Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

sisajojo
autor
9. jan 2009

ahoj jeej som rada,ze som ta zastihla myslela som si ,ze si neni na nete 😅 mne budu vkladat 2.ma sa to menit ,ale zatial to nieje oficialne potvrdene.tak to sa cudujem.ja som v taunton ,somerset a ideme do bristolu na icsi.a kolko ta to bude vsetko stat..je to okolo 5000??

majkabb
10. jan 2009

ahoj prepac ale vcera som ti uz nestihla odpisat....ja neviem ako tio je s tym vkladanim ,,ale ked sa to ma podarit tak urcite aj s 1 🙂 nas to stalo £3800 😎 ,,este mam otazocku ,,ak smiem ,,butete si nechavat blastocyst transfer? My sa nevieme s manzelom rozhodnut .......je to tazke 😒

sisajojo
autor
10. jan 2009

my nie ,nam idu vkladat 2 embrya a moc si nemozeme vyberat,lebo nam to plati nhs tak my tancujeme oni piskaju 😒 ..ale na vasom mieste by som to skusila

majkabb
10. jan 2009

je to tazke rozhodnutie ale asi sa na to dame ...ved co sa ma stat ,,stane sa,,,,,,, 😉 drzim vam palceky ,,,musi sa to podarit,,,traba mysliet pozitivne.... 😀

sisajojo
autor
10. jan 2009

ved jasne,mas pravdu,treba mysliet pozitivne,ale sama vies,ze ta depka obcas pride 😠 chodte do toho ked to ma vyst tak sa to podari ..aj ja vam drzim palce.nevies ake lieky budes mat a aky postup??budes mat aj buserelin spray??

majkabb
12. jan 2009

ahoj ,,,ja neviem co vsetko., ale mam tu ten invoice ,,co mi poslali tak tu je Fostimon ,,hCG,, Buserelin,,Flagyl,,Salbutamol a este nejake cipky,,,ja vobec neviem co je co 😀 tem postup ,,vraj 21 den cyklu si zacnem pichat prvu davku injekcii a po 3tyzdnoch pojdem na scan,,ak bude vsetko ok tak zacnem dalsiu davku injekcii,,, no a potom uz budem pozorovana kazdy 2 alebo 3 den scanom. to uz by som potom mala ist na ten odber vajicok + manzel spermijky a potom ta praca uz bude na nich ,,,,,,,,,,neviem ci som ti to opysala spravne ale asi tak mi to tam opisali........ 😎 ,,ten postup by asi mal byt ale rovnaky ak sa nemylim ,, ty to mas nejak inak??????????

sisajojo
autor
13. jan 2009

ja som zacala v 19 den norethisterone tabletky tie som mala presne na 7 dni a v den 21 som zacala buserelin sprey do nosa ..ten som si davala a este si aj davam o 8am,12pm,4pm,8pm 1 strek a pred tym nez idem spat si davam 2x strek.o 2 tyzdne po tom ako som zacal sprey som isla na krv a hned o 2 dni som zacala s injekciami menopur kazdy vecer mi mazel o 7 1 pichne..zajtra mam 8 den co budem mat injekcie a to idem na 1 scan a tak mi povedia este kolko si mam pichat a ako mi rastu folikuly ..to pojdem este mozno 2x a potom bude odber ..to zvladneme .tusim ze fostimor je podobne ako menopur to si asi musis miesat nie??alebo mas pero na pichanie?

sisajojo
autor
13. jan 2009

ozaj tie cipky ja ma cylogest..to sa dava az po transfere

majkabb
13. jan 2009

ahoj tak citam ,ze ty mas trosky iny postup.......tie cipky cylogest mam aj ja ...ake si mala vysledky vsetkych testou ,,mne totiz povedali ze mam vsetko nad priemer ,,tak ze mi bude stacit to najmensia davka liecby ,,tak mozno preto je to trosku odlisne ,,ja neviem 😉 ale v UK ma uz nic nesokne ,,vsade ti povedia nieco ine...... 😀

sisajojo
autor
13. jan 2009

no ved jasne ,ja som mala akurat malo zeleza inak vsetko v poriadku ..ved oni ak by nieco nezaberalo ti davky postupom casu upravia

majkabb
13. jan 2009

no ved oni mi to vraveli ,,,ale viies kazde dalsie lieky ,,dalsie peniaze.... 😒 alesnadto bude ok.....

sisajojo
autor
13. jan 2009

no ja viem moja je to drahe ako slak a co uvazujete o zmrazeni embryy?? a ozxaj budes na pn?

majkabb
13. jan 2009

my sme dost veriaci a vies ,,tak dlho sa snazime o mimi a ak by sme ich dali zmrazit a potom nepouzili tak by to vlastne bola vrazda,,,, ☹ tak sme sa rozhodli ,,samozrejme ak vsetko vyjde ako ma,,ak budeme kompletny ,,myslim dost mimi tak potom by sme tie zvysne darovali...... o tej pn neviem ale asi par dni budem musiet zostat po tom odobrati....a co ty? a ako to budes zvladat ..myslim tie 2 tyzdne cakania a velkych muk,,kamoska vravela ze to boli 2 najdlhsie tyzdne v jej zivote 😒

sisajojo
autor
13. jan 2009

tak bude to tazke ja mam 7 dni injekcii a uz mam riadne tlaky na vajecnikoch tak som pn uz od vcera ..a budem asi az do tehu testu.to cakanie bude strasne ,ale zasluzeny odpocinok po tych stresoch sa zasluzi.odkial ste zo slovenska??tvoj manzel je slovak/?

majkabb
13. jan 2009

to fakt tak boli ,,nestras ma 😒 ,,nezavidim ti ,ale bojim sa, ze to caka aj mna.....a nebude to cakanie prilis dlhe??????? nenudis sa???? ja pochadzam z Michaloviec a manzel je z Moravy z Prerova

sisajojo
autor
13. jan 2009

DA SA TO VYDRZAT ..ESTE TO JE MALO IBA 7 DNI CO BERIEM INJEKCIE ..POVEDALI MI ,ZE AK BY SOM MALA VELKE BOLESTI TAK MOZEM SI DA PARACETAMOL 😖 ONI TU INY LIEK ASI NEPOZNAJU STALE DAVAJU NA VSETKO PARACETAMOL 😠

majkabb
13. jan 2009

sak jasne to je vseliek 😀 a vy ste okial?

sisajojo
autor
13. jan 2009

Z PRIEVIDZE OBAJA 🙂

majkabb
13. jan 2009

a ste v UK uz dlho? My 4 roky.......vedie v praci ze ides na IVF a ako na to reagovali ,,myslim hlavne teraz ked je ta kriza a vsade prepustaju???

sisajojo
autor
13. jan 2009

MY TIEZ 4 ROKY 🙂 U MNA V ROBOTE VIE PAR KOLEGIN ,MANAZER A HORE NA PERSONALNOM VEDIA VSETCI,NEROBIM Z TOHO VEDU ..NEMAJU MA PRECO PREPUSTIT ..MAM KONTRAKT UZ 3 ROKY A ZATIAL SA NESTAZUJU A POKIAL SOM OFICIALNE PN A VZDY PRINESIEM PAPIER OD LEKARA KED IDEM DO CENTRA TAK NEMAM SA COHO BAT

majkabb
13. jan 2009

tak to sme na tom rovnako..u mna je to presne take iste,,,,,,mozem sa spytat ako dho ste sa pokusali prirodzene a preco vlastne musite podstupit IVF?

sisajojo
autor
13. jan 2009

MU SKUSAME UZ OD ROKU 2004 ...JA MAM ENDOMETRIOZU A MANZEL MALY POCET SPERMII TAK UZ NEBOLO MOC NA VYBER ..A UZ ANI NEMAM CHUT CAKAT TAHA MA TO DOMOV ,KUPILI SME SI DOMA BYT A CHCEME ODTIALTO PREC

majkabb
13. jan 2009

ja som mala tumor na vajecniku po operacii mi povedali ze vsetko je ok ,,no a stale nic tak som sla na laparku a tam zistili ze sa mi po tej operacii ucpali vajcovody takze len to IVF ,,a sme na tom podobne ja uz tiez chcem ist domov a tiez uz nemam sili cakat ,,,,,,,,,, 😠

sisajojo
autor
13. jan 2009

NO VIDIS TAK SME NA TOM 2 ,ALE HADAM SA TO PODARI,JA SOM TU LEN KVOLI TEJ MATERSKEJ..DOMA BY DOM NIC NEDOSTALA INA TEN RODICOVSKY PRISPEVOK TYCH 25 000 NA TIE MAME NAROK ,ALE MATERSKU 9 MES, MUSIM VYBRAT TU A MOZEM IST SPOKOJNE DOMKOV 🙂

majkabb
13. jan 2009

takto presne zmyslame aj my ,,tiez tu chceme zostat pocas materskej a potom domov 😀 to som nevedela ze mame narok na 25000 ako to?

sisajojo
autor
13. jan 2009

ANO MAS NAROK NA TO ,LEBO TU VOLAKEDY DAVALI ZA NARODENIE 1000 LIB. ALE POLKY TU RODIA AKO JABLONE,TAK TO ZRUSILI A KAZDY SI MUSI NA TO NAROKOVAT VO SVOJEJ KRAJINE.U NAS JE UZ OD JANUARA 25 000 NA KAZDE DIETA ..VYBAVUJE SA TO NA SOCIALKE A POTREBUJES DOKLADY OD LEKARA ,ZE DIETA TI CHODI PRAVIDELNE NA PREHLIADKY..TAK ISTO AJ RODNY LIST A PAS SA VYBAVUJE DOMA KED PRIDES CEZ MATERSKU DOMOV TAK MUSIS VSETKO OBEHAT ..DIETA BUDE MAT AUTOMATICKY SLOVENSKE OBCIANSTVO

majkabb
13. jan 2009

aha ...dik pocula so ze vraj ked skonci materska v UK tak potom si mozes poziadat o matersku doma a mas normalne narok so 3roka dietata,,,pocula si o tom?

sisajojo
autor
13. jan 2009

o tom som nepocula ..ale bolo by to dobre a vlastne by to tak aj mohlo byt lebo sme v unii a pracujeme normalne tak 😀 bolo by dobre,len este keby sa podarilo to icsi

majkabb
14. jan 2009

akurat mi dosli lieky ,,tak zacinam byt nervozna 😀 ,,musime verit ,,musi sa to podarit..... 😉

sisajojo
autor
14. jan 2009

jasne,podari podari a ak nie podari sa nabuduce,ja som bola dnes na 1 scan..mam zo 10 folikul a 3 uz take pekne velke ostatne male,tak musim dalej pichat aby dorastli a v piatok scan 2

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre