Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

zdeja
23. sep 2009

mna moja gynekol. odporucala do SPLNu na konzultaciu a hned urobili aj manzelovi spermog...
Hredzak je doktor v splne...pokial som chodila k nemu tak som nenavstevovala svoju gynekol.
az v piatok ked mi daju dnu babetka tak mi da odporucanie naspet k mojej zenskej kvoli PN

zajacik...
23. sep 2009

Ahoj Monika, ja som tiez isla do SPLNu bez nejakeho odporucania, prva navsteva by mala byt 1.-3. den cyklu (DC), vtedy urobi doki prvy UZV, potom sa ide este raz na UZV v strede cyklu a potom este raz na konci cyklu, manzelovi medzitym urobia spermiogram. Za tieto vysetrenia sa neplati. Potom ked budu vysledky, budete mat s Hredzim pohovor, a on vam odporuci co dalej, bud inseminaciu alebo mimotelove oplodnenie IVF.

cavik
23. sep 2009

áno, správne tomu rozumieš.....všetky vyšetrenia by si mala mať od svojej dr.
dr. zO SPLN-e alebo z CAR si urobia "svoju" folikulometriu, horm. profil a SPG, aby vedeli, či odporučiť IUI ( vstrieknutie spermií do maternice ), resp. IVF ( odobratie vajíčok a ich oplodnenie mimo tela ženy )

monika99
23. sep 2009

a priechodnost vajickovodov vam nerobili, lebo myslim ze to robia stale ?

cavik
23. sep 2009

to je tá laparoskopia a robia ju vtedy, ak je SPG v norme a je možnosť neísť do IVF, ale iba do IUI....
ak to inak nejde iba ísť do IVF, je operačný zásah ( aj keď malý ) zbytočný a priechodnosťsa zisťovať nemusí

cavik
23. sep 2009

ale ja osobne som za neho.....mám zopár známych, ktorým sa po laparke podarilo otehotnieť, stačilo tie vajíčkovody len trochu prečistiť a hneď to išlo, aj s horším SPG

zajacik...
23. sep 2009

Zdeja vsetko najlepsie k meninam aj zajtrajsim narodeninam 🙂 A dnes este vinko mozes, aspon podla mna 😕

monika99
23. sep 2009

aha
aka som len hlupucka vsak?
no uvidime cize ci SPLN alebo GYNCARE je to asi jedno?

zajacik...
23. sep 2009

Monika aj my sme boli take hlupucke, ked sme zacinali 🙂 A podla mna je jedno ci SPLN alebo GYNCARE, hlavne aby sme uz boli tehulky 😵

zdeja
23. sep 2009

monika 99 ak smiem vediet uz ste zistovali kde je problem???

monika99
23. sep 2009

a ty kolko sa snazis a po akom dlhom case si isla do splnu?

cavik
23. sep 2009

monika...aspoň máš net a všetko zistíš....ja, keď som začínala, som net doma nemala....ufff, to bola krásna sladká nevedomosť 😉 🙂

zajacik...
23. sep 2009

Monika my sa snazime nieco vyse 4 rokov, po roku snazenia sme isli za gynekologom, robil mi folikulometriu, hormonalny profil a manzel chodil na spermiogram, po dalsom roku som bola na laparoskopii, zistili mi endometriozu, dalsi skoro rok som sa na to liecila a potom som isla do SPLNu, takze nieco po vyse troch rokoch snazilkovania. A uz bude buduci tyzden rok co som tam bola prvykrat 🙂

zajacik...
23. sep 2009

A vy sa ako dlho snazilkujete?

zdeja
23. sep 2009

zajacik -DAKUJEM pekne , dufam ze budem mat ten darcek co si tak prajem
vinko ja moc nemusim ale moja polovicka je vinar asi si musim kupit neaky olizovak vajickovv 😝

monika99
23. sep 2009

ale dakedy je menej vediet viac ale len dakedy

zdeja
23. sep 2009

holky ja som sla do splnu po roku snazenia a asi to ani nebol plny rok

monika99
23. sep 2009

tak mi len rok a tri mesiace cize 15 cyklov. Aj tie najtahsie skusky som na vyske urbila na max 3 krat a babo ani na 15 krat to je uz co povedat vsak 🙂 to mi asi velmi neide

cavik
23. sep 2009

áno, nevedomosť v tomto prípade mi celkom vyhovovala.....ja som sa po 1. IVF nepozorovala, netušila som, že môžem mať OHSS ( komplikáciu ), spokojne si chodila do práce apod....teraz je to iné a dokonca som dnes vpráci našla nejakú príručku z Bocianovin, kde odporúča nejaký dr. brať každý transfér a pokus ako posledný a jediný, takže treba do neho všetko dať...šetrenie sa, kľud, nestresovať sa, nepiť alkohol, nefajčiť a pod....nemať žiadny plán B, že "čo ak nevyjde" a pod. 😉

zdeja
23. sep 2009

monika chod do toho a necakaj ..

zajacik...
23. sep 2009

Dobru nocku SPLNieckovo 😎

zdeja
23. sep 2009

dobruuuu zajacik

monika99
23. sep 2009

ok dik za rady dobru nocku paaaa 🙂

zdeja
23. sep 2009

cavik tebe 1.IVF ako dopadol???ja mam pred sebou prvy

cavik
24. sep 2009

Dobré ránko

zdeja...už som to tu nedávno písala....odobrali mi 32 vajíčok, 20 sa oplodnilo a uchytilo sa len 1, aj to mimomaternicovo 😒

katy2
24. sep 2009

Dobre ranko 🙂
vsetkym prajem krasny dnicek a stimulantkam a cakatelkam drzim palce..... 😵

kika79
24. sep 2009

Dobre ranko vsetkym, zdenka vsetko naj k vcerajsim meninam a dnes k narodkam a nech sa ti splni to,po com tak tuzis, co najskor 😵 Ako sa mi inac mas dnes? 😉

katy2
24. sep 2009

kika, ahoj 😉
uz sa ti to krati..... zajtra drzim palce....
my ideme o chvilu do nemocky zasa plavat s malou.... ona je vo vode stastna prestastna.... 🙂

ixi
autor
24. sep 2009

ahojte splnacky 😵 😵 😵

lillyanka.lillyankov
24. sep 2009

ahojte SPLNiečka, len vás chcem pozdraviť a letím preč do školy na prednášky. majte sa zatiaľ krásne pekný dník.

pocity so stimulky: unavená, brucho ma strašne bolí a je citlivé keď si naň ľahnem, a je mi divne z pachov môžem len niektore, a je mi na grckanie furt ma napína ☹ v pondelok ideme na UZV 😨 takže uvidíme čo dalej.

zatiaľ papap

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre