Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

katy2
26. nov 2009

dufam, ze stihnem este aspon par mesiacov tehulkovat spolu s tebou 😉

zajacik...
26. nov 2009

Katy dakujem, a tesim sa na nase spolocne tehulkovanie, zacinate v marci?

deny3
26. nov 2009

ahojte 🙂
lyndus to je fajn, že je všetko v poriadku, naozaj záleží na tom, kto ten utz robí. Mne tá Toporcerová pripadá ako z iného sveta, akoby nevnímala svet okolo seba, ako nafetovaná. A malý má dobrú váhu, pomaly toěko čo my pri narodení 🙂

zdravím katy a tiež gratulujem k včerajšku. Od kedy prikrmujete? A ty sa už chytáš zase tehulkovať? 😉 aj ja by som chcela, na kontrole po šestonedelí som sa opýtala lekárky, čo by bolo, keby som otehotnela skôr ako po roku, tak mi povedala, že nič, len isto by bola zase sekcia. Tak to možno nechám na prírodu a na jar nech rozkvitnem 🙂

katy2
26. nov 2009

deny, ahoj, my uz prikrmujeme dlhsie ale do vcera to hanka bojkotovala... bol to boj... az vcera pochopila, ze jej nedavam ziadnu otravu 😀
my sa snazime aj treaz otehu... ale pri nasej diagnoze.... 😖 na KETko pojdem asi po aprilovej ms.... Mame este dva pokusy....

deny3
26. nov 2009

katy tak je to fajn, jeden z tých dvoch pokusov musí vyjsť 🤐 my sme na tom horšie, samoplatca a kto vie, aké ceny budú o rok. Ale chcela by som ešte aspoň jedno bábo, aj keď to ku koncu nebolo jednoduché, na bolesť po sekcii ani myslieť nechcem. Keďže u nás je to nešpecifikovná neplodnosť, tak stále verím, že to druhé vyjde možno prirodzene. 🤐

zajacik...
26. nov 2009

Katy, Deny, drzim palce aby ste uz nemuseli podstupovat KEt a IVF... nech vam to vyjde prirodzene 😉 Deny a inak vyjde financne IVF pre samoplatcov tak ako tu hradene...

lyndus
26. nov 2009

zajacik, blahozelam k tehu knizocke, tehulka 🙂
katy, budete tehulkovat spolu, to bude jake super 🙂 ja len dufam, ze sa maly otoci a nebudem musiet ist na sekciu, sak uvidime 🙂
bobik opatruj bobikov, nech sa dobre zahryzkaju 🙂
deny aj mne pride ako trochen pripecena, ja tam vyplasena lezim a ona vyplesti oci na monitor a zahlasi ze tazky oligohydramnion, mno viac mi nebolo treba 😒 vyplasila ma jak ratlika, uz mi potom ta druha doktorka mohla hovorit, ze sa nemam stresovat 😠 sila... inac mohlo by sa vam zadarit aj prirodzene, to by bolo super, jedna znama ma dve dievcatka po IVF a chlapceka prirodzene rok na to 🙂

zajacik...
26. nov 2009

Lyndus dakujem 🙂

lyndus
26. nov 2009

neni zac, doteraz si pamatam, ako som sa ja vytesovala z tej mojej 🙂 dnes je napriek hnusnemu pocasiu super den 🙂

pimma
26. nov 2009

ahojte 🙂 zajtra idem do splnu na prve vysetrenie. ako je to s hygienou pri vysetreni, ked budem krvacat? nie je to trapne? 😖 neviem si predstavit, ze sa tam zo mna vsetko vyleje. nosite sukne aj v zime na vystrenie? jaj, este som na takom vysetku pocas mrchy nebola 😀

lyndus
26. nov 2009

pimma, co ti ja viem ci trapne, jednoznacne potrebne a doki je zvyknuty... pri dverach su papierove vreckovky, si mozes zobrat na utretie... ja som vzdy dosla v nohavickach, dala ich dole pri koze a potom padila do kabinky 🙂 po vysetreni sa mas este vratit, ked sa oblecies, aby ti doki povedal postup 🙂 neboj, prezijes to 🙂

juliett7
26. nov 2009

Pimma, ja som tam bola prvy krat pred 2 tyzdnami, tiez pocas menzes, nie je to nic hrozne, neboj, nic sa z teba nevyleje. A co sa tyka mna, ja nenosim suknu na vysetrenie, je tam taka kabinka, kde sa vyzlecies od pol pasa dole a potom ides do miestnosti kde je ten ultrazvuk.

pimma
26. nov 2009

dakujem 😉 pomohli ste mi.
juliett... uz si posielala ziadost?ktoru mas poistovnu?
inak uz sa stalo, ze niekomu neschvalili?

kukulik30
26. nov 2009

ahojte, prisla som vas pozdravit 😉

lyndus som rada, ze to nakoniec dopadlo takto fajn, zbytocne ta dr. vyplasila 😖 ...no hlavne , ze Jakubko je zdravucky, tak uz na to nemysli a tes sa 😵 onedlho bude na svete 🙂

marcelka, myslim na teba 🤐 drz sa ...verim, ze to dobre dopadne a hematom nebude robit neplechu 😉 a konecne uz aj kilecka nabiehaju, brusko vykuka...paradicka 🙂

tremonti
26. nov 2009

taaak dievcence a som tu spat a s vami ostanem dlhsie a mozno sa aj uvidime:( niezeby som sa netesila ze sa mozno stretneme ale radsej za inych okolnosti,vcera sme obdrzali ,,pozvanku,, do splnu definitivne :( odporucana metoda ICSI

vevericka80
26. nov 2009

ahojte 🙂
kukulik ako sa mas? Davno som ta tu nevidela.
tremonti...nesmut....viem, ze je to tazke, ale treba sa na to pozerat pozitivne

tremonti
26. nov 2009

no hned som tam aj volala ale prave som 4 DC taze teraz nic, potom su sviatky kedy ma opat prist ms takze asi az koncom januara ,cisto na nervy 😖

vevericka80
26. nov 2009

tremonti.....verim ti.....ja som tiez zacinala koncom januara a koncom marca som uz stimulovala...inac aj ja sa chystam zaciatkom roka na 2.IVF

tremonti
26. nov 2009

ako je to sICSI musi sa tam ziadat poistovna ked nic nepreplaca?neviete?

vevericka80
26. nov 2009

tremonti...ide vlastne o IVF s metodou ICSI....v centre ti spravia USG, hormonalny profil, manželovi spermiogram...potom sa vypise ziadost do poistovne...na schvalenie ziadosti sa caka cca. 3 tyzdne...ked je ziadost schvalena, tak 18-22 DC zajdes do centra, urobia ti ultrazvuk a pichnu ti decapeptyl.....do 14 dni dojde mrcha a 3.DC zas pojdes na USG a doktor ti povie, kedy zacnes stimulovat

zajacik...
26. nov 2009

Kukulik ahoj 🙂
Pimma ja tiez nenosim suknu, je tam kabinka a UZV je odtial asi 2 metre 🙂 Takze pohoda, ja tam idem uz vyzlecena a potom pri odchode do kabinky si vezmem tie papierove utierky co su v takom zasobniku na stene v tej miestnosti kde je UZV.
Tremonti ja som tiez mala hrozne pocity ked uz bolo definitivne ze budeme musiet podstupit IVF, ale ked zacnes chodit do SPLNu, uvidis ako sa zacnes tesit, potom sa uz nebudes vediet dockat kedy pride den D 🙂

pimma
26. nov 2009

zajacik.. vdaka 🙂 ja v zime nerada nosim suknu, takze zajtra beriem nohavky 😀
tremonti... my sme tiez museli mesiac cakat na prvu navstevu, lebo som mala akurat tesne po mrche... zajtra ideme na prvu navstevu. som velmi zvedava na "hredziho" 😀 uz sa tesim, ako sa so mnou nebude bavit 😉 ale ja mam vela otazok, takze hrezdzi, dobre sa vyspi 😉

tremonti
26. nov 2009

ale naco treba ziadat pri icsi ked ju poistovna aj tak nepreplati a preco ju vlastne nepreplati?
a budu nam robit vysetrenia este raz ked mi uz mame aj hormoniky moje aj manzelove aj spg?

rebeka33
26. nov 2009

Ahojte došla som z robotky atu jue toho.
Lynduš super , že všetko je OK. Tá doktorka je taká uhladená žienka? Mňe tam taká povedala,že bábo je ok, a ležala som v nemocke 2 týždne kým prišiel Dankovčík a povedal,že je mrtve a som už mala hodný problém.Je to Krava. 🙄 🙄 🙄 . Zachvílku budeš mať už krásne bábo.
Katy všetko najlepšie k meninám. 😀
zajko musí to byť super mať tú knižku. Gratulujem 😎
Bobík držím prsty a prajem dobré nervy načakanie.
Pimma treba si odniesť kondóm, ja sa utriem kým idem dnu a potom tú chvíľku sa nič nevylialo. Je to 2min. Ostatné už vieš. Drž sa. Aspoň máme možnosti, pred 10 rokmi mohli tak čakať na zázrak.
ixi, kukulik- vy ste star tejto stránky od ktorých stále čakame dobré rady a ešte lepšie správy.Len nech už máte tt.
Prajem pekný večer.

zajacik...
26. nov 2009

Rebeka dakujem 🙂
Tremonti ano doki si bude robit vsetky vysetrenia sam, cize HP aj SPG... a to ICSI je len sposob oplodnenia vajicok pri IVF, je to "nadstandardna sluzba" pri IVF, cize poistovna to preto nepreplaca. Ale musi ti schvalit samotne IVF, do coho spada potom uhrada liekov na stimulaciu, odber vajicok v narkoze a transfer embryi. Preto si musis aj ty podat ziadost o schvalenie IVF 🙂

tremonti
26. nov 2009

a ako dlho to asi vsetko trva od prveho vysetrenia?je sanca ked to vyjde ze dalsiu kapustnicu ,,jeme,, traja?

zajacik...
26. nov 2009

Tremonti dodalsich vianoc by si to mohla stihnut 😉 Jeden cyklus sa robia vysetrenia, na konci cyklu je pohovor s dokim a vypisuje sa ziadost pre poistovnu. Schvalenie trva cca 3 tyzdne. Stimulka zacina na 18-22.DC pichnutim decapeptylu, potom sa caka na MS a v po MS v tom cykle je uz samotna stimulacia vajecniov aj samotne IVF. Cize od prvej navstevy take 3-4 mesiace 🙂

tremonti
26. nov 2009

jou 😕 mne sa to asi predlzi lebo ja mam uzasne krasne dlhe tak 35-40 dnove cykly 😠

zajacik...
26. nov 2009

Strasne zavisi aj od toho, kedy ti pride schvalena ziadost, ak tesne predtym nez je 18-22 DC, tak je to dobre, ale ak ti pride ziadost na taky 24.DC, tak musis dalsi cyklus cakat 😒 To cakanie je hrozne, ale potom uvidis ako to zbehne, ked uz budes stimulovat 😵

kukulik30
27. nov 2009

ahojte 🙂
vevericka..ja prave papam estrimax a pripravujem sa na KET 😉 a nejako nestiham nic, ale ak sa da nakuknut, tak apson preletim ocami, ako sa mate, co je nove 😵
a na vas vsetky intenzivne myslim 🤐

neviete ako dopadla Cavik? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre