Nové centrum Repromedica

petrapet
7. máj 2014

Ahojte baby, rada by som začala novú tému a to IVF v novom centre Repromedica. Tri cykly som už absolvovala a prišlo na ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť do ďalšieho cyklu a rozhodli sme sa ho absolvovať v Repromedice. Už sme tam boli na konzultácii a prvý dojem je úžasný, krásne priestory a milí personál. Boli sme u doktorky Ďurechovej. Rada by som sa podelila o skúsenosti a zážitky s niekým, prípadne by sme sa mohli navzájom podporiť. Tak ak sa chystáte, napíšte, budem rada. PS: všetkým snažilkám držím palce 😉

clevertina
15. mar 2020

@melmel78 úplne si uvedomujem aké šťastie sme mali. IUI na prvykrat, v to som vôbec nedufala. Som za to veľmi vďačná.

melmel78
17. mar 2020

@clevertina asi si mladucka kocka tak preto IUI. Ja som ho tiez skusala 2x ale neuspesne. Vzdy je lepsie ist od najmenej zatazujucej telo a az keby nevyslo ist dalej. My sme mali atastue na lekara bez ktoreho by sme to vsetko nevedeli. Vela lekarov ide hned do ivf....aj pri mladych zdravych ludoch a uplne zbytocne. V kolkatom si tyzdni?

clevertina
17. mar 2020

@melmel78 mam 35r zas tak mladá si neprídem;) Ale ak lekári nevedia príčinu a hneď odporúčajú IVF (lebo akoze úspešnejšia) pride mi to ako business z ich strany. Bola som rada,že v RM do toho hneď netlačili. Teraz som v 27tt.

melmel78
18. mar 2020

@clevertina jeej a co to bude? 😊. Drz sa nech ti vsetko dobre dopadne. A ako to prezivas v tejto chorej dobe? Chodis von?

radussska1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
doomuska27
25. jan 2021

Ahojte my chodíme tiež do RM a tiež mam zmiešané pocity prvé IVF nevyšlo
Napriek tomu ze som im počas toho volala ze som veľmi nafúknuta a ze ma to boli mi povedali ze to je v poriadku tak neviem
Brala som medrol po vysadení úplne zle nehovoriac o tom ze počas celej liečby ktorá u mňa trvala 3mesiace som nabrala 10kg sa mi po vysadení toľko vedľajších účinkov ukázalo ze až zápal, kožné problémy... Konečne som si to vyliečila a teraz ma čaká ďalšie IVF nakoľko namame nič zmrazené všetko od začiatku mam pocit ze dosť na mňa tlačia ja mam vnútorné pocit ze chcem počkať do marca aspoň kým trosku niečo nezhodim aké oni ma tlačia aby sme išli do ivf už teraz vo februári necítim sa ešte na to tak neviem ci ísť ci neist
Tak isto sa mi nepáčilo že vôbec nečakali na výsledky co ma po posielali na hematologiu, genetiku, imunologiu a hneď išli na IVF
Sa mi to zdá ze mali počkať že čo bude až teraz začínam dostávať výsledky po vyšetreniach uvidím ešte zajtra imunológia že čo a podla mňa mali až teraz začať riešiť ci?

lalilla
25. jan 2021

@doomuska27 podla mna vacsina centier necaka na vysledky, vacsina centier ta k odbornikom posle az po nvm kolkych neuspesnych vkladoch. Mne vobec neodporucili ziadnych odbornikov, dozvedela som sa o nich tu na mk.
Urcite sa neenchaj dotlacit do dalsieho ivf ak sa nato necitis, ty si zakaznik! My mame posledne mrazene a potom odtial pojdem prec. Nebola som ze vyslovene nespokojna ale myslim ze urobili par chyb a uz tam nechcem nic ine riesit.

evaachesa
25. jan 2021

@doomuska27 Určite čakaj na výsledky. My sme doslova zbytočne absolvovali 1ivf s 3ma vkladmi. Potom som šla na vlastnú žiadosť na Repro imuno a zistili mi zvýšené NK bunky. Pred vkladom aj po vklade a potom do 13tt som brala infúzie. 2 ivf sa hneď podarilo. Mne v Repromedice tiež tvrdili že na reproimuno nemusím chodiť lebo to sa dá obísť s ivf (v RM mi vyšli len protilátky proti spermiam, iné už nevyšetrovali)🤦

kofeinka
25. jan 2021

Presla som si tam dve ivf. Presla som 3 dr. Vzdy len po 2 blastocysty. Az teraz 4 vklad bolo tejotenstvo potvrdene ale neskoncilo dobre v 8tt spontalny potrat. Pri druhom ivf mi zamenily vysledky. Jedine co ma zneistuje pre odchod, ze dr. Petrova mala uspech a to ma prebrala. Momentalne mi ponukaju nativ cyklus bez hormonov no tiez mi to pride take sup sup podme do toho. A vobez vedia ci na to mame? Nad tym sa asi nezamyslaju a nemaju ani cas sa zamysliet. Len povedia moznosti a dalej neriesia. No neviem ci inde by to bolo ine 😕 Tiez som si riesila vysetreni len zo svojho presvedcenia. Jeden dr. povie nebrat medrol. Druha dr. povedala ze nemoze uskodit 🤔 tak si potom vyber. Cele zle. Som zufala. Vsetci mi tvrdia vyskusaj to vsak je tam progres. Ale kto nezazil nevie co hovori 🙈

katkaba1
25. jan 2021

@doomuska27 my sme chodili do RM..ani jeden vklad nebol úspešný, spravili zopár zásadných chýb, zial, zistili sme to až neskôr už keď som sa do tých vecí trochu vyznala. Už by som tam nešla. Samozrejme tlačia do IVF aj bez vysledkov..keďže im ide o peniaze nie o Tvoje tehotenstvo.

melmel78
30. jan 2021

@doomuska27 určite počkaj na výsledky a podľa nich sa rozhodne, či ides do IVF alebo nie. Výsledky z hematoligie, imunologie a genetiky sú dôležité pre uspech. A kto tvrdi že nie, tak mu ide iba o biznis. Viem o čom to je po 8 rokoch snazenia sa, potratoch a liečby. Daj na svoj vnutorny pocit a hlavne si vyber lekara ktoremu môžeš v tomto veriť. Ja som vždy chodila len k dr Petrovej a ani teraz by som nemenila. Pár krát som v centre skusila aj iných dr čo ju zastupovali vynimocne.No to radšej nebudem komentovat. Mala som pocit, že im to je jedno a každý mal iný postup zbytočne to len pokazili veľa krát. Ja som tiež najskôr riešila vyšetrenia a liecila sa, až potom som šla do ivf a takto mi to aj dr odporucala pre uspech. Držím palce

doomuska27
31. jan 2021

@melmel78 ja som práveže od začiatku u Dr Petrovej

melmel78
31. jan 2021

@doomuska27 koľko máš rokov? Prvé 3 ivf preplaca poistovna do 39 rokov. Potom si platíš sama ale to asi vieš. Petrova ma liečila 8 rokov a vie čo robí. Veľmi zle robí to ak chodíš raz k jednému potom k druhému dr. Potom je v tom chaos. Ale určite počkaj na výsledky a potom chod na ďalšie ivf. S výsledkami za dr a uvidíš čo povie. Medrol som brala aj ja cca 3/4 roka a zabral. Ale vysadila som ho dobrovoľne lebo som sa necítila dobre. Predsa len kortikoidy. Telo sa spamätávalo asi pol roka.

doomuska27
31. jan 2021

@melmel78 mam 30
No ved prave že ja chcem čakať na výsledky len Dr. Petrová moc čakať nechce takze neviem ze co ale napríklad mam pocit co mi predpísala lieky ktoré kupujem v Rakúsku že mi pomáhajú už som mala aj ovulaciu ale mam pocit ze podla nej ako keby nezabrali lebo Amh mi klesá tak neviem ja som doteraz ani ovuláciu nemala a tento mesiac som mala aj silnú ma až pichalo aj test svietil úplne aj teplota bola tak neviem uvidím zajtra tam idem

melmel78
3. feb 2021

@doomuska27 ahoj tak ako si dopadla u dr? Ja som tiež brala nejaké lieky čo som kupovala v CZ tu ich nemali. Ale už neviem čo to bolo. Tak sa jej môžeš opýtať prečo nepockat na výsledky a prečo do ivf ísť

doomuska27
3. feb 2021

@melmel78 ja mam pocit ze ona je dosť náladová asi ako sa vyspi niekedy je super aj všetko mam ja super a inokedy je dosť taka nepríjemná nevie co mi kázala robiť a brat a všetko mam zle tak neviem
Pred 2 týždňami mi povedala ze mam uz dobrá lieky a mam uz ich vysadiť 1.2
A teraz mi povedala ze ešte ich mam 3 týždne brat 5ak neviem každopádne chodím po lekároch s hľadajú mi zdroj zápalu v tele

melmel78
4. feb 2021

@doomuska27 áno ona je náladová to je pravda. A čo to berieš? Zapal v tele si zistila z CRP testu či ako? Je pravda že ak je zápal tak to môže byť prekážka v otehotneni. Aj ste sa bavili o ivf že počkať na výsledky?

doomuska27
4. feb 2021

@melmel78 jedno ivf mam za sebou to bolo na mňa veľmi rýchle ivf v septembri sme začali chodiť k doktorke Petrovej urobila vyšetrenia poslala ma na endokrinológiu, hematologiu a reprodukčné imunológii skôr než som stihla pobehať lekárov a mala v ruke výsledky už som začiatkom novembra podstúpila ivf bez výsledkov ktoré nevyslo
Na to som v decembri začala dostávať výsledky od týchto lekatok kde všetko bolo v poriadku iba na imunológii im vyšiel úplne mierny zápal
Teraz v januári som dostala daky zápal zo spodu veľmi slabú ký cize mam nasadené lieky na pre liečenie bola som poslana aj k zubárovi a orl kde orl nič nenašiel a zubár mi ide teraz vytrhnúť obe 8cky vraj sú pokazené a ze mam cca 5 kazov co uz mi skôr príde ako jeho využitie situácie aby odomna nahrabal peniaze cize asi tak som teraz na tom a následne 19.2.mam ísť opäť na imunológia na pre testovanie ci ten zápal už zmizol tak som zvedavá lebo inak zatiaľ na nič neprisli
Ale aspoň jedna dobrá správa po tom všetko sa mi konečne spustila ovulácia cize na niečo sú tie lieky dobre berem DHEU, gynex, ecko, decko, zinok, kyselinu listovú, inozitol, drmek, moringu, Macu, materskú kašičku, qoenzin, omega toto všetko mi dala doktorka a mam pocit ze konečne sa začína niečo diať tak uvidíme ze co

ikuska187
5. feb 2021

@doomuska27 prepáč, že sa motkam do toho, ale zubár ma pravdu. Zuby ako fokus zápalu v tele môžu byť príčinou neuhniezdenia. Aj Dr Gala(o) z CAR bud MT abo ZA (nedržím v hlave, severne CAR nesledujem, ale zaujalo ma to) odporúča mat zuby pred ivf vyriešené. Minule som s nim čítala rozhovor.

melmel78
5. feb 2021

@doomuska27 aha uz som v obraze, ci ze mas 1. ivf za sebou. No vacsinou to je tak, ze prve neriesia moc vysledky. Ak si mlada, co teda si, tak idu formou pokus omyl. Bud to vyjde, alebo nie. Akurat na zaciatku spravia potrebne vysetrenia, to je vsetko. Dr mi raz vysvetlovala, ze aj oni aspon budu v obraze, kolko vajicok dokaze zena vyprodukovat a ako sa zachova embryo. Pri druhom pokuse uz su obozretnejsi, vedia co mozu cakat a tak isto by mali mat od teba aj vsetky vysledy z vysetrenie z imunologie, hematologie a genetiky. Na genetike si bola? Ak je vsetko ok, tak idu riesit ivf. Pokial sa objavi zapal v tele, ako u teba, treba ho odstranit a az potom riesit ivf. Kazda malickost ma vplyv na pocatie, aj ked sa to nezda. Sama som si to vyskusala a viem, ze je to vela krat kamen urazu a zbytocne zahodene sance na ivf, ci KET. Pises, ze zuby mas zle, tak si to daj najskor do poriadku a potom sup na ivf. Skor nechod, zuby ovplyvnuju dost stav ostatnych organov v tele. Zrejme ked je to az tak zle, ze ti idu trhat, tak ten zapal je rozsiahly. Priatel prisiel behom dvoch mesiacov tiez o dva zuby, lebo na rtg nasli dlho nelieceny zapal. Nasadili antibiotika a sup zubky von. Radsej prist o zub, ako riesit neskor ine problemy. Bud rada, ze ti to nasli a nemyslim, ze zubari to robia len aby tahali peniaze. Ja som bola minuly rok v january na preventivke po tehotenstve, co uz bol vtedy rok a nasli mi hned 6 kazov na rtg. Vsetky sa postupne vyriesili a zrazu sa mi koncom roka objavil zapal na kosti, ktory riesim doteraz. Zub zachranili, ale nie je este vyhrate, lebo ak ten zapal nezmizne, musi ist von. Inak by som mohla dostat zapal okostnice, alebo nervov a to je nebezpecne. Ver dr Petrovej, vie co robi a aj ked posobi namosurene, vie co robi. Len teda to tlacenie do druheho ivf nie je ok, to by som nechala ked vyriesis tieto veci. Tie vitaminy su fajn, ja som brala tiez dlhodobo vselico od DHEA, maca, kotvicnik, gynex atd......otestovala som vselico. V konecnom dosledku raz to vyjde, aj ked ten zaciatok nevyzera slubne. Moc ti to prajem

doomuska27
6. feb 2021

@ikuska187 to je síce možné ale k tomu zubárovi chodím už vyše roka a dosť pravidelne a dovtedy som mala všetko v poriadku až teraz keď som prišla v období keď je kríza a ani on nemá toľko pacientov zrazu mam toľko kazov a teraz tam je vlastne aj iná lekárka nie ten môj cize to mi príde zvlášne že pred letom som tam bola opravil co mal a zrazu mi ta lekárka odporúča vytrhnúť obe osmičky za ktoré v piatok budem platiť 200e + ešte 5 až 7 kazov za ktoré zaplatím cca okolo 700e a nie každý na to má a navyše som bola teraz na opakovanom teste a uz ten zápal je v norme cize som presvedčená o tom ze hentá zubárka chcela len využiť situáciu

doomuska27
6. feb 2021

@melmel78 hematologiu, endogrinologiu aj gentetiku mam úplne dobrú
Jedine na tej imulogii riešia mierny zápal cize tam ešte pôjdem a oni mi možno nastavia liečbu
Brala som aj medrol no očividne mi vôbec nepomohol keďže ten zápal tam pravdepodobne je dlhšie
Práveže ta zubárka povedala najskôr že nevidí tam zápal a potom mi na druhý deň volala ze sú tam dáke menšie kaziky ale ze nemysli si ze by spôsobovali zápal lebo ze bby ma to vraj muselo aj bolieť ale ze papier mi nedá lebo ze i tak ich musí spraviť cize si musím pripraviť cca 900e na zuby
A tie osmičky že tie chce preventívne vytrhnúť lebo spodné už nemám tak s tým som súhlasila lebo tie spodné sa mi pred 2 rokmi zapálili tak radšej ich dat teraz von ako keby som bola tehotná ale skúšam najt aj iného zubára lebo tento je neskutočne dráhy
A ďakujem aj tebe držím palce a prajem to všetkým ktoré túžia po deťoch 😊

kofeinka
6. feb 2021

@doomuska27 ahoj, podla mna zapal ti moze vyskocit zo dna na den a nemusi to byt zavazne. V podstate uz ked sa ti zapali oko alebo herpes je to forma zapalu. Takze ja na tvojom mieste ak ta zuby nebolia a sama vies ci potrebujes alebo nie opravit zub. Tak by som sa sustredila na imunitu. Dopriala by som si vitaminy hlavne C, D, kyselinu listovu, zelezo, magnezium.

melmel78
7. feb 2021

@doomuska27 skús aj iného zubára ale tu v BA to máš všetko plus mínus rovnaké čo sa cien týka. My čo chodíme tak tiež za ten môj zub 700e fuč. Nehovoriac o tých predošlých zuboch čo sa opravovali priebežne...každá návšteva 100e. To by si výrazne za Ba musela ísť ak chceš lacnejšie. Brat do Galanty chodí k známemu zubárovi a tam je to o inom tie ceny. Medrol ako som spomínala niekedy pomôže ale môže aj pokaziť ako mojej segre. Tá mala výsledky ešte horšie a tak vysadila. Mala by na pretestovanie. Neboj malými krokmi postupne príde úspech. Vyries zúbky a potom ži daj spraviť znova test ci máš stále zápal. Ono fakt stačí ak máš čokoľvek v tele zapálené a hneď to vyskočí. Crp však podľa stupnice vie určit rozsah zápalu.

verus21
4. mar 2021

Zdravim. Nema nahodou niekto na predaj Gonal F, Ovitrelle a Cetrotide? Ak ano, tak mi napiste. Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre