Mimotelové oplodnenie v Gyn - fiv

adelina84
28. feb 2012

Zdravím, na začiatok by som sa s vami chcela podeliť s mojím príbehom. Mám 27 rokov. S manželom sme sa snažili o bábätko asi rok a nič. Zdalo sa nám to čudné, všetci však hovorili, že máme čas, že to príde, že netreba na to myslieť a pod. Na podnet kamarátky, ktorí boli v tom čase zaradení už do programu IVF, sme však navštívili GYNFIV v Bratislave a hop ... . Zistili, že normálnou cestou to asi nepôjde. Tak sme začali / vyšetrenia, laparoskopia, IUI /. Až nakoniec prišlo k IVF. Boli to poriadne nervy, bolesť. Mám totiž strach z injekcií a nemocníc. Absolvovali sme dlhý protokol. Odber vajíčok a embryotransfer prebehol celkom bez komplikácií a potom to nekonečné čakanie. A včera prvý odber krvi a "nekonečné" 6-hodinové čakanie. Odvaha vytočiť číslo, predstaviť sa a spýtať sa na výsledok. A na druhom konci sa ozve "Všetko v poriadku, zatiaľ ste tehotná, v piatok prídite na druhý kontrolný odber". Radosť, strach, neistota ... . Čo ak v piatok sa výsledok nepotvrdí? Veď som tak nadopovaná hormónmi, nemohli skresliť prvý výsledok???
Neviem, ako to so mnou dopadne, no verím ... . Dúfam ... .
S GYNFIV-om som bola veľmi spokojná, nemala som žiadny problém. Teda zatiaľ ... . Chodila som k doktorovi Drábekovi, párkrát som bola aj doktora Harbuláka.
Spoznala som tam viacero báb, s ktorými som v kontakte. Problémy totiž ľudí tuná spájajú.
Veľmi mi pomohla aj táto stránka, našla som tu mnoho odpovedí, rád ... .
A preto rada pomôžem, ak budem môcť, ktorejkoľvek žienke, ktorá je plná otázok, neistoty, strachu, neznalosti, ako som bola a stále som aj ja. A samozrejme, prijímam vaše rady, námety, postrehy ... .

zuzana231
23. máj 2012

@shawn7 ahoj, vdaka za povzbudenie. 🙂 zatial mame schvalenu ziadost a sme objednani k doktorke. IVF planujeme az august/september. mozno sa este dovtedy zadari 🙂

zuzana231
28. máj 2012

ahojte,
1. IVF planujeme az v auguste. chcela som sa spytat, ako ste to riesili s pichanim injekcii. vsetky okrem jednej (diphereline) si mozem pichat sama. cez tyzden sa chcem dohodnut so sestrickou u obvodneho gynekologa. cez vikend ste chodili na pohotovost? ja sa len obavam, aby sa mi podarilo zabezpecit injekcie kazdy den v tu istu hodinu. dakujem

gooobi
30. máj 2012

@zuzana231 Nemaj obavy, vsetko si mozes pichat sama aj diphereline.

zuzana231
30. máj 2012

@gooobi vdaka za odpoved. asi mi to ma pichat sestricka az po prvu kontrolu v CAR a ked mi to tam ukazu, si budem pichat sama... vsak uvidim, lebo nepotrebujem kazde rano niekam lietat.

gooobi
30. máj 2012

@zuzana231 ja som si od prvej pichala sama, nie je to nic komplikovane, len Pregnyl som si dala pichnut na pohotovosti....som sa bala ze sa netrafim dobre do zadku 🙂

zuzana231
31. máj 2012

@gooobi super, takze si dam prvu pichnut sestricke, nech to viem a potom si budem pichat sama, ved ked si aj ostatne baby pichaju same, zvladnem to aj ja 🙂

gooobi
31. máj 2012

@zuzana231 neboj, urcite zvladnes, najhorsie je pichnut tu prvu🙂 neviem si predstavit ze by som mala kazdy den niekam behat aby mi pichli vcelicku...strasna strata casu....tak drzim palce a hlavne neboj sa toho

dudkav
1. jún 2012

Ahojte, prepacte, ze vstupujem do diskusie, ale zaujima ma, ak odlho trva schvalenie ziadosti a ci v Gyn-fiv robia aj hysteroskopiu a ak ano, ak by som bola ich pacientkou, ci sa za to aj nieco doplaca. Dakujem.

nelly3
1. jún 2012

@dudkav
mne to trvalo cca 2-3 tyzdne uz si to presne nepamatam, to bolo ale v roku 2009 😉 poistovnu mam doveru. minuly rok mi robili hysteroskopiu u nich, teda o poschodie vyssie a platila som okolo 170€. rano som prisla a okolo 14 hod. som uz isla aj domov 😉

dudkav
1. jún 2012

@nelly3 , dakujem. Da sa vobec do gyn.fivu objednat, som tam volala asi 5-6 krat aj viac a nic.

zuzana734
1. jún 2012

Ahojte babulky,hlavu hore 🙂 nam sa to podarilo az na treti pokus, to som mala uz 37 rokov a dnes mi na kolenach sedi 18 mesacna Eliska.vela stastia prajeme

nelly3
1. jún 2012

@dudkav
no ja som sa vzdy dovolala 😉
a volas na dobre cislo?
Telefonické spojenie:
+421 - 2 - 50 10 29 00
+421 - 902 818 100
+421 - 915 450 818
volať môžete každý pracovný deň od 8:00 hod. do 16:00 hod.

gelinka75
1. jún 2012

@dudkav ahoj, teraz vo VSZP trva schvalenie cca 8 tyzdnov, v dovere cca 3 tyzdne, najviac je to vsak vo vszp

dudkav
1. jún 2012

@nelly3 , na vsetky tieto cila som volala, ani tuk, nikto sa neozval, len zaznamnik.
@gelinka75 , to si ma moc nepotesila, ja som VSZP, dakujem.

gelinka75
1. jún 2012

@dudkav no ja viem, ale tak to je ☹ volakedy, ze schvalovali rychlejsie, ja som sa tiez do GF vzdy dovolala, vsak tam sedia na recepcii aj 3

dudkav
1. jún 2012

Tak som sa dovolala, no, neviem, ci je vyhra DR. Drabek 😒

silvik1
1. jún 2012

@dudkav ja chodím Drábekovi a zatiaľ som s ním spokojná. ideš k nemu prvý krát ?

dudkav
1. jún 2012

@silvik1 , ano, prvy krat, ja som prave o nom nic dobre nepocula - necitala, mozno uz zmenil svoj postoj, kedze IVF je poriadny biznis. Nebudem ho sudit, uvidim, ked k nemu prideme.

gelinka75
2. jún 2012

@dudkav ahoj, ohladom GF sa viac pise v teme https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-reprodukcia/pipiny-z-gyn-fiv/ skus sa tam dievcat popytat ohladom lekara, podla mna su tam vsetci odbornici, je jedno ku komu pojdes 😉

rojica
22. aug 2012

@adelina84 Ahoj. Prečítala som si tvoj príbeh a veľmi ma to potešilo teraz práve potrebujeme pozitívnu energiu a silu aj keď sa chystáme do GYN-FIN po prvý krát zatiaľ len na konzultáciu, tak by ma zaujímalo ako to tam všetko prebieha.

annamary27
22. aug 2012

@rojica skús písať do témy pipiny z gin fiv,tam je nás viac.a ku komu idete?

rojica
23. aug 2012

@annamary27 ideme k doktorke Behunovej a chcela som vedieť, ze ako to na začiatku prebieha.

annamary27
23. aug 2012

@rojica na začiatku nám založili kartu,vyplnili základné údaje,opýtali sa koľký den som v cykle,hned som skočila aj na kozu,doktorka si ma prekukla.Zobrala aj kultiváciu.Ja chodím k dr.Stenovej,teraz mi robila tretí vklad a zatiaľ klop-klop sme v tom 😀.
Potom manžela objednali na spermiogram,mna na tretí den cyklu na krv,aby zistili hormonálny profil.Neskôr nám doporučili aj genetiku a manželovi urologa,to sme absolvovali v GF,vtedy pred dvoma rokmi tam títo lekári chodievali v pondelok poobede,lebo boli externí.
Po všetkých výsledkoch odporučili IVF,ešte mi urobili ambulantne prefuky,či som o.k.,čakali sme mesiac na schválenie a šli sme do toho.

rojica
23. aug 2012

@annamary27 Tak to gratulujem, ze vám to vyšlo. My sme absolvovali aj genetika aj urologa a výsledky nedopadli najlepšie, ale tak necháme sa prekvapiť, ze co nám povedia. 🙂

annamary27
24. aug 2012

@rojica my sme mali genetiku o.k, a spermiogram-oligoasthenoteratozoospermie,čiže 4zlé diagnozy dokopy,tiež žiadna sláva,ale stačí,aby tam našli jednu dobrú 😀 😀 😀

rojica
24. aug 2012

@annamary27 tak hadam sa už aspoň jedna dobrá nájde, lebo my ich máme zase viacej mŕtvych ako živých sa im nechce sú lenive.. 😀 😀

rojica
3. sep 2012

annamary27 ahoj chcela som sa ťa opýtať, že koľko asi trvá kým schvália žiadosť?....

annamary27
4. sep 2012

@rojica ahoj,tak mne schvalovali raz 3týždne,raz 6týždnov a raz 4týždne...závisí od toho či si nevymákla akurát dovolenkové obdobie.

rojica
4. sep 2012

@annamary27 tak to veru dosť dlho trvá ale sú to slovenské poisťovne čo iné sa dá od nich čakať...tak dúfam,že to bude čo najmenej...ja som vo VŽSP tak uvidíme... a to nám hneď povedia keď budeme na konzultácii, že čo a ako bude vlastne prebiehať?

annamary27
4. sep 2012

@rojica ano,ked už prídeš po schválení žiadosti do centra,dostaneš do ruky protokol,kde ti vysvetlia a budeš tam mať rozpísané,čo-kedy-kam a kolko picháš,kedy budeš chodiť na kontroly,aké dokumenty a vyšetrenia si musíš do odberu vajíčok vybaviť ...budeš z toho najprv ako jeleň,moj manžel po druhej vete už ani nepočúval,lebo ničomu nerozumel.Potom si to doma pekne v klude pomaly prejdeš a ked niečo nebudeš vedieť spýtaš sa tu a my už staré harcovníčky Ti rady poradíme,neboj. 😉 a dajú ti aj recepty na injekcie,najlepšie je vybrať si to v tej ich lekárni,tam majú všetko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre