Potrat na Slovensku

lui_free
6. mar 2019

Je mi odporúčané umelé prerušenie tehotenstva.
- Prosím, vedeli by ste mi povedať, ako prebiehal váš potrat (a kde) ?
- Mali ste následne nejaké komplikácie, nemohli ste už otehotnieť?
- Je v SR na výber viac metód umelého prerušenia tehotenstva? Viem že v zahraničí je možné, že vám v nemocnici podajú tabletku, ktorou sa potrat vyvolá, alebo druhá možnosť vákuovo vysať. A mne doktorka povedala že v SR sa praktikuje iba kyretáž :o
Bola som šokovaná, to je najzastaralejšia a najnebezpečnejšia metóda! Alebo prosím neviete, v ktorej z okolitých krajín sa to dá aj inak? Máte skúsenosti?
Ďakujem za všetky odpovede.
-

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
6. mar 2019

@lui_free ja som teda toto nikdy neriesila, ale kamoska ano a v zahranici, takze jej tam bola spomenuta aj tabletka, ale dr ju upozornil, ze je to velmi nebezpecne a vlastne jej to ani nedoporucil (nepamatam uz ale, o ktory tyzden sa jednalo, mozno na zaciatku je to este ok, netusim). Takze myslim, ze akokolvek to iste rizika so sebou ponesie, bohuzial...

selest
6. mar 2019

Ta tabletka je len do urciteho tyzdna. Tusim je to mozne uz aj v cechach. Poda sa tabletka na usmrtenie plodu pod dohladom lekara a potom tabletka co vyvola potrat. Ja zijem v zahranici a po MA som taku tabletku pouzila ale uz len tu na vyvolanie potratu-krvacania kedze plod uz nebol. Silne krvacanie inak sa to dalo zvladnut. Len neviem ci sa da tak cestovat do zahranicia koli tomu to si uz musis zistit.

selest
6. mar 2019

A vakuovo vysat sa da aj u nas ale tusim len do 6tt.

lui_free
autor
7. mar 2019

@lindusss2016 Ďakujem. Prosím a nevieš kde v zahraničí bola?

lindusss2016
7. mar 2019

@lui_free mne sa zda, ze vtedy bola vo francuzsku, ale uz si to mozno zle pamatam

jamimka
7. mar 2019

Do 6tt miniinterupcia, do 12tt interupcia. Kyretaz. Je to praveze rychle a malokedy s následkami. Som po MA a mala som moznost pockat do samovolneho potratu, alebo kyretaz, rozhodla som sa pre druhu moznost a bolo to bez komplikácií. A da sa aj anonymne, na súkromných klinikách. Ale ak ti bol odporuceny potrat, tak si uz predpokladam v druhom trimestri, kedy si po dôležitých vyšetreniach pre vyvoj plodu.

levoslava8
7. mar 2019

Momentalne riesim rovnakú situáciu. Rozpravala som sa s kamaratkami, ktore tento zakrok podstupili a z toho, co som sa dozvedela, mam pred interupciou na Slovensku rešpekt. Jednej kamaratke poskriabali maternicu a má problemy. K tej tabletke- je naozaj dost nebezpecna a nemusi zabrat. Menej rizikový je zakrok na sále. Sesternici tabletka nezabrala, nevedela vylucit placentu a tak jej museli interupciu nasledne vykonat na sale. Vies si predstavit tie psychicke nasledky, ked mala potrat až na tretíkrát. Odporucila by som ti Cesko. Neviem z ktorej casti Slovenska si, ale napriklad brno mas z bratislavy kusok, ak si zo severnej casti stredneho Slovenska, Ostravu mas blizko tiez. Interupciu robia prave vysatim, cize je ovela setrnnejsia. Pred zakrokom ta uspia. Tu u nas niektore kliniky len lokalne umrtvuju krcok maternice. Kukala som kliniky v Ba aj v Cesku, kedze, bohuzial, to musim podstupit aj ja, a v BA to stalo priemerne okolo 400€ a v ČR 150-200€. Takze si ironicky v lepsom prostredí a za menej penazi.

zara0201
7. mar 2019

@levoslava8 Ak ju musis podstupit z medicinskych dovodov tak urcite neplatis.

levoslava8
7. mar 2019

@zara0201 samozrejme, to mas pravdu, cenu som pisala kvoli tomu, ak by to nebolo prave z tohto dovodu. Pre kazdy pripad. Jednoducho som v skratke napisala, co vsetko o tom viem

blontimka
9. mar 2019

@lui_free da sa v cz ísť na tabletku. Ale iba občan cz. Keď si mám slov3nske občianstvo ta nezoberu

lui_free
autor
11. mar 2019

@levoslava8 Ja som sa práve išla spýtať do Břeclavi a povedali mi z v ČR to podľa zákona slovenkami nemôžu urobiť 😭 som v prdeli z toho

levoslava8
11. mar 2019

@lui_free Tak to naozaj neviem. Ja som sa prave pre lepsie referencie nahlasila do Brna a nemali s tym problem. Mozno kvoli tomu, ze je to súkromná klinika a nie nemocnica? Nemam tusenia.

levoslava8
11. mar 2019

@lui_free Asi zalezi od kliniky, lebo viem, ze niekde vyzadovali, aby mala zena aspon prechodny pobyt v ČR. Ale nevyzaduju to vsetky 🙂

lui_free
autor
11. mar 2019

@levoslava8 Prosím prosím meno kliniky?

vorkola
5. mar 2024

@blontimka Uvedomujes si ze stou tabletkou mozes zabit aj seba,ved ,najdi si na nete,recenzie, A vlastne pokazdom UPT budes mat az do konca zivota neskutocne psychicke problemy .Predsa je to ludovo povedane odpratany novy zivit,zabity akymkolvek sposobom,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre