ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

misik1
13. feb 2009

zajtra nech ti daju tych najkrajsich drobcov a ostatni surodenci si este chvilu pockaju...vela stastia 😉

szilvia31
13. feb 2009

Ahojte,som tu nova.Tiež chodíme do ISCARE,dr Petrovej,je velmi milá.V marci ideme na 1 icsi mám strach ako to bude prebiehať môžete mi napísať nejaké podrobnosti?Asi kolko to bude stáť?

kacicka33
13. feb 2009

Ahojte, pridam sa k vam ak mozem 🙂
Mam dverku po 2. IVF-ICSI u Dr. Maršíka, celkovo som bola velmi spokojna s jeho pristupom. Teraz sa chystame pomalicky skusis stastie znova. Rozhodnuta som pre soft protokol, len by ma zaujimalo, kym navstivim iscare, ake vysetrenia su teraz potrebne pred IVF? Viem ze v minulosti to bolo u zeny onkocyto, chlamydie, a HIV u oboch partnerov. Ako je to teraz? Pribudlo nieco? Rada by som ich absolvovala hned, lebo aj to trosku trva, kym su vysledky a nechcem sa zdrziavat...Manzel mal uz pri nasich prvych pokusoch velmi zly spermiogram a nechceme stratit sancu na dalsi mozny uspech. Mozno z toho nic nebude, ale co ked ano... Dakujem za odpoved a zaroven prajem vsetkym vam, nech sa to podari, aby ste sa mohli tesit z // 🙂

sylvia21
13. feb 2009

scarlettka - dari sa Vam priam uzasne. Velmi sa tesim s tebou. Ja by som si asi dala vlozit tri, nech je uspesnost viacmenej zarucena a zostali by ti dvaja snehuliacikovia. Predsa cerstve embryjka su cerstve embryjka. Ale predpokladam, ze Ti asi budu chciet vlozit maximalne dvoch. Zajtra na Vas budem mysliet a potom Ta cakaju dva tyzdne cakanie. To by ti Andy teraz mohla rozpravat ako si vyplnit ten cas ocakavania. elmi drzim palceky.

Ahoj szilvia - co sa tyka cien, na recepcii mas dostupny cennik, kde si vies presne pozriet podla toho , co potrebujes. Idete i na PGD alebo len na ICSI?

kacicka - kultivacia - chlamidie sa robia stale 🙂 HIV atd.a dalsie, co spominas Ti robia vramci predoperacneho. POcas prvej navstevy Ti Marsik urcite povie, co treba doriesit 🙂

Ahoj Andy, Karkulka, Adinam, Misik, ........konecne tu mame ocakavany vikend 🙂

Uz mam predpisany gonal a decapeptyl, od utorka zacinam pichat.

kacicka33
13. feb 2009

Dakujem Sylvika, mas pravsu, asi bude najlepsie najskor navsivit Maršika a popytat sa. Btw, drzim palce nech Ti narastie cim vac vajicok a nech to pride do uspesneho konca 🙂 😉

scarlette
14. feb 2009

sylvi dakujem, vlozili mi dve a ostatne este cakaju podla toho akosa budu dalej delit a ptotom ich zamrazia, v stredu mam volat ako dopadli zvysny drobci...este vela stastia v stimulke, nech dobre reagujes a je dobra urodicka 🙂

szilvia cennik je aj na stranke CARu, a dokonca aktualny.

kacicka my sme si museli davat robit testy na pohl.prenosne choroby - BWR, Anti HBC, Anti HBsAG, HIV1, HIV2

misik1
14. feb 2009

scarlette 🙂 🙂 🙂 opatrujte a hladkajte sa...

szilvia31
14. feb 2009

Dakujem vam za info. 🙂 Držím vám všetkým palce,verím,že sa to podarí 😉

scarlette
14. feb 2009

misik 😉 budeeeem

sylvia21
15. feb 2009

Kacicka - dobre pories 😉

szilvia31 - hocikedy 😉 nevahaj a pytaj 😉

Scarlettka- tak uz ste krasna trojka 🙂 Ako prebiehal ET? VSetko OK? Ked pojdem ja mam sa pripravit i na nejake komplikacie 🙂 Teraz oddychujes? Predpokadam, ze asi budes teraz doma, ze?

Ahojcek MISIK - co planujes cez dovolenku. Ja lamem MM, aby sme isli pozriet troska niekam na predlzeny vylet ,ale neviem, ci sa podari. V utorok ideme vecer do divadla no a tenro tyzdne zacinam s Decapeptylom.

misik1
15. feb 2009

cauko..
sylvi ja prave balim a zajtra vyrazame do zahrebu cez lublanu......manzel pracovne a ja dovolenkovo..vratime sa v piatok....sme tam kuknem aj na net, ked bude manzelik na pracovnom stertnuti.....
jej do divadla sa aj my chystame ale potom, chceme ist na nieco do l+s. A vy na co idete? stastny start pri stimulke....a preco pises,ze bude provlem pri et?

flock
15. feb 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

scarlettka - super, pekne sa drz a opatruj vsetkych troch

sylvia 21 - dik za povzbudive slova. Najtazsie to byva vzdy ten den po navsteve car. Musim to stravit a potom uz je lepsie.

misik1
15. feb 2009

flock 😉 a preco tvoj muz nechce ist aj inam pozriet?

flock
15. feb 2009

misik 1, ahoj 🙂

myslis do ineho car?

misik1
15. feb 2009

ano presne to...zalezi od toho aky je vas problem...

flock
15. feb 2009

misik, u nas je to problem iscaru, uz pol roka cakame na vysledky z genetiky - najprv gencikova vzala krv do rakuska a nebola schopna ju spracovanu poslat spat, iscare nic neriesil, tak sme absolvovali dalsie testy u ondrejcaka a cakame na vysledky.
najprv som chcela ist inam ja, v decembri sme boli aj v inom care, ale trvalo by to dalsie 3 mesiace, takze radsej uz pockam na tu genetiku a prve IVF absolvujem tu.
manzela uz stve pristup marsika - nic neriesi, dohodneme sa, ze kym prideme na dalsi ultazvuk, tak zisti ako na tom genetika je - este si to zapisal - prideme a on nic 🤐 ondrejcak poslal muza aj na urologicke vysetrenie - marsik nic take nespominal.

takze zatial iba cakame - pol roka, tak uz dufam, ze to cim skor musi byt. kazdz pondelok cakam na telefonat a zajtra je pondelok - tak mozno 🙂

sylvia21
15. feb 2009

Misik - to je uzasne, dobre sa nadychaj vone mora 🙂 Urcite sa ozvi ako sa mate a ake mate pocasie, ci sa da chodit i na prechadzky. Ideme do L+S na " Minus dvaja" Hraju tam Lasica a Polivka. Uz som pocula vela dobrych recenzii. A problem pri ET ? Ani nevie, vzdy nejaky pride a u nas vzdy na 99 % ocakavam podla skusenosti vzdy, i doteraz to tak bolo. Tak sa radsej pytam ,co sa este moze prihodit . Niekedy si myslim, ze dobre ze nie som lekarka, lebo keby som do toho videla viac, tak by som sa i strachovala viac a niekedy si zase myslim, preco som tu medicinu nesla studovat, mohla som sa do vsetkeho aspon troska rozumiet. 🙂
Dobre si na dovolenke oddychnite. DUfam, ze i nam sa koncom tyzdna podari vypadnut a vypnut 🙂

Flock - ono je to tak, ze vsetky tie vysetrenia si musite menezovat sami. Lekar vam len povie odporucania a vy si to musite vybavit a nahat ich a cakat. Je to hrozne, ze sa nemozeme spolahnut na profesionalov, ale je to tak. Myslim, ze to by museli byt inak zaplateni, aby nam takyto luxus mohli dopriat a urcite by museli mat menej pacientov a menej sluzieb. Uz tvoj manzel volal Ondrejcakovi, ci mate vysledky? Mate cislo na Novopharm v Zeleznicnej nemocnici, kt. tieto gen. vysetrenia robi? A na urologii uz manzel bol? To potrebuje ist k obvodnemu lekarovi a jednoducho ist a Marsikovi donesiete len vysledky vysetrenia na zaklade odporucania Doc.Ondrejcaka. Tak hlavne sa drzte, vysledky uz cochvilu budete urcite mat 😉
Ja idem tiez Ondrejcaka otravovat, lebo mi do karty v Iscare nezalozil vysledky z posledneho gen. vysetrenia ako slubil, tak si troska potelefonujeme. AJ tak sa ho musim spytat na nazor ohladne uzivania Detralexu pocas tehotenstva. Este stastie , ze mam dovolenku a mozem cas prisposobot vybavovackam 🙂

misik1
15. feb 2009

flock tak pevne nervy, verim,ze sa to pohne a udete moct stimulovat...
sylvi aj ty si uzi dovolenku a nie len po lekaroch a vybavovackach...
🙂 🙂 🙂

flock
15. feb 2009

misik - uzi si dovolenku a more, isla by som hned 🙂

siliva - tak preco sa potom tvaria, ze ich otravujem, ked sa pytam na vysledky? Myslis, ze su malo plateni? V kazdom pripade ide o sukromne centrum, tak by to malo inak fungovat. Najhorsie pre nas je, ze moc moznosti nemame. Ondrejcakovi volal marsik vo stvrtok, ze ak budu vysledky, v pondelok ich do iscare prinesie, ale nevieme ktory pondelok 🙂 Na urologii bol na druhy den po genetike na zeleznicnej, kde ondrejcak robi. povedal, ze genetiku aj urologiu doda do nasej karty do iscaru. Ale pre istotu - napises mi t.c. do IP?
Ty si kedy bola na vysetreni? Mala si ich viac?

sylvia21
15. feb 2009

Misik, predpokladam, ze tyzden bude urcite pekny, budeme sa snazit 😉

sylvia21
15. feb 2009

OK, Flock, idem si po telefon a poslen ti do IP.. Ja som bola na viacerych vysetreniach, ja i MM. My uz riesime vysetrenia neustale dva roky aktivne a to cakame, chodime, telefonujeme, vybavujeme, kontrolujeme, sledujeme a pri tom vsetko sa snazime byt v pohode.

flock
15. feb 2009

uha, 2 roky? ja som vysadila ATK a nechali sme tomu volny priebeh, keby som vtedy vedela....takto k 2 rokom pribudol dalsi polrok.... ja sa snazim byt co najviac v pohode, ale na druhej strane som o pol roka starsia... a na prvy pokus nie je vysoka uspesnost 🙂
chodis tiez k marsikovi?

scarlette
15. feb 2009

ahojte...
Sylvi transfer bol relativne ok, len mal lekar pb s mojim krckom ale inak v poho...prilepil mi ich tam tak dufam ze sa chytia potvorky..a ja som doma stale, utorky a piatky chodim na uctovnictvo a na vikend ideme na oravu k svokre...ale inak oddychujem
inak sylvi tvoje pocity chapem, ja som tiez stale cakala co bude zase pb..lebo doteraz to tak bolo a tak ma totalne prekvapila info o 7vajickach a z toho5drobcov...dve mi vlozili bez pb a tie tri cakam ci sa budu dalej delit a bude co mrazit alebo ako...
misik si to tam krasne uzi, a co to pofot 🙂

sylvia21
16. feb 2009

Scarlettka - vdaka 😉 posobis velmi spokojne 😉 Co je pre drobcekov velmi dobre 😉

FLock - nie ja chodim k Durechovej. DOvolala si sa do toho Novopharmu. No je to vela dva roky sa nahanat a vysledky nikde, ale ked to priratam i s pociatocnym snazenim, tak je to v podstate uz 5 rokov. Ke to ozaj dlha doba.

scarlette
16. feb 2009

sylvi 🙂 len zatazkavajuca skusak bude vikend u svokry 🙂 ale v sobotu mame v plane ist nakupovat do polska, vecer vonku, v nedelu budeme doma a skocime na cintorin a v pondelok idem do jedneho butiku so spodnym pradlom a potom uz do ba...tak hadam prezijem 🙂

flock ja chodim k marsikovi .

sylvia21
16. feb 2009

Scarlette - nebojis sa, ze prechladnes? Ja by som asi ku ziadne svokre nesla a radsej bola doma len s manzelom. Mozete ist na prechdzku i doma. To by som asi urobila ja. Ale mozno mate vazny dovod ist.

scarlette
16. feb 2009

sylvi potrebujeme tam poriesit zopar veci ale prechladnutia sa nebojim, som vyzbrojena termopradlom a aj dobrymi topankami 🙂

sylvia21
16. feb 2009

tak moji krasny vyzbrojeni traja rytieri hor sa na nakupy 🙂

scarlette
16. feb 2009

tak tak 🙂 ideme konecne poriesit take skladacie dvere do spajze, je tam totiz totalne kriva zarubna tak sa tam klasicke drevene nedaju dat... a este nejake veci nakupime kedze zloty siel rapidne dole...a aj kuracinku nakupime 🙂
moj muz sa uz len pousmieva nad tym co ideme kupit 🙂
sylvi ty mas dovcu ze?

sylvia21
16. feb 2009

No ked sa da lacnejsie, tak to vzdy potesi. Kolko je teraz zloti ?
Hej ja mam teraz dovcu, tak mam cas na vybavovanie. Uz som volala 2x do Iscaru , 5 krat do Novopharm, kde sa neviem dovolat, o druhej idem k obvodacke objednat MM na odber krvi na zajtra a ja si po ziadanku k internistovi, internistka mi nedviha telefon, tak asi ma tiez dovolenku a budem musiet ist inde, este ze to tu mam vsetko blizko a na vyber. Poobede si pojdem do lekarne vyzdvihnut decapeptyl. No a to musim este upratat a nieco upiect, lebo zajtra cakame navstevu a cely vikend sme boli u rodicov. Tak sa nenudim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre