Podviazané vaječníky a umelé oplodnenie?

ivka1004
9. sep 2018
beky1813
9. sep 2018

Cenu a priebeh si zistis na nete

ivka1004
autor
9. sep 2018

@beky1813 dakujem mohla by si poslat niaky link keďže veľa otom čítam no nikde cena ani priebeh

soldi
9. sep 2018

@ivka1004 strucne:
1. Nikto Ti nezaruci, ze to bude syn
2. Priebeh aj cena sa lisia od protokolu, ktory zvolia.

Idealne by Ti stacilo absolvovat native. Cize pocas ovulacie odsledovanej folikulometriou Ti zoberu vajicko, oplodnia a vlozia do maternice. Odporucam brno.

ivka1004
autor
9. sep 2018

@soldi ďakujem

mircalla
9. sep 2018

@ivka1004 Skus Reprofit Brno. Nativ je najmenej invazivny a najprirodzenejsi, ale ma najnizsiu uspesnost. Umele oplodnenie je beh na dlhe trate, vela hormonov (urcite nie bez nasledkov na organizmus), vela penazi, vela stresu a mozes potrebovat aj 5 a viac pokusov, tak si to zvaz. Neviem, co ta viedlo k podviazaniu vajecnikov, ved si mlada baba. Zbytocne podla mna. Umele ti nemusi vyjst vobec, takze by som povedala: nikto ti nezaruci, ze to vyjde. Poistovna 3 pokusy ciastocne preplaca, ale v CR je to komplikovanejsie. Ak mas Doveru, tak rovno zmen v poisitovnu

bluka2
9. sep 2018

@soldi 1. prečo, predpokladam, že v istých krajinách na klinikách si môžeš vybrať pohlavie. Úplne najmenej čo viem, že sa dá - aj lacno- je, že spermie v rýchlosti porotuju a oddelia spodné ťažšie ženské od horných - to ešte nie je na 100% ale šanca mať želané pohlavie sa tym o dosť zvyšuje

mircalla
9. sep 2018

@bluka2 Vobec nie lacno, ale da sa to. Ja som do umeleho vrazila dokopy tak 15 000 eur

zuzanka.zuzu
9. sep 2018

@mircalla ona asi myslela "lacno" si vybrat pohlavie a najlacnejsie je to tym sposobom co popisala (drahsie su ale uz neeticke a preto v mnohych krajinach zakazane)

mircalla
9. sep 2018

@zuzanka.zuzu ja sa vyjadrujem k "lacnemu" vybratiu pohlavia. ja nejaka metoda, kde sa daju vybrat zdrave embrya, tym padom sa pozna aj pohlavie, uz si ti nepamatam presne, ale lacne to nie. Na zaciatok by som pociatala nejaky soft protokol v CR zaklad tak 1200-1500 eur.

bluka2
9. sep 2018

@mircalla Tak ale 15.000 nestojí ta procedúra, čo som spomínala. Neviem to teraz nájsť, ale rádovo skôr 150

bluka2
9. sep 2018

@mircalla toto čo ja myslím je krok pred embryami. Čisto len neperfektne rozdelenie spermií s X s s Y chromozomom

rachel36a
9. sep 2018

Na slovensku ani v cechach si nemozes vybrat pohlavie dietatka...len v pripadoch ze sa u parnerov po genetickom vysetreni zistilo ze by dieta jedneho pohlavia mohli byt nevyliecitelne chore ak su rodicia prenasacmi...len vtedy je mozna selekcia podla pohlavia...

mircalla
9. sep 2018

@bluka2 To nevrdim, ze stoji. Ja pisem, kolko vsetky pokusy spolu vysli mna. Fakt je, ze som bola dost komplikovany pripad.
Inymi slovami - nie, nefunguje to tak, ze idem na umeleho, zaplatim par eur a hned mam chlapceka. Poznam pary, ktore cakali 10 rokov. Je to narocne na organizmus, psychiku aj financie. Samozrejme je to idivudualne. Ale nebudem tu niekomu pisat, ze to daco jednoduche a okamzity uspech zaruceny

bluka2
9. sep 2018

@mircalla podľa mňa si nepochopila, čo som chcela svojim 1. príspevkom povedať. Možno som sa vyjadrila nejasne. Mne je úplne jasné, že je to drahé ako fras, len z celkových nákladov je výber pohlavia taký ako som spomínala iba kvapka v mori

bluka2
9. sep 2018

A áno, vo väčšine krajín z etických dôvodov zakázané zákonom

mircalla
9. sep 2018

@bluka2 Ale pochopila. Moj prispevok skor smeruje k tomu, ze mam pocit, ze zakladatelka si to cele predstavuje asi dost jednoducho. Ano, suhlasim s tou kvapkou v mori

lienka737
9. sep 2018

@mircalla preplatia jej vobec tie tri pokusy, ked je dobrovolne neplodna?

mircalla
9. sep 2018

@lienka737 podla mna nie, dobry postreh. Do ziadosti na poistovnu sa uvadzaju vsetky info a to neprejde, takze jedine ako samoplatca

bluka2
9. sep 2018

@mircalla jaj tak to sa zhodneme. Tak ja som nad cenou extra neuvažala. Bud to autorka chce a môžem si to dovoliť alebo to chce tak, že nemá problém sa zadlžiť a inak zakladať diskusiu nemá veľmi zmysel

rachel36a
9. sep 2018

@lienka737
@mircalla nie nepreplatia...v fakomto pripade musi ist len ako samoplatca

ivka1004
autor
9. sep 2018

@bluka2 @mircalla nepýtala som sa ci mam ci nemam na to financie ale kde začať ako to prebieha a približne cenu to ci na to mam nemam snáď musím ja vediet ale ďakujem

bluka2
9. sep 2018

@ivka1004 to isté tvrdím aj ja, tak sa nehnevaj. Chceme pomôcť

ivka1004
autor
9. sep 2018

@bluka2 ide oto ze skvor ma zaujíma časovo ako to je od prvej návštevy

lienka737
9. sep 2018

@ivka1004 zacat mozes hned

mircalla
9. sep 2018

@ivka1004 ja neriešim, či máš na to financie, neviem kde si na to prišla. Tu nejde len o financie, ale aj o zdravie a psychiku
Všetko bez záruky. Aby si vedela, čo to obnáša

loginexistuje
9. sep 2018

@ivka1004 zacat mozes kedykolvek budes istotne samoplatca poistovna ti nepreplati nic ani vykon ani lieky idealne je zacat s brnom prva navsteva urobia tebe vysetrenia odbery utz plus muzovi speemiogram tam rataj tak 300 az 500 eur na toto cca baby ti asi napisu presne ja viem len sprostredkovane a podla vysledkov si dohodnete dalsi postup a protokol a termin odberu vajicok atd

loginexistuje
9. sep 2018

Ale teda tu ti nikto neurobi len tak selekciu na zaklade pohlavia pokial nemate geneticku chorobu v rodine naviazanu na pohlavie

mircalla
9. sep 2018

@ivka1004 zrejme budú manželovi robiť aj spermiogram, teda budú zisťovať kvalitu spermií kvôli tomu akú metodu zvolia pri oplodneni. Všetko vysvetlia na konziltacii

bykaterina
9. sep 2018

ty si to cele zaplatis ako samoplatca kedze si sa sama rozhodla ist na zakrok. a pozeraj cely samoplatcu ale pocitaj cca 2000€

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre