ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

91monika91
18. júl 2020

@pimar dakukem ti veeelmy pekne 😘

janulka_1
18. júl 2020

@91monika91 my smepred tym chofili fo gynfiva to sa neda porovnat. My sme velmi radi, ze sme spravili toto rozhodnutie. Ja som na prvej konzultacii bola u dr.Grossovej, jej pristup mi tiez vyhovuje, je priama, ziadne tutulimutuli ale povie vsetko co si mysli. Ale potom pocas stimulky a som chodili vzdy k dr. Machanekovej, a aj opu mi ona robila. Aj po opu som bola u nej na kontrolach a ona ma pripravovala aj na KET.

91monika91
18. júl 2020

@janulka_1 mne nejde ani o. To aby boli tutulimutili práveže to ani nechcem chcem aby boli priame tak. Sa tam teším 🙂

janulka_1
18. júl 2020

@91monika91 dufam, ze budes aj ty spokojna a drzim palce

majusaba1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janulka_1
2. aug 2020

@majusaba1 poslala som si IP

majusaba1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzzi18
10. aug 2020

Ahojte, ja som v ISCARE BA u Dr. Grossovej a som maximálne spokojná. Som po prvom neúspešnom IVF s darovanými vajíčkami a hneď riešila dôvody že prečo sa mi tak kvalitná blastocysta neujala..nešli sme hneď na ďalší vklad, absolvujem ďalšie vyšetrenia (také ktoré sa zvyčajne robia až po treťom neúspešnom vklade ale Dr. nechce aby som si zbytočne minula zmrazené embryá). Ozaj za mňa zatiaľ veľká spokojnosť a dôverujem jej

mikasz
11. aug 2020

@zuzzi18 mozem sa opytat ake vysetrenia ta teraz cakaju? 🙏

zuzzi18
11. aug 2020

@mikasz pojdem na biopsiu endometria, odoberu mi vzorku na zistenie pritomnosti NK buniek v maternici..Dr. mi hovorila, ze mnoho zien si chodi davat reproimuno robit na vlastnu past ale ze pritomnost NK buniek v krvi je nieco ine, nez ich pritomnost v maternici. Treba ich kontrolovat priamo v maternici..no a potom este hovorila o ERA teste ale to mi dala na zvazenie kvoli peniazom plus hovorila, ze ten davaju robit az ked si uz ozaj nevedia rady a viac vkladov je neuspesnych

mikasz
11. aug 2020

@zuzzi18 dakujem 🤗 ano odber nk buniek bol teraz odporuceny aj mne, len sa este rozhodujem ci ambulantne, alebo spolu s hysteroskopiou v narkoze, tu mi robili pred 3r ale za ten cas sa mohlo nieco zmenit.
Drzim palce

majusaba1
19. aug 2020

@mikasz
@zuzzi18 Ahojte dievčence. Ja som bola v ISCARE na hysteroskopii v narkóze s odberom NK buniek. No ani to mi nepomohlo, a ani posledný pokus nevyšiel.
Chcem ísť ešte na 1 IVF no veľmi uvažujem, priam až sa trápim kam naň ísť.
Bola som na konzultácii v GYN-FIV. - a neuveríte, ale chcú tam odomňa reproimunológiu z krvi, že túto z maternice neberú do úvahy. Ja sprostá som toto vyšetrenie už mohla mať ( čakala som na termín 2 mesiace) ale dala som na slová dr. v iscare že výsledky z maternice sú lepšie a termín som zrušila.
Toľko k mojej skúsenosti.

Inak, máte niektorá hodnotu AMH vysokú? Ja mám 23 ug/l. Dá sa to nejako znížiť aby som mohla ísť na ET? Lebo s týmto bude hyperstimulák ako vyšitý - zasa ma celú voda zaleje.

zuzzi18
19. aug 2020

@majusaba1 nerozmyslala si nad ERA testom? Mne ak nevyjde druhy vklad tak nan pojdem..az 20 percent zien ma implantacne okno posunute a vklad sa ma robit na iny den, takze urcite chcem vylucit aj tento problem ak bude vsetko ostatne OK.
ja mam AMH 0,12, nemam uz svoje vajicka, preto mame darovane

mikasz
19. aug 2020

@majusaba1 mne bolo tiez poradene, ze z maternice su vysledky presnejsie, lebo je to priamo na sliznici. Reprodukcnu imunologiu z krvi som mala robenuba tam bolo vsetko ok.
Verim, ze to bude ok a odhalia pricinu 😉👍

majusaba1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivik22
25. aug 2020

Ahojte dievčatá, prosím nemáte niektorá e-mailovy kontakt na pani doktorku Grossovu 🙏? Na stránke som našla iba všeobecný ISCARE.

vivik22
25. aug 2020

@zuzzi18 ďakujem 😉

zuzzi18
27. aug 2020

@majusaba1 aha rozumiem, tak ty riesis celkovo iny problem, ja uz vajicka nemam, mam darovane a tak uz neriesime teraz nic, iba maternicu, ci je ok a hladame pricinu preco sa prva blastocysta neujala..aj ked mohla to byt iba nahoda, a dalsia sa ujme..ale Dr. to nechce nechat na nahodu a skusat zbytocne a minat embrya..
@mikasz
@vivik22
baby inak co si myslite o vkladani dvoch embryi? My mame dvojicu expandovanych blastocyst zamrazenych spolocne a chceli by sme ich vlozit naraz

janulka_1
27. aug 2020

@zuzzi18 mozes z nich ma stvoricky, alebo ak sa jedno ujme a druhe nie tak to druhe moze so sebou vziat aj to prve. Je tam viacero rizik a vela klinik tak ani nechce vkladat

zuzzi18
27. aug 2020

@janulka_1 hej no o tomto som počula, aj moja Dr. presne toto hovori..ale počula som aj, že to sú len tlaky poisťovní aby sa nevkladali dve embryá a nerodilo sa veľa dvojičiek..čo vôbec akože nechápem dôvod prečo..

janulka_1
27. aug 2020

@zuzzi18 akoze ja som mala tiez jeden vklad 2 blactocysty, neujala sa ani jedna. A keby sa mi narodili 2-4icky tak by som bola prestastna tak ako len pri jednom

zuzzi18
27. aug 2020

@janulka_1 ono pokial by to neohrozovalo nikoho zivot tak aj my...navrhnem to doktorke, uvidim co mi na to povie..lebo potom sme ich zbytocne spolu aj mrazili

janulka_1
27. aug 2020

@zuzzi18 ja som si preto tento krat dala po jednom mrazit. Ale ked tak vedia ti to druhe eate raz zamrazit, len si za to zaplatis

zuzzi18
27. aug 2020

@janulka_1 len tym sa uz neznizuje kvalita toho embrya?

janulka_1
27. aug 2020

@zuzzi18 to ti neviem povedat, skus sa na to popytat v car. Inak ku komu chofis?

mikasz
27. aug 2020

@zuzzi18 ja som sa na to pytala dr.a povedala, ze sa od toho ustupuje, lebo viacplodova gravidita so sebou prinasa urcite rizika a ked ma zena rozne tazkosti pre ktore nemohla otehotniet, tak je lepsie ked sa jej narodi jedno dieta. Myslim, ze ciastocne je tam aj tlak car, pretoze kazdy vklad su pre nich peniaze navyse.
Ja som vzdy po stimulacii mala nabeh na hyperstimulacny syndrom, takze vtedy mi vklad 2 zamietli.
V 3cykle nam ostali po vklade 2embrya a dali sme si zamrazit kazde zvlast.
Neviem kolko mrazacikov este mas, ale kebyze by som mala viac, tak by som urcite riskla vklad aj dvoch. Popytaj sa dr., viem, ze sa rozhoduju podla viacerych kriterii kedy dovolia a kedy nie.

zuzzi18
27. aug 2020

@janulka_1 chodim k Dr. Grossovej do ISCARE..viem od inych bab ze ona zastava skor nazor ze vkladat jedno ale urcite otvorim tu temu pred vkladom..
@mikasz my sme mali cyklus s darovanými vajíčkami kde z 8 vajíčok sa podarilo všetky oplodniť a do štádia blastocýst sa dostalo 6. Prvú mi už vložili neúspešne, ďalšie 3 máme zamrazené samostatne a 2 máme zamrazené spolu. Popýtam sa na to doktorky..keď mi embryologička volala, že ako to chceme zmraziť tak hovorila,že sa mrazia aj dve spolu..lebo že ak je viac pokusov neúspešných, tak sa už potom vkladajú 2 embryá naraz

lulanka
12. nov 2020

Ahojte dievčatá. Neviete mi povedať či vyšetrujú v iscare z krvi aj reprodukčnú imunitu? Ak áno je to v rovnakom rozsahu ako robia v imunovitale alebo v Nitre? Ďakujem

zuzzi18
16. nov 2020

@lulanka ahoj, vyšetrujú ale určite to nie je rozsah ako v tých imunologických centrách. Podľa mňa len taký základ.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre