem pekne

bamarama82
8. sep 2019

@happyna mozem sa opytat v kt centre ti predpisali gonal?

happyna
8. sep 2019

@bamarama82 v iscare

happyna
8. sep 2019

@bamarama82 ja som už bola v 36 a v 38rokoch v Iscare pri Dr. Hruzikovi a po 2 potratoch a mrazacikoch sa podarila dcerka, ale veľa som ležala na krvácanie v nemocnici. Potraty som mala, lebo v NZ na odbere HCG si mysleli, že nie som tehotná-bolo nízke HCG, stopli mi lieky, no bola som a nastal potrat, nemala som lieky. To bolo 2x. A v 39.r som bola tiež, no bolo len 1embryo, ktoré mi museli dať hneď, aby neprasklo. Otehotnela som, no 6x po 2-3 týždne som ležala v nemocnici s krvácaním a výtokmi v NZ. Primár Matuška nám veľmi pomohol. Mala Mimi sa narodila v 26.tyzdni a bola ešte 3mes. v inkubatore na neonatologii v NZ, kde malej veľmi pomohli. Za čo sme celej nemocnici v NZ vďační a rovnako aj Iscaru v BA. Preto znovu sme šli tam, no mám už po 40-ke, tak mam vyššie dávky Gonal 900.

angie37
8. sep 2019

Ahoj @happyna, ja by som mala na predaj jedno balenie Gonal 900 ostalo mi z predchádzajúcej stimulácie

happyna
8. sep 2019

@angie37 ahoj. A odkiaľ si?

bamarama82
10. sep 2019

@happyna dakujem za odpoved... Ja mam 3.stimulku tento rok a nic...vzdy meriofert a cetrotide... Potom k tomu clostil al.letrozol...a tak som pytala gonal lebo viem ze v brne s nim maju dobre vysledky a v iscare mi povedali ze gonal nepredpisuju, len meriofert. Lebo zeny vo vyssom veku potrebuju kombinaciu hcg a cohosi a to v gonale nie je... Ja som mala vysoke davky meriofeet a cetrotide...potom soft. Teraz nativ... A stale mi tvrdia ze uz len do darovanych vajicok mam ist 😢co muz odmieta

happyna
10. sep 2019

@bamarama82 sprava

happyna
10. sep 2019

@bamarama82 v poste máš, kuk

szkatuska
11. sep 2019

@bamarama82 ahoj! Kolko más rokov? Kolko vajicok a embrii si mala? My chodíme do Brna, aj tam nàm bavrhli darovsné ale idmietame. Tak bol dr. donúteny, aby rozmyslal ako dalej s vlastnymi vajickami (ja som ich mala prvy krat 11 potom 7). Kym ich mám, nechceme darované! My sme tiez boli prvy krat v Ba ale odisli sme do Brna. Ani tam sa nám nepodarilo ale asi zostaneme a skusime tam aj 3.krat. drzim Ti palce!!

bamarama82
11. sep 2019

@szkatuska ahoj. O mesiac 37.amh mam teraz 0.05.v aprili bolo 0.26.embryo sa nepodarilo ziadne. Stale prazdne folikuly. Max sa podarilo 1 vajko z 2folikulov potom icsi a po 3dnoch sa prestalo vyvijat. Potom zas prazdne foliky...

szkatuska
12. sep 2019

@bamarama82 to mi je luto 😔

bamarama82
19. sep 2019

takze kocky...prave mi volali z iscare ze 1 vajko co odobrali z jedineho cyklu v native sa sice oplodnilo ale dnes je 2den a prestalo sa vyvijat takze opat raz zruseny transfer. po 4 stimulkach od najvyssich davok hormonov,cez soft a nativ koncim...toto som si dala ako poslednu metu a uz nejdem hlavou proti muru.repro imuno aj genetiku aj laparku a hysteroskopiu som absolvovala, vitaminy uzivala, paradoxne po dhea mi kleslo amh z 0.26 na 0.05 a. nefajcim nepijem...takze uz to nechavam len na zazrak v mojich 37r. mam kludne svedomie ze som skusila vsetko co som mohla a asi to tak ma byt. sice sa mi kotulaju slzy po licach prave ale to prejde...vsetkym vam zelam uspesne snazenie, vela pevnych nerov nech to dobojujete do zdarneho konca. teraz vymenim po polroku stranku MK za profesiu kedze som kvoli ivf odisla aj z prace...a nepomohlo. drzte sa tu aj nadalej.dakujem za vsetky rady kt ste mi kedz dali. papa

bamarama82
19. sep 2019

@bamarama82 malo byt napisane jedno vajko z jedineho folikulu...pisem ako mimon som mimo dnes

stvorlistok81
19. sep 2019

@bamarama82 ahoj, je mi to veľmi ľúto, úplne ti rozumiem, že sa ti už ďalej pokračovať nechce po takej dlhej ceste snaženia sa, stimulovania, stresu.... daj si pauzu, nejakú dobu na to nemysli, možno neskôr sa ti opäť vráti chuť ešte to vyskúšať. Hlavne hlavu hore, citala som veľa prípadov, kedy sa aj s nižším AMH podarilo otehotnieť prirodzene 😊 užívajte si teraz s partnerom jeden druhého a nič neriešte. Držím ti palčeky a prajem všetko dobre 🍀

pimar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tanusenka
5. mar 2020

Ahojte baby chodite niektora teraz do Iscaru a mate poisťovňu Union? Jedna sa mi o to ake maju podmienky aby preplatili IFV...

91monika91
17. júl 2020

Ahojte. Chcem sa. Opýtať ci niekto chodíl k. Dr. Machanekovej aká je? Vopred ďakujem 🙂

janulka_1
17. júl 2020

@91monika91 uzasna doktorka, velmi prijemna, starostliva, pocuva, vysvetli aj 3x ak niecomu nerozumies, velmi opatrna, a hlavne sa vyzna, za mna 100% a to mam s cim sporovnat

91monika91
18. júl 2020

@janulka_1 ďakujem velmy pekne 🙂 no ja som chodila do Repromedica čistá katastrofa tak skúsime iscare a objednali nás k tejto Dr. Ďakujem velmy pekne ešte raz 🙂

pimar
18. júl 2020

@91monika91 my sme u nej boli na jednej kontrole pocas stimulacie a bola velmi sympaticka. Pekne vysvetlila a bola empaticka a podporila,odporucam urcite🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre