Kto otehotnel po IVF a ICSI?

dicinka1
12. okt 2007

chcela by som vediet ci niekto otehotnel po tomto zakroku.ak ano napiste mi pjosim...

lauritka
9. nov 2007

ahoj pahu..no na krvny test mam ist az za 14 dni, ale asi nevydrzim a testnem skor ako sa poznam 😀

janazuza
11. nov 2007

Atina, mne vložili dve , po prvom vyšetrení ultrazvukubolo viditeľné, že iba jedno sa vyvýja a ked som bola v asi 7 tt. tak tlklo jedno srdiečko. Myslela som že sa zbláznim od radosti... ale som bola aj trošku slklamaná, že nie sú dve... Ale čo sme radi, že mámenaše malé šidlo 😀

poivf
11. nov 2007

atina...mne nezistili nic...u nas bol problem s manzelom. ja som uplne v poriadku co sa tyka otehotnenia..preto sme isli na icsi. vybrali zo mna 20, z toho 11 oplodnili..a dala som si vlozit dve...chytilo sa jedno. co som velmi rada...
nie v kazdom centre ti vlozia tri...v gyncare max. 2 a aj to ti najprv lekar pre istotu dopredu vysvetli rizika aby sa uistil, ze naozaj suhlasime s tym ze nam vlozia dve...inac by nam vlozili len jedno..ale na nasu ziadost nam vlozili dve...ake rizika? viacplodove tehu moze mat viac rizik ako tehu s jednym babom...a tiez chcel vediet, ci sme na to naozaj pripraveni, ze ked nahodou porodim aj dve...atd....

LAURITKA.....drzimmmmmmm palceeeeeeeeeeeeeee... 😉

lauritka
11. nov 2007

🙂 poivf dakujem. my sme mali 9 vajok icsi, z toho 7 sa udrzalo. dve vlozili a zvysok mame zmrazene. dufam, ze ich vsak uz potrebovat nebudeme 😉 tiez navrhoval vlozit maximum dve.

kada
11. nov 2007

cafte babenky tak ako zajtra idem na krvicku a ked budu ok tak dostanem knizku
atina ja som bola tiez v poho a mnzel mal pomale ja som mala len nepravydelnu
mrchu.ja som si dala vlozit dve a len jedno sa ujalo aspon.v isceri ti vlozia aj tri ale musis mat nad 40 rok a po niekolko neuspesnych pokusoch
potom sa da s nimi dohodnut.

lauritka drzim palce

poivf
11. nov 2007

lauri...a v ktorom centre si to bola?
prvy krat ivf?

lauritka
11. nov 2007

ano prvykrat. chodim do Splnu v KE. baby a mali ste nejake priznaky, ze to vyslo ? ci az neskor ???? 🙂

kada
11. nov 2007

ja ked som si robila baby test tak vysiel neg. a tehotna som bola ale potom som dostala infekciu tak to nevyslo porodila som predcasne
a teraz druhy krat mi test vysiel poz. ale nic mi nebolo len prsA ma strasne
boleli a teraz mi je stale zle.a kolko dni si po vkladani

poivf
11. nov 2007

uz sa presne nepamatam 😀 to skor moj drahy si pamata take veci 😅 ale viem ze ked som isla na prvy usg (4 tyzdne po vklade) uz som aj zvracala.. 😀

lauritka
11. nov 2007

🙂 no ja som len treti den po vklade. ja som myslela este tie prvotne priznaky, ale jasne, uz si to asi nepamate 🙂

poivf
11. nov 2007

no...nepamatam ☹

lauritka
11. nov 2007

nevadi. aj tak je to asi u kazdej ine. 🙂

kada
11. nov 2007

lauritka stale som chodila na wc

lauritka
11. nov 2007

🙂 no ..ja chodim tiez casto, ale ja aj pijem vela vody, takze to nepocitam. a trocha mam tlaky v podbrusku.prsia ma bolia na dotyk.

atina
11. nov 2007

ahoj babenky,
vdaka za infosky 🙂ja som urcite pripravena aj na dve, viac by som ich ani nechcela vlozit, lebo by som im este viac znizila sancu na prezitie ☹
no nic, uvidime. od vysledkov genetiky ma deli uz len tyzden tak vas potom budem informovat 🙂
ostatnym vam drzim palceky, budem si vas tu "citat" ako sa vam dari.
pekny vecer !!! 😀

emilly77
12. nov 2007

Ahojte kočky!!

Tak aj ja som po 1- vom IVF-ISCI a ujalo sa mi to na 1x a zatiaľ verím že sme OK už som 12 tt. Tak vám všetkým držím palčeky.

Lauritka netestuj sa. Ja som na tehu teste nevidela ani po 12 dni a už som vedela že som tehu. Ale ak by si mala vysoké HCG tak to skús ale určite to nerob pred prvým krvným testom , zbytočne by si bola smutná ak by to neukázalo // a môžeš byť tehu. Tak pekne buď trpezlíváááá.

lauritka
12. nov 2007

😀 emily ahoj. dakujem za radu. 🙂 ale ja som taky pokusitel, neviem , ci to vydrzim. na krv mam ist az na buduci tyzden v piatok. na 14 den od transferu.

emilly77
12. nov 2007

No ja som mala na 14 deň len HCG 33 a na tehot. teste mi to neukázalo a až neskoršie sa mi HCG vyšplhalo vyššie a až potom mi ukázal testík // ale bola veľmi slabučká. Ja len preto aby si zbytočne nebola smutná ak by ti náhodou neukázalo // . Vieš??? 😀 Aj aj som netrpezlivá bola a vidíš teraz už ťahám 12 tt

lauritka
12. nov 2007

🙂 amily tak som rada, ze ti to vyslo..mne napichovali 9 vajok ICSI. sedem ich prezilo. dve vlozili a zvysok dali zmrazit 😉 tak uvidimeeeee 😀

emilly77
12. nov 2007

Mne sa oplodnilo 9, dve mi vložili a 7 mám zamrazených 😀 . Určite to vyjde aj tebe. Musíš pozitívne myslieť.

lauritka
12. nov 2007

emily snazim sa 🙂 a ake si mala prve priznaky ? pamatas ? a kedy asi ?

emilly77
12. nov 2007

lauritka, nemala som príznaky, prsia ma boleli ako teba, ale to mi vraveli, že je asi aj s utrogestanu. Až neskoršie sa mi naliali prsia, ale až omnoho neskoršie. Vieš ja tých príznakov nemám moc ani teraz. Bruško mám väčšie s utrogestanu. Ale ak ťa začne bolieť bruško ako pred mrchou, tak sa neboj, to je dobré znamenie. To som mala dosť často.

kada
13. nov 2007

ahojte babenky tak ako ja sa mam tiez super.
lauritka mna tiez bolelo brucho ale tak jemne aj prsia a tie ma bolia do teraz.aj ma picha pod brusku.teraz som v 8.TT ZAJTRA IDEM NA ULT.
JA SOM PO VLOZENI AJ SPINILA.

kada
13. nov 2007

emili tebe drzim palceky kde si bola na umelom v blave.

lauritka
13. nov 2007

kada dik. upokojila si ma. pocity mam teraz ako na mrchu a miestami necitim vobec nic. okrem citlivych prs. tie mam stale.

kada
14. nov 2007

lauritka a kedy ides na krv.daj potom vediet a stale si hovor ze to bude a h
otovo.ja som bola dnes na ult. a zatial je vsetko ok idem si uz pre knizku
emili ty daj vediet ked pojdes na afp testy ako dopadli das si robit aj odber plodovej vody.

mamartinka
14. nov 2007

baby co to je to IVF.

lauritka
15. nov 2007

kada na krv idem az buduci tyzden v piatok,,,takze este ma caka vela kritickych dni. 🙂
mamartinka ivf je in vitro fertilization, cize umele oplodnenie.

mamartinka
15. nov 2007

dakujem lauritka za informaciu.aj mna manzel nahovaral ale ja nechcem zatial.zatial to chcem nechat na prirodu.co ta na nas zatial kasle.a to umele oplodnenie sa ako robi.je to bolestive.

kada
15. nov 2007

martinka,umele oplodnenie nieje vobec bolestive naprv budes brat hormonalne
inekcie aby sa ti vytvorilo co najviac vajicok potom ti urobia odber vaj.a oplodnia ich spermiami a o asi o dva dni pojdes na vkladanie ked sa podaria oplodnit a cakas na vysledok 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre