ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mayka
autor
4. okt 2006

Sikulka velmi derzim palceky. Moc, moc, moc... 😉

anielik
4. okt 2006

Sikulka drzkaj sa a zajtra vela dobrej nalady,a rozpravaj sa s nimi 😉

tfuj tfuj veeeeeeeeeeeela stasia! a oddychuj, ale nie vela a stres len trosilinka 😉

sikulka
4. okt 2006

anielik ,
nemas skusenosti so spinenim po odbere vajicok?Neviem ci je to normalne,ked ma zajtra caka transfer.
A dakujem za povzbudenie kazdej z Vas,ste velmi zlate. 🙂

anielik
5. okt 2006

Sikulka, uz mas asi po transfere a verim ze uspesnom 😉
No ja som nemala ziadne spinenie. Je mozne, ze ta niecim rozdrazdili tam dole a preto si mala vytok.
Lekarka alebo sestricka vravela ze mozem mat vytok a aj kocky pisali ze mali. Nerob si z toho tazku hlavu, podla mna by to malo byt OK.

Ako sa teraz citis? viem si predstavit tvoje pocity, normalne sa tesim s tebou a musis si povedat, ze to VYJDE!

culinka
5. okt 2006

ahojky anielik,
na sto tiez caka.u vas vyslo na 1 krat? 🙂

anielik
5. okt 2006

Ahoj Culinka,
no ako som aj vyssie pisala my sme mali 3 neuspesne IUI potom laparoskopia 4te neuspesne IUI a uspesne IVF 🙂
Ale zial poznam vela kociek, co boli so mnou a nepodarilo sa to 😢 Nie, ze by som ta chcela strasit, ale este aj ked som volala po 2 tyzdnoch na vysledok bola som na 100% presvedcena, ze to nevyslo.
Ako mne poradil i doktor, netreba vobec doma oddychovat a brat si dofcu. Ja som si len z roboty odskocila na transfer a potom sup sup naspat. A to ma sefova vobec nesetrila ☹ Podla lekara ked sme doma prilis nad tym rozmyslame a to tiez nie je dobre.
Co podstupujete vy? IUI ci IVF?

culinka
5. okt 2006

ideme este na konzultaciu,ale nechcem stracat cas IUI,ma velmi malu uspesnost,chceme rovno IVF.ja som v poriadku,mame problem so SPG.Sme este pomerne mladi (25),takze dufam,ze to zvysi uspesnost.cakas jedno,alebo dve? 🙂

anielik
5. okt 2006

My sme nechceli ist rovno na IVF, ale ked sa nedarilo ina moznost nebola ☹
My mame tiez 28...a cakame 1dneho drobceka 😉
Pri IVf je 40% uspesnost a po zmrazeni a vlozeni embryjka je 60% usp.

sikulka
5. okt 2006

Ahojte dievcata 🙂
Mame po transfere,zaviedli nam dve embryjka.
Vsetko som lepsie popisala v teme umele oplodneni-jak taky spisovatel... ale spala som od obeda,takze sil na pisanie mam...
Majte sa krasne a opatrujte sa dievcata. 🙂 🙂 🙂
anielik, Tebe embryjka vkladali na ktory den od OPU? Dakujem krasne za povzbudenie, ze to vyjde...ja pevne dufam,ze ano...
🙂
A ja mam 27 a drahy 28,myslim ze ste sa bavili o veku(alebo to bolo v inej teme?) 😉
Pekne oddychujte a pozitivne myslite. 🙂 Ja som si dala zavazok,ze sa nebudem prilis kontrolovat(dokedy mi to ale vydrzi) 😎 Pa.

babetko
30. okt 2006

moji znami na tuto organizaci maji velmi pozitivní dojem meli stejny problem a dnes cekaji miminka tak se neboj a podnikni první kroky ja osobne mem take podobne obtize a cekam jen na doporucení lekaře 🙂

janalel
30. okt 2006

Ahojte
my sme s manzelom zacali chodit do Iscarusu tiez, nakolko chodim do Prosanusu k dok. Marsikovi a on pracuje aj v Iscare. Zatial mame za sebou len geneticke testy a cakame na vysledok
ale poznam ludi, ktory chodili do Iscaru a maju uz babetka

babetko
31. okt 2006

Ahoj sikulko je to moc faj a preji ti z celeho srdce aby ti vše dobre dopadlo.Me bude ted 30 let a jiz jedno dite mame ale chteli by jsme druhe a jelikoz se nám to nedari tak jsem se zacalizajímat i o tuto moznost a jiz jsme zacali podnikat první kroky k tomu aby jsme meli dalsi dite .Jezdíme po vysetreni a to pro nas nevypada zrovna ruzove a jak to vypada tak u ne jsou velké problemy s plodnosti a u manzela take pry je to profesi a i vekem ale nehodláme to vzadnem pripade vzdat a to bych radila vsem co maji podobný problem .je to sice zatez na psichiku ale stoji to zato tak se nebojte a drzte se a dete si za cilem .Mejte se moc a moc fajn a silu. 🙂 🙂 🙂

skipi
1. nov 2006

ahj babetko, prepac aku profesiu ma tvoj manzel a vek, ked to moze byt problem?lebo aj nam take nieco spominali tak som zvedava co hovoria inym...aj ked kazdy sme iny... 🙂

pappo
3. nov 2006

ahojte poznate z ISCARE pani Dr.Ďurechovu?
dakujem

wewerka
3. nov 2006

ahoj Pappo,
ja ju poznam, nedavno som s nou absolvovala IVF zakrok. Super lekarka 😅

pappo
3. nov 2006

wewerka to si ma teda potesila, lebo ma k nej poslal moj lekar po dnesnej navsteve. uz som sa nestihla u nej objednat. ako dlho k nej chodis?
na prvu navstevu siel s tebou aj manzel, ci nie je to nutne?

adkag
3. nov 2006

ahoj Pappo, a co ti povedal lekar?

pappo
3. nov 2006

ahoj adkag no nic nove. nasli sme len par folikulov ale som este len 7DC tak nic zvlastne ani jeden dominantny, ale snad narastie potvora. tak sme sa dohodli ze ma rovno posle do iscaru tak uvidime co bude po prvej navsete. manzel ma vsetko v poriadku, tak teraz je rad na mne.

adkag
3. nov 2006

Pappo, sak moze este dorast folik,urcite je este dost skoro.tak som prekvapena, ze ta hned poslal do Iscare, ked este nevie, ci bude ovu.asponze drahy je ok, to by bolo este komlikovanejsie,keby mal aj on problem. u nas je to tak isto, ale ja uz z toho zacinam byt zufala,ze uz sa aj moja ovu akosi spustila sama a furt nic. uz fakt neviem,co dalej.

pappo
3. nov 2006

vies adka ale ja tam uz chodim pomaly 2 roky a stale nic, takze som rada ze sa to pohlo niekam dalej. on urobil vsetko co mohol hor. profil, dake testy ale to je vsetko, dalej uz minevie pomost preto som celkom rada ze skusime nieco nove co nam snad pomoze. aj ked neviem co ma este caka, ale bude to urcite dlha cesta kym zistia v com je problem. nevedela som sa rozhodnut ci iscare alebo ginfiv ale moj lekar povedal ze mam ist k tejto p. doktorke tak konecne zena. lebo muz gynekolog uz stacilo, konecne zena. 🙂 tak dufam ze bude v pohode 🙂

adkag
3. nov 2006

tak drzim palce, nech ti konecne zistia, v com je problema a co najskor ho vyriesite. daj potom vediet,co ti v Iscare zistili.
inak ja mam moju gynekologicku zenu, ale teraz chodim do antisterilnej poradne k lekarovi. ale mne je to v podstate jedno,hlavne ze maju ludsky pristup a vyznaju sa v problematike.
papa a pekny vikend prajem

pappo
3. nov 2006

aj tebe krasny vikend u nas snezi a snezi 🙂 ozvem sa ked bude nieco nove.

petkaerdal
12. jan 2007

Ahoj pappo,aj ja chodim k dr.Durechovej,je zlata. My cakame na odpoved v poistovni a niekedy v maji ma caka umele oplodnenie. Dr.Durechova mi robila inseminaciu,ale nevyslo to,tak cakame na maj,pa

pappo
15. jan 2007

petkaerdal tak to som rada ze si s nou spokojna aj ku mne bola doteraz velmi mila. drzim palceky na maj. takze IUI nevyslo a cakas na IVF? kolko krat si bola na IUI? spermiogram mate dobry?

petkaerdal
15. jan 2007

Ahoj pappo,dakujem. Robila ma iba raz IUI,aj to viacmenej na moju ziadost,ona mi odporucala hned IVF,ale ja som to chcela vyskusat. Preto hned IVF,pretoze priatelov spermiogram je dost spatny. Vy ste ako na tom,pokial ste dosli?

pappo
15. jan 2007

zatial cakam na novy cyklus aby som mohla zacat brat lieky na stimulaciu a cak budem do 26.1. ☹

petkaerdal
15. jan 2007

Ja cakam do maja ☹ ☹ ☹ ,mohla by som aj skor,ale stalo by to viac. Cakas na stimulaciu? Ale mas uz nieco za sebou,co budete robit IUI?

pappo
15. jan 2007

petkaerdal prve IUI, tak zatial neviem co ma caka ☹

petkaerdal
15. jan 2007

Nic to nie je,tak drzim palce. 🙂

harry
18. jan 2007

petkaerdal,
ja som bola v ISCARE na IVF a sú tam nesmierne super lekári. Už som v 36 tt a čakám na to kedy to na mňa príde a naše prvé dieťa bude na svete. Manžel mal tiež zlý spermiogram a navrhli hneď IVF, čomu som sa ja potešila, lebo sa mi akosi čakať nechcelo.
Prajem tebe aj ostatným snažilkám aby to vyšlo a boli ste také šťastné ako ja.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre