Otehotnela niektorá z vás po 40tke umelým oplodnenim?

daniela2707
20. mar 2019

Ahojte, dnes som bola na prvej konzultacii centre asistovanej reprodukcie. Mam zmiešané pocity. Veľmi by sme s priateľom chceli dieťa, z prvého vzťahu mam 10rocneho syna. Priateľ deti ešte nemá. Mam 41 rokov a podla lekára menšiu šancu vyprodukovať zdravé vajíčka. Samozrejme mam obavy, že oplodnenie nebude úspešne. Ďakujem za každý príspevok.

zoja82
21. mar 2019

@daniela2707 ja ti drzim palce, ale hlavne si to musite s priatelom vyjasnit a tahat jednym smerom a spolu, lebo inak nebudes mat vnutornu pohodu a aj to je dolezite. Na kvalitu vajicok skus vitamin E, vyssie davky vitaminu D, vceliu matersku kasicku, inozitol, zinok a selen. Viem, ze je toho vela, ale ma to svoj efekt.

eliska13
30. mar 2019

@daniela2707 úlohou centra nie je Ti motať medové motúzy popod nos aj, keď platíš nemalé peniaze.to, že máš dobré AMH je super, ale ak máš polycysticke v.a vek na hrane je pravda, že netreba strácať čas.Po 40 tke ide plodnosť prudko dole, ak ho naozaj chcete choďte do umelého.Partner by mal chápať, že máš možno posledné 2,3 r niečo zmeniť a nie rozmýšľať, že je to drahé a byť šokovaný, sklamaný, že to môže byť tazke.ved dnes majú mladé páry problémy.Urcite sa Tá slová lekára dotkli, ale necakaj

marion09
30. mar 2019

@daniela2707 lekár chce zarobiť

eliska13
30. mar 2019

@marion09 má 41 r a problémy.... načo čakať?vieš čo sú PCO?šanca minimálna, že otehotnie prirodzene

marion09
30. mar 2019

@eliska13 takých už bolo a už kočíkuju

eliska13
30. mar 2019

@marion09 taká optimistka v tom veku nie som, ale tak autorka sa sama rozhodne😁

daniela2707
autor
31. mar 2019

@zoja82 ahoj, ďakujem veľmi pekne za rady🙂 kúpim si vitaminy:=)

maryka26
30. apr 2019

Ma niekto skúsenosti s Helios Košice?

monka3737
24. máj 2019

@daniela2707 ahoj , mam cerstvo 43 , 3 roky nas tahali za nos a penazenku ..., vajicka po 40ke su velmi nekvalitne , samozrejme cest vynimkam , po ani nviem kolkych pokusoch a 8 kg nadvahy sme sa rozhodli pre darovane vajicka , somv 2 mesiaci na 2 pokus 🙂) necakaj na nic , kazdy mesiac je pre nas po 40ke ako 3 roky pred 30kou 🙂)

daniela2707
autor
24. máj 2019

@monka3737 ahoj, dik za príspevok. Samozrejme si to uvedomujem. Už aj premýšľam, či nepôjdem hneď s darovanymi. To však partner nechce. Chodím na hormonálnu jogu, je to dobrá vec. Poznám aj taky prípad, že 40tnicka otehotnela a neplanovala, irónia... Ešte k tomu aj fajčí celé tehotenstvo. A my dávame do toho peniaze a aj psychicky, fyzicky to dá zabrať. Život je raz taký, nespravodlivý. Tak som rada, že si tehulka a držím palce! Ja už mám 10rocneho syna z prvého vzťahu.

monka3737
24. máj 2019

@daniela2707 aj moj manzel tak reagoval ...ze darovan enie , ale par tyzdnov prisiel sam ze podme do toho ..., a teraz uz to ani neriesime ,a je stastny jak blcha

daniela2707
autor
24. máj 2019

@monka3737 samozrejme. A je to vaše prvé? Ja som pestovala včera 2,5mesacne adoptovane dievcatko. Mne by to nerobilo problém. Ale partner nie je tak nastavený. Ešte dieťa nemá a chce vlastne. Všetko je vo hviezdach.

susangha
2. sep 2019

Ahojte. Po ivf mi ostal decapeptyl a bemfola.. Ak by niektora mala zaujem ušetriť... Piste do spravy.

zz12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drnda1221
15. máj 2020

@monka3737 ahoj , tvoj uspech ma potesil a dal nadej. Prosim ta v akom centre vam dali
darovane vajka a kolko bolo vhodnych embryi? Dakujem

monka3737
29. jún 2020

@drnda1221 ahoj , boli sme v zahranici nakoniec , mame 3 tyzdnovu dcerku , tesime sa z nej kazku sekundu

kocica7
18. feb 2021

Chysta sa tu niektora z Vas na umele oplodnenie ?Ja som prave vo faze stimulačnej.

celesta17
18. nov 2021

@ingelika78 ahoj a prosím ta, kde si bola na ivf? Na Slovensku, alebo v Čechách? A v ktorom centre?

ingelika78
18. nov 2021

@celesta17 V Austrálii, kde žijem.

celesta17
18. nov 2021

@ingelika78 jaj škoda, dakujem🙂pre mňa nereálne.

nikaha
9. feb 2022

Ahojte ja toho roku budem mat 43 a chceli by sme s novym partnerom babatko....boli sme minuly rok na ivf ale nevyslo...rozmyslame nad darovanymi vajickami....myslite,ze v mojom veku by to mohlo vyjst este? Dakujem za odpovede vopred

bobika1981
16. aug 2022

Jednoducho nezufajme aj ja sa snažim po 40tke. Ale mam super znamu a ta mala v 45 prirodzene hned dvojicky a postarane o zabavu.. Takže hlavu hore lebo stale je nejaka možnost.

mooonika1975
16. aug 2022

nie umelým, ale proste sa neskoro našli, obidvaja boli workoholici, v 42. rokoch porodila jedno - prvé a za 3 roky druhé, krásne zdravé extra šikovné detičky

bobika1981
16. aug 2022

A este jedna kamoska mala po 40tke a partner po 60tke . A tiež sa im prirodzene podarilo krasne zdrave babo. Takže šup ho do pelišku. Všetkým prajem hoci aj futbalovú jedenástku. Krasný den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre