Nízka hodnota AMH a šanca otehotnieť

zuzzi18
28. máj 2020

Ahojte, namerali mi v CAR veľmi nízku hodnotu AMH - 0,12 a FSH - 14. Mala som endometriózu. Som prvý krát v stimulácii (Diphereline plus Meriofert) a po 6 dňoch sa mi vytvoril len jeden folikul, ktorý zatiaľ nie je ani dostatočne veľký. Zajtra idem znova na sono, či dorástol a bude možný odber. Prosím máte podobné skúsenosti? Podarilo sa niekomu s takými hodnotami otehotnieť cez IVF? Alebo už len darované vajíčka?

sonka_miro
28. máj 2020

@zuzzi18 ja som mala tiez nizke amh 0,22 jedna babenka mi tu na koniku poradila ze amh moze byt falosne nizke kvoli nizkej hladine vitaminu D. Co som aj mala, nemala som ani minimum. Odporucila mi najsilnejsie D-cko a za rok sa mi amh ,zvysilo 4 nasobne a momentalne som v 27tyzdni. FSH som mala vzdy ok, takzr len rada k tomu AMH. Drzim palce.

pink_lady
28. máj 2020

presne ako pise
@sonka_miro hodnotu AMH skresluje nedostatok D3. Mne sa rapidne zvysilo po doplneni D3. Tu na MK je holka, co s 0,03 otehotnela s dvojickami.

smajli87
28. máj 2020

@zuzzi18 ahoj, aj mne odporučila Dr. z reprodukčnej imunologie brať DeVit 2000 1x denne kvôli výsledkom AMH. Je to voľne dostupné v lekárni, 60 kapsulove balenie stojí cca 7-8€

pseudomonas87
28. máj 2020

@zuzzi18 potvrdzujem, vitamin D je malý zázrak, neskutočná dôležitá vec pri všetkých bunecnych procesoch a imunitných reakciách, a 90 % obyvateľstva ho ma nízky!

zuzzi18
autor
29. máj 2020

Ahojte, ďakujem áno viem o tom Dčku aj ho beriem, lenže myslím si, že keby to bolo v nedostatku Dčka tak normálne zareagujem na stimuláciu a vytvorí sa mi oveľa viac folikulov (bežne sa žene po stimulácii má vytvoriť tak cca 20) a mne nedozrel poriadne ani jeden. Takže myslím, že tá moja hodnota AMH odráža asi ozaj ten nedostatok vajíčok ☹

lily411
2. jún 2020

@zuzzi18 ahoj zuzi... sme na tom rovnako ... stimulujem na moje 5.ivf ,zatiaľ mám len dva folikuly ,beriem 350 jednotiek (gonal +meriofert a cetrotide) ... užívam rok d3,melatonin, zinok,femibion,materskú kasicku a nič z toho nepomphlo... prešla som si všelijakými injekciami a nič... skúšam posledný krát...

lily411
2. jún 2020

@zuzzi18 moje amh je 0,6 ...

zuzzi18
autor
2. jún 2020

@lily411 ahoj lily..máš ešte vcelku dobré AMH..našli ti aj nejaké iné problémy? Ja vážne uvažujem nad nadrovanými vajíčkami..aj ma na to smeruje doktorka a aj iné CAR pri tak nízkej hodnote AMH ako mám ja už rovno smerujú na darované

lily411
2. jún 2020

@zuzzi18 no ale vidíš že sa mi ani pri takej hodnote netvoria vajíčka:/ ... Ja som inak ok ,aj manzel ... Ja som povedala ze toto je posledný krát kedy to skúsime a potom darovane, aj keď je to boj medzi mnou a mm ... to bude ešte na dlhé rozprávanie. A ty si inak ok ?

zuzzi18
autor
3. jún 2020

@lily411 ja som mala endometriozu a vzali mi takmer cely pravy vajecnik, lebo na nom bola endometricka cysta, takze u mna preto ta ziadna zasoba vajicok ☹..my sme s darovanym ok, my by sme kludne aj adoptovali keby to netrvá 10 rokov..takze darovane vajicko dam dalo obravsku nadej

lily411
3. jún 2020

@zuzzi18 to je super. My sme v štádiu rozhodovania je to ťažké ale túžba po babatku je silnejšia... držím ti palce nech vám to už vide ✊✊

zuzzi18
autor
3. jún 2020

@lily411 aj ja Ti držím palce, nech je tento pokus už úspešný 🙂 v ktorom ste CAR? my sme Iscare BA

lily411
3. jún 2020

@zuzzi18 my sme ferticent . Zatiaľ spokojná, veď oni tiež nevedia robiť zázraky🙂 .. predtým som bola v gynfive a už nikdy viac ..

zuzzi18
autor
3. jún 2020

@lily411 na ten gynfiv som zatiaľ nič dobré nepočula..my sme zatiaľ tiež spokojní ale sme len na začiatku, dúfam nebudeme musieť meniť centrá, lebo to sú zbytočne nové vyšetrenia, testy atď..

lily411
3. jún 2020

@zuzzi18 na gynfiv dobre slovo nemám ani ja ale čo už.... teraz som spokojná, ono vieš človek pokiaľ neuspeje nie je skoro nikdy spokojný s centrom ... zväčša to tak býva.. Ale sto ľudí sto chutí. Je to veľa peňazí tak dúfam že sa ti podari úspešne dobojovat do šťastného tehulkovania;)

smajli87
5. jún 2020

@lily411 @zuzzi18 smiem sa spýtať, aké negatívne skúsenosti mame v gynfive? Čaká máš 1.IVF a sme práve tam, tak nech viem, čomu sa pripadne vyvarovať...? Ďakujem za zdieľanie skúsenosti a držím vam palce 🍀

lily411
6. jún 2020

@smajli87 ahoj nechcem ta odradiť, to určite nie
. My sme tam boli 3x ,neúspešne, nenavrhli žiadne vyšetrenia, boli sme tam ako na páse, a posledný krát si ma pomýlili s inou pani sestričky a dostala som antibiotiká ktoré som dostať nemala ,tak mi volali na druhý deň nech och neberiem (ked uz som mala jednu tbl za sebou).. povedali že sme mali PK ,čo sme nemali ale doslo mi až o týždeň neskôr ked som si vlastne uvedomila že mi vkladali na 3.den ,ale PK som zaplatila . Potom mi na základe správy vracali peniaze... no proste des. Lenže teraz to tam môže byť už iné, ja som tam chodila v r. 2015 a 2018... A aj sú drahší. Určite chod na konzultáciu A uvidíš aký budeš mať pocit ;)

zuzzi18
autor
6. jún 2020

@smajli87 ja len z recenzií tu čo som čítala, osobnú skúsenosť nemám. držím aj tak palce!

nila1111
6. jún 2020

@zuzzi18 zuzi, amh hovori o nizkej rezerve, a tiez ,ze na klasicku stimalaciu nebudes reagovat tak dobre ako ine , ale nepotrebujes vela nekvalitnych vajok, staci zopar kvalitnych, kamaratka ma babo s amh 0,16... kvalita zial klesa s vekom,
Preto b som urcite akusila soft stimulaciu... v cechach maju dobre slusenosti s femarou... pozri si o tom na forach viac info... urcite vit D je skvela vec ... melatonin... magnezium... koenzym q10. ... atd .. drzim palceky

zuzzi18
autor
7. jún 2020

@nila1111 nila, ja ale už nemám jeden vaječník kvôli operovanej endometrióze a k tomu aj vyššie FSH..mám len 31 a už je AMH 0,12..ono iba AMH samo o sebe keby je nižšie a všetko ostatne je v pohode (FSH, vaječníky..) tak by som to až tak tragicky nebrala..lenže kombinácia tohto všetkého je zlá, preto sme sa rozhodli, že si vezmeme darované vajíčko..práve kvôli tomu, aby sme nestrácali čas, pretože aj u darovaných je lepšie, keď budem mladšia..no a potom by sme skúsili keď tak znova pokus s mojimi vajíčkami, ďalšie IVF (soft)..predsa len ak sa prvé dieťatko podarí, tak potom budem aj ja na tom psychicky omnoho lepšie..poznám prípad, keď sa prvé dieťa narodilo z darovaných a o rok na to baba prirodzene otehotnela..deje sa všeličo

nila1111
7. jún 2020

@zuzzi18 ano, samozrejme , zazraky sa deju ... ja som otehitnela z opacnej strany s amh o malo lepsim, ale zial netesila som sa dlho ... preto by som urcite sla na konziltaciu do ciech, expert na nizke amh ako som citala po nete je dr machac, on robi v reprofite ... teraz uz v olomouci... ale aj o dr stelclovi z Brna som pocula same dobre spravy, ja by som urcite skusila este stastie tam ... drzim palceky, nech sa rozhodnes akokolvek .. (. moj nazor je, ze na slovensku to velmi robit nevedia... )

meca
3. júl 2020

@sonka_miro ake Decko si uzivala?

sonka_miro
3. júl 2020

@meca od swansonu, posielam obrazok

meca
3. júl 2020

@sonka_miro dakujem pomohlo Ti?

sonka_miro
3. júl 2020

@meca pomohlo AMH sa mi zvysilo 4 nasobne,po roku.

meca
3. júl 2020

@sonka_miro krasa a gratulujem k otehotneniu

sonka_miro
3. júl 2020

@meca dakujem, drzim palce a verim ze pomoze. Mne to tu tiez babenka poradila a mala pravda. Ak mas velmi nizku hladinu mozes brat aj 2 tabletky denne , potom najlepsie po 3 mesiacoch dat skontrolovat hladinu ale Dcko je velmi dolezite.

meca
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sinduss
8. okt 2020

@zuzzi18
@lily411 zienky aj ja mam nizke amh. ako ste nakoniec dopadli?

zuzzi18
autor
9. okt 2020

@sinduss ahoj, ja som po prvom neúspešnom pokuse s darovanými vajíčkami. Ešte nám ostalo 5 kvalitných embryjok. Mám ale zvýšené TSH, takže beriem teraz euthyrox a na vklad pôjdem až keď bude hladina TSH okolo 2. Zároveň mi po neúšpesnom vklade doktorka urbila biopsiu endometria na vyšetrenie prítomnosti NK buniek (tie ktoré zabíjajú embryo) v maternici. Výsledok je,že ich tam nemám takmer žiadne, čo tiež nie je úplná výhra, nakoľko oni v tele musia byť v primeranom počte. Pokiaľ tam nie sú žiadne tak to znamená, že moje telo akoby vôbec nereaguje na to, že tam nejaké embryo vôbec bolo. Preto mi dá doktorka týždeň pred vkladom intralipidovú infúziu (tá má vytvoriť lepšie prostredie pred vkladom embrya).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre