ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

damarafrigg
7. feb 2015

@cucoriedkacucoriedka ten 15 deň od IUI mi vychádza na 17.2. a na ďalší deň výsledky. ani si pre istotu nechcem robiť test, tých negatívnych už bolo kopu.
btw: čo znamenajú skratky "ket" , "et", "ohss"

zatiaľ myslím pozitívne 🙂 človek ráta aj s tým, že sa to nemusí podariť, ale zatiaľ verí, že by sa mohlo 🙂

cucoriedkacucoriedka
7. feb 2015

@damarafrigg no tak dufam ze to vyjde🙂 ket je kryoembryo transfer.cize vklad rozmrazeneho embryjka.et je embryotransfer to znamena ze po odbere vajicok oplodnia a vlozia.bud na treti den alebo po predlzenej kultivacii na piaty.siesty.ohss je neprijemna komplikacia po stimulacii vajecnikov.ovarialny hyperstimulacny syndrom.

damarafrigg
8. feb 2015

@cucoriedkacucoriedka aha ďakujem, ešte som tu krátko, tak sa v tých skratkách nevyznám 🙂

cucoriedkacucoriedka
8. feb 2015

@damarafrigg neboj.vseeeetko sa naucis🙂

janoosha
11. feb 2015

Ahojte dievcata, urcite sa to tu uz niekde riesilo,ale nasla som len starsie info...tie co ste v poslednom case podavali ziadost o IVF, ako dlho trvalo schvalenie? Mam VSZP

dorotka2013
11. feb 2015

@alexia17
@ada83
@cucoriedkacucoriedka kocky neviete mi poradit? dnes som 5DC, ms skoncila vcera, dnes uz len rano slabe spinenie, cez den uz nic...ale podbrusko a vajecniky stale bolia, akoby som len teraz mala dostat...mavam velmi slabucku ms, aj bolesti len mierne, vacsinou prve dni...teraz nechapem, neviem co by to mohlo byt...myslite ze by som mala ist k dr? diky za odpoved 🙂

dorotka2013
11. feb 2015

@janoosha ja mam doveru... prvu ziadost mi zamietli asi po 10dnoch :(...druhu sme posiali asi pred 2 tyzdnami a este nic...

alexia17
11. feb 2015

@janoosha ja mam tiez doveru a tak do 3 tyzdnov, tak pocitaj cca 4 tyzdne

alexia17
11. feb 2015

@dorotka2013 ake silne bolesti? Vobec netusim. Ja mavam obcas bolesti len tak ale slabe pichanie bo pocas ovulky

dorotka2013
11. feb 2015

@alexia17 ovulkove bolesti poznam, tie mavam...toto je ine...taky tlak, alebo tupy krc...neviem to opisat...ako pocas ms, ale tu uz nemam... :(, neviem preco ale nemam z toho dobry pocit :(...mam si dat nieco od bolesti?

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2015

@janoosha ja mam.doveru a mala som.schvalenu ziadost za sedem dni.

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2015

@dorotka2013 ja by som skocila k dr.moze to byt cysta napr.

ada83
11. feb 2015

@dorotka2013 ahoj ja by som asi tiez skocila k dr aby ta pozrela

ada83
11. feb 2015

@janoosha cca mesiac to trva moze aj 3 tyzdne

dorotka2013
11. feb 2015

@cucoriedkacucoriedka
@ada83 uvidím do zajtra či to neprestane a skúsim tam zájsť... Diky za radu 🙂

ada83
12. feb 2015

@dorotka2013 ako prestalo to?

dorotka2013
12. feb 2015

@ada83 prestalo...dala som si vecer pred spanim ibalgin a rano uz dobre, chvalabohu 🙂...a ty ako teraz? cakas na ms? kedy ides do centra?

ada83
12. feb 2015

@dorotka2013 hej cakam menzes mam prist 1 dc objednala som sa na pondelok dufam ze nepride skor a rasta na spermiogram a

alexia17
12. feb 2015

@ada83 videla som tu novu, na prvy pohlad mi moc nesadla. Bola pri mne ked robila dr cytologiu a bola v poho. Aj telku som si vsimla ;) bola prazdna cakaren, som nexapala

ada83
12. feb 2015

@alexia17 telka funguje som sa pozerala po 4 rokoch ju konecne pustli a je dobra ta nova mne sa nejako nezda

alexia17
12. feb 2015

@ada83 neviem ci dobra. Tvari sa cudne, vazne. Podavala Miske veci na cyto. Nebla tam Nemethova. Ta nova komunikovala s cudzincom, isiel na spm. Na recepcii bola mlada a kd sme odchadzali obe. Tak nevim. Ale mlada taka vazna

ada83
12. feb 2015

@alexia17 hej. Ta mlada sa mi nepaci chcem moju staru recepcnu a henda dufam ze mi nebude nic pichat lebo sa jej budem bat 🙂

alexia17
12. feb 2015

@ada83 noo, vobec to tam neni take mile a usmievave ako doteraz. Mozno ked ta dobre puchne si ju oblubis 🙂 myslis ze v pondelok bude MS

ada83
12. feb 2015

@alexia17 dufam citim ako keby mal prist kazdu chvilu dnes 28 den cyklu a mavam 31 cca dufam ze nepride skorej

alexia17
12. feb 2015

@ada83 ja tiez dufam ze najskor prid v nedelu, ale cakam v stredu. Ten neorasknuty folikul, to je zle ze?

janoosha
12. feb 2015

@alexia17 @dorotka2013 @cucoriedkacucoriedka @ada83 Dakujem za info🙂 my sme podavali len minuly tyzden,cakanie je tazke... Ved to poznate... A potom to bude asi este tazsie :(

ada83
12. feb 2015

@alexia17 to nie je dobre ale moze sa vstrebat ja mam zase cystu na lavom a uvidime aky bude rastov spermiogram taha sa to cele

ada83
12. feb 2015

@janoosha pozname to mas pravdu ale toto 3 ivf ani neviem ako rychlo bola schvalena ziados ale tiez to trvalo asi mesiac ale rychlo to preslo . To hej poton to bude tazsie ale zvladnes neboj

alexia17
12. feb 2015

@ada83 no ja dufam ze praskne bo co ten folik. Teraz mas? Takze tiez cakas ci praskne?

ada83
12. feb 2015

@alexia17 hej preto este kontrola a rastov spermiogram nedopadol dobre tak uvidime ci pojdeme tak aj podla toho sa rozhodne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre