Mimotelové oplodnenie v Anglicku

sisajojo
20. dec 2008

je tu niekto kto by sa vedel podelit so svojimi skusenostami s ivf v u.k?? bola by som rada keby nas bola viac ja som len na zaciatku cesty ☹

lienka_1
8. mar 2013

@sisajojo Mali sme konzultaciu u Koudelku. Ja ani neviem aky som mala dojem. Nie som este psychicky vysporiadana s poslednym neuspechom a pri utz mi nasiel myom a na pravom vajecniku cysty. Takze nalozil k uz aj tak velkej kope. Ale moj muz, vecny optimista a praktik, prebral momentalne vedenie do svojich ruk a tvrdi, ze aj ked sa to v Brne na 1-krat nepodari, ale na 2 alebo 3-krat urcite ano 🙂 TAk mu verim, lebo povacsine ma stale aj tak pravdu 🙂
Inak pristup super, atmosfera prijemna. A pacilo sa mi, ze nam Koudelka neschvalil niektore veci, ze by to bolo zbytocne tahanie penazi z nasich penazeniek. A pacilo sa mi, ze to skusa inak ako predtym a ze mi rovno povedal, ze mozno to aj stopneme, ze zalezi na tom, ako bude reagovat moje telo. Ale ze sa zo mna pokusi urobit tehulku 🙂

sisajojo
autor
8. mar 2013

@lienka_1 super ,ja som bola ohurena s pristupom a vsetkym okolo toho a ako jednaju s tebou na rovinu ,lebo v uk som to sice mala zadara,ale nula bodov a tu na slovensku by sme skrachovali ,aj ked to preplaca poistovna 😒 neboj sa zver sa do ich ruk a urcite to bude ok .Moj muz tiez isiel do toho ,ze sa to podari a inu moznost ani nepripustil ,zato ja som nebola az tak optimisticky naladena ,hovorila som si ,ze preco by sa to malo podarit prave teraz,ked sa to doteraz nepodarilo a tak.A ked som bola na vklade ,povedala,ze polezte si zo 20 min a potom mozete ist a mne sa chcelo cikat uz po 3och minutach a to som aj skoro padla z toho kresla ,co som letela na zachod a skoro sa na mna prevratilo ,to som uz isla domov s tym ,ze je to v haji a tak som normalne v aute sedela a na kazdej pumpe na wc a po par dnoch ziadne pocity ,no proste des a vidis 😉 a este Koudelka taky sympos ;)

lienka_1
8. mar 2013

@sisajojo 🙂 🙂 🙂 ja mam pocit, ze tam iba samych sympatakov maju. Som zazrela aj Machaca a Strlcla a Vytouskovu a ziaden z nich by mi nevadil.
No a snazim sa snazim pozitivne mysliet, ale je to drina 🙂

gombicka
8. mar 2013

@sisajojo ako hodnotis pristup v UK? Pises, ze to bolo nula bodov, no co tym myslis? Ze sa nezadarilo, ci to nestalo za to?

sisajojo
autor
8. mar 2013

@gombicka pisem spravu

lienka_1
8. mar 2013

@sisajojo Aj mna by zaujimalo. Som zvedava, ci mame rovnake skusenosti.

gombicka
8. mar 2013

@mzuzka ahoj, citam, ze si pred par rokmi brala Microgynon...ja ho beriem teraz, ako pripravu na IVF, prave som skoncila 22.den a zazrela som slabe spinenie..tak sa ma zmocnil strach, ci to beriem spravne, kedze ako antikoncepcia sa to berie po dobu 21 dni, no ja mam scan az na 28 den. Ked mi volali nechali mi voicemail, ktory bol tak nahraty, asi bol zly signal, tak som si len domyslela, ze az do scanu mam brat Microgynon...no dnes ma chyta panika, ci nemam mat prestavku, kedze som uz 21 dni poprabla...zajtra je sobota, tak sa odpovede na klinike nedockam, tak trochu panikarim....

sisajojo
autor
9. mar 2013

@lienka_1 aj tebe pisem do spravy to iste co gombicke 🙂

gombicka
9. apr 2013

@sisajojo pozerala som si tvoj profi, krasne deturence mate. este raz blahozelam!

sisajojo
autor
9. apr 2013

dakujem aj Teba prajem nech sa to uz konecne podari 🙂

uankab
31. aug 2013

Ahojte baby, my sa chystame v septembri/octobri na fertility clinic.. 3 roky sa nam uz nedari druhe babo, dva roky dozadu sme o jedno prisli v 8tt tehu... viete mi prosim poradit aky je obvykle postup? pod NHS sme si dali spravit vsetky testy (krvne, scan, smermiogram, chlamydia) a vsetko mame v poriadku... na clinic musime ist private :( velka vdaka za kazdu radu!

lienka_1
31. aug 2013

@uankab V UK vas to bude stat majetok. My zijeme v Londyne a dochadzame do Reprofitu v Brne. Na scany chodim k jednemu slovenskemu lekarovi a na samotne ukony do Brna. Lieta tam aj wizzair aj ryanair, ubytovat sa da 5 min od kliniky a cenovo je to neporovnatelne s UK. O kvalite starostlibosti ani nehovorim. Ak chces vediet viac, kludne sa pytaj aj ce IP. Vela stastia ;)

sisajojo
autor
2. feb 2014

ahojte dievcata ako sa mate ?niake dobre spravy? uankab ,jednoznacne Brno reprofit ,odporucam

gombicka
3. feb 2014

@sisajojo lienka sa o nedlho chysta do Brna, a ja na svoj posledny pokus tu v London. Verim, ze nam to uz obom vyjde. A ty ako zvladas dvojcata?

uankab
7. feb 2014

@lienka_1
@sisajojo my sme boli na prvom kole vysetreni, zatial tu v UK... manzelom material je v poriadku, ale ja mam nizku ovarian reserve.. namerali mi iba 5 folikulov 3den cyklu (ocakavali 12), a AMH je nizke tiez (0.56). Doktor nam na rovinu povedal ze odporuca IFV.. mna to velmi sokovalo, este stale sa z toho spamatavam a netusim co robit :( kamosku som mala, ktora postupila ivf a mala s tym kopec problemov... bojim sa toho uprimne povedane...

lienka_1
7. feb 2014

@uankab Nezufaj, este vzdy sa da nieco robit. Kym vies vyprodukovat co i len jedno vajko, je nadej, ze mozes otehotniet. Skus trosku pocitat v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/dhea-alebo-ine-moznosti-na-zlepsenie-amh/
Ja patrim k tzv. low responder. Aj napriek maximalnemu mnozstvu FSH(450j.) som mala iba 4 vajicka. Dala som si vysetrit hladinu vitaminu D a zacala brat decko, sem-tam melatonin a pri soft stimulacii som potom zrazu mala 7 vajicok. FSH mam na svoj vek adekvatny, aj ked ma prudko klesajuci charakter.
No a po mojej skusenosti s Sk a GB centrom vrelo odporucam Reprofit v Brne. Je to uplne ina liga. Drzim palce! 😉

sisajojo
autor
11. feb 2014

@uankab vyskusaj a uvidis ,ale ak si to mas platit sama ,tak ta to vsetko bude stat omnoho viac ako cesta do Brna a spat aj s liekmi aj s celym ivf.Vidis my sme boli 3x v uk a v Brne na prvy sup .

sisajojo
autor
11. feb 2014

@lienka_1 a ako si dopadla v Brne?

uankab
11. feb 2014

@sisajojo citala som vyssie ze si pisala babam svoju skusenost v UK.. mozes sa s nou prosim podelit aj so mnou? velka vdaka!

lienka_1
11. feb 2014

@sisajojo Mame za sebou soft. Vydolovali zo mna 7 vajicok, co je moj zivotny rekord. Isli sme do PK, lebo sme chceli vediet ako sa spravaju embryjka. Na pocudovanie PK prezilo 5, vkladali mi jedno a na mrazenie bolo vhodne iba jedno z tych zvysnych. Ani ET ani KET neboli uspesne. Chystame sa na dalsie kolo, este to nevzdavame 😉

sisajojo
autor
12. feb 2014

@lienka_1 tak bojujte urcite sa Vam to podari 😉 potom sa ozvi ako sa Ti dari

lienka_1
9. júl 2015

@sisajojo Ahoj Sisi. Ja iba taky maly up-date....aktualne 15.tt 🙂 a @gombicka nech sa pochvali sama 🙂 Ako sa vam dari?

sisajojo
autor
9. júl 2015

@lienka_1 to je fantastickeee 😘 užívaj si každý den tak to rýchlo ubehne , len sa šetrí , mne zachvíľku konči
Najkrajšia dovolenka , od septembra do škôlky a ja do práce 😊

gombicka
13. júl 2015

@lienka_1
@sisajojo
lienka, nebonzuj 🙂 ja sa pochvalim, ked to aspon dotiahnem na ten 12 tt. zatial je to len zaciatok 8tt 🙂

lienka_1
13. júl 2015

@gombicka Ved som ani nemukla, ze co a ako 😉

sisajojo
autor
14. júl 2015

@gombicka tak to je fantázia , teším sa s vami baby 👍😀😊

andreaandca
15. júl 2015

Pre vsetky Zeny a mamicky v Anglicku UK.Pripojte sa k nam.Fbookova skupina.Rady, pomoc, stretnutia v UK.
https://www.facebook.com/profile.php?id=7116405...

mirka75
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinauk
23. nov 2015

ahojte.. je tu niekto kto podsupuje IVF v anglicku??

gombicka
8. jan 2016

@katarinauk ja som mala 3 pokusy. potrebujes poradit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre