ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

andy26
29. jan 2009

Scarlett, tak budem tešiť, ked testík výjde pozitívny... a CAR už nebute potrebovať... no to by bol gooool.. 😵, hned v sobotu mi napíš.. budem na teba myslieť...jasne?

scarlette
29. jan 2009

andy pravdu povediac keby vysiel pozitivne tak ma asi najprv porazi a potom mi to dojde...ale vazne tomu neverim...stale cakam ze mrcha pride ale ak by nahodou "motyka vystrelila" tak neboj napisem 😉

andy26
29. jan 2009

no ja od rána budem myslieť na teba a budem tu na teba čakať.. takže čo najskôr napíš.

Konečne druhý den za mnou 🙂

scarlette
29. jan 2009

andy ak to tak bude tak hned ked to predycham dam vediet, ale aj tak tomu neverim...

inak aj dva dni su k cielu pekny krocik, len tych krockov este par ostava 😉

sylvia21
29. jan 2009

Scarletka tri dni , to je este v pohode. Mne minule meskala 10 a dosla mi az po vyvolavacke. Ono aj ked si myslime, ze sme vpohode, tak podvedomie neoklameme. Je to tak - velmi nam na tom zalezi a potom psychika zasahuje.

Andy mas vybrane velmi pekne mena. Nam sa tiez paci Hanka. Chlapcenske nevieme 🙂 Aj ked manzel by mal velmi rad syna, ale vzdy tvrdil, ze strasne tuzi po dcere, ale ked sme boli tehotny, tak z neho vyslo, ze by bol velmi rad, keby sme mali chlapceka 🙂
Mimochodom Andy a nemala by sa este troska setrit? Ci si chcela poukazovat malinkemu embryjku ako mu bude u teba dobre?? 😉

Misik - Ja Igora Slezaka poznam, laparoskopicky mi odstranoval MA. Je to vyborny lekar a skuseny odpbornik . Budes vo vynikajucich rukach, mozes byt spokojna.

sylvia21
29. jan 2009

Andy - tak Ti to uz ubieha, uz presli cele dba dni, neuveritelne 🙂

Mamartinka- co by si chcela vediet? Na prve stretnutie si treba urcite priniest vsetky doterajsie spravy z vysetreni. Budu Ti robit prehliadku, utv atd a partnerovi urobia spg. Za spg sa doplaca. Inak je vsetko zdarma. tes sa, lebo neskor toho bude platit viac 😉 Na prve vysetrenie sa treba objednat, zavolaj na recepciu a dohodnes sa 😉 AK by si nieco potrebovala, kludne sa pytaj 🙂

scarlette
29. jan 2009

sylvi mne pichali iba raz vyvolavacku, a to pred siestimi rokmi... dufam ze nebudu musiet a rozbehne sa sama... myslim ze este ma kopa injekcii caka tak dalsie nemusia byt 😅

somov
30. jan 2009

Ahojte, idem prvykrát do Iscaru, som objednaná k Dr. Petrovej, možte mi nápísať skúsenosti s ňou? Už som 2xneupešne absolvovala IVF, išla som cez poisťovnu a lekárovi som doplácala 10.000,-Sk po transfere okrem liekov. Ako je to v Icsare? Dík

sylvia21
30. jan 2009

scarletka urcite to bude lepsie bez vyvolavacky, ved presne ako hovoris, na co pichat dalsie hormony, urcite sa ti rozbehne co nevidiet. 🙂 Bud pokojna.

Somov - S pani Dr, Petrovou su tu kocky velmi spokojne. Co sa tyka financii na recepcii najdes cennik, kt. je tam volne polozeny, umozni Ti urobit dobry prehlad.

takitak
30. jan 2009

ahojte
už som tu sto rokov nebola a vidím že pomaly idete na štartovaciu čiaru - sylvia a scarlette ... ach jaj, snáď to dobehnete ok ...
tie dni ubiehajú tak rýchlo a na druhej strane tak pomaly ...

sylvia tak kedy idete presne na to? čo všetko musíš absolvovať?
scarlette - idete na IVF, že? KET už nemáte - neviem si nejak spomenúť ako kto ... dajte ma do obrazu ...
mne sa teraz zdá že všetci okolo mňa sú tehu ... mám už strach sa na hocikoho aj pozrieť ... ok, asi som sem nemala chodiť, keď moja depka a zúfalstvo ešte stále trvá ale nie a nie sa z toho dostať a neviem čo ešte robiť ... hlavne správy o tom ako deti nechce a má ich, ako sa darí všetkým na 1-2 šup a my sme strašní karieristi ma dorážajú ... až k slzám a už sa za to nehanbím ... minule som revala v práci, keď z 12 ľudí 11 kecalo o tehu, mimčách, vnúčatkách a o tom že mladý sú nezodpovední arogantní a nemajú deti ... no fakt som bola z toho na nerv ... ako to zvládate???? možno že ja som stále s cudzími ľuďmi a furt ako keby nemali čo iné riešiť je kedy budeme tehu a rpečo ešte nie sme ... asi ma nemajú radi 😀

misik1
30. jan 2009

ahojte...
sylvi a kde ta operoval? lebo chodi do dunajskej stredy na sukromnu kliniku, ale aj niekde inde robi?
takitak je to tazke, ale ja akosi po skusenistiach a po iui a ivf som tomu odolna...ale striedaju sa mi pravdaze lepsie a horsie dni..
scarlet...testik?
andy ako sa mas?
🙂

sylvia21
30. jan 2009

Ahoj takitak - som rada, ze si opat tu 😉 Ja o dva tyzdne zacenme s decapeptylom.

Takitak - mozno by bolo dobre sa troska otvorit. Mne to velmi pomohlo. Jednoducho som netajila, ze mame az take problemy, ze musime skusit umele oplodnenie. SOm bola prekvapena, ako mi pomohlo, ze som veci netajila. A ludia sa prestanu pytat. Urcite to zaberie i u teba a myslim si, ze hlavne v kolektive, kde je prioritna tema deti. Niektori su taki, ze sa pytaju, ale to halvne ti blizsi a ked im to zacnem vysvetlovat , tak po minute stracaju prehlad alebo sa pozeraju s otvorenymi ustami, co vsetko musime absolvovat. Keby este vsetci vedeli, kolko sa musi cakat na vysetrenia, co prezivas popri vysetreniach a potom kolko este musis cakat na vysledky a potom riesit dalsie. To si nikto nevie ani predstavit , co prezivame. Ale neboj, my to vsetky urcite zvladneme. Adinam uz bude mat za chvilocku malinkeho Simonka a Andy caka na potvrdenie tehotnosti. A kopec kociek to uz zvladlo 😉 My sa k nim onedlho urcite pridame , uvidis. Drz sa zlatko.

takitak
30. jan 2009

diky... moja rodina to vie, ale ja mám na starosti cca 150 klientov takže nemôžem to každému tárať ... ale jasné, zvládneme to ...

tak sa docela teším že začínaš ... budem chodiť kukať častejšie, aj tak na Vás stále myslím ako bojujete ... totiž pre mňa sme všetky bojovnice ... a hádam si každý zaslúži keď tak bojujeme ... 😀 len občas je to ťažké ...
a na čo ten decapeptyl (neviem či som to správne vypísmenkoval ) je???? a čo potom??? teda napíš mi kedy bude transfer - tomu totiž rozumiem 😀 😀 😀 ale nie, jasné že chcem vedieť kedy hlavne budú //

a andy bude čakať ešte koľko? tej sa teda teraz tie dni vlečúúúú ... no ale teda nádej tam je ...

ozaj a čo akrkulka ... tá tu vodičákovala alebo čo?

scarlette
30. jan 2009

takitak Ketik mam minuty a tak ideme na jeden ivf soft 🙂
s tymi recami ta plne chapem, ja ich tiez neznasam ale nastastie ludia v mojom okoli vedia ze mame zdravotny pb a tak davaju pokoj, nastastie...

misik no pre istotu sme ho kupili kedze mrcha nie a nie prist ale vyzera to tak ze uz to zacina tak testik pocka po ET...

sylvia21
30. jan 2009

takitak - tak to mas velmi narocne.
Decapeptyl su injekcie, ktorymi zacnem dlhy protokol. Potom dostanem MS a zacnem s Gonalom. Minule som mala kratky protokol, takze dlhy je pre mna tiez novinka 🙂
Scarlettka, takze MS dnes prisla? V pondelok zacinas so softikom?

scarlette
30. jan 2009

sylvi este sa asi len rozbieha, na papieri uz co to je ale na vlozke nic... dufam ze sa do rana rozbehne a na 2DC tjnedela zacinam pichat merional

karkulka522
31. jan 2009

Ahojte,Scarletka tak ako? Už sa to rozbehlo? Takitak ahoj,už som rozmyslala ci sa na nas nehnevaš,ale citam ze si potrebovala oddych.Chapem ta velmi dobre,aj ja som bola par dni v takom stave ze som myslela ze sa z toho nedostanem.Už som chcela vzdat aj vodicak-dobre si si ma zapamatala 😉 .Este stastie ze mam takeho skveleho manzela 🙂 .S nim prekonam hadam vsetko.

andy26
31. jan 2009

Tak ako Scarlett, spustilo sa to? Ja dúfam,že ked to je mrška, že prišla a že od nedele picháš a následuješ ma.
Ja mám za sebou 3 celé dni, testík skusim asi vo štvrtok, tak mi poradila Macoušek...

Pekný víkend

karkulka522
31. jan 2009

andy a ako sa ma Macousek,v kolkom tyzdni uz je? Uz sa tu dlho neukazala.

andy26
31. jan 2009

Karkulka ahoj, Mac sa má dobre, teší sa z bruška, má v albume nové fotky, tak ked budeš mať chvíločku.. mrkni na ňu... rastúúú do krásy..
Myslím, že je už len občas na fore KET, kde som ju spoznala.. píšeme si často na IP.

sylvia21
31. jan 2009

AHojte 🙂

Scarletka - tak uz je fajn, ked sa zajtra rozbiehas 🙂 Pfuj pfj pfuj, nech vsetko bude tak ako si zelate.

Karkulka - tak uz soferujes? Dalo sa to zvladnut s tym ucitelom autoskoly? Uz si mala i zaverecne jazdy?

Andy 😉

karkulka522
31. jan 2009

Sylvi šoferujem len s ucitelom autoskoly,este nemam spravene skusky.Tie mam az 3.3.2009 ,a z ucitela si vrasky uz nerobim,tesim sa na jazdu a nestresujem z toho co mi povie.Momentalne mame problem zo skuskami,lebo od zajtra platia niektore nove veci a budu aj v testoch.Lenze este nikto nevie-ani policajti-ci budu uplne nove testy alebo sa len prelepia niektore otazky v tych starych testoch.Tak mi to dost nahana strach. 😒 Najhorsie je, ze podla novej vyhlasky ked uz po novom piseme test a jazdu tak by nas uz nemali skusat z udrzby vozidla.Lenze my sme zacali kurz podla starych predpisov tak udrzbu este budeme mat, aj ked test a jazdu musime mat podla novych. 😠 .Je aj dost novych znaciek a aj takych ktore ostali vyznamovo rovnake len sa zmenil ich nazov.Aj ked toho uz dost viem, stale mam chvilky ze vlastne nic neviem ☹

scarlette
31. jan 2009

ahojte babulky, takze mrska sa doobeda rozbehla v "plnej"krase az tak ze nestiham chodit na wc... ale co uz .. podstatne je ze od zajtra picham merional do bruska a bude pokoj

sylvia21
31. jan 2009

Scarletka - to sa tesime 😉

Karkulka - to sa mi paci, ze si uz takato statocna a krasne jazdis 😉 To je skoda, ze Vam tam nechali i tu udrzbu, viem si predstavit ako sa vsetky baby nepotesili, ked Vas i z toho skusaju. 😝

scarlette
1. feb 2009

karkulka inak co sa tyka uzdrzby je to strasna hovadina, na vsetkych novych autach mozes maximalne vyriesit ak dostanes defekt... na vsetko ostatne potrebujes servis... hoc aj na blbu vymenu ziarovky v reflektore, napr pri xenonoch...takze je podla mna uuuuplna zbytocnost riesit udrzbu. staci ti vediet natankovat a poriesit defekt...

silvi aj ja sa tesim ako mala a ty kedy zacnes pichat?

saxo
1. feb 2009

caute babule, mam super spravu - adinam sa vcera narodil Šimonko - 3100g,51cm. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

scarlette
1. feb 2009

jeees super, adinam gratulujeeeeem a nech su rychlo z drobcom doma 😵 😵 😵

sylvia21
1. feb 2009

Saxo - vdaka za uzasnu spravu. Adinam velmi gratulujeme 🙂 a velmi sa s nou tesime. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ak by si s nou bola v kontakte, urcite ju od nas pozdravuj 🙂 Saxo tebe sa ako dari ?

Scarletka - tak uz dnes ficis 🙂??? Ja zacnem az cez jarne prazdniny.

krasnu zasnezenu nedelu 🙂 pre vsetkych 🙂

scarlette
1. feb 2009

sylvi hej uz som zacala s pichanim ... a jarne prazdniny su kedy???

aj tebe peknu nedelu a som sa tomu snezeniu rano straaaasne potesila 🙂

andy26
1. feb 2009

ahojte kočky,

ADINAM, strašne moc gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Scarlett, kedy máš isť na prvý ultrazvuk teraz?

Sylvi, veru, kedy su zase jarné prazdniny? To mi voní už jarom.

Aj mna to sneženie veľmi teší.. a keby len mna, náš pes si to užíva dvakrát viac.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre