ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zuzzi18
18. jan 2021

@lulanka Ahoj, este posielam update. V Iscare mi dala doktorka po druhom neuspesnom vklade (bolo z toho biochemicke tehotenstvo) vysetrit reprodukcnu imunologiu rozsiahlejsie (porovnatelnu s Imunovitalom)

majusaba1
18. jan 2021

@zuzzi18 ahoj. dali ti len sprievodný lístok a poslali do Nitry? Alebo ti spravili vyšetrenie v centre?

zuzzi18
18. jan 2021

@majusaba1 odobrali mi asi 5 ampuliek krvi a spravili to priamo v centre. Stalo to 50 eur, keďže nie všetko prepláca poistovna

elvie1
5. feb 2021

Za mna pristup DR. celkom fajn(bola som u 4)az na 1 by som povedala,kt tu bola parkrat spomenuta.Raz sa mi nepacil pristup ako so mnou komunikovala. Zial vtedy mi vyslo tiez ze biochemicke tehotenstvo. Zrejme nejaky jejich novy vyraz na tehotensstvo co som dovtedy nepoznala a ani nikto z mojho okolia. Nahadzu do vas tolko hormonov a liekov pred vkladom,ze este mesiac po ich vysadeni sa davate dokopy. Mam na tejto klinike zial 4 neuspesne vklady,popravde nemam chut uz na tuto kliniku ist,ale este tam mame nejake opl.vajicka k dispozici,kt.nechcem aby sa zbytocne zlikvidovali. Robili mi rozne vysetrenia aj NK bunky,vsetky vysledky boli v poriadku,samozrejme za vsetko som si musela vzdy zaplatit,inak by to neslo. Na 1.konzultacii nam povedali,ze po 3 neuspesnych vkladoch bude 4.vklad za polovicnu sumu uz cize za 150e. Myslite ze to tak bolo? Samozrejme plna suma bola,ziadna zlava. Ked som sa na to spytala dotycnej pani,kt.vybera peniaze po zakrokoch,vklade atd. tak mi povedala,ze to sa vztahuje ta zlava po absolvovani az po 3 komplet celych procesov nanavo od zaciatku. Pochybujem,ze by sa nasiel par,kt. by siel po tolkych neuspesnych vkladoch do tej iste kliniky na umele oplodnenie. Ziadny par by tam uz nesiel. S muzom sme si povedali,ze uz len Brno budeme riesit. Mali sme tam ist uz na konzultaciu,len zial pani CORONA nam to prekazila. Mozem Vam povedat,ze hned bolo vidiet rozdiel v pristupe BA/Brno ci mailom alebo telefonatom. Priklad mail z BA,kt.precitate do 1 minuty a mail z Brna,kt. citate cca pol hodinu,kde mate cca vsetko napisane,rozpisane,sumy dane, co uz mate ake vitaminy zacat brat atd. Vy si vyberate ci chcete zenu alebo muza,aby Vas mal nastarosti cely proces,pridelia Vam konzultantku alebo take nieco,kt.je pre Vas 24 hod k dispozicii. Tak mi povedzte prosim Vas,ze v com je to take iste BA/Brno ako mi povedala 1 Dr. z Iscare. Ja osobne tu vidim rozdiely. Ked mozem poradit,chodte kazdy kto mozte do Brna. Uspesnost je tam vacsia ako na SR,lepsi pristup,lieky su priamo dostupne na klinike a ine ako pchaju tu do nas a hlavne stale tie iste. A cenovo to vyzera byt rovnako ako na SR. Tiez Vam nieco poistovna preplaca,ale to by som si preverila.Tieto info mam od znamej,kt.bola na par umelych v Iscare a neuspesne,sla do Brna a cuduj sa svet,uz ma deti.Takze tak,len tolko som chcela k Iscare.

zuzzi18
5. feb 2021

@elvie1 je to strašne individuálne a každý je spokojný tam, kde aj otehotnie, to je logické. Nech už bol dôvod neúspešných pokusov akýkoľvek. Ja keď počúvam ako v niektorých centrách len robia zaradom vklady a nič neriešia a keď si to porovnám s mojou Dr. kde po prvom aj druhom vklade sa už zistilo kopec vecí, z ktorých som niektoré už preliečila a niektoré sa ešte len chystám, tak mám jej plnú dôveru zatiaľ. Vždy keď som šla na konzultáciu pripravila som si milion otazok a nikdy som ani jednu nemusela položiť, vždy mi všetko zodpovedala (akokeby mi čítala myšlienky) a aj spravila potrebné vyšetrenia, ktoré ako viem od iných žien, nemajú doteraz spravené, pritom majú omnoho viac neúspešných vkladov za sebou ako sú moje dva. Treba byť tam, kde je dôvera v lekára, akonáhle má žena pocit že ten lekár nekoná v jej prospech, treba ísť preč.

stvorlistok81
5. feb 2021

@elvie1 súhlasím so @zuzzi18, je to individuálne, ja som živým príkladom toho, že v Iscare nám nevyšli nie 3 vklady, ale 3x cely proces IVF, keďže som nikdy nemala veľa vajíčok a ani raz sme nič nemrazili a skúsili sme to tam opäť. Medzitým sme vyskúšali inú kliniku v BA, z ktorej lekári pracujú aj na klinikách v Brne, dva IVF cykly- neúspešné, na všetko som sa musela pýtať, embryologička akoby nevedela, na čo tam vlastne je, nejdem to tu celé rozpisovať... skúsili sme darované vajíčka, v ambulancii ústne sľúbené 2 blastocysty, na zmluve už bola garancia iba jednej, vklad nám nevyšiel a z celého procesu nemáme s manželom dobrý pocit...
Situáciu sme zhodnotili, porovnali a rozhodli sme sa ešte skúsiť Iscare. Momentálne som v 35tt. Určite veľa urobí profesionalita personálu, celkový dojem, ale taktiež šťastie. Jednoducho ako pri prirodzenom otehotnení, niekedy to vyjde na prvýkrát, inokedy na piaty či desiaty...

mikasz
5. feb 2021

@elvie1 tak my sme jeden taky par, momentalne som v stimulacii v iscare vo 4ivf cykle.
Ja som celkovo s komunikaciou, pristupom aj zvolenymi metodami spokojna. Snazia sa hladat pricinu, netlacia hned bezhlavo.
Vdacime im za draveho skoro 3.r.syna a kedze sme chceli surodenca a dalsie KETy nevysli, rozhodli sme sa, ze skusime este jednu, poslednu stimulaciu.
Sama viem, ze clovek ma velke ocakavania, mam okolo seba vsetko pary, co otehotneli ani nevedia ako, no proste niektore veci si nenaplanujes. Chapem, ze clovek je nahnevany a sklamany, ked to nie je uspesne, no su veci medzi nebom.a zemou, ktore neovplyvnis aj keby vsetko bolo 100% ok...

elvie1
6. feb 2021

@zuzzi18 ja tento pocit už začínam mať, že robia to iba pre peniaze. Je to biznis pre nich. Najviac ma sklamali, že mi neurobili všetky také vyšetrenia, kt. najviac ovplyvňujú to ci môže byt žena tehotná alebo nie. Aby ma poslali až po 3 neúspešných vkladoch na take vyšetrenia,kde sa našiel problém. Kto mi vráti tie XY tisíce eur, čo sme im už dali a stále bez výsledku. Ja osobne tej klinike prestávam veriť. A počula som to už od viacerých známych,kt.tam tiež boli.

elvie1
6. feb 2021

@mikasz ja nehovorím, že majú zlý prístup. Dr. kt mam teraz, tak som s nou spokojná, prístup ma dobrý. Z tých 4 Dr. co som tam už mala, je asi najlepšia. Doteraz zvolene vyšetrenia neboli zle, ale myslím si, že keby urobili hneď na začiatku ako sme začali chodiť na kliniku iste vyšetrenie kde sa našla príčina dúfam, že jediná a aj dosť zásadná, tak by som teraz asi už čakala 2.dieťa a nebola stále bezdetna. Hlavne,ze na stránke kliniky majú o tom blog, čo môže brániť žene ostať tehotná a oni ma na to vyšetrenie poslu až po 3 neúspešných vkladoch? Kde sa to potvrdilo. Sory, tak to potom aj o tej klinike niečo hovorí. Ja nehovorím, že je to zlá klinika, ale myslím si, že v mojom prípade neurobili všetko hneď od začiatku co mali. Mam v plane tam ešte ist na posledný vklad, lebo nechcem zahodiť vajíčka co tam ešte máme. Pri každom vklade dúfam, že sa to podarí konecne, ale žiaľ výsledok je vždy veľmi bolestivy 😪 Keby v mojom okolí nie je každú chvíľu niekto tehotny, tak ze o tom ani nevedia ako sa im to podarilo, tak by ma to až tak netrápilo a nemyslela by som na to potom stále.

zuzzi18
6. feb 2021

@elvie1 toto co napíšem bude znieť hrozne ale je to bohužiaľ pravda. Na iste typy vyšetrení sa vyžaduje indikácia a to sú práve neúspešne pokusy alebo potraty. Taky je postup všade. Keby hneď na vstupnej konzultácii nasupali XY vyšetrení za stovky eur, pretože nič z toho nepreplacaju poisťovne(s tým CAR nič nespravia), tak potom tu zase čítame recenzie ako CAR z nás ťahajú peniaze. Nemôžeš čakať ze ta pred prvým vkladom pošlú na DNA vyšetrenie spermií, ERA test, hysteroskopiu, komplet reproimuno, hematologiu a všetko možné ďalšie. To sú veľmi nákladné vyšetrenia tie sa dávajú robiť postupne keď nevychádzajú vklady a je na to indikácia.

mikasz
6. feb 2021

@elvie1 to verim 😔
Ale presne som chcela napisat co @zuzzi18, ze naozaj zial na niektore vysetrenia treba indikaciu. Napr.taky antifosfolipidovy syndrom sa vysetruje az po opakovanych potratoch,ci predcasnych porodoch. Ono niekedy sa naozaj neda vysetrit vsetko od hora az do dola. Dokonca aj ked je vsetko 100%, tak to niekedy nemusi vyjst 😔
Drzim ale palce nech je dalsi vklad uspesny ✊🤞

elvie1
7. feb 2021

@mikasz ďakujem

evinajj
12. aug 2021

@elvie1 ahoj. Ako tak citam...mam taky pocit, ze je to fakt o tom, ze kazda chvali centrum, z ktoreho odchadza tehotna 🙂 ja som bola v heliose KE...neuspesny odber vajicok...teda podla mojho gynekologa(byvaly lekar helios BB) neuspesna stimulacia ...co uz...skor ma zamrzelo ze sa tvarili, ze oni za to nemozu ale tak aspon hned nam dali listky na imunologiu, genetiku, reumatologiu...hematologiu som mala este pred stimulaciou...tiez mam ist na prefuk vajecnikov a mam si vybrat, ktoru metodu chcem.
Gynekolog mi vypisal ziadost do kupelov. Tiez to stoji dost a moze to pomoct asi tolko ako dalsia stimulacia...
Tak za mna je to aj o gynekologovi, ktoremu by na tom malo zalezat. Nie len odporucat CAR a viac sa nestarat.

tanusenka
12. aug 2021

Baby neviete ako to chodi v Iscare ci sa sami ozvú ak mate na klinike mrazacikov? Nam sa podaril druhy vklad mam doma mesačného chlapceka a ostali dva mrazaciky a teraz neviem ci sa ozvú co s nimi chceme spravit alebo po skončení doby ktoru mame zaplatenú (rok) automatickú likvidujú… my nie sme este rozhodnutí ci chceme aby boli zničené …

mikasz
12. aug 2021

@tanusenka urcite automaticky nelikviduju. Po roku ti pride faktura na predlzenie uskladnenia a rozhodnete sa co dalej

tanusenka
12. aug 2021

@mikasz v toto som dúfala velmi pekne dakujem

fenakova
13. okt 2021

Ahojte je tu niekto kto mal umelé oplodnenie pri doktorovi Galovi v Žiline? Aké máte s ním skúsenosti?

dadula_15
21. okt 2021

Ahojte baby, boli ste niektorá nedávno na tejto klinike na oplodnení? Máme problémy už roky a teda trvalo mi kým som si to tak nejako v hlave pripustila, ale keď mi gynekológ povedal, že už je to dlho, čo sa snažíme, že treba sa posunúť ďalej ak chceme mať vlastné bábätko, tak v tej chvíli mi to tak všetko došlo. Dosť by ste mi vašimi skúsenosťami pomohli na koho sa obrátiť, či sa nemusím ničoho báť, lebo teda som taká zmätená.

stvorlistok81
21. okt 2021

@dadula_15 ahoj, ja na Iscare nemôžem nič zlé povedať, nám sa tam ivf podarilo. Lekári najskôr skúšajú aj iné metódy, ak je to z hľadiska zdravotného stavu možné, snažia sa všetko vysvetliť, naozaj pomôcť. Viem to porovnat aj s inou klinikou, pretože po troch neúspešných pokusoch v Iscare mi moje vtedy nová gynekolkogička poradila inú kliniku, no na Iscare sa nechytali. Tam sme skúsili 2x bezúspešne a s manželom sme sa zhodli, že v Iscare sa nám to viac “páčilo”, či už lekári (prístup a odbornosť), embryologovia, samotné prostredie.. na šiesty pokus nám to potom vyšlo. Viem, že sú ľudia, ktorí možno takí spokojní neboli, ale ja som počas celej doby, kedy sme tam chodili, nenatrafila na nič, čo by mi to tam znechutilo alebo čím by ma odradili. Samozrejme, môže sa stať, že čakáš v čakárni dlhšie, ale to je pochopiteľné, v zdravotníctve sa to jednoducho deje, no nikdy ma nikto “neodflákol”, stále sa mi venovali dostatočne a boli ochotní odpovedať na všetky otázky. Za mňa Iscare urcite áno. Hlavne sa netreba nechať odradiť, ak to hneď nevyjde, každé telo reaguje inak a to, čo zaberie u jedného, nemusí zabrať u druhého.. je to finančne náročné, ale v našom prípade sme si povedali, že sa nám oplatí takto “investovať” a neľutujem ani jeden cent 🥰 držím palce a prajem veľa šťastia 🍀🍀🍀

tanusenka
21. okt 2021

@dadula_15 ja mam vďaka Iscaru doma krásneho trojmesačneho chlapceka … ja som bola spokojna so vsetkym… mame tam este dvoch mrazacikov mozno ze sa zlomím a o par rokov dame este tretie babatko 😉

dadula_15
22. okt 2021

@stvorlistok81 ďakujem ti za komentár, normálne mám zimomriavky, keď čítam, že takto investovať, je to fakt, ja by som dala všetko, len aby sa to podarilo. Kedysi by mi ani len nenapadlo, že môžeme mať takýto problém, keď si vezmem ako niektorým ľuďom to ide hneď že sa nemusia ani moc snažiť. Ale je fakt každý sme iný, každé telo je iné. Skúšala som pozerať aké sú kliniky po Slovensku, ale táto ma oslovila, lebo podľa toho čo som kukala, tak sú na trhu alebo akoby som to nazvala už veľmi dlho, čiže myslím, že by mohli mať dosť skúseností a odborných znalostí 🙂

dadula_15
22. okt 2021

@tanusenka pozrela som fotku, ten je nádherný! 🙂 Ako to funguje v prípade mrazáčikov? Ako dlho ich tam môžeš mať?

tanusenka
22. okt 2021

@dadula_15 neviem ci to je nejak odmedzene … zatial budem len kazdy rok platit za rocne mrazenie ..

dadula_15
25. okt 2021

@tanusenka chápem, ďakujem. Ešte by som sa ťa chcela opýtať ako to celé prebiehalo, nebola si nejako v strese, keď si tam šla? Lebo teda neviem celkom čo ma čaká. Že ako je to s vyšetreniami, lekármi 🙂

tanusenka
25. okt 2021

@dadula_15 stres nie ale nedockava… v hlave mi islo chcem cakat babatko a hned 🤣… moj mal stres z jeho testov 🤣 boh chráň aby mal žubrienky na prd 🤣🤣…inak super krasne vysvetlily .. ja mam rada ked so mnou hovorili priamo ziadne omáčky a somariny najprv sme sli doktorke Rybanskej ale teda tie jej omáčky okolo toho ze mame cas a ja neviem co este ma vytáčali.. chcela som vediet na com sme aku cestu zvolíme uz ked sme sa na to dali .. odporucam doktorku Grosovu a Machanekovu … su uzasne… priamo a na rovinu … nestrácali sme cas … spravili testy ktore boli treba a hned po výsledkoch zvolili ake lieky budem brat a kolko aj hned co nas to cca vyjde …

vanda83
25. okt 2021

@tanusenka aj my máme z Iscare dve detičky, vyšiel nám 3ti a o 3 roky 6 ty KET. Obe dr odporúčam, ako píšeš hovoria veci na rovinu. Tiež máme ešte zamrazene 3 ks tak možno skúsime ešte raz ;)

tanusenka
25. okt 2021

@vanda83 👍 Joj to je super … nam namiešali takéhoto krásneho chlapceka … ja som im tak vdacna… velmi sme stastni a vďační za neho… jedine co banujem ze sme mohli ist skor len stale sme dúfali ze to pojde prirodzene …

vanda83
26. okt 2021

@tanusenka krásny chlapček 🙂 veľa zdravia a nech Vám robí radosť. My sme šťastní že existuje IVF keď nám to prirodzene nešlo.

dadula_15
4. nov 2021

@tanusenka no to chápem, chlapi to v tomto smere, tak asi ešte viacej prežívajú, aby to nebol problém na ich pleciach. To máš ty možnosť si vybrať doktora akého chceš? No to aj ja som rada, keď hneď viem na čom som a že proste viem, čo očakávať a tak. Že či nádeje sú reálne alebo nie.

dadula_15
4. nov 2021

@vanda83 jój to si ma aj ty potešila tvojim komentárom. Ak by ti to nevadilo mohla by si mi trošku viacej o KET napísať? Ako často sa chodí potom na kontroly po vložení? Je to pre mňa úplne nové a teda chcela by som mať trošku prehľad pred tým ako tam pôjdem.
@tanusenka malý je nádherný! A tie očká! 😍

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre