ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

dejna20
14. júl 2016

Baby ktore ste boli v iscare na pgd povedali vam aj pohlavie vkladaneho embryjka?

pupa_obtecta
19. júl 2016

helovte baby, rada čítam dobré správy. ;) ja nejako od toho môjho biochemického tehotenstva stagnujem, resp. donekonečna čakám na normálnu mrchu a stále nič. včera som bola u svojho gyneko, lebo počas tohto čakania sa mi strieda týždeň slabunké krvácanie a špinenie a týždeň potom pohoda a zas... včera na sone výstelka aj vaječníky ok. doktor nevedel identifikovať odkiaľ krvácam. ale tak vďakabohu nevidel žiadnu cystu ani endometriozu, čo som sa po tých hormónoch bála. bud. týždeň idem zase na sono, že čo robí výstelka maternice a podľa toho doktor uvidí. tomuto mojmu gyneko, čo ma do iscare odporučil som povedala, že už tam viac nepôjdem. bohužiaľ som sa tam nestotožnila s ich prístupom a čo som zas za ten čas postretala známych a vypočula si ich príbehy, tak už vonkoncom nie... rozhodli sme sa pre reprofit v brne. to kvitoval aj moj gyneko, že má podobné pacienty jak ja, čo tam odišli z iscare a sú veľmi spokojné. a sám povedal, že brno je lepšie než hociktoré car v ba, len teda to cestovanie. tak dúfam, že budeme spokojní aj my... uvidíme. ;) držte sa zatiaľ všetky! veľmi nám to všetkým prajem! :-*

ssegra
19. júl 2016

@dejna20 neviem ako je to v BA, ale v Brne nam to nepovedali vraj zo zakona nemozu.. lekar povedal ze ak preferujeme nejake pohlavie a bude medzi tymi embryjkami tak nam ho vlozia ako prve, ale ci to tak bolo naozaj este neviem 🙂

ssegra
19. júl 2016

@pupa_obtecta aj my sme odisli z iscare do brna do reprofitu a je to uplne iny pristup. Keby som to vedela na zaciatku tak do BA ani nejdeme. Uz len to ze v brne patraju po pricinach a az potom robia vklady. Nam sa podarili na prvy sup v brne. Drzim paste aby to aj vam vyslo 🙂

matika78
19. júl 2016

Ahojte, prečítala som pár príspevkov a asi sem nepatrím ale neda sa mi nenapísať pár slov. Mam toho uz vela za sebou a prešla som uz 2 centrami ale až v ISCARE som sa stretla s naozaj ľudským a profesionálnym prístupom. Dr. mi zistila endometriozu o ktorej sme nevedeli a začala s liečbou môjho muža lebo všetky cykly doteraz zlihali asi na tom. Ja som maximálne spokojná, aj s doktormi aj sestričkami aj s prístupom. Co mi jedine vadí su čakacie doby, k mojej Dr sa neda objednať zo dňa na den ale to je asi normálne a minimálne mi aspon zavolá ak nieco súrne potrebujem. Napríklad ja by som sa nikdy nevrátila do gynfivu tam to bolo hrozne. A čo sa týka Brna, nam tam nepomohli ale boli aspon slušní.

melmel78
19. júl 2016

tak kolko ludi, tolko nazorov. Asi naozaj tazko radit, lebo kazdy ma ine skusenosti a riesil ine problemy na zaklade ktorych sa rozhodol ostat, ci zmenit centrum. My sme mozno mali stastie, nemuseli sme chvala bohu nic menit, ani lekara v centre. Vsimla som si, ze niektore kocky robia chybu, ak chodia k viacerym lekarom v jednom centre. Neuvedomuju si, ze je lepsie, ked sa ich problemu venuje vzdy len jeden lekar, aj ked si predavaju karty pacientov, kde je popisane co sa robilo. Vela krat sme aj tej mojej doktorke museli pripomenut co sme naposledy riesili, robili, co som brala, aby sa dostala do obrazu. Necudujem sa tym lekarom, ked vidim, aka fronta ludi tam stoji a kazdemu sa musi venovat osobitne. Zistila som, ze vsetko ma svoju navaznost, liecba, vysetrenia a v konecnom dosledku nase dlho ocakavane tehotenstvo, ktore pride len vdaka uspesnej liecbe. Kazdy lekar ma iny postup, inak by vas liecil a ked to robi viac lekarov naraz, uspech pride len tazko. Je pravda, ze ak sa u jedneho nedari a mate pocit, ze nevie co robi, tak je najlepsie vziat nohy na plecia a utekat inde. Vsetkym zienkam drzim palce, chodim sem, sledujem, ako sa ktorej dari. Je to taka uprimna nefalsovana radost z toho, ze sa to podarilo a to vieme len my, ktore sme si tymto presli 😉

vanda83
19. júl 2016

@melmel78 kradne si to napisala. Ja mam niekedyvyiez povhybnosti ale potom si vzdy poviem ze ked dr pomohol inym, tak pomoze aj nam ☺ja stale verim ze to vyjde. Skor ci neskor.

melmel78
25. júl 2016

Tesim sa velmi, Trisomy test vysiel negativny a teda nemame podozrenie na vrodene vady 🙂 . Nemusim tym padom na amniocentezu, tej som sa velmi bala. Zajtra idem este na meranie NT a ND, potom by som mala mat asi chvilu pokoj od lekarov 🙂 . Chcela by som si este uzit leto, lebo doteraz som bola stale unavena, hlava ma bolela a zaludok. Teraz sa citim lepsie a tak uvazujeme, ze skocime aspon do Chorvatska na par dni k moru. Ako pokracujete vy?

gabika2015
25. júl 2016

@melmel78 No vidis 🙂 je to super sprava, aj ja sa velmi tesim 🙂 esteze sa u nas robi aj ten trisomy test, aj ja by som radsej isla na to, ako na amniocentezu, z tej mam fobiu 😒 Povedali vam aj pohlavie babatka?

melmel78
25. júl 2016

@gabika2015 dakujem, uz som hlavne kludnejsia, aj preto sme chceli ten test, lebo tie stresy a nervy nerobia dobre nikomu, ani tomu malickemu v brusku. No bola som presvedcena, ze to bude chlap ako buk a podla testov to je na 99% dievcatko 😅 . Mne to bolo jedno, hlavne aby to bolo zdrave.

gabika2015
25. júl 2016

@melmel78 Wow!!! Super 🙂 Ja mam zasa pocit, ze cakame dievcatko, mozno aj preto, lebo v nasej rodine su same baby 🙂 Teraz sa uz len nepohadat kvoli menam 😀 Drz sa a pekne oddychuj 🙂

melmel78
25. júl 2016

@gabika2015 dakujem pekne a ty si v ktorom tyzdni teraz? Ako sa citis? Ja som pri dievcatku mala v mene jasno, u chlapca som vahala. Viac - menej s menom suhlasi aj partner, tak je dobre. Nechceme ho vsak hovorit rodine, najme nie svokre, lebo to zasa budu presvedcovania a nechcem mat pocit, ze ho vybrali oni a nie my. Zatial sme nikomu nepovedali, ze to bude dievcatko 😉

ssegra
25. júl 2016

@melmel78 ahoj je super, ze vam testy vysli negativne aspon si skludnejsia. a ako bonus viete pohlavie dietatka 🙂 u mna je zatial vsetko v poriadku, nevolnosti uz pominuly uz mi tusim aj viac chuti jest a citim sa celkovo dobre. v pondelok ma caka velky UTZ tak dufam bude vsetko v najlepsom poriadku 🙂 tie trisomy testy sa tusim platia, vsak? dala si si ich robit, pretoze mas uz dost rokov ci len preto aby si bola spokojnejsia? pri tzch testoch sa zistuju vrodene geneticke vady ako napr. dawnov syndrom?

melmel78
25. júl 2016

@ssegra no sikulka si ty, som rada, ze uz aj tebe je lepsie. Mne sa stav vyrazne polepsil okolo 10-11tt, do 9tt som stale nieco riesila, spinenie, bolesti atd...Inak aj teraz ma bolieva brucho, ale mam podozrenie, ze je to z mocoveho mechura. Robili mi ster, ci nemam nejake bakterie a nasli kvasinky ( co je vraj normal v tehotenstve, kedze sa meni prostredie v posve) a este nejake urea bakterie. O tomto budem diskutovat ale zajtra s doktorkou, lebo mala dovolenku a tak mam tieto info zatial len tak povrchne od sestricky ( mojej maminy 😀 ) . Drzim ti palceky na velky utz, to ti idu robit to sijove prejasnenie? Mne sa to tiez pokusala robit v 12tt, ale babo neposluchalo a nedalo sa. Preto idem zajtra, uz to hadam pojde. Za tie testy sa plati 350€ , nam ich doktorka odporucila, lebo krvne testy neboli dobre. Mala som zvysene hodnoty na downov syndrom 1:130 tusim a tak sme to kvoli kludu podstupili. Inak by som musela na amniocentezu a to naozaj nechcem, ak to nie je nevyhnutne. Ak by krvne testy vysli v poriadku, tak by som zrejme nesla. Na tych Trisomy sa okrem downa sleduju aj dalsie dve vrodene chromozomove vady 18 + 13. To su Edwardsov a Patauov syndrom. Ak by to babatko malo, nemalo by sancu prezit, mozno len par dni. Ale aj keby tieto testy vysli pozitivne, tak sa vraj odporuca amniocenteza, ta je 100% ak by sa malo potvrdit, ci vyvratit nieco, co tam nasli. Je to vsak vo vynimocnych pripadoch a hlavne to mavaju starsie zeny, co ja som prave tento pripad, kedze mam cez 38 a ked budem rodit, budem mat skoro 39 😉 .

melmel78
25. júl 2016

@ssegra jaj a este si kludne kukni www.trisomytest.com tam je toho popisaneho az az 🙂 . Daj vediet, ako si dopadla, bude to dobre, drz sa pa 😉

ssegra
25. júl 2016

@melmel78 my sme mali robenu predimplantacnu genetiku, takze si myslim, ze u nas je zbytocne robit tie trisomy testy kedze vsetky chromozomy boli v poriadku. dve embryjka nam takto vypadli, lebo mali poruchu na chromozome 14 a 18. inak co sa tyka tych bakterii a myslis si, ze to je z mocoveho mechura, mne na to bylinkarka dala prirodne antibiotikum vola sa to kapucinka vacsia mozno by aj to nebolo na skodu, len treba si zistit ci to mozu aj tehotne, popripade sa lekarky spytat. Hej na to sijove prejasnenie tak som zvedava ci bude nase malicke tiez neposedne a bude sa dat vysetrit a hlavne som srasne zvedava na samotne babatko, kedze som ho uz mesiac nevidela 😀

melmel78
26. júl 2016

@ssegra tak uz mam uzv za sebou a vsetko je v poriadku. Krpec ma 7,5cm a ma vsetko co ma mat. Na tie bolesti som sa pytala a hovorila ze to bude najskor z mocaku. Dala mi nejake lieky a potom o 2 tyzdne na kontrolu. Ty mas to sono v pondelok? Tak potom daj vediet ako sa ma malinke 😉

gabika2015
26. júl 2016

@melmel78 ahoj, prepac, ze Ti odpisujem az teraz, ale trapia ma brutalne nevolnosti 😝 Niekedy nevladzem nic robit, len lezat. Momentalne som v 11 tt a uz sa neviem dockat, kedy sa mi zlepsi stav, schudla som na 49 kil, vyzeram ako anorekticka 😒 Uz sa chcem konecne napchavat dobrotami 😀 Mna v pondelok tiez caka velky ultrazvuk ako ssegru. Dufam, ze vsetko bude v poriadku. Co sa tyka mien, mne ich uz mama zacala vymenovavat, co mi poriadne lezie na nervy, mame uplne iny vkus 😒 Vidim, ze malicke ma uz pekne miery 🙂 len tak dalej 🙂 a rychlo sa zbav tej infekcie, aby si si tehotenstvo mohla pekne uzivat 😉

melmel78
27. júl 2016

@gabika2015 ufff to mi je luto, ze ta to zobralo az takto ☹ . No polepsi sa neboj....vraj druhy trimester je lepsi, tak drzim palce 😉 . Ja som uz druhy zacala a musim potvrdit, ze keby mi nerastlo brucho, ani neviem ze som tehula 😀 . Chuti mi, nemam ziadne speci chutky, ani nejake stavy, ze mi je zle. Samozrejme nie kazdy den je posviceni, ako sa hovori, aj mne sa stava, ze som zlomena a unavena uz o 20h a idem skorej spat. Akurat nevladzem tolko chodit, skor sa unavim, inak nic ine. Nohy mi obcas opuchaju a sme tam boli brucho, co je vsak z mocoveho mechura. Daj vediet, ako bolo na velkom ultrazvuku, ja idem najblizsie az 13.9. Akurat vcera som bola vonku s kamoskami, ktore uz maju deti, tak som si vypocula rady, navody a dostala ponuky na oblecenie, vybavicku, kocik a ine veci. Tesim sa brusku 😅

ssegra
27. júl 2016

@melmel78 urcite dam vediet ako sme dopadli 🙂

melmel78
3. aug 2016

@ssegra tak akoo? Horim nedockavostou co mas nove 😉 . Myslela som na teba, dufam, ze vsetko je v najlepsom poriadku.

ssegra
3. aug 2016

@melmel78 ahoj ano vsetko je v najlepsom poriadku malicke je 5,6cm dlhe pekne si tam hopkalo. Vsetky testy co mi brali krv vysli na jednotku. Meranie NT 0,99 a dalsia kontrola az 5.9 tak sa zase nacakam nez uvidim malicke 🙂 som mala posledne dni hekticke tak mi aj vypadlo ze sa mam ozvat 🙂 ozaj chcem sa spytat ci sa chystas na 3D alebo 4D. Mna sa na to pytali baby v praci a veru neviem ci mam ist. Som citala ze sa na to chodi 12-14 tyzden ale mne povedali ze boli az v 20 tak mam trosku chaoz z toho..a ty ako? Malicke poslucha? 🙂

melmel78
4. aug 2016

@ssegra super, tesim sa, ze je drobec v poriadku a mozes sa z neho tesit 🙂 . Ja sa chystam na ultrazvuk 3D alebo aj 4D ale to zrejme overim az toho 13,9 ked pojdem na kontrolu, pripadne sa opytam mami, ze ako to chodi. Viem, ze to tam robia, no ked som sa pred tym na to pytala, vraj je to este skoro, aby bolo babatko pekne viditelne tak odporucaju neskor.

ssegra
4. aug 2016

@melmel78 som si to dnes zistovala a aj moj lekar robi 3D/4D a robia to od 21-24 ze vtedy je dobre to robit lebo malicke uz neni tak male a zase este neni take velke..tak sa opytam mojho lekara az pojdem na poradnu

melmel78
4. aug 2016

@ssegra no jasne a citis sa v pohode? Neboli ta sem tsm brucho? Mna zvykne pichat, ale to len chvilu a potom to prejde. Neviem ci je to z mocaku alebo sa roztahuje maternica. Citim sa zatial fajn a len to brusko mi pripomina ze je tam babenko. Mne zrejme budu robit uzv az ked budem po poradni tak sa objednam. Prsia ta este bolia? Ja ich mam len take plnsie a bolia jedine ked ich dam von z podprdy po celom dni 😀 . Inak brucho sa mi zda nejake velke 😕

ada83
4. aug 2016

Ahojte dlho som tu nebola co nove v iscare

ssegra
4. aug 2016

@melmel78 inak keby mi nemeskala ms tak ani neviem ze som tehu. Sem tam vecer na picha ale rychlo to prejde...skor ma bolia krize vecer castokrat uz dost. Presne ako pises tiez mam plnsie prsia a tiez ma bolia vecer ked dam dole podprsku.... zrazu mam vela podprseniek lebo konecne mam do nich co dat 😀 brusko mam len male zatial ale ty si uz o tri tyzdne dalej. Inak dnes je prvy vecer kedy si uz nedavam utrogestan tak som aj rada ze mam uz po tom

utte
4. aug 2016

@ada83 ahoj Ada. Ty si tusim tiez chodila k Miske - tak ta je opat na materskej. Inak okrem noveho cennika asi nic 😁.

ada83
5. aug 2016

@utte to este viem ze isla na matersku chodila som k nej este pred 1 materskou potom uz k lenke to som kukala ten cenik desny

melmel78
5. aug 2016

@ssegra no ten pocit ze si nemusis nic davat od spodu je super taky pocit volnosti 🙂 . Ja si tiez hovorim ze preco tie prsia nie su take plne stale. Hned ma clovek viac sebavedomia 😀 . Si predstav ze som vcera bola v noci na pohotovosti lebo som sa sla vycurat a zrazu vidim a svetla krv. No skoro som v tom polospanku skolabovala na wc 😖 . Tak som zobudila priatela a sli sme. Bola tam dost neprijemna doktorka ktora mi vynadala ze co chodim s kravinami v noci. Na stastie je vsetko ok. Nedala mi nic, no mne stacil pocit istoty ze mozem pokojne spat. Dnes este malo krvacam ale to su len take bodky na vlozke. Brucho nepravidelne picha. V utorok idem k mojej lekarke ak to dovtedy neprejde.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre