Mám nárok na mimotelové oplodnenie?

ayscha
3. feb 2012

Mile maminy, i snazilky... viete mi poradit, ci mam narok ist za mojou gynekologickou a pozjadat ju, aby sme zacali riesit moznost IVF ked som mala nasledujuce komplikacie pri otehotneni:
- rok 2007 otehotnenie, nasledne na naliehanie lekara a zrejme poskodeny plod prerusene tehotenstvo
- rok 2008 otehotnenie - samovolny potrat v 9tt
- rok 2009 otehotnenie - moj pokladik - syncek
- rok 2011 otehotnenie - mimomaternicove tehotenstvo - odobraty jeden vajcovod
Odvtedy sa uz pol roka snazime prirodzenou cestou a nic.. viem, ze je to kratko, ale uz sa po vsetkych tychto udalostiach nechcem spoliehat len cisto na prirodu.
Po mimomaternicovom mi nevysetrili, ci mam druhy vajcovod vobec priechodny...
Citala som si o IVF a aj o inych metodach, tak by ma zaujmalo, ci je narok na IVF aj ked chyba iba jeden vajcovod a nie oba...
Vdaka za rady...

jomini
3. feb 2012

Ahoj, ak uvazujes nad ivf, nemusis mat pozehnanie 🙂 do tvojej lekarky, dobre je mat od nej odporucanie, v ktorom iba opise tvoj stav. No aj bez nemo mozes navstivit centrum, ktore si zvolis sama, prosto sa objednas na konzultaciu, tam sa ta popytaju, vysetria a spolocne stanovia postup, ci cakat, ci lataroskopia, ivf alebo iui.
Je to tvoja volba, no ja by som pockala, snazite sa este kratko 🙂 Vraj, po odobrati vajicovodu, preberie jeho funkciu druhy vajicovod. Vseobecne je narok na ivf aj pri jednom ci oboch fungujucich vajicovodoch, zalezi od uspesnost/neuspesnosti snazenia o babo..no toto uz posudzuje poistovna poistovna, pokial by ste isli na ivf.
Pri laparoskopii ti isto pozreli aj stav druheho vajicovodu, skus sa opytat, drzim palce 🙂

jana2505
3. feb 2012

@ayscha ahoj,urcite by som ti odporucila navstivit centrum asistovanej reprodukcie,tam nepotrebujes ziaden papier od svojej gynek.,oni ti urobia vsetky potrebne vysetrenia aj ked sa snazite o druhe babo kratko mas toho uz dost za sebou a verim ti ze ta neistota je hrozna,ved za to ze sa objednate s manzelom do centra a nechate sa vysetrit nic nedas aspon budete vediet na com ste.potom podla urcenia diagn.,uvidite ze ci bude IVF potrebne alebo nie a ak budes mat odporucanie z centra tak poistovna by ti nemala ziadost zamietnut asi aj zavisi od toho aku mas poist.,lebo som pocula ze dovera robi trosku problemy.drzim palce.

ayscha
autor
3. feb 2012

baby dakujem za rady, som v tomto uplny novacik - vzdy sme to nechali na prirodu, ale uz z toho zacinam mat vazne troska stresy.. predsa len po odobrati vajcovodu o 50% mensia sanca a to uz sme sa snazili predtym otehotniet 8 mesiacov... a clovek nemladne 😅 ...
Nevedela som, ze tam mozem ist aj bez dakeho odporucenia od lekarky. Tak to urcite budeme riesit.. teda pockame este asi 4-5 mesiacov a ked nic tak aspon pojdeme vyzistit ako sme na tom, lebo aj tie procesy vysetrenia a schvalenie poistovnou trvaju nejaky cas...
No a s tou zdravotnou poistovnou si ma nepotesila, akurat tento rok som prvy krat v zivote prepoistila na Doveru 😝

ayscha
autor
3. feb 2012

jomini - mne to nerobili laparoskopicky, ale cez jazvu po cisarskom.. ale nic mi nepovedali, ze by nebolo v poriadku a aj vysledky z histologie som davala gynekologicke a nepovedala nic, tak neviem ci mi ten druhy prekontrolovali vobec 😝

tulina77
3. feb 2012

@ayscha no, vela stastia s Doverou, ja som s nou mala hrozne zle skusenosti (rok 2010) pri absolvovani prveho a posledneho IVF v mojom zivote - vyzadovali viac vysetreni predlozit k ziadosti ako ine poistovne, neuveritelne dlho ich revizny lekar posudzuje ziadosti, som to tam nahanala kade tade vyvolavala kym som dosiahla schvalenie (chcela som stihnut zakrok este pred letnymi dovolenkami v CARe), no strasne sklamanie prave z Dovery. Hned ako to bolo mozne, som presla do Unionu a uz tam urcite ostanem. Moj poznatok je taky, ze o naroku na preplatenie IVF rozhoduje revizny lekar a kazdy pripad posudzuje zvlast. V CAR samozrejme sa dohodnut na hocicom, ale neviem kto ma na to platit tak strasne drahe zakroky. Nehlade na to, kolko si aj tak musis doplatit za lieky, hoci poistovna odsuhlasi zakrok...

jana2505
4. feb 2012

@tulina77 uplne s tebou suhlasim napriek akoze preplacaniu poistovne su to nekrestanske peniaze ktore treba doplacat za lieky aj za zakrok .Zdravotnu poist.Union mam aj ja a musim povedat ze oni schvaluju ziadost na IVF bez problemov a najrychlejsie za dva tyzdne mi uz prisla odpoved,a ani u ziadneho lekara som nemala problemy skor vyhody takze ja som spokojna.

elise
4. feb 2012

@ayscha máš nárok cez zdravotnu poisťovnu do 39 roku veku🙂 držim palce aby bábenko prišlo čo najskôr k vám🙂 ja mám VšZP a schválili mi žiadosť do 3 týždnoch ale raz som im volala a urgovala.

ayscha
autor
4. feb 2012

dakujem baby... no keby som vedela ako je na tom ta Dovera, tak idem do Unionu.. ale ako vravim, asi to necham este 5-6 mesiacov na prirodu a potom to zacnem riesit... to uz budem mat akurat 30 rokov tak vek problem neni 😉
dakujem za rady, snad sa nam zadari aby aspon tak do 1,5 roka k nam zavytal bocian 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre