ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 jaaaaaj, dobré vymyslené🙂

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka to hej ale asi je este skoro ked som ju v car piatok podala a neviem ako to oni nosia do poistovne

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 hej, je to určite skoro - všeobecnej to trvá od troch týždňov do dvoch mesiacov. a žiadosti nosia kkaždé dva dni, sa mi zdá že mi to tak hovorili.

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka to som sa nepytala ako to nosia a ai neviem ci to dr hned v piatok aj napisala ale asi hej tak pockam este idem 29. Na hematologiu tak pockam ako dopadne

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 no, mne to vravela petrová, že docent to tam taktto nosí.....takže predsa aj hematoloogické vyšetrenie ideš dat urobiť?

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka hej idem to skusit od obvodnej mam papier tak uvidime nechce sa mi pichat ten fraxiparin ked nebude potrebny

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka a asi zobere potom tie co su schvalene zase so sebou

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 jajaj, ja beriem fraxiparin od prvého septembra, som zvedavá dokedy

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 hej, tak to funguje....mne brutálne rýchlo schválili žiadosť, tú druhú....za osem dní od podpisu v centre

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka aj ja ho mam brat povedala dr ale nieviem ci od stimulky alebo az po vklade

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka moja bolo v piatok tyzden od podpisu tak mam este cas

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 no, alebo zavolaj v priebehu týždna, že kto to má a starosti a sa opýtaj v akom je to štádiu, resp. kedy môžeš očakávať schválenie

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 asi až po vklade podľa mna....ale veru neviem, ved sa dozvieš🙂 ja som si už po tom mesiaci tak zvykla na tu injekciu, ani neštípe, ani modriny nemám, do ramena pichali sestričky, a prosím pekne, som prinútila aj môjho brata, chudáka, ktorý je športovej a z injekcie odpadáva, aby mi prišiel pichnut...tak bol v piatok, sobotu a dnes mi volal či ma prísť už sám od seba🙂)))) takže aj rodinu nutim🙂 muža od piatku nemám doma, v škole je a az zajtra príde🙂

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka cuci a už si teda domka? supeeer a láskavo si zmeň: snaží sa na 9tt 😀

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@lucia2505 no, tak mi akurát písala kamarátka, o ktorej som sa tu už dnes zmienila, test negatívny:( zajtra ide na krv...takže ja si myslím a stále to hovorím, ak to má vyjsť, tak to vyjde aj v hornej dolnej....drž sa moja.

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka ahooooooooooj, nooo, doma som, doma🙂))) už som na to myslela, že to zmením, ale nejaký rešpekt ti furt mám pred tým....zmením si to v stredu🙂 ked budú pečenové testy oka🙂 ale aká si ty vnímaváááá🙂

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka tshaaa ja si všímam všetko haha...pozri, bude ako má byť, nikdy nevieme, čo sa nám pritrafí...musíš sa tešiť z toho, čo máš dnes. My dnes s mužom oslavujeme 1.výročie svadby - zobral ma na steak do steak house na Vajnorskej, potom na koláč do Cafe Mayer 😀 asi padnem v kóme na gauč, strašne som najedená 😀 a ten embryoscope to čo je vlastne? nevieš? ja sa chystám v decembri písať do Brna, už sa nám to blíži...dokonca už aj svokre som povedala o našich problémoch, normálne to vzala v pohode, že kým sme neboli v Brne netreba robiť z toho tragédiu...každý to berie v pohode, že sa nemáme kam ponáhľať...len nikto nevie, čo je snažiť sa prirodzene 5r a snažiť sa umelo rok...

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka áno, máš pravdu..bude ako má byt....a verím že bude dobre...stále som to tak brala 😀

a ty si aký hladoš...pánečku, ja len kukám čo ty do seba spraceš🙂 ale to je úžasné🙂 som si prečítala o tej tvojej bulímii bez vracania, som sa taaaaak pobavila 😀 😀 😀 😀
veľmi vám držím prsty nech to vyjde v tom brne...už ked si takto nastvená, tak to je fajn 😉

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka snažím sa byť tak nastavená, ale vieš sama, že pochybnosť bude vždy...čo keď sa nechytí, čo keď budú spermie horšie,... snažím sa však myslieť iba na to, ako mi povedia, že to vyšlo 😉 veru spracem toho veľa do seba, ale brucho mi po 2ivf začalo rásť a je nejaké nafučané stále...už sa ma zase jedna kamoška pýtala, či nie som náhodou tehotná, v robote to tiež každý riešil...nechápem, čo by z toho mali, by mi kúpili darček alebo čo? 😀 😀 sú to také otázky, ktoré človeka zamrzia, keď vie, že sa mu nedarí už dlho a oni nevedia, čo ty prežívaš...

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka skus dat manľelovi kvapky kotvičníka zemného....mojmu sa polepšie spg o desat percent a to bral len dva týždne, lebo až v septembri som sa chystala stimulovat, rekku dost času a nakoniec bola stimulka v auguste.
presne viem o čom píšeš, viem aj o pochybnostiach. je to strašné na psychiku...a nedá sa ani vypnut ako to niekto radí, teda ja to neviem ☹ možno je to na škodu.
a tie otázky sú fakt hrozné....ludia sú abolútne bezohľadní, niekedy. ja som to tiež zažívala..a aj teraz, som bola v práci, minulý týžden, len tak na skok a hned sa ma pýtali ako, čo, tehotná? netehotná?????

ada83
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka no mne stále pichala mama tak dúfam že v januari bude doma a bude ma pichať

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 a prečo až v januári? dávate si trošku pauzu?

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka a ty si v práci vravela, že ideš na umelé? lebo teda ja nemám chuť s niekým diskutovať o mojich problémoch, vedia to len dve kolegyne a šéfka...nepotrebujem, aby ma rozoberali na fajčiarskej prestávke...musím ale uznať, že sa mi uľavilo, keď som sa svokre posťažovala...ale aj tak to nikto nechápe tak, ako my, čo sme to zažili...je to ťažko, zostáva mi len veriť, že sa to v januári podarí...je to hlavne psychika podľa mňa...

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka cuci a ty vlastne si bola doma po vklade na PN? Či ako?

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka vie to moja sefka a tri kolegyne, ale aj tak mi je zaťažko niečo hovoriť že to vyšlo, lebo je to krehučké....ja by som to najradšej tajila až do pôrodu🙂

no, ale tak rodina to vie...akurát ma brat dnes trošku nazlostil, lebo prišla zo stvrtého poschodia jeho svokra, teda mojej svagrinej mama a sa ma opýtala ako sa mám, či je všetko oka, vedeli že som v nemocke, ved teda 5. týždnov ma nevideli a on mi povedal, že som tehotná...vedeli aj to, prečo som v nemocnici, ved s pýtali a svagriná povedala, viem že nie v zlom to myslela, ale aj tak..

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka 19.8 OPU a hned som si dala PN...24.8. vklad a od 1.9 -2.10. hospitalizácia. ale chcem ist už do práce o týžden

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@ada83 adi, kedy vypláca soc. poist marodku? ktorý den?

fantinka
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka a PN si si dala bo OHSS či si chcela byť doma v kľude? Máš takú namáhavú prácu nejakú? Lebo ja zvažujem PN zase v januári, ale zase nechcem doma čučať do stropu a uvažovať, fakt neviem, čo robiť... To s tým bratom...ber to tak, že by sa to aj tak každý dozvedel raz, taká vec sa neutají dlho...hlavne, keď to bude čoskoro vidno 🙂

cucoriedkacucoriedka
6. okt 2013

@fantinka pn som chcela...ye si oddzchnem trosku..a uz som sa bola dat aj vypísat u lekárky v piatok že pondelok do práce a v nedelu som skončila v nemocnici. tak som v pondelok volala, že ešte budem marodovat..a nakoniec to budú dva mesiace. nie nemám tazkú prácu, teda fyzicky, a psychicky to tiež zvládam, lepšie mi asi bude v robote, už mi je dlho doma bez ludí ver.

hej hej, už to bude pomaly vidiet, mam už také malinké bruško, ale aspon tri týzdne som to ešte chcela podržat v tajnosti.no nedá sa, fakt 😉

lucia2505
6. okt 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj ano máš pravdu, je to vec prírody či osudu, alebo akokoľvek to nazveme, ale podla mňa sú aj iné faktory, ktoré môžu prispieť k úspechu...ako napríklad lepšie laboratórne vybavenie, alebo to ako ti nastavia stimulku, to všetko ovplyvní kvalitu embryí...ja som nebola spokojná v iscare, lebo nie je normálne, aby sme mali 14 kvalitných vajíčok, priatel mal nadpriemerný spermiogram, všetko sa nám pekne oplodnilo bez ICSI a nakoniec to v tom inkubatore skoro všetko pomrelo...a čítala som o tom, že toto je práve najdôležitejšia fáza, ako s tými emryami manipulujú...v klasických inkubátoroch to musia vyberať a vyhodnocovať, stále sa tam mení teplota a toto všetko ovplyvňuje kvalitu embryí, pričom v embryoscope je táto teplota stále konštantná, nikto s tým nemanipuluje, lebo ten stroj si vyhodnocuje kvalitu embryí sám...Podla mňa to môže dosť pomôcť, samozrejme nie každému, lebo je aj veľa iných faktorov. Kamoška mala embryoscope a všetky embryá jej prešli až do štádia blastocysy, na prvý krát sa jej podarili dvojičky. Ja som nemala embryoscope a všetko pomrelo. A takých báb je tu kopa, čo im po PK skoro nič neostalo v Iscare.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre