Mimotelové oplodnenie a zmluva s centrom asistovanej reprodukcie

babusik85
7. nov 2016

Ahojte baby! Chcem sa opytat, ci ste si podpisali zmluvu pred IVF v CAR?
V nasej je aj taka cast, ze ked chceme odist z centra, tak nam neposkytnu mrazacikov.. Aj Vy ste mali taky bod?
Citujem ten bod:
pacienti beru na vedomie, ze v pripade zmrazenia embryi alebo spermii nasou klinikou, budu v Klinike reprodukcnej mediciny tieto embrya a/alebo spermie uskladnene.
Prenos embryi, spermii do ineho Centra asistovanej reprodukcie, je v zaujme zachovania kvality embryi vyluceny.
Inak na konci je, ze mozme odstupit od zmluvy a oni nam navrhnu co bude s mrazacikmi, alebo likviduju ich.
Nechceme odist z Car, ale nemozem vediet co bude o rok, o dva...

wanda52
8. nov 2016

@babusik85 prosím ťa a v ktorom centre Vám dali takú zmluvu? Môžeš mi napísať do správy, ak nechceš verejne, celkom ma to zaujíma, lebo nás zrejme čaká tiež umelé oplodnenie.. ďakujem moc.

magica78
11. nov 2016

to si chrania aj investicie dane CAR. A myslim ze nebudes mat dovod aj keby sa tam zmenili doktori ist niekde inde na vklad. Ved tam podla mojich skusenosti nejde o tom kto ti to vklada ale ci sa to chytí a donosis to. Ich praca skonci dnom vkladu ci uz KET alebo ET.

babusik85
autor
11. nov 2016

Ved ano. Ked by som tam mala embryi,uz by som tam isla na vklad.
Mne ide o to,za mm ma azoospermiu,ale nasli mu spermie v semennikoch.a tie su zamrazene v Car.
A ked sa nam tu nahodu viackrat by sa nepodarilo,a vyskusali by sme iny Car,tak spermie by sme tam nechceli nechat.

magica78
11. nov 2016

@babusik85 tak to potom je ina vec, urcite by som nesla do daneho centra a vybrala take ze by som mala otvorene zadne vratka ako pises

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre