ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pistaciaa
15. máj 2012

Baby a neviete preco Marsik odchadza?

monika1202
15. máj 2012

@pistaciaa no tak toto by aj mňa zaujímalo, lebo k nemu chodím. Mne sa ako doktor páčil. Hovoril mi, že robí aj v Martine v ISCARI, že má toho dosť, že s Martinom asi skončí. A on skončil tu? Škoda

karkana
15. máj 2012

tak som volala dosť dlho s dr.,no ale že nestihla úplne všetko preštudovať,mam tam toho veľa za desať rokov,ale že podla toho čo aspoň stiihla mám embriá zdrave, všetko OK,a že mi zavolá ešte, ked sa tomu dôkladnejšie povenuje,lebo mám hrubý zdr. záznam a či mám vyš.štítnej, to akurát nemám,hovorila som jej,že mam malo leukocytov ,no že aj to môže byť jeden z problémov,a mam si nasadiť Indonal,udržuje hormony a zvyšuje imun.,biopsiu že by ani nebolo treba,a že ked sa nedarí, neni problém v liekoch,väčšinou je problém sliznica, a že mala pacientku 47ročnu, a teraz idu dosť darovaé emb., tak pani preliečila a darované jej vložila a otehotnela,na 11pokus, takže nechápala ,ked som aj ja mala darované zdrave emb.,prečo nie som tehu,že sa niečo zanedbalo, hm,čiže,aspoň u nej bolo treba preliečiť endometrium,ježiš,taká je zlatá dr.Petrová,taký super pocit z nej,boooooooooooooože,prečo som už dávno ku nej nešla ☹ tak ,že dobre rozmýšla,že až vtedy,ked bude adopt.bábo,že tá psychika povolí a potom ale že mi zavolá,a konkretnejšie že sa porozprávame 😅

karkana
15. máj 2012

a to som sa teraz chcela obj. na enokrinologiu, a termín mi sestrička povedala 😒 😒 skoro som odpadla, na február 2013,to je sila,

silvinka20
15. máj 2012

@karkana tesima ze si sa rozhodla konzultovat aj s niekym inym, velmi ti prajem aby si mala babatko. daj vediet co ti povedali, som zvedava.

silvinka20
15. máj 2012

@karkana a to nemate ineho endokrinologa? pohladaj ineho.

silvinka20
15. máj 2012

@marculik aj ja som mala problem s vajcovodmi, nepriechodne. IFV mi nevyslo, no necudo bo mi odobrali 40 vajok, a teraz som bola na KET a som tehu, baby dufam ze aj vam to vyjde.

marculik
15. máj 2012

@silvinka20 ahoj no tesim sa no aj sa moc bojim sa chcem spytat co a kde je ten KET a co vlastne ti robili,ze ti to vyslo a este vlastne vies mi poradit ked sa nepodari prvy krat kedy sa mozem snazit o druhy pokus?

chilinkaxxx
15. máj 2012

Tak aj my sme dnes boli prvýkrát v Iscare, u dr. Petrovej. Bola veľmi milá, všetko nám vysvetlila, zobrala krv a urobili spermiogram. Ten vyšiel trošku slabšie, tak nám povedala, že máme nasadiť indonal a o mesiac prísť s novou čerstvou vzorkou 🙂. Našťastie všetky ostatné vyšetrenia sú super, všetko je tak ako má byť, náš problém je ED, takže preto nemôžeme mať prirodzenou cestou. A podľa doktorky bude stačiť možno inseminácia a nie ivf. Držte palce, uvidíme o mesiac, či sa žubrienky rozhýbu 😎 a budeme čoskoro tehotní.

milka4
15. máj 2012

@karkana Tak si sa rozhodla pre Petrovu? Ona vie, co robi, treba jej verit!!! Tak Ti drzim palce a prajem Ti, aby Ti bola tak napomocna ako mne 🙂!!!!!!

karkana
15. máj 2012

@milka4 no a prvá veta jej bola,bože žena,vy ste tu chodila desať rokov a ešte nie ste tehotná?tak mi celkom prišlo ľúto,za tie premárnené roky, ☹ ale mám iskričku nadeje,i ked malú, no a ten Indonal ,hovorila dr., že ide davať každemu,lebo ma skusenosti a veľmi pomáha aby sme otehotneli,babenky,tak sa naň opýtajte lekára, skúste

bibi24
15. máj 2012

@karkana moja a co teda navrhla? Ake este vysetrenie, postupy? Okrem tej endokrinologie.
Idem googlit co jeto ten indonal 😉

silvinka20
15. máj 2012

@marculik KET je prenos rozmrazeneho embria, na ifv som bola v decembri a vo februari som mohla ist na ket no bola som chora tak som to radsej odlozila, podla mna je lepsie trosku pockat kym sa ti po IFV hormony trosku upokoja, aspon pre mna to bolo lepsie. Moje telo priliz prudko reaguje na hormony, ak budes mat vela vajok pri IFV tak potom budes musiet velmi vela pit aby si nedostala hyperstimulacny syndrom, ja som pila aj 6 litrov denne. ty teraz zacinas stimulovat?

marculik
15. máj 2012

@silvinka20 no dakujem za vysvetlenie 🙂 no od dnes som zacala,na kontrolu v piatok tak uvidime a xcela som sa vlastne spytat,ta platba sa plati pred zakkrokom ci po nom a vlastne cca sa kolko plati,mne to bolo trochu aj trapne sa pytat lekarky a bola som aj tak soknuta stoho pera 🙂

milka4
16. máj 2012

@karkana To aj mne pomohlo, ze bola taka presvedcena a rozhodna a nic prilis neriesila ako keby vedela, co sa stane!!!!

katla
16. máj 2012

Dievcata, minule som sa spojila s jednou pani doktorou (ex lekarka z Iscare) lebo som mala zaujem s nou poriesit ake vysetrenia by boli vhodne aby som zistila ci je vsetko ok, kym sa pustim do dalsieho KET/IVF.
Tak mi odporucila toto:
- Karyotyp (genetika)
- Spermiogram + morfologia
- DNA fragmentacia (genetickej zložky spermií)
- Fish vysetrenie chromozomov v spermiach
- FSH receptor
- Protilatky
- trombofilne mutacie

Mozno to bude niektore z Vas zaujimat. Nie v kazdom centre robia vsetky vysetrenia, ale ak by ste mali zaujem mozem Vam potom dat kontakt na tu pani doktoroku (cez IP). Len ked som si zratala vsetky vysetrenia u nej, tak to zial vychadza na 500€ a to je cena bez genetiky lebo tu robia aj v statnej nemocnici cez poistovnu. No brutal palka.
Ale ak sa nam nepodaria KET, tak to asi absolvujeme pred dalsim IVF.

andydi
17. máj 2012

baby,riesi tu niektora z vas prestup z Iscare k Marsikovi na Antolsku?

silvinka20
18. máj 2012

@andydi ja uz chodim na antolsku, ale ja som uz v 6tt. to je fakt ze embia mame este v iscare zamrazene, keby nedaj boze toto nam nevyslo, no neviem potom jak by sa to riesilo.

silvinka20
18. máj 2012

@katla ahoj moja ako dopadli krvne testy, dneska si bola ci nie? daj potom vediet, drzim paste ako silno sa da.

katla
18. máj 2012

@silvinka20 Dakujem moc. Po 14:00 si mam volat za vysledky, tak potom dam vediet. Myslite na mna vsetky, aj ked nadej, ze to bude ako ukazal test je 0,0....1% ale sestricka povedala, ze pokial nekrvacam, tak je tu stale sanca.

andydi
18. máj 2012

@silvinka20 to je super,ze sa vam to podarilo,drzim palce 🙂

mili78
18. máj 2012

ahojte babky...aj ja mozem Dr. Petrovú len a len vychváliť...som týždeň po operácii, brali mi v Ružinove nepriechodný vajcovod a rozrušovali zrasty a Dr. Petrová za mnou 2x prišla. Sama mi navrhla, že keď budem v Ružinove nech jej zavolám a príde sa na mňa pozrieť...je úžasná, dala mi novú nádej a silu bojovať ďalej 🙂

silvinka20
18. máj 2012

@andydi dakujem

katla
18. máj 2012

@silvinka20 Tak som volala. Tusak, test a vsetko sa potvrdilo. Je to negativne. Takze mozeme pokracovat dalej a o mesiac dalsi KET.

silvinka20
18. máj 2012

@katla je mi to tak luto, tak som ti drzala paste. No nevadi treba pozbierat sily a ist znova, nabuduce sa to uz musi podarit. kolkata si bola prei tomto ket?

katla
18. máj 2012

@silvinka20 Ako myslis kolkata som bola?

silvinka20
18. máj 2012

@katla na transfere? ci si zostala na stole alebo nie.

katla
18. máj 2012

@silvinka20 boli sme dve a ja som šla druhá, ale na stole som nezostala, dali ma hneď po na take lehadko. Prečo? To je podstatné?

silvinka20
19. máj 2012

@katla neviem ci je to dolezite, na ifv ma dali dole zo stola a nebolo z toho nic a na ket som ostala na stole, no ale asi to stym az tak nesuvisi, prvy krat som sla velmi rychlo na wc mechur som mala na prasknutie

mamartinka
26. máj 2012

Caute baby.Chcem sa spitat ako to je ked by sme chceli vymenit lekara a ktory je najlepsi.Minuly rok sme absolvovali v Iscare IVF no nevyslo to.Chodily sme Tazberikovej no chcem ju zmenit.Ako to je.Som povedala ze uz to neabsolvujem lebo je to hlavne moc namna psychyka.Asi na kazdu z vas.Pozerala som stranky Iscare no akysi su tam uplne uz iny lekari.Vobec tam niesu co tam boli.Ani Tazberikova uz tam nieje.Ako to je ked by sme chceli lekara zmenit?Inak sme obaja v poriadku len mne tam zistily ze nemam vajicka a netvoria sa mi hormony.Ze mam hormony ako 40 rocna mi Tazberikova povedala.Dakujem za kazdu odpoved.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre