Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

ixi
autor
19. okt 2009

lyndus katy ma hanicku z 2.IVF
SPINENIE MI PRESTALO NO A ZASA AJ PRISLO A UZ AJ ZASA PRESTALO 😒

lenuliatko
19. okt 2009

Ixi, ja si myslím, že pred IVF by malo byť povinné hematologické vyšetrenie a imunológia. Minimálne a to je ešte toľjňko ďalších vyšetrení... Ale aspoň toto, lebo ak žena vytvára protilátky, tak jej nepomôže ani 10IVF! A realita je taká, že žena kľudne pôjde na 2-3 IVF, nedarí sa, tak sa začne hľadať príčina. Z tohto prístupu som strašne sklamaná. Už keď je raz CAR, tak by sa tam mali dať odbaviť všetky možné vyšetrenia a až potom indikovať IVF. U nás je tak, že čo si nevybeháš, to nemáš, lietaš po všetkých čertoch, moja doktorka ani netušila, že sú nejaké imunologické testy, že chlamýdie a urea- a mykoplazmy sa dnes vyšetrujú na báze DNA 😝 Fakt, nebyť koníka, tak o veľa vciach ani netušíme. A ktovie, možno by nám bolo aj lepšie... 😅

lenuliatko
19. okt 2009

Lyndus, rada by som tým 45% verila. A myslím že sme tu už celkom pekná štatistická vzorka, tak je divné, že babám, čo chodia na koníka sa nedarí a ostatným hej. Ešte je nás tu dosť čakateliek a verím, že sa smola prelomí a prekročíme aj 45% 😉 Veď to sú len čísla, musíme sa spoľahnúť na to, čo je medzi nebom a zemou, že práve my tie blbé štatistiky vylepšíme 🙂

lyndus
19. okt 2009

ixi jaaaaaaaaaaaaaaaj, mno ale uspesne 2. IVF... tak aj KETy z tohto IVF mozu byt rovnako uspesne... juj uz nech sme secky tehulky a potom mamulky, to bude ake super 😉 😀

lyndus
19. okt 2009

lenuliatko, veru, mimimalne 100% uspesnost musime urobit 😉

lenuliatko
19. okt 2009

Ja mám zas pocit, že Katy má mrazáčikov z 1.IVF 😅 A možno aj z druhého. Vraj sa zle rozmrazovali, tak šli radšej na 2.IVF aby to stihli kôli veku. Ale verím, že súrodenec ešte bude 🙂

lenuliatko
19. okt 2009

Lyndus, a to mi sestrička povedala, že mali aj mesiac, keď mali 100%-nú úspešnosť. Až sa mi veriť nechce... 😅

ixi
autor
19. okt 2009

leni vies jak ma toto vsetko stve a pritom ja mam problemi s imunitu a mozno aj stouto ved ked som zdrava tak preco sa embryo neuhniezdi? kazdopadne ak to teraz nevinde davm prestavku aspon rok a idem si porobit vysetrenia zacnem hematologiou a chcem ist na imuno do prahy tam robia myslim vsetko lebo tu na slovensku vsetko nerobia ...
lyndus ja som ti len chcela povedat,,,

ixi
autor
19. okt 2009

leni veru katy ma zmrzlinky aj z prveho ivf presne si to napisala 🙂

ixi
autor
19. okt 2009

leni mas ip

lyndus
19. okt 2009

ixinka ved jasne, pohodka 🙂
lrni, mozno to bolo vtedy, ked sme boli mi s Jesperou 😅 tak snad dalidke pekne rastie hcg a u vas budu same pozitivne spravicky 🙂

ixi
autor
19. okt 2009

baby nam vobec teraz nekuria hodinu rano a hodinu vecer sak ja zamrznem

ixi
autor
19. okt 2009

ved ja viem lyndus 😀 😀 😀 😀
bodaj by sme boli vsetky tehu lebo ma to uz prestava bavit 😲

feja22
19. okt 2009

Dievčence v časopise "Mama a ja" je uverejnený článok IVF asistovaná reprodukcia ako jediná šanca... , niečo v tom zmysle. Ja ho neviem na internete nájsť, ale kámoška mi vravela, že ho píše Hredzi a práve tam zverejňuje mieru úspešnosti najmä v kombinácií IVF- ICSI + PK. Tak ak niektorá máte tento časopis, môžte nám urobiť krátky rešerš. A budeme v obraze...............

ixi
autor
19. okt 2009

feja v kt.cisle?

lyndus
19. okt 2009

feja hej, citala som ho a pise to Hredzi, ale tu uspesnost si nepamatam popravde 🙂 mozem kuknut doma a napisem 🙂
Ozaj deny, ty si bola v satarej, by ma zaujimalo, ci si dostala ten Baby bag s knizkou od Mama a ja, lebo v casaku pisu, ze tam to davaju mamickam... tak len take info daj 😉

feja22
19. okt 2009

Malo by to byť v tom poslednom - októbrovom a str. okolo č. 18. Máš?

lyndus
19. okt 2009

ixi v poslednom 🙂

ixi
autor
19. okt 2009

nie ale pozrem na nete

tomka12
19. okt 2009

Ahojte
Ixi, neda mi nereagovat. Tu na slovensku ta nikto nikde neposle, vsetko si musis vybojovat sama. Tak len bojuj za svoje stastie. Ja som sa sama poslala na vsetky mozne vysetrenia, ktore by mohli sposobit neuspech. Len skoda, ze som o tom nevedela pred tymi 2 neuspesnymi IVF. A "zboznovala" som tie otazky, ze kto vas poslal????? No do kelu, ta sama som sa poslala, ked mi to nikto iny nenavrhol....A vraj pre "liecbu neplodnosti"...a ta liecba by nemali byt prave tie aspon zakladne vysetrenia??????? A nie hned na IVF!!!!!!!! JOOOOOOOJ ale som sa rozculila...ale aspon som to dostala zo seba...
Dufam, ze som sa nikoho nedotkla a ak ano, tak sa ospravedlnujem, ale ja to takto vnimam....
Tak mi prosim prepacte...
Ixi, ale to urcite nebude tvoj pripad, ty uz nebudes musiet ist na ziadne vysetrenia 😀

ixi
autor
19. okt 2009

tomka presne si to vystihla!!!!!!a ako sa mas? 🙂

lyndus
19. okt 2009

tomka, 100% pravda, podla mna by sa okrem laparky pred IVF. mali absolvovat automaticky secky vysetrenia, nech par vie, na com je a co sa s tym da robit... nie ze ty vyhodis nekrestanske peniaze za IVF a ked niesu uspesne, az potom ta z tazkou biedou niekam poslu 😠 😠 😠 ma to tiez vie dobre nazlostit, ked este na teba pozeraju, ze mas tu drzost od nich nieco chciet...a tvaria sa, jak keby ti to mali zaplatit z vlastneho...ze ty odvadzas poistovni kazdy mesiac nekrestanske prechy, to nikoho nezaujima, ale ked nahodou za tie preasuje aj nieco chces, tak na teba pozeraju, ze odkial beries tu drzost 😠 😠 😠

lenuliatko
19. okt 2009

Tomka, ahoj 🙂 Ako si to pekne napísala, že ty si sa poslala na všetky vyšetrenia sama 😀 Ja tiež. Len som chodila za doktorkou, že mi treba také a také žiadanky a ona len vypisovala 😅 Ku koncu som sa už až hanbila, ale to nič, šla som si za svojim... 😉 A máš na vec presne taký názor ako ja. Najprv treba všetky možné aj nemožné vyšetrenia a najlepšie pod jednou strechou a potom také, že IUI, IVF!

ixi
autor
19. okt 2009

mam 23 podla gynekologicky zdrava ako repa tak preco som uz bola na 4 vklad? dakde len bude dajaka pricina 😠

ixi
autor
19. okt 2009

a na ake vysetrenia ste boli?

lenuliatko
19. okt 2009

A ešte niečo. Fakt by nám Hredzák mohol bližšie niečo povedať o výsledkoch napr. SPG, alebo, aké emryjká nám vkladá. Na všetko povie len, dobré a hotovo! Ale tei čísla o niečom hovoria. Dnes si už každá z nás vie zistiť, či sú výsledky v norme, či by trebalo niečo zlepšiť... Veď nie sme sprosté husičky, čo nenarátajú do troch 🙄 Pred cca 2,5 rokmi sme boli na hĺbkový SPG, dostali sme super správu, naše hodnoty, všetko sa dalo krásne vyčítať, rada by som vedela, ako sa SPG za ten čas zmenil, ale nikto nič nepovie, len DOBRE 😠

tomka12
19. okt 2009

Ixi, genetika, endokrynologia, hematologia, imunologicke testy, a na gynde hlavne chlamydie, myko-urea...atd...Aspon tento zaklad...
Neviem,ci som pouzila spravne i 😀

dalida
19. okt 2009

Dobre popoludnie, kocendy. 😉 Zial, nasa babika s nami ostat nechcela. ☹ Som smutna... 😔 Napriek tomu, verim, ze dalsi pokus vyjde. Neviem, ci ist do toho hned po dalsej mrske alebo cakat... Este uvidime s manzelikom ako sa rozhodneme.
Prajem vam vsetko dobre. Len a len pozitivne spravicky a plno energie do boja o najkrajsi dar na svete. 😵

ixi
autor
19. okt 2009

by som chcela vediet co by mi povedal keby som mu povedala ze ci by sa mu pacilo ak by bol v mojej kozi keby mu lekar navsetko povedal len dobre... 😠

lenuliatko
19. okt 2009

Dalidka, tak mi je to ľúto ☹ Držím palce na ďalší pokus

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre