ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

babulka123
12. feb 2009

teraz som ta hladala v nejakej teme.. ze si sa dlho neozvala .. zulka ako sa mas ? vsetko ok???

flock
12. feb 2009

scarlette my to mame take zamotane - genetiku nam robili pred polrokom v iscare, ale mali tam dr., ktora si to brala do rakuska, kde zila, ale ked nam brala krv, tak uz vedela, ze je tazko chora a ze tie vysledky nevie spracovat a napriek tomu nas vzala. ked sa potom snazili dovolat jej, manzelovi alebo ich dcere, aby to poslali sem, ze to vyhodnoti iny genetik, prestali s nimi komunikovat. kazdy mesiac som volala marsikovi, ale ten ma vzdy len odpinkal, ze to trva 2-3 mesiace a mam si zavolat o mesiac...blabla, oni mi nikdy nevolali. tak som sa objednala k druhemu genetikovi, na termin som cakala 3 tyzdne a samo, ze nikto nic neriesil, tak sme sa rozpravali aj s riaditelkou aj s valkym, ze nam urobia nove testy na ich naklady a na tie vysledky stale cakame. a to slubovali, ze to urobia rychlo. no a celkovo je to dnes 6 mesiacov.

scarlette
12. feb 2009

flock tak to je vazne ina tahanica ☹

sylvia21
12. feb 2009

flock = geneticke vysetrenie teda cely karyotyp preplaca poistovana, takze centrum ani pacienti nic neplatia. Nechapem, preco Vam genetiku doteraz nikto nevysetril. Ak chces v IScare, objednaj sa u Dr. Melisovej, alebo Ondrejcaka alebo na Americkom namesti. POtrebujes len doporucenku. Tam je velmi mila a starostliva Dr.Veghova. Ak chces poslem Ti i tel. c.

misik1
12. feb 2009

sylvi...kam na zahorie....mozno budes blizko mna? no to nie je sranda s tou tvojou krajcirkou, ale si sikovnica, nieco vymyslis...
flock, tam je asi taky bordel v tych vysetreniach a papieroch...drzim place nech to mas cim skor a mozete sa pohnut dalej...
scar informuj nas o embryjkach...to spravne je tam... 😉

sylvia21
12. feb 2009

Misik - na Smolinske,je to mala dedinka pri Gbeloch alebo pri Sastine Strazach alebo pri Kuty, je to okres Senica, poznas? Ty kde byvas?
S tymi papiermi si myslim, ze absolutne nestihaju ist do detailov, jednoducho bezia ako na beziacom pase. Neverim, ze si stihaju nastudovat kazdu jednu kartu. Jednoducho pride, opytaju sa Ta , co budeme robit, ty povies a potom sa nieco robi. Ak si nahodou v danej chvili nanieco dolezite sama nespomenies, tak si to niekto asi ani len nevsimne. A to je kvoli tomu, ze su strasne zaneprazdneni. Lenze v konecnom dosledku ide kvantita na ukor kvality. Co nie je dobre.

misik1
12. feb 2009

tak to ides dalej, to nepoznam,ja som okres malacky....
ved to...kvantita na ukor kvality....vazne to nie je dobre!
inspekcia uz konci...boli ja u teba?

sylvia21
12. feb 2009

nastastie neboli, ale este je sanca zajtra. Este sa musim ist pripravit, nemala som cas si nad to este sadnut

misik1
12. feb 2009

no mozno ani nedojdu, ved v piatok by si mohli dat aj volno...a pred prazdninami...ale pre istotu ano, priprav sa...

sylvia21
12. feb 2009

dnes neboli vobec v skole, tak sme si troska vydychli, ale zajtra zase budu v plnom nasadeni 😝
Na jazykoch zatial neboli, boli kor na Slovencine, matematike, prirodopise.

sylvia21
12. feb 2009

Vies, ja sa pripravujem na kazdy den, ale vies ako to musi byt pripravene na hospitacii, vsetko by Ti malo sediet na 100% ma nic nemozes zabudnut. Troska narocne. Dnes som s prvacikmi robila poriadok asi prvych +é minut, Ich triedna je chora a tak to v triede i vyzera. Vsade neporiadok, totalne rozjaseni. Tak nez si dali triedu do poriadku a upokojili sa, prebehlo 10 minut a az potom sme mohli zacat s hodinou. Neviem si predstavit, ze tam mam prave inspekciu.

misik1
12. feb 2009

aspon by videli,ze je to tazke a deti dat do poriadku, aby sa sustredili chce cas...

sylvia21
12. feb 2009

😉

flock
12. feb 2009

genetiku nam pred polrokom robila dr. gecikova a druhykrat dr. ondrejcak. hovoril, ze su to drahe testy a nevedel, ci by to poistovna v kratkom case preplatila 2x, tak ja som trvala na tom, ze ja to platit nebudem, bola to ich chyba, ze si to nevedeli zabezpecit. tak sa mi velmi ospravedlnovali za dr. a ze uz to pojde rychlo. ked som ondrejcakovi volala, tak mi razne vysvetlil, ze december bol kratky mesiac a on mi zavola, ked vysledky budu. odvtedy som s nim nehovorila. minuly mesiac som uz mohla stimulovat, ale pre chybajucu genetiku som nechcela riskovat, tak sme sa s marsikom dohodli, ze dnes pridem na kontrolu a on zatial vybavi genetiku. tak volal ondrejcaka a ten, ze ak vysledky budu, tak ich v pondelok prinesie, ale nepovedal ktory pondelok 🙂

to je pravda, ze v papieroch maju bordel. aj sme marsikovi hovorili, ze mozno su ako doktori dobri odbornici (ale tam sme sa este nedostali), ale manazerstvo im tam kolabuje!!!!
jasne, maju toho vela, ale prave preto to chce system. cakas dlho v cakarni, konecne si dnu, vybavi 3 telefonaty a ked sa vrati k tebe, tak uz nevie o com sme sa bavili. ja uz ked si k nemu sadam, tak mu rovno hovorim, v com je problem a na com sme sa dohodli. je to smutne, ale je to tak.

scarlette
12. feb 2009

flock mne sa nestalo aby si nepamatal veci...dokonca ma prekvapil ked si pamatal info z karty aj zo zakroku co robil asi tri mesiace pred tym s mojou lekarkou v nemocnici...

flock
12. feb 2009

tak to mas fajn, na to, ze tam chodime tak dlho a stoji to iba na tej genetike, by si to pamatat mohol, este si to vtedy aj zapisal a ked som sa pytala ako to s vysledkami vyzera, tak on, ze to ste si mali zavolat...moj muz uz skoro vybuchol, hovoril mu, ze to berie ako poslednu sancu - myslel iscare, ale marsik nepochopil. no ak by to do tych 2 tyzdnov bolo, budem rada... uz som bola na konzultacii aj inde, ale ked si predstavim, ze budem cakat zasa 3 mesiace, tak radsej vydrzim tu

a este sa mi stala taka vec, ze ked ma minuly mesiac nezobral, isla som k valkymu, ten mi predpisal menopur, orgalutran, podpisali sme papiere, vybavila som si predoperacne a marsik sa divil, ze preco do stimulacie? tak to si kazdy lekar robi inak? keby som si tam nesla dat pichnut prvu injekciu a sestricka netrvala na tom, ze ma musi dr. vidiet a bol tam prave marsik, tak stimulujem a nakoniec by mi to prerusil!!! zbytocne by som brala hormony a musela by som si kupit nove injekcie, no uznajte... 😖

sylvia21
12. feb 2009

flock - ani sa Ti necudujem, ze si z toho celeho sklamana. Asi to chce raznejsi pristup. Ved nemozu robit taketo velke chyby, ved ide o situacie, ktore vo velkej miere ovplyvnuju mesiace a roky zivota ludi. Nie len o nejake veci.

flock
12. feb 2009

presne tak, ja som dost citlivy clovek, vzdy to tazko znasam a to sa este nic nedeje.... aj som si poplakala 😠

velmi som sa na to upla, prestala som uplne zit, nic som si neplanovala, nikam som nechodila, vsak na co ked uz budem tehotna.... ale uz som z toho von, vratila som sa do starych kolaji - opat tancujem brusne tance, idem na disku, opat planujem 🙂 len mi je luto toho strateneho casu

scarlette
12. feb 2009

inak zjavne ma kazdy ine metody ci ako si to mam vysvetlit... ja som bola dohodnuta s marsikom ze ma v pondelok robit jedno OPU a spravi mi kontrolu utz ale mal porod na antolskej, tam byva v pondelky, a tak poprosil tazberikovu aby ma kukla... ta mi predpisala nejake lieky a dala mi ich podstatne viac ako bolo treba podla kontroly na dalsi den. este ze som ich nevyberala, vyhodila by som zbytocne 100€navyse, som pockala do kontroly u marsika...a nepotrebovala som ich

sylvia21
12. feb 2009

Flock - Ondrejcakovi kludne zavolaj alebo nech mu zavola tvoj MM, ak by Ti ten hovor mal byt neprijemny. Klasicka genetika by mala byt hotova do 6 az 8 tyzdnov, ked si priratas dva tyzdne cez Vianoce, ked boli dovolenky.

Scarlett - mozno maju i rovnaky recept, ale kazdy ho vari nejako inak 😉

flock
12. feb 2009

tak to je zvlastne, myslela som, ze je to jedno, ale ked kazdy inak? marsik priamo nepovedal, ale bol prekvapeny, ze mi valky vypisal protokol. valkyho som sa pytala dokedy mam brat femoden a on povedal, ze doberiem a uz nemusim, tak som dostala na stedraka mrchu, nebrala som a v januari marsik, ze mam cystu, lebo som vysadila femoden!!! tak tomuto ma kto rozumiet??????

scarlette
12. feb 2009

sylvi a my mame nastastie svoju hlavu 😀

sylvia21
12. feb 2009

flock, vsetko sa ich pytaj, ja sa pytam niekedy i viac krat jednu vec , ked nerozumiem.

Scarlettka, Flock - musime vsetko robit tak, aby sme boli v co najvacsej pohode, aj ked vela veci vypali cistou nahodou, alebo nejakym inym pricinenim. Zivot je tazky. Spoliehame sa na lekarov, ktori su tiez len ludia a maju rozne moznosti, schopnosti a rozne nazory a to sa prejavuje urccite i v odbornej posobnosti. Bohuzial nikto ani priblizne dokonaly nieje. Ja by som len chcela, aby i pri tejto nedokonalosti podarilo splnit nase tuzby.

Dnes ked mi doki robilautv, tak som si priala, aby sme si uz mohli pozriet babatko, ale este asi neprisiel ten sprvny cas 😔 Snad onedlho 😉 u nas vsetkych 😉

flock
12. feb 2009

sylvia - boli sme 1.12. tak ja preto dufam, ze uz to bude, vraj 2 mesiace a marsik, ze aj 3 🙂

ondrejcak poslal muzicka aj musi na urologicke vysetrenie a dovtedy marsik ani valky urologicke nespominali - stale iba ze cakame na genetiku.

moj muz by chcel z iscare odist, uz tam chodi s takou nechutou, ja zatial trpezlivo cakam a ked mi je tazko, poplacem 😢

sylvia21
12. feb 2009

flock, mate na vyber, myslim, ze toto je cele tak podstatne zalezitost v nasich zivotoch, ze by sme asi mali plne doverovat a byt spokojni s ludmi , ktori sa o nas staraju.

scarlette
13. feb 2009

babulky takze 5 vajicok sa oplodnilo, pls kedy sa dohadujem kolko mi ich vlozia a ze ostatne zamrazia?

andy26
13. feb 2009

Scarlette, no kráááááááááásne... jooooooooooooooj,moja .. nech sa to podarííí všetko dotiahnuť do tehu testu...
Ja odchádzam dnes do Prahy varovať bratovu malú.. oni idú plesať.. takže tu nebudem.. Scarlette, v sobotu sa držkaj a hlavne.... odpočívaj.

scarlette
13. feb 2009

andy neboj spravim cokolvek pre tie //,
uz som im aj volala do laboratoria ze zajtra sa dohodneme kolko vlozia a kolko zamrazia, takze budeme doplacat za zmrazenie ale to je v poho

misik1
13. feb 2009

krasne scar...ale ved to ste sa snad uz dohodli dnes pripadne uz vcera po odbere nie...lebo 5 je taky stred robia aj nerobia uz predlzenu kultivaciu, tak to mali konzultovat..lebo ak nie tak by mal byt transfer uz zajtra a aj by zvysok mrazili....

scarlette
13. feb 2009

nedavame PK, zajtra je transfer len sme dopredu nemali dohodnute mrazenie, pri softe je mala pravdepodobnost ze bude tolko vajok, takze zvysok zamrazia a potom to doplatime

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre