Missed abortion po embryotransfere

moondaisyy
5. sep 2020

Ahojte zienky,som prave po cisteni po MA,embryjko bolo zo 3ket,2ivf..Bolo to prvykrat,co som bola tehotna,co nam to konecne vyslo.Viete si predstavit,ze sa mi zrutil svet.Mate prosim podobnú skusenost?neviem ako to prekonat...:((bol to sok z obrovskej radosti neskutocny smútok,beznadej

inas6
5. sep 2020

Ja som tiež tak môj prvý ket vytúžené dve čiarky potratila som v 4 týždni..moja psychyka šla dole ..treba to vyplakať nedrzat v sebe viem ako ti je..a nikdy to úplne neprejde ale bude to lepšie neboj ..

lienocka2808
5. sep 2020

Ked bol spontanny potrat, babatko velmi pravdepodobne nebolo v poriadku a malo vrodenu vadu, nakoľko pri IVF nedochadza k prirodzenemu vyberu tych najkvalitnejsich spermii. Preto je ta uspesnost pri ivf mensia. Ale netreba to vzdavat urcite, treba to tak brat, ze babo by nebolo v poriadku a na svete by trpelo. Zelam vela sil a drzim palce aby dalsi pokus vysiel.

moondaisyy
autor
5. sep 2020

@lienocka2808 to si hovorim aj ja,ze mozny problem je nejaka vrodená vada,ale bojim sa,ze problem je skor na mojej strane..Aj ked som bola nastavena na liecbu napr od reproimunolog.,ale mam aj vrodeny deficit faktora VII,co som aj riesila na hematolog.ale nasi lekari,nekomentujem uz radsej

moondaisyy
autor
5. sep 2020

@inas6 musime sa nejak otriasť a ist dalej:(a aky mate problem, ak sa mozem spytat?ja mam endometriozu:/

inas6
5. sep 2020

@moondaisyy ja mám pco a manžel má horšiu morfologiu

moondaisyy
autor
5. sep 2020

@inas6 a mrazacikov mate este nejakych?my tusim dvoch,tak rozmyslam ze este to s nimi skúsim a ked to nevyjde,zmeníme centrum...

inas6
5. sep 2020

@moondaisyy akurát včera som si po jeho bola môj druhý a posledný nechcela som ísť ale muž má prehovoril tak som mala pauzu 3 mesiace tak som zvedavá

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moondaisyy
autor
5. sep 2020

@inas6 drzim palce aby to vyslo a aby to cakanie rychlo ubehlo🙂

moondaisyy
autor
5. sep 2020

@bambulienka25 z reproimunol.,tam som mala liecbu intralipidmi,ktora si myslim.ze zabrala,ked embryjko prezilo do 6tt,avsak neviem co sa stalo potom,predpokladam ze to bude mojou krvou a tym deficitom.Hematologicka povedala ze nas je 7na SR o ktorych sa vie,ze to mame,ale neda sa to liečiť,potlacat,nic,je to porucha na gene..asi nabuduce dam aj PGD,ale mame ram tych mrazacikov na ktorych sa to neda :(

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moondaisyy
autor
5. sep 2020

@bambulienka25 nedala mi nic,vraj na to nic neeixistuje,pozerala som zahranicne studie,davaju nejaku cerstvo mrazenu plazmu,to ma nejaky kratkodoby ucinok ak som dobre pochopila a rekombinantne aktivovany faktor VIIa ale to je vsetko v zahranici,Usa a tak

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moondaisyy
autor
5. sep 2020

@bambulienka25 kde,mozes prosim hodit link? A kde si bola na hematolog?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moondaisyy
autor
5. sep 2020

@bambulienka25 davali mi K ako kvapky Kanavit pred operaciou,ale nehovorila mi,ze to mam normalne brat...No neviem no,potrebovala by som nejakeho sikovneho hematologa,co sa ozaj vyzná,lebo takto si vsetko samostudiom zistovat..:(

cookie29
5. sep 2020

MA, anembryomola... bohužiaľ áno. Časom sa s tým naučíš žiť. Ja viem že to vyzerá neuveriteľne ale áno len treba čas... mne trvalo 12 rokov kým boli // a potom toto, takze áno svet sa zrútil a viackrát.

moondaisyy
autor
5. sep 2020

@cookie29 cozee 12rokov?,my zatial bojujeme5:((a uz mate dietatko?

maxxim
10. sep 2020

@moondaisyy ahoj.
V prvom rade Ti želám silu na pestovanie odolnosti...pretože bolesť a smutok sa bude odrazať v dalsich krokoch. Chapem ako ti je. My sme si tiež tímto nedavno presli a bolo obdobie ticha" plaču a neistoty do budúcna. Ale, ber to ako skúšku. BOH DÁVA SVOJÍM NAJVÄČŠÍM BOJOVNIKOM NAJŤAŽŠIE SKÚSKY." Tu sa neda spytovať prečo prave ja.... ale čo môžem urobiť , co môžem zlepšiť.... my zvazujeme 2 vklad a tiež mame strach..no stale máme jeden druheho. Mysli na to aj ty, že niesi sama a keď sa trocha odlahčí tak skus si budovať svoju silu na porážkach. Hovor si že čím si si už presla, (li) a budte silný. Držte sa, drzíme Vam palce aby raz i Vam svietilo slnko v náručí🌻

escape22819
17. sep 2020

Ja som bola na tom podobne. Prvy ET uspesny, avsak v 8 tt mi zistili hematom pod plodom, a o tyzden uz nebilo srdiecko . Uplny sok to bol. Aspon nieco na vstrebanie toho hematomu som cakala ze mi daju,.alebo neviem ..

b4bule
19. sep 2020

@moondaisyy nevzdavaj to! Mne sa po 2 missed abortion (v 9 a 6tt) a 5 cykloch IVF podarilo konecne otehotniet a teraz som v 18tt. Chce to len nevzdavat boj a pytat si kazde mozne vysetrenie ktore existuje - klinicky genetik, hematolog, imunolog. Drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre