ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
15. júl 2010

@bobi3 tak ako som sa ja bala injekcii sa neboji asi nikto na svete a zvladla som to, vzdy som si povedala preco to robim a pomaly som si to pichla a naozaj som sa naucila a ani neodpadavam 😀 len vzdy som pri tom sedela, teda zo zaciatku som pri tom skoro lezala, ale casom som zistila, ze tak ma to troska viac boli a v sede som to ani necitila 🙂 zvladnes, neboj velmi ti drzim palce 🙂
@sakura netestovala si? uz mame viac ako polovicu cakania za sebou 🙂

kaciatko81
15. júl 2010

@bobi3 ja myslim, ze keby si si povedala, ze to zvladnes, tak to zvladnes 😉 nie je to prijemne, mne vzdy vadil ten pocit, ze sama sebe a este sa musim na to aj pozerat 😀 ale ako pise nemko, ked vies preco to robis 😵 drzim palce
ja som ani nerozmyslala nad tym chodit tam... a teraz uz vobec, kedze mi hrozi fraxiparine od zaciatku...

bobi3
15. júl 2010

no veď uvidím, len ja budem mať klasické injekcie, nie pero 😒

kaciatko81
15. júl 2010

@bobi3 tiez som nemala pero 😉

nemko
15. júl 2010

@bobi3 ja som mala najskor pero a potom klasicke injekcie - ved to bola ta obava, pero bolo v pohode , ale zvladla som aj klasicke 😉

bobi3
15. júl 2010

@kaciatko81 tak ale ty si šikulka 😉
holky, no ak to zvládnem sama, tak to už potom zvládnem asi všetko... lebo ja som v tomto fakt poserko ☹ 😀

kaciatko81
15. júl 2010

@bobi3 ip

sakura
15. júl 2010

@nemko
no tak to bolo pre mňa utrpenie - tie injekcie. Ale prišla som na to že väčší bol strach ako tá bolesť z tej injekcie - fakt to nebolelo 😀

sakura
15. júl 2010

@bobi3
nebooooooj pôjde to... Aj ja som mala panický strach z injekcií. Fakt to nebolí 😀

sakura
15. júl 2010

baby tak nám to zrejem vyšlo 😵 Urobila som si dva testy lebo tomu prvému som nechcela veriť 😅 A sú tam zretelné dve čiaročky - na oboch 😵
Ale idem volať svojej obvodnej gynde či by som mohla zajtra prísť. Do rána som zle spala - mala som kŕče a bolo mi zle. No snáď to neveští nič zlé 😒

bobi3
15. júl 2010

holky, bolesti sa nebojím, ja sa len nemôžem dívať na to, ako sa to dostáva do tela... to mi robí dosť problém... a keďže si to asi budem pichať sama, budem sa na to musieť aj dívať predsa 😝
@sakura a ako si ich zvládala ty? chodila si potom normálne do roboty? musím si to pichať v nejakú stanovenú dobu či je to jedno? 😕

kaciatko81
15. júl 2010

@sakura drzim palce 😵
@bobi3 toto som riesila aj ja, ze sa na to musim pozerat, ale zvladnes 😉 mne to pichali v cca 24hod intervaloch... bravala som si to do roboty, na chvilku sa zavrela, pichla a robila dalej... ale to boli nizke davky...

bobi3
15. júl 2010

@sakura to je skvelééééééééééé !!!!!!!!!!!!!!!!! držím palčeky, aby bolo všetko ok... a koľké IVF vám vyšlo?

sakura
15. júl 2010

@bobi3
ani ja som sa nemohla na to dívať a ani nemôžem. Ja to nechápem skrátka som sa prvý krát premohla a potom to už šlo....Som sa smiala že to do mňa ide ako do margarínu - tak jednoducho a hladko 😀 😀 😀 😀 Ale teraz keď mi berú krv alebo dostávam injekciu - nemôžem sa pozerať lebo by som odpadla 😀 😀
Skrátka asi na ten čas som bola naprogramovaná že mi to nevadilo 😀

@kaciatko81
ďakujeeeeem 🙂 NO ale pre istotu som sa už objednala k obvodnej gynde - zajtra tam idem na kontrolu a na krv 🙂

sakura
15. júl 2010

@bobi3
ďakujeeem. No toto bolo prvé a dúfam že aj posledné....Ale ešte nie je nič vyhraté.. Uvidím zajtra čo mi povie doktorka.. Dám vám hneď vediet 😵

bobi3
15. júl 2010

@sakura a ty si mala ten kratší protokol, že? júj, moja, ani nevieš, ako ma takéto veci povzbudzujú... a to chodievaš k Valkymu?

bibi24
15. júl 2010

@sakura, jeeeej, no tak to je skvela sprava 🙂 😉 Drzim velmi palce, aby bolo vsetko ok.
Tebe tiez vkladali dve?

sakura
15. júl 2010

@bobi3
ja som mala krátky protokol. Pichala som od 2 dňa cyklu Gonal, potom od 5 dňa pridala aj Cetrotide 🙂 Pichala som 10 dní, potom 1 deň pauza a potom som šla na OPU 🙂 Ubehlo to straaaašne rýchlo 🙂
Chodím k dr Petrovej 🙂

sakura
15. júl 2010

@bibi24
ďakujeeem 🙂 Mne vkladali len jedno 🙂 Máme zamrazených ešte 7 súrodencov 🙂

nemko
15. júl 2010

@sakura ty ides uz zajtra na krvicku?

bobi3
15. júl 2010

@sakura tak to nejako aj ja asi budem stimulovať... ak všetko teda pôjde dobre a nestopnú mi to... a prečo ti vkladali len jedno? dve si nechcela?

sakura
15. júl 2010

@nemko
do Iscare idem až v pondelok. Zajtra idem k mojej gyndoške. Bolo mi do rána blbo, nemohla som ani spať. Od pŕs dole mi napuchlo celé brucho a bolia ma kríže 😒 Tak že mi aj zajtra zobere krvičku...

@bobi3
ja som chcela dve a straaašne. Ale drahý sa bál dvojičiek. On je taký bojko - i keď viem že by im bol rád. Skrátka to bolo na neho na prvý krát moc. Tak sme sa dohodli že skúsime najskôr jedno a keď sa neujme tak dáme vložiť dve 🙂

derylka
15. júl 2010

@sakura gratulujeeeeeem.. 😉 .. dufam že s tými // ťa budeme pekne krásne nasledovať všetky.. 😉

derylka
15. júl 2010

@sakura .. ešte sa chcem spýtať koľko bunkové "mimčo" ti vkladali??

sakura
15. júl 2010

@derylka
ďakujeeem. I keď tomu stále neverím 😵 . Budem šťastná ak mi to potvrdia z krvi a ak uvidím že bije srdiečko.. Ešte sa preto velmi neradujem. I keď v kútiku duše by som najradšej vrieskal od radosti... 🙂

kaciatko81
15. júl 2010

@sakura ja hovorim, ze sa budem tesit az ked budem zdrave mimi drzat v rukach 😅

sakura
15. júl 2010

@derylka
8 bunkové. V piatok som bola na OPU a v pondelok mi ho vkladali 🙂

sakura
15. júl 2010

@kaciatko81
a to je dalšie. Po srdiečku sa nájde každý deň aby som sa nebála že sa niečo stane. Ozaj až keď bude zdravé bábo v náručí tak až potom sa mi ulaví 😵 No a potom sa zas bude pokračovať v iných starostiach 🙂

bobi3
15. júl 2010

@sakura presne aj u nás tak, môj drahý dvojičky tiež nechce a ja som okrem toho taká celá mini, neviem, či by som to tehtotenstvo zvládla 😒 takže my asi tiež vložíme len jedno a bolo by super, ak by s me potom mali aj nejakých mrazáčikov 😉 strašne moc držím palčeky, aby bolo u teba všetko v poriadku 😉

bobi3
15. júl 2010

áno, // na teste ešte nie sú vyhraté, ja však verím, že všetko bude ok a o 9 mesiacov bude aj to krásne zdravé mimi v náručí 😉

derylka
15. júl 2010

@sakura supeeer... 🙂).. ja mám šesťbunkové a osembunkové.... 😉 ... tak dúfam.. 😉

.. ani my sme najskôr nechceli dve... ale ked ich rozmrazili a jedno neprežilo... a dve sa pekne delili.. tak mi ich bolo lúto vyhodiť to jedno do koša... s vedomím že ak by náhodou to čo vložia sa nepodarilo.. by som si určite ešte dlho vyčítala že určite to druhé bolo to správne... takže išli obidve... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre