Plnenie snov v splne 3

ixi
2. apr 2009

Takze dievcata sup do novej temicky robime nabor na tehulky 😀 😀 😀 😀 a mamicky ktore budu nanas plut tehu vyrusiky 😀 😀 😀

anika142
23. feb 2012

@milcsi dakujem pekne za povzbudenie, budem to riesit ak v utorok bude krv negativna tak urcite sa do toho dam pred dalsim vkladom.

milcsi
23. feb 2012

@nana123 No ten pocit poznam, ja som tiez mala zle vysledky triple testu. A tiez som sa naplakala, ze ked uz som konecne tehu, preco este toto. Ja som nakoniec podstupila amniocentezu. Je to dobrovolne, nikto ta do toho nemoze nutit, len odporucat. Ja som sa po konzultacii s uznavanym gynekologom rozhodla pre amniocentezu. Nechcela som stresovat cele tehotenstvo a kedze do toho trosku vidim , tak som vedela, ze pri urcitych diagnozach by som si bola babetko nechala(Downov syndrom), aj keby bolo postihnute, ale su aj take pri ktorych by som bola na vazkach. Nejdem ti pisat cislo, lebo ho neviem, ale obrovske percentov triple testov je falosne pozitivnych. Neboj bude to dobre!

nana123
23. feb 2012

@milcsi a ten ultrazvuk co robia v 20 tt to nevie potvrdit? Lebo mne to tak vysvetlily ze oni na to ult vidia ci tam moze byt to postihnutie alebo nie, a ak maju nejake podozrenie potom posielaju na amniocentezu. ja som teraz v 17tt a na tom ult bude vidno az v 19tt najskor takze musim cakat. ale mohla by som ist hned na amniocentezu aj bez ult ale bojim sa toho .... co si o tom myslis?

nana123
23. feb 2012

@milcsi a kde si bola na amniocentezu? ako to prebiehalo? a dala si si zrychlene vysledky? toolko otazok naraz 😅

steva
23. feb 2012

@nana123 na amniocentezu mozes ist od 16tt.ja som bola u dr.Dankovcika este v starej nemocnici ale terza uz robia aj priamo u neho.mozes mat zrychlene vysledky do troch dni,ale si priplatis(ja som nemala),alebo pockas 3 tyzdne na vysledky.ultrazvuk nieje 100%,amnio ano.ale neboj,tie triple testy su naozaj nepresne.drzim ti palce,aj ja sa stale bojim.

steva
23. feb 2012

@nana123 prebiehalo to rychlo,asi 1 minuta a potom sme este dve hodiny lezali a isli domov.bolest je asi taka ako ked ti beru krv

milcsi
23. feb 2012

@nana123 vacsinou sa na amniocentezu posiela okolo 18 tyzdna, aby bolo babo dost velke. Ja som bola v novej nemocnici. Robia to pod utz, je to rychlovka a neboli to. My sme si potom polezali asi do piatej na izbe a odporucaju sa este 3 dni setrit. Na vysledky som cakala 3 tyzdne. Ultrazvuk je menej presny ako amniocenteza, a ja ked som sa bola objednat k Dankovcikovi uz mali plno, nestihla by som utz v termine. Tak mi ho robila moja gynekologicka. V podstate som rada, ze som sa rozhodla pre. Bola som kludnejsia vzhladom na moj vek, vysledky triple testu a ze to bolo tehu po ivf.

nana123
23. feb 2012

@milcsi @steva tak teraz neviem ci ist na tu amnio lebo to by som mohla ist rovno na buduci tyzden... ale neviem ci to chcem, pocula som ze to moze ohrozit dieta... Ja som mala vysledky 1:170 a este poznamku ze vysledky su na zaklade veku rodicky mam 32r. tak neviem teraz

nana123
23. feb 2012

na kolko je presny ultrazvuk? cca neviete?

steva
23. feb 2012

@nana123 to sa uz musis sama rozhodnut,aj amnio ma rizika.ja som bola na zaklade ultrazvuku,nie triple testov,ale nastastie vsetko dobre dopadlo.na kolko % je presny ultrazvuk,to neviem.

nana123
23. feb 2012

@steva no ja som bola na ult v 13tt a tam mi povedali ze vsetko super a zrazu vijdu triple testy pozitivne, tak nechapem...

milcsi
23. feb 2012

@nana123 uvadza sa 0,5-1% rizika komplikacii az potratov pri amniocenteze. Aj som podpisovala papier, ze som si vedoma tohto rizika. Ja som tiez strasne vahala, preto som to konzultovala a on mi ho odporucil pre moj pokoj, nakolko ja som mala horsie vysledky ako ty a uz som mala cez 35. Rozhodnutie je na tebe, ale ty si mlada a pokial ti ho urobia aj po utz, na tvojom mieste by som asi pockala. A mozno by si mala byt rozhodnuta, co urobis, keby vysli zle vysledky z amniocentezy. Mnohe nejdu preto, lebo vedia, ze by si dieta nedali zobrat za ziadnych okolnosti.

milcsi
23. feb 2012

@nana123 nakolko presny je utz, by si sa mohla opytat u Dankovcika, maju s tym dlhorocne skusenosti. A keby si sa rozhodla pre amnio, odporucam novu nemocnicu. Mne ju odporucala moja gynekologicka, vraj su velmi dobri v nej.

nana123
23. feb 2012

@milcsi dakujem za radu... urobila som si poriadok v hlave. Pockam este tych 10 dni na ult a ked bude zle hned mozem ist na amnio a dam si zrychlene vysledky a v tom nahorsom pripade mam este cas sa rozhodnut, ale stale som tvrdila zeby som nechcela postihnute dieta, ale teraz uz vaham.... Nooo uvidime ale beriem to tak ze o takom sa nebudem musiet rozhodovat lebo vsetko bude ok 🙂

deni5
23. feb 2012

@nelynka no tak už mám naozaj toho dosť.Dnes som opeť volala do splnu,ale už tam nebola sestrička,tak neviem či došla ta žiadosť.Ževraj im prišlo dnes toho dosť,ale zajtra sa dozviem či je tam aj moje meno.Držte palce,nech sa možem do toho boja pustiť.

nelynka
23. feb 2012

@deni5 drzim palce..verim ze to tam bude, ze budeme spolubojovnice..aj na sale v splne aj na sale porodnej potom 😀 😀
zajtra tam vraj doktor nie je ale snad sestricka bude..

bique
23. feb 2012

@nelynka hihi..tak dalsia sa k nam pridava do porodnice 😀 😀 😀

nelynka
23. feb 2012

@bique no a ne? :D

nurili
24. feb 2012

No babenky a mame tu opät koniec pracovneho tyzdna, tak Vam zelam pekny vikend. My mame krasne slnecno tak ma to hned na vcas lacno nabilo energiou ze som urobila dnes aj nemozne....samozrejme s mm pomocou.... 😀

nurili
24. feb 2012

Dnes sa netestovalo alebo krvicka? Nikto nic? 🤐

franina
24. feb 2012

@nelynka ahoj kedy ides najblizsie do splnu?

@nurili asi kazdy caka na správny DC 😎

nelynka
24. feb 2012

@franina ahoj. Idem uz len ked dostanem ms a pevne verim,ze ten den uz zacnem aj stymulovat,lebo sestricka kazala donies uz aj injekcie,ze mi prvu ukaze :D

bique
24. feb 2012

@nelynka to bude kedy? to bude kedy? ja len zistujem, ci sa nahodou nechystaju mat dovolenku....mne by KET vychadzal okolo 20.3., tak dufam, ze sa akurat vtedy nerozhodnu mat 😠

nelynka
25. feb 2012

@bique ja ale naozaj neviem kedy to bude. Nemam sajnu
kedy mrcha dojde.
A o dovolenke nevravela sestricka nic a urcite by mi nepichala
decapeptyl ked by vedela,ze akurat budu mat dovcu..
Ja pocitam,ze nejak v polovici marca mi vyjde Opu

nurili
25. feb 2012

My mame nove hobby.....kupili sme si endoskop...... 😀

nana123
25. feb 2012

@nurili Superrrr to je dobra zabava 😀 😀 😀 uz sa pripravujete na detske casy? 😀

nurili
25. feb 2012

@nana123 pocuvame mimi.....vecer mame o zabavu vystarane.... 😀 mame zvuk bez obrazu..... 😀 😀 😀

deni5
26. feb 2012

neviete či budú robiť v splne ten týždeň pred veľkou nocou?Ak začnem stimulovať tak to potom nejako vychádza.Čo potom robia ak majú dovolenku?

nana123
27. feb 2012

@deni5 dr ked ti povie ze zacnes so stimulaciou tak to prisposoby ich dovolenke, ak budu mat... oni stale na toto myslia, aj sestricka stale upozorni ze maju volno... takze toho sa neobavaj 🙂

anika142
27. feb 2012

ahojte, takze po vikende test negativny 😢 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre