Mám ísť najskôr na laparoskopiu alebo na insemináciu?

ivi85
24. aug 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci je lepsie ist na zaciatku snazenia sa najskor na laparoskopiu alebo sa mam najskor nadopovat clostylbegytom a ist na inseminaciu. Doktor nechava rozhodnutie na mne tak budem rada ked mi poradia skusenejsie. Dakujem

sisaha
24. aug 2013

odporucam tretiu možnost a tou je vymena lekara.. Lekar by mal presne vediet aky postup zvolit..a nie nechavat vyber na teba

dukokatka
24. aug 2013

podla toho aky je problem,ze nemozte otehotniet.

iwesska
24. aug 2013

Mojej svagrinej bolo povedane, ze by mala absolvovat najprv laparku, lebo pokial by mala nepriechodne vajcovody, tak IUI bude neuspesne. Vraj aj poistovna cosi preplati, ked je predtym urobena laparka. Teraz uz je po nej, vysledky mala v poriadku, tak idu na IUI.

evakva
24. aug 2013

Jednoznačne najskôr laparoskopia, aby sa zistila priechodnost a stav maternice a až potom IUI. Kolegyni robili najprv IUI, neúspešne. Potom na laparoskopii zistili, že má nepriechodne vajíčkovody. Tak zbytočne brala lieky a platila za zbytočne veci

lucia175
25. aug 2013

Ak ti mozem poradit, tak podla mna najidealnejsie je ist na HSG alebo hycosy vysetrenie a po nom uvidis, ci je laparka potrebna alebo mozes ist s kludnou hlavinou na IUI 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre