ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marrad
8. mar 2011

@ladybaby drzim palce.... skod ze sa to neda ovplyvnit....

ladybaby
8. mar 2011

@marrad 😎

marrad
8. mar 2011

@ladybaby
som rada ze mas optimisticku naladu.... takto je to lepsie

nemko
9. mar 2011

caute baby, no nie je to so mnou velmi dobre, vajka su mensie a zvazujem stopnutie stimulacie.Joj, myslela som, ze 3 pokus bude najlepsi a je najhorsi ☹ ☹ ☹ ☹

sakura
9. mar 2011

@nemko
fuuuha 😒 To mi je lúto 😒 Čo na to dr?

nemko
9. mar 2011

@sakura nic, rano mam ist na kontrolu, som zabita lebo pred ivf mi povedal presne to co je teraz skutocnost ako sa budeme snazit aby ich bolo malo a teraz ich je malo a kruti nosom, on mi povedal, ze v sobotu bude odber, ale nepaci sa mu tvar niektorych folikulov tak ja neviem.
ani sa mi nechce pokracovat preto som rozmyslala, ze dam stopku
ty si ich kolko mala? a za kolko dni si mala ET?

sakura
9. mar 2011

@nemko
jaaaj.... Tak ale ked dr stopne stimulku tak sa to aj tak ráta ako 3 pokus? 😒 No ale veď teda uvidíš zajtra čo bude...

No ja som mala 12 vajok a z toho sa mi 8 oplodnilo. 5 mi hneď zmrazili a 3 nechali deliť. ET som mala na 3 deň. Teda v piatok OPU a v pondelok ET.

nemko
9. mar 2011

@sakura nepocita sa to ako pokus, uz mi poistovna neda lieky, ale zakrok preplati 😉 uvidime, snad to bude dobre a do soboty trosku este narastu ved im chybaju len 2 mm

sakura
9. mar 2011

@nemko
no aspon že tak..Veď lieky sa dajú zohnať ...
Ale nebooj, oni do soboty ešte podrastú 😉

bibi24
9. mar 2011

@nemko Nevymyslaj!! Bojuj dalej. Preco by si mala to vzdat este predtym. Tak su male, no a co. Mozno z nich ale nakoniec nieco bude a budu dobre, pouzitelne, oplodnitelne. Ale vzdat sa uz teraz? Zmareny pokus len tak, lebo sa ti nechce? Som ti pisala, ze ja som stimulovala 14 dni, viac ako ty zatial. A stale existuje aj sposob ivm - ak nebudu vajicka dozrete, mozu ich este kultivovat, ako to robili aj mne. Popytaj sa na vsetky moznosti, ale nezahadzaj sancu, hlavne, ked uz si tak daleko. 😉

nemko
9. mar 2011

@sakura dufam, uz sa Ti to krati 😉

bibi24
9. mar 2011

Baby, neviem, ci sa mi to iba zda, ale cim dalej, tym viac mam pocit, ze sme tu same "exotky". Ked som citala prve stranky tejto temy, tak tu boli baby vzdy s idealnymi ivf. Idealny priebeh, idealny pocet vajec, dobre sa delili, par zmrazenych, jedno vlozene a o 2 tyzdne pozitivny test, o 9 mesiacov babo.
A teraz? Kazda ma nejaky problem. Skoro kazda ma ohss, bud vela vajicok a male. Alebo iba male. Alebo velmi malo. To co je??? Ja tomu nerozumiem uz.... 😒

sakura
9. mar 2011

@nemko
tak tak, bibi má pravdu 😵 😵
No jo, kráti 🙂 Už funím ako lokomotíva a to som pribrala len 9 kilov...A malá ma už niečo cez 3 kilá... Tak ale podla dr najneskôr 18 by sa už mohla narodiť 🙂

mili78
9. mar 2011

ahojte babenky...

@bibi24 ... Bibka mas pravdu...asi nam to nie je sudene ☹

inak u mna nic nove, stale sa spamatavam z neuspesneho ivf, 15.apríla ideme na imuno do KE....uz nepojdem bezhlavo do ivf, pokym nebudem mat komplet vysledky v rukach

sakura
9. mar 2011

@bibi24
nechcela som to sem písať ale mám taký istý pocit... Na začiatku témy samé dobré správy a teraz ku koncu 😒 😒 😒
Už by sa to mohlo prelomiť...

nemko
9. mar 2011

@bibi24 rano mam kontrolu a uvidime, mate pravdu baby budem bojovat, uz som kludnejsia, on ma velmi vystrasil ☹ ale nieco som si tu uz nastudovala a snad to bude ok

nemko
9. mar 2011

@sakura joj tak to uz je ozaj za par dni a budes stastna mamicka 😉 inak teraz ked sa dobojujem az k ET tak budem lezat ako prilepena , som si spomenula na Teba ako si vtedy lezala a oddychovala 😉

nemko
9. mar 2011

@bibi24 aj ja som si vsimla, ze je to tu prekliate 🙂 stale sa nieco komplikuje by som vedela aka je uspesnost v Iscare v poslednych mesiacoch , myslim, ze velmi slaba.
inak ta recepcna tam konci, dnes som sa dopocula, ze uz len do maja bude robit

sakura
9. mar 2011

@nemko
tak tak moja, bojuj ďalej...
jaaj baby ja to s vami strašne prežívam.. A každý neúspech ma strašne mrzí, aj si poplačem lebo mi je to strašne lúto 😒
Tak ale dúfam že už ozaj tu začne éra tehuliek 😵 😵 😵
Nemko si teraz prvá na rade 😉 Neboj, do soboty vajka podrastú a všetko bude v poriadku 🙂 No áno, áno, ja som oddychovala...Pekne ležkaj a hlavne treba byť v psychickej pohode - ale to viem, to sa lahko píše....

nemko
9. mar 2011

@sakura ved o psychicku pohodu som sa snazila, vies zo zaciatku som bola happy, ze ani ohss vsetko ok a teraz ma vzdy Valky zabije tym, ze ako pomaly rastu 😒 pomaly dalej zajdem - mozno (to si hovorim vzdy), ale dnes sa tvaril kyslo az som bola kysla z toho aj ja 😠 uvidime, ked mi po odbere povedia, ze aspon 2 3 sa oplodnili a idu dalej tak budem kludnejsia a myslim, ze aj v kutiku duse stastnejsia 😉

holly74
9. mar 2011

Ahojte dievčence, moc vás zdravím @nemko držím palce ešte do tej soboty, @sakura tebe zas nech bábetko príde na svet rýchlo a bez problémov..Je teda fakt že sa v tejto téme už dobre dávno neobjavila správa s //... ☹ ktovie kde je chyba
U mňa nastali žiaľ iné zdravotné komplikácie, musím brať nejakú liečbu, tak sa len modlím že v tomto štádiu ešte embryjko nie je napojené na môj krvný obeh...no poviem vám je to na posr.... 😠 😠 😠

lowee
9. mar 2011

ahojteeeeeee troska dlhsie som tu nebola par dni ,len vam chcem powedat ze piatok zacinam s ivm a stimulkou , bojim bojim toho ohss, nebola som tu preto lebo nemam na nic naladu zomreli mi dvaja kamarati pri autonehode 17 a 19 rocni takze je to velmi tazke vsetko na kopu moja neplodnosta smrt kamaratou :(....... piatok zacinam so stimulkou teda ... zevraj kratkou .... chcem sa vas opytat este jednu otazku hlavne tych co maju vela hormonu pco .. tusim nemko? tis i mi pisala? co sami moze sat ked mi stale meska menzes a mam to pco nic sa s toho nemoze stat? to sa pyta vas lebo doktor nic nato nepowedal ? co robize vy ked vam meska? tak dlho?a zase na vyvolavacku nebudem chodit mesacne ----

lowee
9. mar 2011

citam vase prispevky ze uspesnost nieje taka dobra ano mate pravdu cim menej tym viac tehotnich , ja vam poviem ,ze somsa zmiernila aj s tou adopciou ke,, powedala som si dokila mam vajicka dotial pojdem ,ked nebudu tak potom koncim a podam paier na adopciuu....chceme babo ked nie nase tak bude snami od malicka bude nase le nie s mojho brucha 🙂

bibi24
9. mar 2011

@nemko Moja, to akokeby som seba videla. Vzdy do toho idem plna energie a elanu a potom pride kontrola niekedy v polke a je to zabite. VZDY sa nieco pose... Do kelu! Stve ma to a najviac to, ze to nikdy nie je take jednoduche a jednoznacne. Ze dame na to liek a bude to v pohode. Je to cele len o skusani, nahode, osude?
Ale aj tak si nemyslim, ze je to chyba iscare...Len neviem prist na to cim to je....

Ale drzkaj sa este, este to moze dopadnut cele vyyyborne 😉

kaciatko81
9. mar 2011

ahojte, hmm, je to pravda, ze sa tu davno neobjavili ziadne // 😔
@bibi24 vies, ono "bezproblemove" pripady maju aj vyssiu uspesnost na to ivf a potom uz sem nechodia, ostavame tu len my... ale tiez ma zaskocilo, ze pomaly nikomu neostanu mrazaciky, ohss pomaly pravidlo... 😒
@sakura nech to dobre dopadne, nech to mas rychlo za sebou a malinka nech je v poriadku 😵
@holly74 drzim palce nech si skoro zdrava a embryjku nech to neublizi 🙂
@nemko drz sa 😉

bibi24
9. mar 2011

@sakura Hadam ty si bola posledna uspesna, sa mi zda. Teraz neviem ci takyto smajlik 😉 alebo takyto 😔
Joj a drzim palce k rychlemu a bezbolestnemu porodu 😉 Zachvilku mas dievcatko pri sebe, joj, to musi byt krasny pocit 😵

@holly74 neboj, neboj, urcite to babatku este nemoze ublizit 😉 Este do takeho 6 tt je to ok. Ja mam teraz kamosku, co cez silvestra "splopala" ako besna, nevedela, ze je v tom (test bol negativny). A az potom sa zistilo, ze uz bola v nejakom 5 - 6tt. Ale nastastie to bolo ok a uz je v 14tt 😉

@lowee Tak adopcia, ci ivm?? Pri ivm takmer nemozes dostat OHSS. A ze meska ms je uplne normalne 😉

bibi24
9. mar 2011

@kaciatko81 No, vsak ale TY to prelomis, to je hadam jasne 😉 😵 A po tebe hned @nemko 😵 Velmi vam fandim kocky. A nemko na teba sa spolieham, ze aj 3.ivf moze byt uspesne 😉

kaciatko81
9. mar 2011

@bibi24 no bodaj by si mala pravdu... ja len stale rozmyslam ako je mozne, ze neostavaju mrazaciky a ohss pomaly pri dvoch vajickach 😒 ked som sa pytala na tie mrazaciky, takze vajicko, spermia alebo embrijko nie je kvalitne... takze kocky, ako sa da zvysit kvalita? nejake typy?

holly74
9. mar 2011

@bibi24 ešte aj ja som tu! niekde medzi kačiatko a nemko 🙂
@kaciatko81 kedy si mala vklad?

kaciatko81
9. mar 2011

@holly74 v sobotu, ty si naraz so mnou, nie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre